Duyuru

Collapse
No announcement yet.

aşk diye birşey varmıdır?? varsa geçerli bir tanımı varmıdır???

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• aşk diye birşey varmıdır?? varsa geçerli bir tanımı varmıdır???

aşk... nedir acaba hep merak etmişimdir.... destanları duymayanımız yoktur herhalde hep muhteşemlik üzerine aşklar yaşanır bunlarda ve genelde bizdekiler ALLAH aşkıyla son bulur.... ben en çok platonun tanımını beğenmişimdir... bilindiği üzere platon iki yarıma ayırır insanı birisi idealar dünyasındadır biri de bu yaşadığımız evrendedir..işte burada diyor ki idealar dünyasındaki insanın diğer yarımıda bu dünyaya ayak basıp birbirlerini bulduklarında aşk meydana gelir...tabi ekliyor birde bu varlığın illa insan olması gerekmez.....
    AŞK ISLAK DUVARLARIN ARDINA ÇEKİLMİŞ AĞLIYOR.........

aşk insanda olan bişi zaten.aradığını bulduğunu sandığında olur.ama genelde bulduğu da başkasında bulmuştur onu.
    kurut bu dereyi sen kolaysa:RpS_crying:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: whisperr View Post
      aşk insanda olan bişi zaten.aradığını bulduğunu sandığında olur.ama genelde bulduğu da başkasında bulmuştur onu.
      insan herhangi bir insan dışı varlığa aşık olamaz mı yani??? bence olabilir lakin bunun kantlayıcılığı açıktır.... devirden bağımsız düşünürsek tabi.......
      AŞK ISLAK DUVARLARIN ARDINA ÇEKİLMİŞ AĞLIYOR.........

Yorum

ne gibi mesela insan dışı?
        kurut bu dereyi sen kolaysa:RpS_crying:

Yorum

Bence aşk karşılıksız sevmektir benim için aşkın tanımı 5 yıl önceyde buydu şu an da bu.
          Her şey güzel olacak...

Yorum

http://www.youtube.com/watch?v=G6abOzDl4I0

Evet aşkı yaşamayan bilemiyor geçen ay tadar gibi oldum iyice tatsaydım belki kalpten giderdim aşk demek buymuş dedim aşkın tanımı ben de hiç değişmedi ama uygulamalı olarak yaşayınca herhalde çok daha iyi anlarsın.
            Her şey güzel olacak...

Yorum

Aşk patolojik bir durumdur. Patolojik sevgidir. Zihni çok meşgul eder. Güzel bir hastalıktır yani.
              Eğer karşıdaki de size aynı duyguları besliyorsa güzeldir. Yoksa acı verir. İyi bir şey değildir.
              İnsan hayatında en az bir kere aşık olmalı bence. Ama bir başkasının yaşadığı aşk deneyimiyle diğerininki karşılaştırılabilir mi? Bilemiyeceğim. Çünkü bunun standartı yok. Tek önemli noktası zihnin sürekli meşgul olması o kişiyle. Obsesyon gibi (ama aşk anksiyete yerine hoş duygular verir).

Yorum

Bence: Aşk vardir ama öyle kutsal,yüce bişey değildir. Cinsel deneyime ulaşmak için gerekli olan dedilik hali diyebiliriz.

Hayvansal dürtü örneklerini pek beyenmem ama en ufak bir hışırtıda bile kafasını kaldırıp sağa sola bakan bir ceylanın , 10 dakika boyunca sabit biyerde başka bir ceylanla kenetlenmesi için delirmesi lazım bunuda aşk sağlıyor iste.

Yorum

kar kokusu ellerini özlemek gibidir onun..

Yorum

aşk fedakarlıktır...
                    ÖMÜR, UMUTTAN ÖNCE BİTMELİ...

Yorum

aşk görmeden sevebilmek mevlana gibi dönebilmek Hz eyup gibi sabredebilmektir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ayseglk
                        aşk, o'nu bulunmaz hint kumaşı sanmakla , aslında o'nun hıyarın teki olduğunu anlaman arasındaki geçen süreçtir...

bunu anlaman uzun zaman alıcaktır , ama er yada geç anlıycaksın ve kendine kızıcksın..

mesela benim aşık olduğum adam karaktersiz , beyinsiz , iki kelimeyi bir araya getirmekten aciz , hayatı yalanla ,dolanla geçmiş , beş parasız bi adamdı..

şimdi geçti aşık diilim ona ve onunla geçirdiğim 1 yılın pişmanlını yaşıyorum...şimdi köpek gibi peşimde geziyo çünkü muhtaç bana , çünkü benim gibi birini asla bulmıycak bunun farkında ve bende bu güzel günlerin tadını çıkartıorum şimdilik
                        iyiki dostumsun ayşeglk şayet düşmanım olmanı hiç istemezdim

Yorum

Aşk Bir bütünün 2 yarısı olmaktır.bir araya geldiğinde dünyayı yeniden kurmak farklı bir gözle görmektir.keşke aşık olabilsem
                          Sevilmeyi bu kadar mı hak etmiyor yüreğim..

Yorum

Aşk olmasa onla alakalı binlerce şarkı ,yazı ,hikaye yazılmazdı .Var olan bir şeye illa tanımlama yapmak zorundamıyız ki ?

Önemli olan onu tanımak ,tatmak .Gerisi boş .
                            ANCAK ANLATABİLDİGİNİZ KADAR , ANLAYABİLİRİM .

Yorum

Aşk günümüz tabiri ile tek gecelik sahne=)

benim tabirimde yeri yok çünkü doğru düzgün yaşamadım bile...ne olduğunu bilmem=)

Yorum

İşleniyor...
                              X