Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kaybedilmiş güven nasıl tekrar kazanılır?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• kaybedilmiş güven nasıl tekrar kazanılır?

ilk konum tek derdim.. güvenemiyorum masumiyetimi kaybetmiş gibi hissediyorum.. evet hayatta insanın başına herşey gelebilir bana en kötülerden biri denk geldi güvenimi kötü bi biçimde kaybettim hem de çok aşıkken..keşke başka bi duyguyu kaybetseydim bunun tekrar kazanımı çok zor 1 insan yüzünden herkese aynı gözle bakmamalıyım ama erkekler aksini düşündürmüyor bana.. çevremdeki örnekler vs..bu düşüncede saplandım.. doktoruma göre yaşadıklarımdan sonra güvensizlik yaşamam çok normal..... anksiyete bozukluk yazıyo reçetede bana düzelmeyecek gibi geliyor..kaybedilmiş masumiyet,güven tekrar kazanılır mı ne dersiniz?

bu çok olumsuz oldu ama ya

Yorum

zamana bırakmak gerek. ama bundan sonra atacağın adımlar çok daha ürkek olacak. seni üzen şey aslında hiç bir zaman eski sen olamayacağını bilmen. ben de aynı duyguları yaşıyorum yalnız değilsin.

Yorum

kazanılır elbet.bu birazda sana birazda şansına bağlı.

Yorum

evet aynen öyle.. eski ben i özlüyorum hem de çok geleceğe okadar karamsar bakıyorum ki ..tek çare zaman ve birini çok sevebilmek belki ama ona cesaretim yok..yeni bir hayal kırıklığı yaşamaktan çok korkuyoum...bu duygudan kurtulmamız lazım yoksa hayat çok zor..

Yorum

cymbalta cok güven veriyor diyorlar ilac...

Yorum

ilaçla olacak şey mi bilmiyorum simaoo

Yorum

Karşına sana güven verebilecek biri çıkıcınca güven duyarsın ona karşı herhalde. ama yediğin kazık yüzünden bundan sonra karşına çıkacak kişiye çok çektirmen muhtemel. fazla naz da aşık usandırır derler. ben bilmem beyim bilir:RpS_laugh:

Yorum

içinde bulunduğun durum içinde zaten bin defa kafana vurulur.
                  zaman herşeyin ilacı diye..
                  bir tek içinde bulunan insan bilsede anlamak istemez bu durumu.

hayatta herşey tecrübeyle öğrenilir blackswan.
                  o yüzden sürekli aynı hataları yapar insanlar..

bunu büyük bir tecrübe olarak düşün bence ve herşeye kaldığın yerden devam et..
                  güvenini herhangi biri getirmeyecek al bu bende kalmış diye
                  kaldıki tecrübeyle güven aslında doğru orantılıdır..
                  bir süre sonra daha güçlü olarak döneceğine eminim..

Yorum

bende de güven sorunu vardı efexorla aştım cymbaltaya cok iyi diyorlar...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zincirliakil View Post
                      içinde bulunduğun durum içinde zaten bin defa kafana vurulur.
                      zaman herşeyin ilacı diye..
                      bir tek içinde bulunan insan bilsede anlamak istemez bu durumu.

hayatta herşey tecrübeyle öğrenilir blackswan.
                      o yüzden sürekli aynı hataları yapar insanlar..

bunu büyük bir tecrübe olarak düşün bence ve herşeye kaldığın yerden devam et..
                      güvenini herhangi biri getirmeyecek al bu bende kalmış diye
                      kaldıki tecrübeyle güven aslında doğru orantılıdır..
                      bir süre sonra daha güçlü olarak döneceğine eminim..
                      bazen aslında güçlü hissediyorum ama kötüyken karamsarlıktan kurtulmam biraz zor oluyor..evet yaşadığım en büyük tecrübe..bunu yaşadığımda evli idim (15 aylık)ve tek bir olayla ayrıldım.. belki başkası olsa şans verirdi ama ben gururumu hiçe sayamadım.. olumsuz yönde de olsa bi hayat tecrübesi.. hala hayallerim var hayatan kopmuş değilim ama o kişi karşıma çıkana dek sanırım bu gelgitler devam edecek..teşekkürler zincirliakıl,umarım dediğin gibi olur..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: simaoo View Post
                        bende de güven sorunu vardı efexorla aştım cymbaltaya cok iyi diyorlar...
                        efexor u ben de kullandım ama faydasını göremedim simaoo, cipralex kullanıyorum şuan iyi gibi..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nekine View Post
                          Karşına sana güven verebilecek biri çıkıcınca güven duyarsın ona karşı herhalde. ama yediğin kazık yüzünden bundan sonra karşına çıkacak kişiye çok çektirmen muhtemel. fazla naz da aşık usandırır derler. ben bilmem beyim bilir:RpS_laugh:
                          nekine bu mesajınla devamında da çok benzer şeyler yaşadığımıza emin oldum

Yorum

beklentileri küçültmek gerekir zannediyorum. herkesten kuşku
                            duyarak ve kimseye hiç güvenmeyerek yaşanmaz. ama aklın
                            fikrin bir kıyısında, bir yanılma payına her zaman ihtimal vermek
                            gerekir. 'şu; bana şunu asla yapmaz' değil de, 'şu; bana şunu
                            yaparsa çok şaşırırım' gibi düşünmeye çalışmak gerekir. düşmeyi
                            engelleyemez; ama şiddetini azaltabilir belki. zira olayın tamamı,
                            insanın karşısına güvenilir insanlar çıkması olasılığına bırakılamaz,
                            çıkmıycak belki? daha az incinmek için, biraz daha hazırlıklı olmaya
                            çalışmak. gibi...
                            ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun..

Yorum

dalgakıran dediğini yapmaya çalışıyorum işim zor gibi gözüküyor yine de...benim tüm insanlara güvenememe değil sorunum yeni tanıştığım biriyle ilişkiye başlayamıyorum kaygılar,endişeler..evet belki o üzüntüm kadar etkilenmem benzer bi olay yaşasam ama yeni birilerini tanımakta istemiyorum,içimden gelmiyor.. ne kötü dimi genç yaşta bu psikolojide olmak ...kimse yaşamasın...

Yorum

İşleniyor...
                              X