Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kimse bana inanmıyor.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kimse bana inanmıyor.

Herkese merhaba.
    Ben önceki konumda bahsettiğim gibi kboks yapıyorum ama benim asıl hedefim boksa geçip bir dünya şampiyonu olabilmek bu hayalimi söylediğimde ailem dahil herkes bunu yapamayacağımı benden hiçbirşey olmayacağını söylüyor.suan lise 3 e gectim annemler üni'ye git spordan birşey olmaz diyorlar.babam ise sürekli asosyalsin deyip duruyor.muhammed alini foreman'a atacağı bir yumruk daima varsa benimde bu makus kaderime atacagım bir yumruk yokmudur size soruyorum sizce napmalıyım?

Ailenin seni desteklememesi üzücü tabii.
    Ama onlar endişeli sanırım, onlara hem tahsilini yapacağını hem de bu sporu çok sevdiğini ve yapmak istediğini söyle rahatlat onları.
    Örneğin üniversite seçimin spor akademisi olabilir
    Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

olmaz olur mu, vardır tabii... Hiç kimse anasının karnında "boksör" olmuyor... Sen de çalışarak azmederek iyi bir boksör olabilirsin... Ama, bunun için ailenin desteğini mutlaka almalısın... Annen-baban, (çoğu aileler gibi) sporla uğraştığında derslerinin ve üniversite kazanmanın zorlaşacağını ve hatta sporun buna engel olacağını düşünüyor ve bu konuda kaygı duyuyorlardır.. Bunu normal karşılamalısın... Sana düşen, hem bu sporu yapmaya devam et ve hem de derslerini ve okulunu başarı ile sürdür, derslerini sakın ihmal etme.. böyle davranırsan ve onlar derslerdeki başarını görürlerse seni sporda da destekler, en azından karşı çıkmazlar... spor yaparken, aynı zamanda derslerinin de çok iyi olacağını onlara göstermeli ve ispat etmelisin... Bu kaygılarını giderirsen, her iki taraf da rahatlar ve sen sporunu ilerletebilirsin... Sana başarılar diliyorum.. Unutma, azmin elinden hiçbir şey kurtulamaz!...
      Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: rocky94 View Post
        Herkese merhaba.
        Ben önceki konumda bahsettiğim gibi kboks yapıyorum ama benim asıl hedefim boksa geçip bir dünya şampiyonu olabilmek bu hayalimi söylediğimde ailem dahil herkes bunu yapamayacağımı benden hiçbirşey olmayacağını söylüyor.suan lise 3 e gectim annemler üni'ye git spordan birşey olmaz diyorlar.babam ise sürekli asosyalsin deyip duruyor.muhammed alini foreman'a atacağı bir yumruk daima varsa benimde bu makus kaderime atacagım bir yumruk yokmudur size soruyorum sizce napmalıyım?
        Soruna içtenlikle cevap veriyorum; YOK! Dikkat et üniversite trenini kaçırma yoksa hayattan yiyeceğin yumruk iz bırakır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hartemes View Post
          Soruna içtenlikle cevap veriyorum; YOK! Dikkat et üniversite trenini kaçırma yoksa hayattan yiyeceğin yumruk iz bırakır.

sonuçta 4 yıl üni. bitirip boş boş gezenleri de görüyoruz değil mi?

Yorum

benim asıl hedefim boksa geçip bir dünya şampiyonu olabilmek bu hayalimi söylediğimde ailem dahil herkes bunu yapamayacağımı benden hiçbirşey olmayacağını söylüyor
            Hayalini gerçekleştirmek için neler yapman gerektiğini net bir biçimde belirleyip, uygulamaya geçmelisin. Hangi dalda olursa olsun başarılı olmuş insanların ortak noktaları, inançlı olmaları ve yılmadan çalışmalarıdır. Herkes birşeyler söyler önemli olan, senin ne istediğin ve uğrunda, ne kadar fedakarlık yaptığın çalıştığındır.

annemler üni'ye git spordan birşey olmaz diyorlar.
            Bu bir çelişkidir. Çünkü günümüzde spor eğitimi aynı zamanda positiv eğitimide kapsıyor. Eskiden sporcuların öğrenimine ağırlık verilmezdi, şimdi bu durum çok değişti birçoğu lisans eğitimi alıyorlar.

muhammed alini foreman'a atacağı bir yumruk daima varsa benimde bu makus kaderime atacagım bir yumruk yokmudur size soruyorum sizce napmalıyım?
            Muhammed Ali kaderine yumruğu bugünden yarına atmış bir sporcu değildir. Hayatını okuduğunda bir başarı hikayesi göreceksin. Ailenden aldığın eleştirilere kulak ver. Sende bir Muhammed Ali profili göremiyor olabilirler. Hangi açıdan eksiksin irdelemeni tavsiye ederim. Böyle bir başlangıç daha realist ve yapıcı olacaktır.

ι ωαηт тσ яє¢ση¢ιlє тнє νισlєη¢є ιη уσυя нєαят ؟
            ι ωαηт тσ яє¢σgηιzє уσυя вєαυту ιѕ ησт נυѕт α мαѕк ؟
            ι ωαηт тσ ѕαтιѕƒу тнє υη∂ιѕ¢lσѕє∂ ∂єѕιяєѕ ιη уσυя нєαят ؟
            уσυ мαу вє α ѕιηηєя вυт уσυя ιηησ¢єη¢є ιѕ мιηє !

Yorum

Orjinal yazı sahibi: RevolutionIST View Post
              Hayalini gerçekleştirmek için neler yapman gerektiğini net bir biçimde belirleyip, uygulamaya geçmelisin. Hangi dalda olursa olsun başarılı olmuş insanların ortak noktaları, inançlı olmaları ve yılmadan çalışmalarıdır. Herkes birşeyler söyler önemli olan, senin ne istediğin ve uğrunda, ne kadar fedakarlık yaptığın çalıştığındır.

Bu bir çelişkidir. Çünkü günümüzde spor eğitimi aynı zamanda positiv eğitimide kapsıyor. Eskiden sporcuların öğrenimine ağırlık verilmezdi, şimdi bu durum çok değişti birçoğu lisans eğitimi alıyorlar.

Muhammed Ali kaderine yumruğu bugünden yarına atmış bir sporcu değildir. Hayatını okuduğunda bir başarı hikayesi göreceksin. Ailenden aldığın eleştirilere kulak ver. Sende bir Muhammed Ali profili göremiyor olabilirler. Hangi açıdan eksiksin irdelemeni tavsiye ederim. Böyle bir başlangıç daha realist ve yapıcı olacaktır.

onlar istemiyor ama önemli olan benim istemem değil mi=?

Yorum

onlar istemiyor ama önemli olan benim istemem değil mi=?
                Herkes birşeyler söyler önemli olan, senin ne istediğin ve uğrunda, ne kadar fedakarlık yaptığın çalıştığındır.
                Onların istememesinin nedeni senden hayallerinin yönünde positif bir ışık alamadıklarından kaynaklanıyor olabilir. Anladığım kadarıyla ailenden bu konuda destek görmüyorsun. Sakıp Sabancı limonata satarken, ben Türkiye'nin en büyük şirketlerinden birini kuracağım deseydi, muhtemelen gülerlerdi. Ama herşeyin bir başlangıcı ve yolu yordamı vardır. Hayallerine aileni inandıracak eylemlerde bulunursan, destek görmen kolaylaşacaktır. Eylem diyorum; fikir, hayal yada söz değil, bunların hayata geçirilmiş hallleri.

ι ωαηт тσ яє¢ση¢ιlє тнє νισlєη¢є ιη уσυя нєαят ؟
                ι ωαηт тσ яє¢σgηιzє уσυя вєαυту ιѕ ησт נυѕт α мαѕк ؟
                ι ωαηт тσ ѕαтιѕƒу тнє υη∂ιѕ¢lσѕє∂ ∂єѕιяєѕ ιη уσυя нєαят ؟
                уσυ мαу вє α ѕιηηєя вυт уσυя ιηησ¢єη¢є ιѕ мιηє !

Yorum

Orjinal yazı sahibi: RevolutionIST View Post
                  Onların istememesinin nedeni senden hayallerinin yönünde positif bir ışık alamadıklarından kaynaklanıyor olabilir. Anladığım kadarıyla ailenden bu konuda destek görmüyorsun. Sakıp Sabancı limonata satarken, ben Türkiye'nin en büyük şirketlerinden birini kuracağım deseydi, muhtemelen gülerlerdi. Ama herşeyin bir başlangıcı ve yolu yordamı vardır. Hayallerine aileni inandıracak eylemlerde bulunursan, destek görmen kolaylaşacaktır. Eylem diyorum; fikir, hayal yada söz değil, bunların hayata geçirilmiş hallleri.
                  dediklerini deniycem tesekkür ederim.

Yorum

kim ne derse desin sen yapmak istediğin şeyi yap... başarılı olmasanda en azından denedim diyebilirsin... bu hayat senin..
                    TEK GERÇEK BEŞİKT" AŞK

Yorum

Neuromancer der ki
                      İnan
                      İnanırlar...
                      İnan..

:40:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Neuromancer View Post
                        Neuromancer der ki
                        İnan
                        İnanırlar...
                        İnan..

:40:

cok dogru üstadım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: rocky94 View Post
                          sonuçta 4 yıl üni. bitirip boş boş gezenleri de görüyoruz değil mi?
                          Mantığın bunu boksör olursan işsiz kalmayacağını ama üniversite bitirirsen işsiz kalacağını düşünüyorsun öyle mi? Bu sana inandırıcı geliyor öyle mi? İçi boş hayaller kurmayı bırak. Hayallerinin peşinden gitmeni söyleyen insanların tuzu kuru onlar işsiz güçsüz biri olduğunda ve babandan cep harçlığı istediğinde yanında olmayacaklar. Sporu sadece hobi olarak yap eğitimini asla ikinci plana atma.

Yorum

İşleniyor...
                          X