Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kız arkadaş ve yalnızlık

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• mavi deniz
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Tranquility View Post
    Cinsel yönden bir kız arıyorum ama dediğim gibi çekingen yapım anladığım kadarıyla engel teşkil ediyor.
    arkadaslarının falan kız ayarlıcak bır arkadasın yokmu

Leave a comment:

• Tranquility
    replied
    Cinsel yönden bir kız arıyorum ama dediğim gibi çekingen yapım anladığım kadarıyla engel teşkil ediyor.

Leave a comment:

• mavi deniz
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Tranquility View Post
    Postların çoğunu okudum konu dışına çıkmış olması rağmen bazı arkadaşların kız işlerinin boş işler olduğunu savunduğunu gördüm. Peki siz gerçekten hiç mi önemsemiyorsunuz bunu eğer yöntemi varsa bunu da bir çözüm olarak görebilirim ?
    evet haklısın çok konu dişina çıktık kızlar boş iş digildir ama senın sirf kız bulmak için düşündügün yollar boş işler kız sen sevgilin mı olsun istiyosun yoksa cinsel yönden mı bir kız arıyosun

Leave a comment:

• Tranquility
    replied
    Postların çoğunu okudum konu dışına çıkmış olması rağmen bazı arkadaşların kız işlerinin boş işler olduğunu savunduğunu gördüm. Peki siz gerçekten hiç mi önemsemiyorsunuz bunu eğer yöntemi varsa bunu da bir çözüm olarak görebilirim ? Uzun zamandır bu sorunu çekiyorum ve anladığım kadarıyla kendim hiçbir gelişme kaydedemeyeceğim o nedenle bunu buraya yazmayı uygun gördüğümü de belirteyim. Bu OKB dediğiniz şeyi de açar mısınız benzeri bir durum ben de olabilir de?
    Last edited by Tranquility; 23-04-2012, 09:56 PM.

Leave a comment:

• mavi deniz
    replied
    Orjinal yazı sahibi: tytoV View Post
    Bu arada dinden para kazanan insanlara güvenmem.
    bizim burda hoca var ölü yıkadıgı zaman 50 yada 100 milyon alıyo bu normalmı anlıyamdım

Leave a comment:

• tytoV
    replied
    Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
    Şimdi ilkokulda öğretmişlerdi deme, ilkokul çağındaki bir insan levh-i mahfuzu vs. derin dini konuları algılayamaz ki erişkinler bile zor algılıyor. Bu sorunun cevabını gerçekten çok merak ediyor ve aklına takıyorsan müftülüğe telefon açıp sorabilirsin içini rahatlatacaklardır.
    Bu arada dinden para kazanan insanlara güvenmem.

Leave a comment:

• tytoV
    replied
    Orjinal yazı sahibi: selinsys View Post
    Sınavda bu işte, yeterince delil var herşey için ama sen bu yaşantıyı kaldıramıcam diye delilleri görmezden gelirsen ya da yalanlarsan yenilmiş olursun.
    Onceki yazdıklarımı da okur musun? O yaptıklarını neden yapıyor? O nasıl bir sınav?

Leave a comment:

• selinsys
    replied
    Tanrı ona iman edip etmiyiceğimizi görmek için bizi dünyaya attıysa neden kendini göstermiyor ki? Gösterirse herkes iman eder. Kimsenin şupesi sorunları kalmaz.
    Sınavda bu işte, yeterince delil var herşey için ama sen bu yaşantıyı kaldıramıcam diye delilleri görmezden gelirsen ya da yalanlarsan yenilmiş olursun.

Leave a comment:

• selinsys
    replied
    Birşey yazdım herkes birbirine girmiş hehe

Leave a comment:

• tytoV
    replied
    Tanrı ona iman edip etmiyiceğimizi görmek için bizi dünyaya attıysa neden kendini göstermiyor ki? Gösterirse herkes iman eder. Kimsenin şupesi sorunları kalmaz.

Leave a comment:

• enerji528
    replied
    İlkokulda öğretmişlerdi. Ama sorun şu Tanrı nın herşeyi bildiğini söylüyorsunuz. Bu durumda sonuçlar zaten elinde. İyi boşu boşuna işkence çekmiş demek. Kötü kişide kendisi için iyi olanı yapıyor. Kendi varlığı için. (Mesela patrondur. Az maaş verir. Kendi çocuklarının iyi olmasını ister. Aynı konumda biz olsak o şekilde olmayacağı ne malüm.) Kişinin kendi varlığını unutması lazım diyorsanızda bunlar benim gibi sorunlu ve nadir hatta hiç rastlamadığım belki bir tane. Bu da kişinin kendine eziyet yapması açık söyliyim.
    Şimdi ilkokulda öğretmişlerdi deme, ilkokul çağındaki bir insan levh-i mahfuzu vs. derin dini konuları algılayamaz ki erişkinler bile zor algılıyor. Bu sorunun cevabını gerçekten çok merak ediyor ve aklına takıyorsan müftülüğe telefon açıp sorabilirsin içini rahatlatacaklardır.

Leave a comment:

• tytoV
    replied
    Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
    İyiyin sabredip sabretmeyeceğini denemek için, iyi kişi sabrederse mükafatı artacak. Peki Allah iyinin sabredip sabretmeyeceğini bilmiyor mu neden deniyor diye soracak olursan bu da levh-i mahfuzla, kaza ve kaderin gerçekleşmesi ile ilgili. Bu üç kelimeyi detaylı olarak araştırırsan öğrenebilirsin ben tam olarak bilmiyorum.
    İlkokulda öğretmişlerdi. Ama sorun şu Tanrı nın herşeyi bildiğini söylüyorsunuz. Bu durumda sonuçlar zaten elinde. İyi boşu boşuna işkence çekmiş demek. Kötü kişide kendisi için iyi olanı yapıyor. Kendi varlığı için. (Mesela patrondur. Az maaş verir. Kendi çocuklarının iyi olmasını ister. Aynı konumda biz olsak o şekilde olmayacağı ne malüm.) Kişinin kendi varlığını unutması lazım diyorsanızda bunlar benim gibi sorunlu ve nadir hatta hiç rastlamadığım belki bir tane. Bu da kişinin kendine eziyet yapması açık söyliyim.

Leave a comment:

• enerji528
    replied
    Okuduğun için mi?
    Cidden merak ediyorum. Şimdi diyelim biri kötü diğeri iyi. Tanrı biliyor. Neden kötünün iyiye işkence yapmasına izin veriyor?
    İyiyin sabredip sabretmeyeceğini denemek için, iyi kişi sabrederse mükafatı artacak. Peki Allah iyinin sabredip sabretmeyeceğini bilmiyor mu neden deniyor diye soracak olursan bu da levh-i mahfuzla, kaza ve kaderin gerçekleşmesi ile ilgili. Bu üç kelimeyi detaylı olarak araştırırsan öğrenebilirsin ben tam olarak bilmiyorum.

Leave a comment:

• tytoV
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Vinterriket View Post
    iyinin de sınavı bu
    İyinin de iyi olduğu biliyor.
    Ayrıca bir gerçek vardır. İnsan kendisi için en iyi olan şeyi yapar. Yaptığımız şey aslına tek seçeneğimizdir. Tekrar olsa tekrar aynı şeçimleri yaparız yani. Eğer kader varsa tanrının yazıp çizdiğini oynuyoruz. İyi olabilicek birini kötüye Tanrı sevk ediyor o zaman. Eğer kader yoksa yaptığımız şeçimleri rastgele yapıyoruz demektir. Ve iyi olduğuna inandığımız için yapıyoruzdur bunu. O zaman bütün insanların iyi olması gerekir.

Leave a comment:

• Vinterriket
    replied
    Okuduğun için mi?
    Cidden merak ediyorum. Şimdi diyelim biri kötü diğeri iyi. Tanrı biliyor. Neden kötünün iyiye işkence yapmasına izin veriyor?
    iyinin de sınavı bu

Leave a comment:

İşleniyor...
X