Duyuru

Collapse
No announcement yet.

benim sorunum ve çözümü ne olabilir?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• benim sorunum ve çözümü ne olabilir?

Merhaba arkadaşlar ben izmirden muharrem.
    Anlatacağım bu olay 2009 yılınn nisan aylarında başladı o zaman sevdiğim evleceğim bir kız vardı. Nişanlıydık bununla herşeyi yaşadık. Sonra bu kız benden daha zenginini bulduğunu söyleyip beni bıraktı. Ben çok bağlanmışım kimseyi görmedi gözüm iyice içime kapandım. 1 yıl sonra unutuyum diye bir kızla çıktım ve onun sayesinde unuttum.2010 yılında bu kızdan da bi şekilde ayrıldım ama sonrasında hiç bir kız v.s ne teklifimi kabul eder oldu nede başka birşey. Hepsinde aynı kelime söyleyip duruyorlar 'sen aynada kendine baktınmı ? ' diyip teklifimi geri çeviriyorlar aynada kendime bakıyorum ama kendimi çirkin görüyorum. Neyse artık bir yerde çalışıyorum ve neredeyse kimseyle muhattap olmuyorum evden işe işten eve gidiyorum. İş dışında kimseyle konuşmuyorum. Bazen bir iki bira alıp karanlık bir dağda denize bakarak kendimi dinliyorum kendi kendime üzülüyorum hatta bazen ağlıyorum. Bunları neden yapıyorum anlamıyorum sorunum nedir?

Bir psikoloğa git, çünkü zannedersem depresif bir durum var (ben psikolog değiliğim tahmini söylüyorum) ve bence bunda korkulacak birşey yok bir uzman yardımı ile çözülebilecek bir durum diye düşünüyorum. Ve aşağıda ismini vereceğim kitabı al oku, MUTLAKA OKU!! Çok faydası olabilir sana.

Kazanmak İçin Doğarız
    Orijinal isim: Born to Win
    Dorothy Jongeward, Muriel James

Yorum

Kimse kimseyi beğenmek zorunda değil, çirkin olman veya olmaman hiçbirşeye engel değil, sonuçta simanı kendin seçmiyosun, bunun içinde kendini cezalandırmak mantıklı değil...
      Last edited by shondes; 13-04-2012, 01:55 AM.
      3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

aslında cezalandırmıyorum. çok içime kapandım kimseyle konuşmak istemiyorum. yeni bir insanla (kız-erkek) tanışmaktanda korkuyorum

Yorum

Boşversene sen o mercimek beyinlileri.
          Evet tipime baktım seni sectim deseydin:/
          Sussak ölüm, konuşsak intihar...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yasi View Post
            Boşversene sen o mercimek beyinlileri.
            Evet tipime baktım seni sectim deseydin:/
            bir cevap bukadar kısa ve net olabilir.Çok güzel ya...

Yorum

yok cevaplarını aldılar aynada kendini gördünmü hiç dedim ama . ilginç olan kız arkadaş yada sevgilim olmaması değil. artık etrafımda erkek arkadaş olarak 1 kişi kaldı o da askerde bir söz var ya işte tam şu an benim yaşadığım yanlızlık. Yalnızlık tanrıya mahsussa,
              insanlar da hayatlarının bir bölümünde mutlaka tanrılaşmıştır...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: buburada View Post
                aslında cezalandırmıyorum. çok içime kapandım kimseyle konuşmak istemiyorum. yeni bir insanla (kız-erkek) tanışmaktanda korkuyorum
                Psikiyatriste gitmende yarar olabilir.. Sf olabilir..
                3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

kendine güven sorunundan heralde ,bu kadar ne dediklerini önemsemek..aynaya baktığında görmen gereken ,elalemin beğenisi yada ne dediği değilki.sen kendini sev,beğen değer ver ,gerisi gelir..

Bu şekilde içe kapalı hayat çözüm değil ama ..olmadı hobi kurslarına falan kayıt olun..hem ilginizi olan bitenden uzaklaştırırsınız hem yeni insanlar tanırsınız.

sen hiç aynaya baktın mı ; bir insana bu şekilde hitap edebilen kadını da erkeği de kınıyorum..ne biçim insanlar bunlar böyle.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: shondes View Post
                    Kimse kimseyi beğenmek zorunda değil, çirkin olman veya olmaman hiçbirşeye engel değil, sonuçta simanı kendin seçmiyosun, bunun içinde kendini cezalandırmak mantıklı değil...
                    Aynen bence de. Kendi kendine üzülmene, ağlamana falan üzüldüm bence de bir psikiyatra gitmen senin için iyi olabilir. Geçmiş olsun.. =/
                    ''People who don't know me think I'm quiet, people who do wish I was.''

Yorum

off kızlı hikayelerden nefret ediyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: shondes View Post
                        Psikiyatriste gitmende yarar olabilir.. Sf olabilir..
                        evet olabilir aslında

Yorum

İnsanların söylemlerini fazla ciddiye almayın hiç kimsenin düşüncesi sizin piskolojinizi bozacak derece önemli olmamalı. işten eve durumunuza gelince bunu asla yapmayın hayatınızın bundan başka gidişatı yok gibi düşünüp bir yol çizmeyin. bu tavrınız ilerde ciddi ruhsal sorunlar yaşamanıza neden olabilir. bir iki yada on kızın sizi beğenmiyor olması demek herkesin size bu gözle baktığı anlamına gelmez. Elbetteki sizide sevip anlayabilecek kişiler karşınıza zaman içerisinde çıkacaktır çıkmıyorsada hayat sadece aşktan ibaret değil sağlam dostluklar ve güzel aile ilşkileriylede keyifli bir yaşam sürülebilir.
                          Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: meva_ View Post
                            kendine güven sorunundan heralde ,bu kadar ne dediklerini önemsemek..aynaya baktığında görmen gereken ,elalemin beğenisi yada ne dediği değilki.sen kendini sev,beğen değer ver ,gerisi gelir..

Bu şekilde içe kapalı hayat çözüm değil ama ..olmadı hobi kurslarına falan kayıt olun..hem ilginizi olan bitenden uzaklaştırırsınız hem yeni insanlar tanırsınız.

sen hiç aynaya baktın mı ; bir insana bu şekilde hitap edebilen kadını da erkeği de kınıyorum..ne biçim insanlar bunlar böyle.
                            herşeyi denedim desem yeri ama en son yazdığınız kısıma katılıyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Lacrymosa. View Post
                              Aynen bence de. Kendi kendine üzülmene, ağlamana falan üzüldüm bence de bir psikiyatra gitmen senin için iyi olabilir. Geçmiş olsun.. =/
                              hiç psikiyatra gitmedim bütün bunları anlatamam için zaman olur değilmi ? saolun cevaplar için

Yorum

İşleniyor...
                              X