Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Artık aşka inanmıyorum!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Artık aşka inanmıyorum!

"Sevgi vermeden sahip olunandır" derdi hani büyükler?..
    Gençlerin egolarını tatmin etmek için oynadıkları bilinçli bir oyun oldu "aşk".

Peder beylerinin ceplerine koyduğu bol sıfırlı kredi kartlarıyla buldukları ilk kezbana "sevgilim" diyen zübbeler ve onlara koşa koşa giden kızlar yüzünden "AŞK"tan tiksiniyorum!!! Tüm inancımı yitirdim.

Yaratanını göremeyen insan, hiç değilse onun yarattığını görmek ister değil mi? Boyalı saçları veya tırnakları değil, o saf güzelliği ve kusursuzluğu hissetmek ister tüm kalbiyle. Platon'un aşk tanımı değil midir ki bu? Yazık ki günümüzdekiler bunu "Platonik Aşk" diye yazıyorlar. Erişilemediği için imkansız sanıyorlar...İlahi aşktan koptukça, onun yansımalarını da kaybediyoruz...

Saflığını yitirdi aşk, çoluk çocuk elinde kirli bir oyuncak oldu...

Herkesi çok seviyorum, insanlara gerçekten değer veriyorum, hatta kızlarla çok iyi arkadaş oluyorum. Ama aşk çok başka bir şey. Doğru insan olmadığında ya da olmadığınızda tekliflerinizin geri çevirilmesi çok koyuyor adama...

Ben de istemez miyim sevmeyi, sevdiğimin elinden tutup gözlerinde ruhumu görmeyi?..
    Her şeyimi yoluma koymuş, "ben"i ortaya çıkarmışken... Ama kimse düşünme bile düşünmüyor artık bunları. Hep eksik kalıyor bir yanım. Ben de odama ve yalnızlığıma çekiliyorum sessizce... Sevgim günden güne azalıyor... Öfkeye dönüşüyor duygularım...

Sevgisiz dünyanın sevgili insanlarına selam olsun...

Geçer geçer... Hepsi geçer. Sağlık olsun
    Follow the white rabbit

Yorum

Ben de inanmiyorum: : (

butun arkdaslarimi cok seviyorum, erkek arkadaslarim kiz arkadaslarina cok deger veriyorlar ama kiz arkdaslarim enelde erkek arkdalarindan hep sikayetci..: ( artik katlanamiyorum elimde sihirli degnek olsa da bu duzeni degistirsem butun pislikleri oldursem diyorum...
      kendi basima gelenler yetmezmis gibi bir de cok sevdiklerimi uzen erkeklerden nefret ediyorum..erkeklerden enfret ediyorum diyorum ama cok sevdigim erkek arkdaslarim da var...

dun bir kiz arkdasimla oturduk dertlestik, kizcagiz melek gibi kiz, akilli,guzel,sirin,guleryuzlu, kendi ayaklari uzerinde duran bir arkadasim..bence en iyi erkek arkdasi, aileyi hakeden insanlardan biri...son zamanlarda bi adamla cikmaya basladi, adam da gayet mantikli,duzgun birine benziyordu, derken adam gmail accountunu kiz arkdasimin bilgisayrinda acik unutuyor, ve adamin nerdeyse butun hayati o account'ta gizliymiscesine duruyor...Allah mi karsisina cikardi bilinmez, daha 3 haftadir beraberlerdi, adma buna ne vaadlerde bulunuyor, ne buyuk sozler ediyor..meger bu adam turkyeden bir kizla berabermis 2 senedir, hergun gorusup haberlesiyorlar..gmail'inde bu kizla yaptigi iki senelik chatler, butun fotograflar, cocugun annesiyle yaptigi muabetler, banka bilgileri herseyi...bu nasil igrencliktir...belki ciddi benim arkdsaimla degil ama sorun ne biliyormusunuz, bu adamin bu derece vaadler vermesi..ne gereksiz...o gmail acik olmasaydi benim arkdsaim o adama asik olacak, ne hayaller kuracakti ona dari ve sonu allah bilir nasil oalcakti..zaten bir ton problemle ugrasan, kosturmakla gecen bir hayati olan arkdasim cok buyuk bir hayal kirikligi daha yasayacakti...neden diye soruyorum yine ?

diger taraftan yine cok sevdigim bir kiz arkadasim,yine cok akilli,cok guzel,sirin, melek gibi kiz, kendi ayaklari uzerinde duran biri...ilk ciktigi adamla 2 sene cikiyor, ardindan adami bi kadinla evde yakaliyor..onun ardindan bi cocukla beraber oluyor, cocuk bayagi kotu davraniyor, ve ardindan ufak tefek cikmalar, cogunda da hep kotu erkek arkdaslar...bu erkek arkdaslar iyi okullardan mezun, iyi ailelerin cocuklari..ama kader midir bilinmez benim arkdasim hep kotu yanlarini gormus..simdi o ilk erkek arkadasi onunla evlenmek icin elinden geleni yapiyor, ama kim nasil guvenir ki una, digeri turkiyeye donmus, dogumgununde ordan buna soz yuzugu gonderiyor, ciddiymis sozde, nasil bir ciddiyetse yuzugu kendi vermek yerine arkadasi veriyor ekndi turkiyede oldugu icin..elinde tutmak icin yuzukle kandiriyor sozde..
      ve diger kendini akilli sanan beyinsizler..bir de su dunya tatlisi kizi tanisaniz, herseye ragmen kiyamaz ne gerekiyorsa onu yapar

ben yine cok sukur unlari yasamdim, yasamam da insanlah hic bir zaman..ama ne bunlari dinlemeye gucum var, ne de yasamaya...bazen aska mi hayata mi inancimi kaybetcegimi bilmiyorum...ama insanin kaderi guzel olunca sanirim ksoturmacada hersey de bahane..hayat biz ne yaparsak yapalim bizi oraya surukluyor: (

keske sihirli degnek olsa da herseyi iyilestirebilsek: (

Yorum

Lisedeyken deli gibi ders çalışırdım. Okulda parmakla gösterilen adamdım. Herkes hayrandı. (Tabi kızlar da...) Ama ben pas vermiyordum. "Daha önümde uzun bir hayat var, okumam gerek vs." düşüncelerle yürüdüm durdum. Hayatımda ilk kez bir kızı sevmiştim. Lise sonda okulu bırakıp evlendi... Bense üniversiteyi kazandım. Ondan sonra aradığım kızı hiç bulamadım. Şuan 20 yaşımdayım. Hayatımdan nefret ediyorum. Ne bir sevgilim var ne de kurduğum bir hayal artık.

"Şimdiki aklım olsa lisede bir düzine kızla çıkardım." diyorum bazen. (En azından bana gelip kendileri teklif edenlerle!) Bugün elimde bir ton kitap, kafamda zihnimi bulandıran bir ton çıkmaz soru varken, ölmek istiyorum. Her şey o kadar saçma ve anlamsız geliyor ki... Yaşamak zorunda olduğum için yaşıyormuşum gibi... Beni bu hayata bağlayan hiçbir şey yok ki...

Sürekli dua ediyorum, yalvarıyorum çoğu kez. Sevebileceğim birini arıyorum ama bir türlü bulamıyorum. Sanki artık herkes aynı karakterdeymiş gibi. Akılları fikirleri başka başka yerlerde... Çok iyi arkadaşlarım oluyor ama hiçbiri düşünüp hissettiğim şeyleri yansıtmıyor...

Yorum

Seçimler yanlış. Bu kadar basit.
          Follow the white rabbit

Yorum

aşksız olmaz bu dünya.
            Sen şimdi yoksun ya. Bende yokum aslında bu dünyada. Yaşamıyorum, sadece zaman dolduruyorum, o büyük gün gelene kadar...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sebo_ View Post
              Ben de inanmiyorum: : (

butun arkdaslarimi cok seviyorum, erkek arkadaslarim kiz arkadaslarina cok deger veriyorlar ama kiz arkdaslarim enelde erkek arkdalarindan hep sikayetci..: ( artik katlanamiyorum elimde sihirli degnek olsa da bu duzeni degistirsem butun pislikleri oldursem diyorum...
              kendi basima gelenler yetmezmis gibi bir de cok sevdiklerimi uzen erkeklerden nefret ediyorum..erkeklerden enfret ediyorum diyorum ama cok sevdigim erkek arkdaslarim da var...

dun bir kiz arkdasimla oturduk dertlestik, kizcagiz melek gibi kiz, akilli,guzel,sirin,guleryuzlu, kendi ayaklari uzerinde duran bir arkadasim..bence en iyi erkek arkdasi, aileyi hakeden insanlardan biri...son zamanlarda bi adamla cikmaya basladi, adam da gayet mantikli,duzgun birine benziyordu, derken adam gmail accountunu kiz arkdasimin bilgisayrinda acik unutuyor, ve adamin nerdeyse butun hayati o account'ta gizliymiscesine duruyor...Allah mi karsisina cikardi bilinmez, daha 3 haftadir beraberlerdi, adma buna ne vaadlerde bulunuyor, ne buyuk sozler ediyor..meger bu adam turkyeden bir kizla berabermis 2 senedir, hergun gorusup haberlesiyorlar..gmail'inde bu kizla yaptigi iki senelik chatler, butun fotograflar, cocugun annesiyle yaptigi muabetler, banka bilgileri herseyi...bu nasil igrencliktir...belki ciddi benim arkdsaimla degil ama sorun ne biliyormusunuz, bu adamin bu derece vaadler vermesi..ne gereksiz...o gmail acik olmasaydi benim arkdsaim o adama asik olacak, ne hayaller kuracakti ona dari ve sonu allah bilir nasil oalcakti..zaten bir ton problemle ugrasan, kosturmakla gecen bir hayati olan arkdasim cok buyuk bir hayal kirikligi daha yasayacakti...neden diye soruyorum yine ?

diger taraftan yine cok sevdigim bir kiz arkadasim,yine cok akilli,cok guzel,sirin, melek gibi kiz, kendi ayaklari uzerinde duran biri...ilk ciktigi adamla 2 sene cikiyor, ardindan adami bi kadinla evde yakaliyor..onun ardindan bi cocukla beraber oluyor, cocuk bayagi kotu davraniyor, ve ardindan ufak tefek cikmalar, cogunda da hep kotu erkek arkdaslar...bu erkek arkdaslar iyi okullardan mezun, iyi ailelerin cocuklari..ama kader midir bilinmez benim arkdasim hep kotu yanlarini gormus..simdi o ilk erkek arkadasi onunla evlenmek icin elinden geleni yapiyor, ama kim nasil guvenir ki una, digeri turkiyeye donmus, dogumgununde ordan buna soz yuzugu gonderiyor, ciddiymis sozde, nasil bir ciddiyetse yuzugu kendi vermek yerine arkadasi veriyor ekndi turkiyede oldugu icin..elinde tutmak icin yuzukle kandiriyor sozde..
              ve diger kendini akilli sanan beyinsizler..bir de su dunya tatlisi kizi tanisaniz, herseye ragmen kiyamaz ne gerekiyorsa onu yapar

ben yine cok sukur unlari yasamdim, yasamam da insanlah hic bir zaman..ama ne bunlari dinlemeye gucum var, ne de yasamaya...bazen aska mi hayata mi inancimi kaybetcegimi bilmiyorum...ama insanin kaderi guzel olunca sanirim ksoturmacada hersey de bahane..hayat biz ne yaparsak yapalim bizi oraya surukluyor: (

keske sihirli degnek olsa da herseyi iyilestirebilsek: (
              Çok doğru söylüyorsun sebo... Kader diyip geçiyoruz ancak ne yazık ki...
              Ben insanlar birbirlerine "Tatlım","fıstığım" hatta "aşkım" dediklerinde bile yapmacık buluyorum. Benden isterse günde 100 kez "Seni seviyorum." derim ama "aşkım, börtüm, böceğim" gibi şeyler diyemem gibi geliyor. Anne babamdan da bunu görmedim...

Üniversite öğrencileri apartlarda kalırlar bilirsiniz. Erkeek ve kızlar ayrıdır. Çevremde görüp duyduğum çoğu kişi yataklarını birleştirip bildiğiniz yatakodası haline getirmişler. Aileden ayrı farklı bir şehirde sevgilileriyle aynı yatakta yatıp kalkmak?.. Ben buna "aşk" diyemem işte. Herkesin yaptığına saygı duyarım ama ben yapamam. İnsaların fikirleri hep bu yönde oldukça aradığımı bulumam. Belli bir yaşa kadar kendimi beladan korurum, mesleğimi elime alırım ama 30'umdan sonra da aşkla ilgili hiçbir olumlu his kalmaz herhalde içimde. Koca bir anlamsızlık...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ocp1972 View Post
                Seçimler yanlış. Bu kadar basit.
                Basit olan ne biliyor musunuz? Sizin o seçim dediğiniz şeyleriniz?
                Kaşı kara olsun, gözü ela olsun... Bir insan doğru insan değilse zaten hiç seçilmez. Ama kader yanlış zamanlarda, yanlış insanları çıkarıyor karşımıza... Sevmeye güç bulunduğunda seven bulunmuyor, seven bulunduğunda da güç bulunmuyor. Yoksa ruh ikizi denilen şey dışımızda değil, içimizde olan bir kavram olsa gerek...

Yorum

aşktan ne beklediğine ve onu ne sandığına bağlı..
                  "Every man dies - Not every man really lives"

Yorum

Orjinal yazı sahibi: desperado54 View Post
                    aşktan ne beklediğine ve onu ne sandığına bağlı..
                    Aşktan ne bekler ki insan? Riyasız sevgi bekler. Gör ki bulunmuyor gerçekten seven? Ben kendime çok özen gösteririm o ayrı ama birisi sevecekse giydiğim kıyafete bakarak değil, yalnızca bana bakarak sevsin istiyorum hepsi bu. Bunu söylediğime göre belki ben de hata vardır diye düşünmüyor değilim. Hep kendimin en iyisi olmaya çalıştım. Kimseden bir karşılık beklemedim. Sevgi bile... Sadece sevmek istedim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bypiso View Post
                      Basit olan ne biliyor musunuz? Sizin o seçim dediğiniz şeyleriniz?
                      Kaşı kara olsun, gözü ela olsun... Bir insan doğru insan değilse zaten hiç seçilmez. Ama kader yanlış zamanlarda, yanlış insanları çıkarıyor karşımıza... Sevmeye güç bulunduğunda seven bulunmuyor, seven bulunduğunda da güç bulunmuyor. Yoksa ruh ikizi denilen şey dışımızda değil, içimizde olan bir kavram olsa gerek...
                      Sen benim yazdığımdan bunları mı anladın?
                      Follow the white rabbit

Yorum

keşke herkesin derdi ve sıkıntısı aşk kadar basit olsa.

Yorum

Bende aşka inanmıyorum. Kirlenmiş bir kelime o. Sevgi sevgi sonuna kadar sevgi...

Yaşam ard arda gelen mevsimlerden oluşur.
                          Her insan mükemmel yazların ihtişamına ulaşmak için
                          birkaç şiddetli kışa katlanmak zorundadır.
                          Ve unutmamak gerekir ki, kışlar asla kalıcı değildir

Yorum

Adına aşk dediğimiz elektriklenme olayının ne zaman yaşanacağı hiç belli olmaz. O yüzden ne başımıza gelen olayları genelleştirmek; ne de etrafımızdaki sahte ilişkilere bakıp umutsuzluğa kapılmak doğru değildir. O "özel an" bir gün mutlaka başına gelecek ve o zaman hayata belki de yeniden başlayacaksın.

Yorum

aşk olmazsa sevgi olmaz, aşk olmazsa hayat anlamsız olur, aşk yüzünden alkol alırız, sigara içeriz, salak salak hareketler yaparız, kendimizi aşagılarız, yeri gelir kişiliksiz oluruz, yeri gelir gururlu hepsinin tek sebebi aşk ister inanın istermeyin dünya bunun üstüne devam ediyor.
                              Sen şimdi yoksun ya. Bende yokum aslında bu dünyada. Yaşamıyorum, sadece zaman dolduruyorum, o büyük gün gelene kadar...

Yorum

İşleniyor...
                              X