Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kız arkadaş ve yalnızlık

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: bazen13 View Post
    Hayır Türkiye özgür bir ülke, insanlar doğarken dinini seçemiyorlar, kişi reşit olunca bir takım araştırmalar yapıp, inanıyor veya inanmıyor.

Sen bu özgür ülkede neden hadisler yazarak insanları zorluyorsun. Anlayamıyorum açıkçası..

Neyse..
    Çevik Bir namaza başlamış, ne diyorsun?
    Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
      Çevik Bir namaza başlamış, ne diyorsun?
      allah kabul etsin.
      Ben hasta bir adamım..

Yorum

ne derseniz deyin bu kız işleri tamamen boş. vakit geçirmekten başka birşey değil. Sadece basit insanların yapacağı iştir sevgili işleri ile uğraşmak ya da zina yapmak.

Yorum

Lan yok boş değil aslında da çok baş ağrıtıyo kıskançlık koruyacan falan elizabeth elanora forever artik

Yorum

Hazır dindarlar toplanmışken merak ettiğim birşey var.
            Şimdi dünya bir sınav yeri diyorsunuz. Tanrı herşeyi bilir diyorsunuz. Sınav sonuçlarımızı bilmiyor mu? Neden işkence yapıyor?
            Ruhları yaratanda tanrı değil mi? Neden kendi yarattığı ruhu günaha giricek şekilde yaratıyor?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tytoV View Post
              Hazır dindarlar toplanmışken merak ettiğim birşey var.
              Şimdi dünya bir sınav yeri diyorsunuz. Tanrı herşeyi bilir diyorsunuz. Sınav sonuçlarımızı bilmiyor mu? Neden işkence yapıyor?
              Ruhları yaratanda tanrı değil mi? Neden kendi yarattığı ruhu günaha giricek şekilde yaratıyor?
              36 yıllık müslümanım az daha dinden çıkıyodum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Vinterriket View Post
                36 yıllık müslümanım az daha dinden çıkıyodum.
                Okuduğun için mi?
                Cidden merak ediyorum. Şimdi diyelim biri kötü diğeri iyi. Tanrı biliyor. Neden kötünün iyiye işkence yapmasına izin veriyor?

Yorum

Okuduğun için mi?
                  Cidden merak ediyorum. Şimdi diyelim biri kötü diğeri iyi. Tanrı biliyor. Neden kötünün iyiye işkence yapmasına izin veriyor?
                  iyinin de sınavı bu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Vinterriket View Post
                    iyinin de sınavı bu
                    İyinin de iyi olduğu biliyor.
                    Ayrıca bir gerçek vardır. İnsan kendisi için en iyi olan şeyi yapar. Yaptığımız şey aslına tek seçeneğimizdir. Tekrar olsa tekrar aynı şeçimleri yaparız yani. Eğer kader varsa tanrının yazıp çizdiğini oynuyoruz. İyi olabilicek birini kötüye Tanrı sevk ediyor o zaman. Eğer kader yoksa yaptığımız şeçimleri rastgele yapıyoruz demektir. Ve iyi olduğuna inandığımız için yapıyoruzdur bunu. O zaman bütün insanların iyi olması gerekir.

Yorum

Okuduğun için mi?
                      İyiyin sabredip sabretmeyeceğini denemek için, iyi kişi sabrederse mükafatı artacak. Peki Allah iyinin sabredip sabretmeyeceğini bilmiyor mu neden deniyor diye soracak olursan bu da levh-i mahfuzla, kaza ve kaderin gerçekleşmesi ile ilgili. Bu üç kelimeyi detaylı olarak araştırırsan öğrenebilirsin ben tam olarak bilmiyorum.
                      Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
                        İyiyin sabredip sabretmeyeceğini denemek için, iyi kişi sabrederse mükafatı artacak. Peki Allah iyinin sabredip sabretmeyeceğini bilmiyor mu neden deniyor diye soracak olursan bu da levh-i mahfuzla, kaza ve kaderin gerçekleşmesi ile ilgili. Bu üç kelimeyi detaylı olarak araştırırsan öğrenebilirsin ben tam olarak bilmiyorum.
                        İlkokulda öğretmişlerdi. Ama sorun şu Tanrı nın herşeyi bildiğini söylüyorsunuz. Bu durumda sonuçlar zaten elinde. İyi boşu boşuna işkence çekmiş demek. Kötü kişide kendisi için iyi olanı yapıyor. Kendi varlığı için. (Mesela patrondur. Az maaş verir. Kendi çocuklarının iyi olmasını ister. Aynı konumda biz olsak o şekilde olmayacağı ne malüm.) Kişinin kendi varlığını unutması lazım diyorsanızda bunlar benim gibi sorunlu ve nadir hatta hiç rastlamadığım belki bir tane. Bu da kişinin kendine eziyet yapması açık söyliyim.

Yorum

İlkokulda öğretmişlerdi. Ama sorun şu Tanrı nın herşeyi bildiğini söylüyorsunuz. Bu durumda sonuçlar zaten elinde. İyi boşu boşuna işkence çekmiş demek. Kötü kişide kendisi için iyi olanı yapıyor. Kendi varlığı için. (Mesela patrondur. Az maaş verir. Kendi çocuklarının iyi olmasını ister. Aynı konumda biz olsak o şekilde olmayacağı ne malüm.) Kişinin kendi varlığını unutması lazım diyorsanızda bunlar benim gibi sorunlu ve nadir hatta hiç rastlamadığım belki bir tane. Bu da kişinin kendine eziyet yapması açık söyliyim.
                          Şimdi ilkokulda öğretmişlerdi deme, ilkokul çağındaki bir insan levh-i mahfuzu vs. derin dini konuları algılayamaz ki erişkinler bile zor algılıyor. Bu sorunun cevabını gerçekten çok merak ediyor ve aklına takıyorsan müftülüğe telefon açıp sorabilirsin içini rahatlatacaklardır.
                          Her şey güzel olacak...

Yorum

Tanrı ona iman edip etmiyiceğimizi görmek için bizi dünyaya attıysa neden kendini göstermiyor ki? Gösterirse herkes iman eder. Kimsenin şupesi sorunları kalmaz.

Yorum

Birşey yazdım herkes birbirine girmiş hehe

Yorum

Tanrı ona iman edip etmiyiceğimizi görmek için bizi dünyaya attıysa neden kendini göstermiyor ki? Gösterirse herkes iman eder. Kimsenin şupesi sorunları kalmaz.
                                Sınavda bu işte, yeterince delil var herşey için ama sen bu yaşantıyı kaldıramıcam diye delilleri görmezden gelirsen ya da yalanlarsan yenilmiş olursun.

Yorum

İşleniyor...
                                X