Duyuru

Collapse
No announcement yet.

arkadaşlar yardım edin bana ne oluyor böyle?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• arkadaşlar yardım edin bana ne oluyor böyle?

Herkese merhaba;
    Bugün annemle kavga ettik.Çok kötü laflar söyledi.Kavganın nedeni ilacı içsem mi içmesem mi.Normalde psikatra Ankara'da gididyorum ben.Burada gittiğim psikatr cymbalta yazdı 30 mg cipralex'e ek olarak.Ben kullanıp kullanmamamakta kararsızlık yaşıyordum.Bir de anneme sorayım dedim.Sordum.Eee sen niye gididyosun o zaman doktora dedi.Kullan tabi dedi.Şu anda o durumu yaşamıyorum gayet iyiyim dedim.Yurda gittiğimde yaşarsam kullanırım dedim.Biliyorsun o ilaçlar etksini hemen göstermiyor anca 2-3 hafta geçmesi lazım dedi.Biliyorum dedim ama yurda gittiğimde tatil bana iyi gelmiş derslerin stresinden öyle olmuş olabilirim dedim.Ee içmeden nasıl bileceksin dedi.Ee doktora niye gittin o zaman bırak ya sen hep böyle yapıyosun falan dedi açtı ağzını yumdu gözünü.Başladı yine kişiliğime saldırıya.Daha da detaylı yazarım ama lafı uzatmak istemiyorum.Ben bu laflar üzerine ağladım ağladım hüngür hüngür ağladım.Ağlıyorum duruyorum tekrar ağlıyorum.Durduramıyorum ağlamamı.Aynı yurtta o sıkınıt,bunugnluk halinden sonraki ağlamalarım geldi aklıma.Orada yaşadıklarım o kötü duygular,onları bir daha yaşadım sanki.Böyle kötü birşey yaşadığımda moralimi bozacak hemen aklıma odada yaşadıklarım geliyor(o sıkıntı bungunluk hali ve ertesinde gelen ağlama).Ağlayınca yine aynı şekilde yurttaki ağlamalarım aklıma geldi.Orada yaşadığım o duygular yine yaşadım sanki.Şimdi sakinim.Nötrüm.Yurdu düşündüğümde düşündüklerim acıtmıyor sakin halimle ama içimde o kötü his hala var.Bu ağlamalardan sonra yine içime sıkıntı geldi.Evde kimse yok.Yinei çimde sıkıntı var niye anlamıyorum böyle kalbimin üstünde.Bu durum peşimi bırakmayacak.Şu anda ağlamaktan ve sıkıntıdan dolayı elim ayağım kesilmiş halde.Pelte gibiyim.Endişeliyim.

Orjinal yazı sahibi: happygirl View Post
    Herkese merhaba;
    Bugün annemle kavga ettik.Çok kötü laflar söyledi.Kavganın nedeni ilacı içsem mi içmesem mi.Normalde psikatra Ankara'da gididyorum ben.Burada gittiğim psikatr cymbalta yazdı 30 mg cipralex'e ek olarak.Ben kullanıp kullanmamamakta kararsızlık yaşıyordum.Bir de anneme sorayım dedim.Sordum.Eee sen niye gididyosun o zaman doktora dedi.Kullan tabi dedi.Şu anda o durumu yaşamıyorum gayet iyiyim dedim.Yurda gittiğimde yaşarsam kullanırım dedim.Biliyorsun o ilaçlar etksini hemen göstermiyor anca 2-3 hafta geçmesi lazım dedi.Biliyorum dedim ama yurda gittiğimde tatil bana iyi gelmiş derslerin stresinden öyle olmuş olabilirim dedim.Ee içmeden nasıl bileceksin dedi.Ee doktora niye gittin o zaman bırak ya sen hep böyle yapıyosun falan dedi açtı ağzını yumdu gözünü.Başladı yine kişiliğime saldırıya.Daha da detaylı yazarım ama lafı uzatmak istemiyorum.Ben bu laflar üzerine ağladım ağladım hüngür hüngür ağladım.Ağlıyorum duruyorum tekrar ağlıyorum.Durduramıyorum ağlamamı.Aynı yurtta o sıkınıt,bunugnluk halinden sonraki ağlamalarım geldi aklıma.Orada yaşadıklarım o kötü duygular,onları bir daha yaşadım sanki.Böyle kötü birşey yaşadığımda moralimi bozacak hemen aklıma odada yaşadıklarım geliyor(o sıkıntı bungunluk hali ve ertesinde gelen ağlama).Ağlayınca yine aynı şekilde yurttaki ağlamalarım aklıma geldi.Orada yaşadığım o duygular yine yaşadım sanki.Şimdi sakinim.Nötrüm.Yurdu düşündüğümde düşündüklerim acıtmıyor sakin halimle ama içimde o kötü his hala var.Bu ağlamalardan sonra yine içime sıkıntı geldi.Evde kimse yok.Yinei çimde sıkıntı var niye anlamıyorum böyle kalbimin üstünde.Bu durum peşimi bırakmayacak.Şu anda ağlamaktan ve sıkıntıdan dolayı elim ayağım kesilmiş halde.Pelte gibiyim.Endişeliyim.
    Endise etmene gerek yok, simdi annenle tartismis olabilirsin, bazen olur, o da bir konuda hakli, sonucta Doktor`un verdigi ilaci alman lazim, ona inanmazsan ilerleme kaydedemezsin, ilaclarini doktorun ne sekilde al dediyse al, kendi kendine yorum yapma. Kendini uzme artik, moralin bozulursa buraya yaz, burada her daim birileri var
    so you're saying there's a chance ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: defiance View Post
      Endise etmene gerek yok, simdi annenle tartismis olabilirsin, bazen olur, o da bir konuda hakli, sonucta Doktor`un verdigi ilaci alman lazim, ona inanmazsan ilerleme kaydedemezsin, ilaclarini doktorun ne sekilde al dediyse al, kendi kendine yorum yapma. Kendini uzme artik, moralin bozulursa buraya yaz, burada her daim birileri var
      defiance burada annemle tartışmamızın bi önemi yok.Ben bu durumu 1 buçuk 2 aydır neredeyse yaşıyorum.İlk önce olumsuz düşünceler aklıma gleiyor.Daha sonra böyle iç sıkıntısı,bunaltı,kaygı,endişe ne olduğunu anlamıyorum o sıkıntıyı içimden atamıyorum.O sıkıntı artıyor artıyor artıyor ben artık dayanamıyorum sıkıntıyı içimden atmak için ağlamaya başlıyorum o sıkıntı geçene kadar akla karayı seçiyorum.Sıknıt geçtikten sonra böyle insan çok panki olur endişe içinde olur sonra o sıkıntı geçr eli ayağı boşalır ya aynı öyle oluyorum.Allahım kimsenin başına vermesin.Bu nedir bu bir rahatsızlık mı ne?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Spring_Waltz
        o sıkıntı böyle tepe noktasına ulaşıyor, daha sonra patladığını hissediyorsun ve sonrasında uyumak mı istiyorsun?
        yok böyle bişeye kaygılanırsın,endişelenirsin sonra o panik endişe hali geçer böyle elin ayağın boşalır pelte gibi olursun ya işte öyle oluyorum.Böyle olmanın nedeni de iç sıkıntısı,kaygı mı endişe mi desem bilemiyorum içimden atamayıp ağlamam ondan belki elim ayağım anlattığım gibi oluyor.

Yorum

Annen haklı madem doktora güvenmeyeceksin niye gidiyorsun.
          Her şey güzel olacak...

Yorum

ailelerin cocuklarının kurduğu tek bir cümleye tahammülü yok :S
            Sussak ölüm, konuşsak intihar...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: happygirl View Post
              defiance burada annemle tartışmamızın bi önemi yok.Ben bu durumu 1 buçuk 2 aydır neredeyse yaşıyorum.İlk önce olumsuz düşünceler aklıma gleiyor.Daha sonra böyle iç sıkıntısı,bunaltı,kaygı,endişe ne olduğunu anlamıyorum o sıkıntıyı içimden atamıyorum.O sıkıntı artıyor artıyor artıyor ben artık dayanamıyorum sıkıntıyı içimden atmak için ağlamaya başlıyorum o sıkıntı geçene kadar akla karayı seçiyorum.Sıknıt geçtikten sonra böyle insan çok panki olur endişe içinde olur sonra o sıkıntı geçr eli ayağı boşalır ya aynı öyle oluyorum.Allahım kimsenin başına vermesin.Bu nedir bu bir rahatsızlık mı ne?
              Olumsuz dusunce derken ne tarz dusunceler ?
              so you're saying there's a chance ?

Yorum

Cipralex ve cymbalta ikisini bir, yani doktorun dediği gibi kullan. Ayrıca buradaki doktora neden gittin, okul açıldığında buraya gelip aynı doktora muayane olabilecek misin. Gittiğin doktor hep aynı doktor olsun, seni daha iyi tanır.
                Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Spring_Waltz
                  anksiyete nöbeti gibi duruyor. doktoruna anlattın mı o ne dedi
                  Şimdi Ankara'daki doktorum depresif belirtiler gösteriyorsun,kaygıların var dedi.Burada gittiğim doktor ise anksiyete dedi.Reçeteye de yaygın anksiyete bozukluğu yazdı.Ben de anksiyete olduğunu düşünüyordum okul zamanında çünkü internetten araştırdım ve yaşadıklarım anksiyete tanımına uyuyordu.Zaten burada doktora gitmemin sebebi de Ankara'daki doktorun benim rahatsızlığımı bilememiş olması çünkü ilacı bir aydan fazla bir süre kullanıyorum ve bi değişim görmedim.Buradaki doktor cymbaltayı da ekledi tedaviye.İki gün önce gittim.Bugün bu ilacı içsem mi içmesem mi kavgasından sonra doktoru aradım o da dedi ki cipralex kullanıyorum zaten ona bir de cymbaltayı ekledi buradaki doktor.Ankaradaki doktoru cymbaltayı kullanıp kullanmamam konusunda aradım.Dedim burada gittiğim doktor cymbalta verdi anksyete dedi dedim Ankaradaki doktora. "cymblata ve cipralex zaten aynı tedaviyi yapıyor dedi ben sana 1 somun ekmek vermişim etki etmemiş 2-3 somun ekledin ne olacak dedi.Böyle bi tedavi şekli olamaz ben karşıyım" dedi.Niye öyle yazmış acaba diye de söyledi.Ben sana başka bir ilaç yazacağım ama buraya gelmen görüşmemiz lazım dedi.Uff ne yapacağım ben hangisine güveneyim.Ankaradaki doktorun hastalığımı doğru teşhis etmediğini düşünüyorum çünkü verdiği hapın bu zamana kadar bi faydasını görmedim buradakine de her zaman gözükemeyeceğim sonuçta 1 ay sonra tatil bitiyor.Hanigisinin dediğini yapsam
                  Last edited by happygirl; 26-01-2012, 07:16 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
                    Cipralex ve cymbalta ikisini bir, yani doktorun dediği gibi kullan. Ayrıca buradaki doktora neden gittin, okul açıldığında buraya gelip aynı doktora muayane olabilecek misin. Gittiğin doktor hep aynı doktor olsun, seni daha iyi tanır.
                    olamayacağım buradaki doktor cymbalta ve cipralex bir verdi.Ankaradaki doktor hayır öyle bi kullanım şekli olamaz diyor.

Yorum

Merhaba happygirl;

burada sana bizlerin şu şöyle,bu böyle deme gibi bir hakkımız olmadığını,bu konuda belki 3. Bir doktora başvurarak neyin ne olduğuna,hangisine güvenip hangisini bırakman gerektiğine sen karar vermelisin...

Ancak benimde bildiğim kadarıyla o iki ilaç aynı grupta ve biri diğerinden daha etkili.teşhis olarakta sanıyorum ki anksiyete,çünkü aynı durumu bende yaşıyorum ve benim doktorumun da teşhisi bu yönde...

Yorum

Happygirl, herkese danışıyorsun ne yapman gerektiğini, doktoruna, ailene, belki arkadaşlarına, bize vs. Bu iyi birşey tabide. Telaşlısın herhalde bir an önce iyileşmek için biraz sakin ol önce. Bunu daha önce söyleidm bir doktorda karar ver ve ona güven yada hangisine güveniyorsan onda kal sen bilirsin. sürekli bunun üzerine oturur düşünürsen içten ice büyürde büyür. Bu rahatsızlıklar bir girdaptır ceker kendini içine , zaten uzmanlarda farklı şeyler önerirler düşünmemek için bunları dikkate al. doktoruna da kendini tamamen açmalısın. Yediğini içtiğini ağladığını neler hissettiğini herneler varsa herbirinin anlamı var.
                        Sussak ölüm, konuşsak intihar...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yasi View Post
                          Happygirl, herkese danışıyorsun ne yapman gerektiğini, doktoruna, ailene, belki arkadaşlarına, bize vs. Bu iyi birşey tabide. Telaşlısın herhalde bir an önce iyileşmek için biraz sakin ol önce. Bunu daha önce söyleidm bir doktorda karar ver ve ona güven yada hangisine güveniyorsan onda kal sen bilirsin. sürekli bunun üzerine oturur düşünürsen içten ice büyürde büyür. Bu rahatsızlıklar bir girdaptır ceker kendini içine , zaten uzmanlarda farklı şeyler önerirler düşünmemek için bunları dikkate al. doktoruna da kendini tamamen açmalısın. Yediğini içtiğini ağladığını neler hissettiğini herneler varsa herbirinin anlamı var.
                          yasi mesajın o kadar iyi geldi ki anlatamam.Telaşlı olma zaten bu hastalığın belirtilerinden biri.Gergin,telaşı,endişe içinde olurlar diyor.Ben doktoruma kendimi tamamen açacağım da o benimle fazla ilgili değil 15 dk mız var özetlersen diyor Ankara'daki doktor.Kararımı verdim cymbaltayı içip 28 kapsülü bitirip sonra tekrar gideceğim buradaki doktora buradaki doktor bence doğru teşhis etti.

Yorum

Arkadaşlar size çok teşekkür ediyorum bana çok destek oldunuz bıkmayıp usanmayıp cevapladınız.

Yorum

İşleniyor...
                            X