Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Babamın camiye gitmekten başka bir sosyal aktv.si yok

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Babamın camiye gitmekten başka bir sosyal aktv.si yok

Bunu güzel babamı aşağılamak için söylemiyorum. Çok çok iyi bir insandır, ama sosyal yönü bayağı bir zayıf böyle olunca ben de onu örnek alıyorum. Çocukluğumda da öyleydi, birlikte hiçbir aktivite yapmazdık. Benimle doğru dürüst ilgilendiğini hatırlamıyorum. Bir insan baba olarak çocuğuyla vakit geçirmez, onunla hayat hakkında samimi konuşmazsa çocuğu özgüvensiz sosyofobik birisi olur. Ben de bunun kanıtıyım galiba. Tavsiyede bulunun ne yapmalıyım ben bu babamla. GErçi artık vakit çok geç yaşım olmuş 20 bu saatten sonra da birşey değişmez ama en azından bir iki hatıram olsun ki çocuklarıma anlatayım. Psikoloğa gider mi acaba bu saatten sonra:S offff hayatımdan bezdirdi beni ya:S

Benim babamında makale vs. yazma dışında sosyal aktivitesi yok, bu yüzden anlaşamıyorum, balıkçılık, müzik, gezi, tatil, spor, yemek vb hiçbiri yok, körle yatan şaşı kalkar, babanı bu saatten değiştirmeye çalışma bence, ben öyle yapıyorum, zaten kuşak olarakta anlaşamıyoruz sanırım, o yüzden zamanını başka şeylerle doldurmaya çalış..
    3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: shondes View Post
      Benim babamında makale vs. yazma dışında sosyal aktivitesi yok, bu yüzden anlaşamıyorum, balıkçılık, müzik, gezi, tatil, spor, yemek vb hiçbiri yok, körle yatan şaşı kalkar, babanı bu saatten değiştirmeye çalışma bence, ben öyle yapıyorum, zaten kuşak olarakta anlaşamıyoruz sanırım, o yüzden zamanını başka şeylerle doldurmaya çalış..

aynen kuşak olarak hiç anlaşamıyoruz. Ben beyaz o siyah. Ben bir şey almaya karar veriyorum, işime karışıyor benim yerime o ilgileniyor. Okulumu bölümümü bile o seçti ya daha ne diyeyim ben. Sırf yanlış seçimden dolayı psikolojimi bozdu ve halen hiç hata yapmamış gibi üniversiteleri, bölümleri inceliyor:@ yine benim yerime karar vermeye çalışıyor deli oluyorum. bugün kardeşimin dolabında çağatay ulusoyun posterlerini gördü bunun için kardeşimi dövmüş ben evde yokken:@ bu kadar odunluk ta olmaz arkadaş, kardeşimin de psikolojisini bozuyorlar. bir gün alıcam elime bavulumu terkedip gidicem

Yorum

Yahu babanın böyle olması senin neden rahatsız ediyor tamam sosyal biri olsaydı daha iyi olurdu ama senin de dediğin gibi artık yaşı geçmiş sosyal olsa ona ne faydası olacak yoksa babam sosyal diye sen onunla övünecek misin? Sen babanın eksik yönlerini örnek al çocuklarına onları yaşatma ama babanın sessiz olmasını falan kafana takma babanla gurur duy çevrede ne babalar var.
        Her şey güzel olacak...

Yorum

Kardeşim hep söylüyorum bunlarla canınızı sıkmayın babası olmayan çocuk napsın bide böyle düşün.

Benim babam da benle 1dk oğlum naber napıyorsun demişliği yok ama ben onlara inat bazı şeyleri başarıyorum.
          ‎"Benim yalnızlığım, insanlarla dolu."

Franz Kafka

Yorum

Benim babamda öss dnminde benim bölümümü seçmemde doğrudan etki etti, üstelik ankarada burslu yabancı mühendislk kazanmama rağmen 2-3 ay küstü bana niye düşük puan yaptı diye, diğerlerine söyleyince tebrikler geliyordu, bölülme bile zevkle gidemedim... neyse bu kdr acitasyona gerek yok malesef bunlar hep zemin hazırlıyor psikloji sorunlara, ama bundan kurtulmakta sonuçta bireyin elinde olabiliyor.. tek başına yapamıyosa destek almalı bence..

Yorum

doğarken loser olarak doğmuşum ben. Sorunlarım genetik anlamıyormusunuz. ne kadar birşeyler başarmak istesem de hep elimde kaldı:S

bugün de gelmiş bana ''hep yatıyorsun, hep. nasıl geçecek hayatın böyle'' dedi. Ulan zaten hayatımın içine edeceğin kadar etmişsin halen daha söyleniyorsun ya ben ne diyeyim sana be adam. Geliştir artık kendini
              Last edited by bjksaid92; 22-04-2012, 01:04 AM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sosyalfobik24
                sen boşver babanı arkadaşım, kendi durumunu düzeltmeye çalış, içinde bulunduğun sıkıntıdan kurtulduğun zaman zaten her olay, her durumda birçok konuşma nedenin, olacak, çocuklarına iki hatıra anlatmak için babanı değiştirmeye çalışma, mevcut durumu kabullen, şuanki duruma göre hikayeler anlatırsın, gerçek yaşanmışlıktan uzaklaşma
                Katılıyorum, baban yapıcaklarına engel değil...

Yorum

Babanın hayatını bu kadar kafaya takma..
                  kendin ne yapmak istiyorsan o şekilde yaşa..20 yaşına gelmişin bak..

adamın tarzı karakteri oyle demek..Allah başından eksik etmesin..gün gelip kaybettiğinde daha zor olucak..tecrübeyle sabittir..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sosyalfobik24
                    sen boşver babanı arkadaşım, kendi durumunu düzeltmeye çalış, içinde bulunduğun sıkıntıdan kurtulduğun zaman zaten her olay, her durumda birçok konuşma nedenin, olacak, çocuklarına iki hatıra anlatmak için babanı değiştirmeye çalışma, mevcut durumu kabullen, şuanki duruma göre hikayeler anlatırsın, gerçek yaşanmışlıktan uzaklaşma
                    arkadaşım boşver babanı demekle olmuyor işte. sonuçta onun genlerini taşıyorum. neredeyse birebir onun kopyasıyım. Eğer birşeyler yapacaksam yalnız yapmam çok zor. Bana destek olması lazım. Psikoloğa gittiğimiz de seansın ücretini ödüyor ama sonrasına karışmıyor. Hangi ilaçları içtiğimi bile bilmiyor. bunların daha fazlasını yapacak potansiyele kesinlikle sahip ama neden bu kadar odun onu anlayamıyorum

Yorum

birşey yapacaksam yalnız yapmak çok zor..

yürümek için koltuk değneği aramak bu..
                      veee seni hayatta yenilgiye uğratacak bişey..kendi kendine yetmesini öğren..her zaman yanında elinden tutucak birileri olmaz..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: meva_ View Post
                        birşey yapacaksam yalnız yapmak çok zor..

yürümek için koltuk değneği aramak bu..
                        veee seni hayatta yenilgiye uğratacak bişey..kendi kendine yetmesini öğren..her zaman yanında elinden tutucak birileri olmaz..
                        olmuyor arkadaşım işte zorlamanın manası yok. en basitinden sf yi bile yenemiyorum. Takıntılar beynimi tamamen kaplamış durumda o bunun farkında ama ilgilenmiyor işte:@ durumu hep yokuşa sürüyor. bozuk genlere sahip bir insan neyi başarabilir allah aşkına, edebiyat yapmayı bırakın artık

Yorum

edebiyat yapmıyoruz kardeşim..
                          nasıl istiyorsan oyle yaşa..
                          ama herşeyin sorunlusu baban değil ..ne zaman sorumluluğunu alırsın kendinin ve hayatının o zaman başardın demektir..

biraz yazılanlara dikkat et herkes benzer şeyleri yazmış..ve eminim yaşcada senden buyuktur hepsi..

20lı yaşlar bu şekilde geçmemeli..bi kendine gel..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: meva_ View Post
                            edebiyat yapmıyoruz kardeşim..
                            nasıl istiyorsan oyle yaşa..
                            ama herşeyin sorunlusu baban değil ..ne zaman sorumluluğunu alırsın kendinin ve hayatının o zaman başardın demektir..

biraz yazılanlara dikkat et herkes benzer şeyleri yazmış..ve eminim yaşcada senden buyuktur hepsi..

20lı yaşlar bu şekilde geçmemeli..bi kendine gel..
                            sen de benim yerimde olsaydın eminim aynı olayları yaşardın. Bu saatten sonra istediğim ilaçları almama karışmasınlar başka da bişey istemiyorum onlardan..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bjksaid92 View Post
                              Bunu güzel babamı aşağılamak için söylemiyorum. Çok çok iyi bir insandır, ama sosyal yönü bayağı bir zayıf böyle olunca ben de onu örnek alıyorum. Çocukluğumda da öyleydi, birlikte hiçbir aktivite yapmazdık. Benimle doğru dürüst ilgilendiğini hatırlamıyorum. Bir insan baba olarak çocuğuyla vakit geçirmez, onunla hayat hakkında samimi konuşmazsa çocuğu özgüvensiz sosyofobik birisi olur. Ben de bunun kanıtıyım galiba. Tavsiyede bulunun ne yapmalıyım ben bu babamla. GErçi artık vakit çok geç yaşım olmuş 20 bu saatten sonra da birşey değişmez ama en azından bir iki hatıram olsun ki çocuklarıma anlatayım. Psikoloğa gider mi acaba bu saatten sonra:S offff hayatımdan bezdirdi beni ya:S

:d :d

Yorum

İşleniyor...
                              X