Duyuru

Collapse
No announcement yet.

tuhaflıklar

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• tuhaflıklar

merhabalar forumda yeni değilim ancak uzun bi süre girmiyordum 3 gündür sitede dolasıyorum herkesin istediği olur inş.

sıkıntılarım fazla doktorlar henüz tam tanı koyamadılar uzun bi süre gitmiyorum adını tanı mı yoksa teşhismiydi hatırlayamıyorum benim sorunum içimde bulunan üzülme sıkıntı bağ ağrısı miğdenim eridiğini düşünüyorum odadan cıkmadığım ve de evden cıkmadığım durumlar oluyor sürekli kola ve sigara içiyorum normalden fazla yanlız kalıyorum ve sürekli hayal kuruyorum bunlar acı veriyor sesler duyuyorum her hareketimi yorulayanlar var bir kadın cıkıyor vay yavrum vay bir kadın cıkıyor ne hareket etsem bu insanmı bu kız gibi yapsan sasardım zaten ve bunlar kurduğum hayallerde bile var geceleri korkuyorum uyandığım zaman özel ihtiyaç gideriken biri gelip korkutacak bana birşey yapıcak gibi oluyor akşam yattığımda hayal kurmadan uyuyamıyorum sanki yanımda birisi var benimle yatıp benimle dolasıyor sürekli hayalden insanlarla yasıyorum onlarla konusuyorum insanların her sözü dokunuyor davranısı dahi üzüyor geçmişte sanki yasamısım gib anıları hatırlıyorum uymak istiyorum ancak ilaçsız uyunmuyor uyuduğum zamanda bir yerlerden düşüyorum hep doktora gittiğim zaman ise hiç dikkate almıyor hastalıgın yok diyor testlerden geçtim filmler normal ve temiz kalbim normalden atıyor aniden heyacanlanma var insanlar bana hep gülüyor herseyi kendime anlıyorum acaba ben farklımnı yaratıldım diyiyorum istediklerimi yapamıyorum hemen geri dönüyorum bazen bi şey oluyor tmm yapacağım diyiyorum ama olmuyor okumuyorum lise terk hiç bi şey yapmıyorum sadece odamda pc var arada bir süre uyur sonrada pc basına geçerim insanlarla konusmak istemiyorum yanlz kalmak hiç insan görmemek istiyorum yanlız kalıncada korkularım fazla oluyor korksam bile fazla ses cıkartmam bağırmam yani olay cıkartmam içimden dağıtmak kırmak yok etmek geliyor insanlara ceza vermek geliyor vücudumda karınca doalıyormus gibi oynamalar oluyor kolum olsum yüzüm olsun hiç farketmiyor tık tık diye hareketleniyor sanki kalbim orada ve çok hıızlı atıyor çok yorgunum uyuduğum zaman bile dinlenemiyorum insanlara kendimi ezdiriyorum onlara karsı gelemiyorum bana gülüyorlar sürekli kaşınmalar var yazdım sadece dertlesmek için doktora gitmeyi düsünmüyorum gitsem dahi derdimi anlatamıyorum 5 dakika işte iyileşirmiyim bu yeni ilaç iyi geliri gib konuşmalar

Orjinal yazı sahibi: hodmaynssmoyh View Post
    merhabalar forumda yeni değilim ancak uzun bi süre girmiyordum 3 gündür sitede dolasıyorum herkesin istediği olur inş.

sıkıntılarım fazla doktorlar henüz tam tanı koyamadılar uzun bi süre gitmiyorum adını tanı mı yoksa teşhismiydi hatırlayamıyorum benim sorunum içimde bulunan üzülme sıkıntı bağ ağrısı miğdenim eridiğini düşünüyorum odadan cıkmadığım ve de evden cıkmadığım durumlar oluyor sürekli kola ve sigara içiyorum normalden fazla yanlız kalıyorum ve sürekli hayal kuruyorum bunlar acı veriyor sesler duyuyorum her hareketimi yorulayanlar var bir kadın cıkıyor vay yavrum vay bir kadın cıkıyor ne hareket etsem bu insanmı bu kız gibi yapsan sasardım zaten ve bunlar kurduğum hayallerde bile var geceleri korkuyorum uyandığım zaman özel ihtiyaç gideriken biri gelip korkutacak bana birşey yapıcak gibi oluyor akşam yattığımda hayal kurmadan uyuyamıyorum sanki yanımda birisi var benimle yatıp benimle dolasıyor sürekli hayalden insanlarla yasıyorum onlarla konusuyorum insanların her sözü dokunuyor davranısı dahi üzüyor geçmişte sanki yasamısım gib anıları hatırlıyorum uymak istiyorum ancak ilaçsız uyunmuyor uyuduğum zamanda bir yerlerden düşüyorum hep doktora gittiğim zaman ise hiç dikkate almıyor hastalıgın yok diyor testlerden geçtim filmler normal ve temiz kalbim normalden atıyor aniden heyacanlanma var insanlar bana hep gülüyor herseyi kendime anlıyorum acaba ben farklımnı yaratıldım diyiyorum istediklerimi yapamıyorum hemen geri dönüyorum bazen bi şey oluyor tmm yapacağım diyiyorum ama olmuyor okumuyorum lise terk hiç bi şey yapmıyorum sadece odamda pc var arada bir süre uyur sonrada pc basına geçerim insanlarla konusmak istemiyorum yanlz kalmak hiç insan görmemek istiyorum yanlız kalıncada korkularım fazla oluyor korksam bile fazla ses cıkartmam bağırmam yani olay cıkartmam içimden dağıtmak kırmak yok etmek geliyor insanlara ceza vermek geliyor vücudumda karınca doalıyormus gibi oynamalar oluyor kolum olsum yüzüm olsun hiç farketmiyor tık tık diye hareketleniyor sanki kalbim orada ve çok hıızlı atıyor çok yorgunum uyuduğum zaman bile dinlenemiyorum insanlara kendimi ezdiriyorum onlara karsı gelemiyorum bana gülüyorlar sürekli kaşınmalar var yazdım sadece dertlesmek için doktora gitmeyi düsünmüyorum gitsem dahi derdimi anlatamıyorum 5 dakika işte iyileşirmiyim bu yeni ilaç iyi geliri gib konuşmalar
    Belli ki pek nokta, virgül de kullanmıyorsun.

Yorum

Belli ki kendini doktora iyi anlatamıyorsun. Bu yazdıklarını dokturun eline ver. Benim sorunlarım bunlar de. Bırak okusun ve sorununu söylesin. Burada bizim yardım edebileceğimiz tek nokta bu ...

Yaşam ard arda gelen mevsimlerden oluşur.
      Her insan mükemmel yazların ihtişamına ulaşmak için
      birkaç şiddetli kışa katlanmak zorundadır.
      Ve unutmamak gerekir ki, kışlar asla kalıcı değildir

Yorum

benım eşimde aynı senın durumlar vardı,gecelerı uyuyamama,birkaç erkek sesı duyma,devamlı kendı kendıne düşünme,karanlıkta duramama,evden dışarı cıkmamak,yanlızığı sevmek gibi bırçok durumlar vardı,rahatsızlığıda bipolar bozukluktu,sende bipolar olabilirsin
        AKLIMIN ODALARINDA MUHEBBETE MAHKUM PRANGALI DÜŞÜNCELERİM VAR........

Yorum

peki bunun tedavisi nedir doktora gidiyorum sürekli aynı ilaçları veriyor bu ilaçlarda hiç işe yaramıyor

Yorum

su anda gayet iyiyim Allah a şükürler olsun inş. devamlı boyle olur sizin içinde benim içinde

Yorum

baska bi hastaneye gittim sabah akşam akineton gece de cedrina verdi bu ilaçlar hakkında bilgisi olan varmı iki haftada bir risperdal consta kullanıcakmışım tedavi üzün sürer mi bilgisi olan varsa sevinirim su anda ses duyma hayale kapılma(kurma istem dışı) var

Yorum

Adamım msnyi açmıyorsun uzun süredir. : )
                Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Yaşandi Bitti
                  İnş iyileşir daha iyi olursun kardeşim..senin rahatsızlık şizofrendi sanırım..
                  psikoz türü birşey

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Yaşandi Bitti
                    Anladım kardeşim Allah hepimize şifa versin..Bende zamanında çok rahatsızlıklar sıkıntılar yaşadım.Ama hayata her zaman olumlu bakmak lazım olumlu baktıkça herşey güzel olucak ben buna inanıyorum.
                    çok sağolasın kardeş ben hastaneyede yatılı tedavi görürken bana bi hocam demişti senin yaşındakiler sırf yan etkisiyle uğrasır ilaçların o bana soylenmiş bi sözdü şimdi yavas yavas iyileşme dönemindeyin Allah hepimize acil şifalar versin zor bişey dısardan bakan normal insanlar diyor yaw kafana ne takıcan boşver salla diyor yaşıyan bilir

Yorum

anlattıgın belirtiler kısmen bendede vardı 16 lı yaslarımda gece korkudan ve seslerden uyuyamazdım yalnız banyo hatta tuvalete bile gidemezdim annem kapıda beklerdi vs vs 2 yıl ilacla tedavi gordum o sorunların cogundan kurtuldum simdi hatırlamıyorum bile ama kronik depresyonum devam ediyor bi de bundan kurtulsam

Yorum

biseyler yap varolduğunu hissetmek için

Yorum

Anlattıkların şizofreni belirtileri aynı durumları bende yaşadım ve çoğunu atlattım düzenli ilaç tedavisiyle bunları aşabilirsin buraya yazdıklarını bir kağıda yaz ve doktoruna ver ozaman sana kesin teşhis konur ve tedavin daha tatmin edici olur.

Yorum

konuya cevap yazan arkadaslar sağ olun varolun ben gün uyuyamadım ilaçlarımı almamaya basladım ben mr tomogrofi eeg çektirdim temiz ve bişey yok olarak çıktı ekg çektirdim kalbimden için kalp atışları normal dedi doktor doktorlar hiç telaş bile olmuyor gibi nerdeyse geceleri sürekli bişeyler düşündüm güldüm kahkaha attım sürekli kızlarla hayaller kurdum kafamda kadın profilleri oluşturdum anne hayalleri kurdum annemi kaybetmiştim günlük bu kadar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bubbles View Post
                              Belli ki pek nokta, virgül de kullanmıyorsun.
                              virgül noktayı ne yapcan

Yorum

İşleniyor...
                              X