Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bana ne olduğunu anlayamıyorum.Yardım edin!!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bana ne olduğunu anlayamıyorum.Yardım edin!!

Herkese merhaba;
    Sabah kalktım.Gayet iyiydim.Uyandım.Kahvaltımı yaptım.Kantinde bir arkadaşla karşılaştık.Daha sonra yukarı çıktım.Yurtta kalıyorum bu arada.Ders çalışmak için yukarı çıktım.Aklıma bir arkadaşımın bana söylediği bi laf geldi.Düşündüm.o benim okul arkadaşım.Öncelerden konuşurduk selam da verirdi.Şimdi okulda gördüğünde vermiyor,yurtta seyrek de olsa yanıma gelirdi.Şimdi onu da yapmıyor.İnsan merak eder odaya gelir bir bakar.Zaten ben onların odasına gidiyordum.Onlar benim odama hiç gelmiyolardı.Kimse gelmiyor.Kapımı çalan yok.Bu arkadaşla konuşsam mı diye düşündüm de düşündüm.Konuşmaya karar verdim.Gittim odasına uyuyordu.odama indim.Birazbekledim.Ders çalışmaya çalışıyorum ama tabi aklımda bu düşünceler varken nerede.Tabi yine o kaygı,tedirginlik hali.Sonra o sıkıntı yine başladı.Böyle ateş basıyor.Dedim yan odadaki kızlara gideyim.Gittim ama o sıkıntı mı desem tedirginlik mi desem korku mu desem bilemiyorum o duyguyu anlamlandıramıyorum.Krdeşimi aramıştım.Onunla konuştuk biraz.çamaşırcı kadın mesaj atmış.çmaşırlarınızı alabilirsiniz diye.O sıknıtı,tedirginlik,kaygı hala devam ediyor.Beni ateş basmıştı.Zaten pencereyi açıyorum çok ses geliyo diye kapatıyorum ders çalışmaya çalışıyorum çalışamıyorum.Böyle bir doruk noktası var sonra geçiyor ama o yoğun stresten sonra insanın vücudunda böyle bi boşalma elden ayaktan böyle bi kesilme olur ya aynı öyle oluyor.Bu olay bana hep odadayken oluyor.Eğer okuldan erken gelmişsem.12-1 gibi 3 3 buçuk gibi başlıyor 6 dan sonra geçiyor ama o satler geçesiye kadar ben akla karayı seçiyorum.Problemim ne çözemedim.Psikatra gittim o da ilaç verdi o da ilaçtan medet umuyor.Hiç iyi bi psikatr değil.Dinlemiyor beni.
    Last edited by happygirl; 14-01-2012, 08:33 PM.

Doktorunuzu değiştirin o Halde .

ÜŞüyorum .
    Üşüyorum ..
    Ayakta Daha az üşüyorum . Biraz yürümeliyim...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: happygirl View Post
      Herkese merhaba;
      Sabah kalktım.Gayet iyiydim.Uyandım.Kahvaltımı yaptım.Kantinde fatmagülle karşılaştık.Daha sonra yukarı çıktım.Yurtta kalıyorum bu arada.Ders çalışmak için yukarı çıktım.Aklıma bir arkadaşımın bana söylediği bi laf geldi.Düşündüm.o benim okul arkadaşım.Öncelerden konuşurduk selam da verirdi.Şimdi okulda gördüğünde vermiyor,yurtta seyrek de olsa yanıma gelirdi.Şimdi onu da yapmıyor.İnsan merak eder odaya gelir bir bakar.Zaten ben onların odasına gidiyordum.Onlar benim odama hiç gelmiyolardı.Kimse gelmiyor.Kapımı çalan yok.Melisle konuşsam mı diye düşündüm de düşündüm.Konuşmaya karar verdim.Gittim odasına uyuyordu.odama indim.Birazbekledim.Ders çalışmaya çalışıyorum ama tabi aklımda bu düşünceler varken nerede.Tabi yine o kaygı,tedirginlik hali.Sonra o sıkıntı yine başladı.Böyle ateş basıyor.Dedim yan odadaki kızlara gideyim.Gittim ama o sıkıntı mı desem tedirginlik mi desem korku mu desem bilemiyorum o duyguyu anlamlandıramıyorum.Krdeşimi aramıştım.Onunla konuştuk biraz.çamaşırcı kadın mesaj atmış.çmaşırlarınızı alabilirsiniz diye.O sıknıtı,tedirginlik,kaygı hala devam ediyor.Beni ateş basmıştı.Zaten pencereyi açıyorum çok ses geliyo diye kapatıyorum ders çalışmaya çalışıyorum çalışamıyorum.Böyle bir doruk noktası var sonra geçiyor ama o yoğun stresten sonra insanın vücudunda böyle bi boşalma elden ayaktan böyle bi kesilme olur ya aynı öyle oluyor.Bu olay bana hep odadayken oluyor.Eğer okuldan erken gelmişsem.12-1 gibi 3 3 buçuk gibi başlıyor 6 dan sonra geçiyor ama o satler geçesiye kadar ben akla karayı seçiyorum.Problemim ne çözemedim.Psikatra gittim o da ilaç verdi o da ilaçtan medet umuyor.Hiç iyi bi psikatr değil.Dinlemiyor beni.
      Fatmagül kim? Melis kim? Sen kimsin? Sorunun ne senin? Uzun ama boş kelimelerle yazmışsın kısa ve net yaz. :RpS_thumbdn: Doktorunun seni dinlememesine şaşırmamak gerek.

Yorum

Okuldan erken geldiğinde yurtta yalnızken oluyorsa belki yalnız kalma korkusuyla ilgili olabilir. Yurttaki arkadaşların seni arayıp sormadıklarında onların senden daha çok soğuyacağını ve uzaklaşacağını düşünüyor ve bu düşünce de seni elden ayaktan kesiyor olabilir.
        Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ayılırsınveanlarsın View Post
          Doktorunuzu değiştirin o Halde .

ÜŞüyorum .
          Üşüyorum ..
          Ayakta Daha az üşüyorum . Biraz yürümeliyim...
          Daha gideli ik defa oldu.Aslında çok iyi bir psikologla tanıştım bir tanıdığımın vasıtasıyla bir sürü teknik biliyor.EFT,Z point belik daha başka şeyler de biliyordur.Bir teyzemin aracılığıyla beni ona yönlendirdi adam bana eft uyguladı uyguladıktan sonra ben de bir mutluluk bir mutluluk ama beni dinlemedi.Ben gidip bi saat konuşuruz diye düşünüyodum.Bana parasız baktı o zaman.O teyzem öğrenci işte gücü yok falan dedi hallederiz demiş ondan düzgün bakmıyor herhalde işte ben bu durumları yaşadım.Anlattım pazartesi gel yarım saat görüşürüz dedi bana bi teknik öğretecekmiş onunla geçecekmiş inşallah pazartesiye kadar bi daha yaşamam bu durumu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hartemes View Post
            Fatmagül kim? Melis kim? Sen kimsin? Sorunun ne senin? Uzun ama boş kelimelerle yazmışsın kısa ve net yaz. :RpS_thumbdn: Doktorunun seni dinlememesine şaşırmamak gerek.
            Bana psikolog dedi yaşadıklarını yaz diye ben de yazdım pazartesi görüşeceğiz.Sorunumun ne olduğunu bilsem buraya yazmam herhalde.İster uzun ister kısa yazarım.
            Last edited by happygirl; 14-01-2012, 08:34 PM.

Yorum

Daha gideli ik defa oldu.Aslında çok iyi bir psikologla tanıştım bir tanıdığımın vasıtasıyla bir sürü teknik biliyor.EFT,Z point belik daha başka şeyler de biliyordur.Bir teyzemin aracılığıyla beni ona yönlendirdi adam bana eft uyguladı uyguladıktan sonra ben de bir mutluluk bir mutluluk ama beni dinlemedi.Ben gidip bi saat konuşuruz diye düşünüyodum.Bana parasız baktı o zaman.O teyzem öğrenci işte gücü yok falan dedi hallederiz demiş ondan düzgün bakmıyor herhalde işte ben bu durumları yaşadım.Anlattım pazartesi gel yarım saat görüşürüz dedi bana bi teknik öğretecekmiş onunla geçecekmiş inşallah pazartesiye kadar bi daha yaşamam bu durumu.
              Şimdi anlaşıldı parasız olunca okadar olur parayı görünce kalitede değişecektir .İnşallah pazartesiye kadar yaşamazsın .

Yorum

Şimdi anlaşıldı parasız olunca okadar olur parayı görünce kalitede değişecektir .İnşallah pazartesiye kadar yaşamazsın .
                yardım etse ne olur kötü durumdayım annem babam kardeşim kimse bilmiyor.Ben de geçer diye düşünüyodum ama bende bişeylerin olduğunu düşünmeye başladım artık.Veya normal bi zamanda hiçbişey yokken aklına geliyor bu olumsuz düşünceler olumlu düşünmeye çalışıyorum ama olmuyor sıknıt,tedirginlik,bunaltı,kaygı,çaresizlik başlıyor.Kendimi dışarı atıyorum yurdun bahçesine tekrar geliyorum geçti zannediyorum devam ediyor doruğa çıkıyor sonra geçiyor ama geçtikten sonra da böyle elim ayağım boşalmış gibi oluyor Şu anda rahatım ama o an gelince durduramıyosun geliyor doruğa çıkıyor böyle bi ateş basıyor.O duyguyu anlamlandıramıyorum yoğun kaygı mı desem stres mi tedirginlik mi bungunluk mu bilmiyorum.Geçtikten sonra elim ayağım boşalmış gibi oluyor. böyle napacağım ben arkadaşlar.Bana yardım edin.

Yorum

yardım etse ne olur kötü durumdayım annem babam kardeşim kimse bilmiyor.Ben de geçer diye düşünüyodum ama bende bişeylerin olduğunu düşünmeye başladım artık.Veya normal bi zamanda hiçbişey yokken aklına geliyor bu olumsuz düşünceler olumlu düşünmeye çalışıyorum ama olmuyor sıknıt,tedirginlik,bunaltı,kaygı,çaresizlik başlıyor.Kendimi dışarı atıyorum yurdun bahçesine tekrar geliyorum geçti zannediyorum devam ediyor doruğa çıkıyor sonra geçiyor ama geçtikten sonra da böyle elim ayağım boşalmış gibi oluyor Şu anda rahatım ama o an gelince durduramıyosun geliyor doruğa çıkıyor böyle bi ateş basıyor.O duyguyu anlamlandıramıyorum yoğun kaygı mı desem stres mi tedirginlik mi bungunluk mu bilmiyorum.Geçtikten sonra elim ayağım boşalmış gibi oluyor. böyle napacağım ben arkadaşlar.Bana yardım edin.
                  Malesef para olmayınca ilgide olmuyor ne kadar ekmek o kadar köfte misali sana doktordan başkası yardımcı olamaz en kısa zamanda bir psikiaytri uzmanınada görün.

Yorum

Malesef para olmayınca ilgide olmuyor ne kadar ekmek o kadar köfte misali sana doktordan başkası yardımcı olamaz en kısa zamanda bir psikiaytri uzmanınada görün.
                    topu topu 40 lira param var haftaya perşembe eve gitcem ona nasıl vereyim.Ben istemez miyim para vermek o insan da emeinin karşılığını alsın ama işte gidince diyeceğim taksit yapar mısınız diye.

Yorum

Yukarda yazdığımı okudun mu, yukardaki yazdıklarıma ek olarak yaşadığın kaygı, anksiyete durumu takıntıyla da ilgili olabilir. Bir arkadaşın sana olumsuz bir şey söylediğinde acaba onunla arkadaşlığım zayıfladı mı sona mı erecek yanımda hiç arkadaşım kalmayacak diye düşünüyor olabilirsin.
                      Her şey güzel olacak...

Yorum

topu topu 40 lira param var haftaya perşembe eve gitcem ona nasıl vereyim.Ben istemez miyim para vermek o insan da emeinin karşılığını alsın ama işte gidince diyeceğim taksit yapar mısınız diye.
                        Senin durumunun çok ağır olduğunu düşünmüyorum madem maddi durumun da iyi değil psikoloğa yüzlerce lira verme derim. Devlet hastanesine git durumunu anlat ilaç yazacaksa bunun hafif bir ilaç olmasını iste.
                        Her şey güzel olacak...

Yorum

İlaç kullanıp doktora gitmedende halledebilirsin, ilacını kullan düşüncelerini kontrol etmeye çalış, süşüncelerin oyununa gelmemeye çalış. Vücudundaki düzensizlikleri başlatan etken düşüncelerin.

Yorum

bak ne guzel psikolog bulmussun eft teknigiyle mutlu oldugunu yaziyorsun pazartesiye seni tekrar cagiriyor baska bir teknikle iyi olacagini umuyor gittigin psikolog
                            burda sana ilac kullan parali doktora git tavsiyelerini sonraya birak
                            ilaca basladinmi birakmasi cok zor
                            ilaclarin yanetkileriyle birde talebesin hic ders calisamaz zombiye donersin
                            bu pskologa guven ne dediyse harfiyen dikkatle uygula
                            bak bakalim iyi olmadin sonrasi dusunursun baska doktoru ilaci
                            cok zorda kalmadikca ilac kullanmayin

Yorum

Herkese merhaba;
                              Sabah kalktım.Gayet iyiydim.Uyandım.Kahvaltımı yaptım.Kantinde bir arkadaşla karşılaştık.Daha sonra yukarı çıktım.Yurtta kalıyorum bu arada.Ders çalışmak için yukarı çıktım.Aklıma bir arkadaşımın bana söylediği bi laf geldi.Düşündüm.o benim okul arkadaşım.Öncelerden konuşurduk selam da verirdi.Şimdi okulda gördüğünde vermiyor,yurtta seyrek de olsa yanıma gelirdi.Şimdi onu da yapmıyor.İnsan merak eder odaya gelir bir bakar.Zaten ben onların odasına gidiyordum.Onlar benim odama hiç gelmiyolardı.Kimse gelmiyor.Kapımı çalan yok.Bu arkadaşla konuşsam mı diye düşündüm de düşündüm.Konuşmaya karar verdim.Gittim odasına uyuyordu.odama indim.Birazbekledim.Ders çalışmaya çalışıyorum ama tabi aklımda bu düşünceler varken nerede.Tabi yine o kaygı,tedirginlik hali.Sonra o sıkıntı yine başladı.Böyle ateş basıyor.Dedim yan odadaki kızlara gideyim.Gittim ama o sıkıntı mı desem tedirginlik mi desem korku mu desem bilemiyorum o duyguyu anlamlandıramıyorum.Krdeşimi aramıştım.Onunla konuştuk biraz.çamaşırcı kadın mesaj atmış.çmaşırlarınızı alabilirsiniz diye.O sıknıtı,tedirginlik,kaygı hala devam ediyor.Beni ateş basmıştı.Zaten pencereyi açıyorum çok ses geliyo diye kapatıyorum ders çalışmaya çalışıyorum çalışamıyorum.Böyle bir doruk noktası var sonra geçiyor ama o yoğun stresten sonra insanın vücudunda böyle bi boşalma elden ayaktan böyle bi kesilme olur ya aynı öyle oluyor.Bu olay bana hep odadayken oluyor.Eğer okuldan erken gelmişsem.12-1 gibi 3 3 buçuk gibi başlıyor 6 dan sonra geçiyor ama o satler geçesiye kadar ben akla karayı seçiyorum.Problemim ne çözemedim.Psikatra gittim o da ilaç verdi o da ilaçtan medet umuyor.Hiç iyi bi psikatr değil.Dinlemiyor beni.
                              Eğer eskiden böyle bir sorunun yoksa bunun nedeni yurt yada ailenden uzak kalmandır. Böyle bir durumda da ilaç yada başka bir eşyin birşey yapabiliceğini sanmıyorum. Sonuçta sana ait olmayan bir yerdesin.

Yorum

İşleniyor...
                              X