Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Annem çok yalnız .

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Annem çok yalnız .

Benim kendimle ilgili sorunlarım da var fakat en büyük sorunum şu sıralar annem.
    Annem 40 yaşlarında pek evden çıkmayan bir insan. Evden çıkmadığı için insanlarla pek de konuşamıyor.Tüm gün evde torununa bakıyor.
    Ben ise tüm gün pc başındayım ve annemle konuşamıyorum. Annemin kendini nasıl yalnız ve boşlukta hissettiğini anlayabiliyorum.Hayatını ev işlerine vs. adamış gibi resmen tek sorunu geçim derdi ve biziz.Bunun değişmesini istiyorum.Onunla ilgilenmek sorunlarını azaltmak ama onunla konuşacak bir şey de bulamıyorum.Belki aranız da onun yaşlarında olan büyüklerimde vardır ve bana tavsiye verir onu nasıl mutlu edebileceğime dair.Umarım anlatmak istediklerimi anlatabilmişimdir :46:

seni çok iyi anlıyorum bende aynı duygular içersindeyim annemi çok seviyoru dünyanın yükü onun omuzlarında babam hiç bir şeyle ilgilenmeyen bi insan hem erkek işini hem kadın işini annem tek başına yapıyor gerçekten çok canım sıkılıyor bu duruma
    Etrafımda ki insanlara aldırmadan , kendi içimde büyüttüğüm yalnızlığımla beraber oturup seninle geçen günlerimi düşünerek gitmendeki mantığı bulmaya çalışıyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: domates View Post
      seni çok iyi anlıyorum bende aynı duygular içersindeyim annemi çok seviyoru dünyanın yükü onun omuzlarında babam hiç bir şeyle ilgilenmeyen bi insan hem erkek işini hem kadın işini annem tek başına yapıyor gerçekten çok canım sıkılıyor bu duruma
      evet aynen benim babamda öyle. umarım sorunumuza bir çözüm bulabiliriz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Snow* View Post
        evet aynen benim babamda öyle. umarım sorunumuza bir çözüm bulabiliriz.
        annem mulu değil bunu hissediyorum yüzü çok az gülüyor sürkli düşünceli dalıp gidiyor...sorunun çözümünü biliyorum ama elimden bir şy gelmiyor malesef umarım ikimizde çözüm bulabiliriz
        Etrafımda ki insanlara aldırmadan , kendi içimde büyüttüğüm yalnızlığımla beraber oturup seninle geçen günlerimi düşünerek gitmendeki mantığı bulmaya çalışıyorum

Yorum

annem mulu değil bunu hissediyorum yüzü çok az gülüyor sürkli düşünceli dalıp gidiyor...sorunun çözümünü biliyorum ama elimden bir şy gelmiyor malesef umarım ikimizde çözüm bulabiliriz
          Çözümü bildiğin halde neden elinden bir şey gelmediğini düşünüyorsun?
          Her şey güzel olacak...

Yorum

Aynen ben de böyleyim yaaa! Neden böyleyim ben?!

Orjinal yazı sahibi: Snow* View Post
            Benim kendimle ilgili sorunlarım da var fakat en büyük sorunum şu -sıralar annem.
            Annem 40 yaşlarında pek evden çıkmayan bir insan. Evden çıkmadığı için insanlarla pek de konuşamıyor.Tüm gün evde torununa bakıyor.
            Ben ise tüm gün pc başındayım ve annemle konuşamıyorum. Annemin kendini nasıl yalnız ve boşlukta hissettiğini anlayabiliyorum.Hayatını ev işlerine vs. adamış gibi resmen tek sorunu geçim derdi ve biziz.Bunun değişmesini istiyorum.Onunla ilgilenmek sorunlarını azaltmak ama onunla konuşacak bir şey de bulamıyorum.Belki aranız da onun yaşlarında olan büyüklerimde vardır ve bana tavsiye verir onu nasıl mutlu edebileceğime dair.Umarım anlatmak istediklerimi anlatabilmişimdir
            Annem için çok üzülüyorum. ömrü boyunca hep sindirilmiş, ezilmiş aşağılanmış. evin bütün yükü onun omuzlarında. Bense kitaplarıma dalmışım. Onun için hiçbirşey yapamıyorum(!)???????

Durun ! hepmen koyvermeyin kendinizi...! Bu tür mesajları çekici buluyor buraya gelenlerim çoğu... İlgi çekmek için yazdım bunları...:3:

Eskidendi bütün bunlar ... Şimdi annem için bişey yapmama gerek kalmadı dua etmek dışında ...
            ...
            Hatırlıyorum da... O zamanlar; düşüncelerine değer verdiğim birisi(DDB diyelim) ile aramızda şöyle bir konuşma geçmişti :

- Ben: Tüm gün kitap (o zamanlar pc icad edilmemişti henüz) başındayım ve annemle konuşamıyorum.
            - DDB: Konuşamazsın tabii... Annen kitabın içinde değil ki ... Kaldır kafanı kitaptan ve ona sarılıp; "Anneciğim seni seviyorum." de...! Bunu yapamayacak derecede özürlü müsün...!? Özürlü isen alternatif iletişim yollarını kullan bunu yapmak için !
            ( O güne kadar hiç aklıma gelmemişti bu... İlk fırsatta denedim ve öylesine işe yaradı ki bu anlatamam...)
            - Ben: Bunun değişmesini istiyorum.Onunla ilgilenmek sorunlarını azaltmak... ama onunla konuşacak bir şey de bulamıyorum.
            - DDB: Konuşacak birşey bulamıyorsan, "sevgiliye mektup nasıl yazılır" konulu basit bir kitap bulup; orada sevgiliye söylenmesi tavsiye edilen cümleleri annene söylemeyi akıl edemecek kadar da mı düşünme özürlüsün...!!!??? (İnanın; bu da hiç aklıma gelmemişti o zamana kadar... Tavsiyesini hemen uyguladım... Annem önce çooook ama çok şaşırdı... Sonra dünyanın en mutlu insanı o oldu... "Oğlum sana araba mı çarptı?" dedi bana... Ben de sadece "Eh işte ööööle bişey ." diyebildim. )

- Ben: Peki başka ne yapabilirim onun için?
            - DDB: Ev işlerinde yardım et. Pişirdiği yemekleri çok beğendiğini söyle. Yaptığı herşey için teşekkür et. Onun isteyip istemediğine bakmadan ara sıra gezmeye çıkar. Öyle bir kadının oğlu/kızı olduğu için kendini ne kadar şanslı hissettiğini söyle ona... O; alışkın olmadığı için bu sözlerden utanabilir, rahatsız olabilir hatta ters tepki bile verebilir önceleri... Sen, onun seni büyütürken gösterdiği sabrın ve fedakarlığın hiç olmazsa yüzde birini göstererek ona ısrarla iyi davran ve onu sev...
            - Ben: Peki başka?
            - DDB: Kitap mı okuyacaksın, arkadaşlarıla gezmeye mi gideceksin... Her ne ise onları yap...

Keşke sizi de DDB ile tanıştırma şansım olsaydı...
            Last edited by saf_ak; 19-11-2011, 10:12 PM.
            Aynasıdır insan insanın. . !

Yorum

bende 39 yaşında bi anneyim kızlarımla aram iyi konuşuyoruzda
              ama içimdeki yanlızlığa hiç bi şey çözüm olmuyor
              YAŞAMAK BUYSA ÜSTÜ KALSIN

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
                Çözümü bildiğin halde neden elinden bir şey gelmediğini düşünüyorsun?
                yeterince güçlü değilim bazı konularda

Yorum

yeterince güçlü değilim bazı konularda
                  Özel değilse annenin sorununu söyler misin?
                  Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 899405 View Post
                    bende 39 yaşında bi anneyim kızlarımla aram iyi konuşuyoruzda
                    ama içimdeki yanlızlığa hiç bi şey çözüm olmuyor
                    Konuşma ile ilgili bir sorun olmadığında, duyma ile ilgili sorun olabileceğini düşünüyorum.
                    Çünki iletişimin yarısı söylemek, diğer yarısı da söyleneni duymaktır.

Hepimizin; iletişimi tam olanlardan olması temennisiyle sevgi ve saygılar.

Yorum

saf ak benimle uğraşıp durma kızlarım deli değiller
                      tek başlarına konuşup durmuyolr.birlikte sohpet ediyoruz.
                      biraz düşünerek cevap yaz.yoksa sen tek başına mı konuşuyorsun

Yorum

saf ak benimle uğraşıp durma kızlarım deli değiller
                        tek başlarına konuşup durmuyolr.birlikte sohpet ediyoruz.
                        biraz düşünerek cevap yaz.yoksa sen tek başına mı konuşuyorsun
                        Hımmmm ! Anca anladım ... Malum saat 12 yi geçti. Benim jeton da köşeli... Anca işte anca...

Kalın sağlıcakla...

Yorum

tebrikler lütfen bi daha benim yazdıklarıma yorum yazma

Yorum

tebrikler lütfen bi daha benim yazdıklarıma yorum yazma
                            Ahhhh! Çok özür dilerim. Ben burasını forum sanmıştım Meğer sizin tapulu arazinizmiş. Çok özür dilerim ablacığım ... Affet ! Bi daa olmaz...

Yorum

vay arkadaş herkesin ailesi mi böyle :S

Yorum

İşleniyor...
                              X