Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kız arkadaş ve yalnızlık

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• pikachu
    replied
    Hadi allah hepinize akıl fikir versin, forumu bırakıyorum, bir dahada girip bakmam. Bu forumda ki amaç, insanları bazı konularda desteklemek, hayatta ki istediği şeylere yönelik, güven sağlamak. Zor olmadığını göstermek... Özeti, motive etmek. Ama burada ki çoğu insan, çoğu soruna gülüyo, a diyo b diyo, c'den çıkıyor. Başlığı başka noktalara çekiyor. Her başlıkta da böyle. İnsanların sorunları vardır, olabilir doğaldır fakat bunlarla bile dalga geçiliyor. Yada maksat muhalefet olsun diye tartışma ortamı yaratılıp, konunun amacı saptırılıyor. Tabi hiçbir modda ilgilenmiyor, hepinize kolay gelsin.

Leave a comment:

• dogu52
    replied
    Orjinal yazı sahibi: tytoV View Post
    Benim amacım öğrendin en azından.
    Konu sabah açılmıştı eskidi biraz. Ben geldiğimde 2 sayfa dini bilgi içeriyordu. Sonra 3-4 sayfa oldu. Çocuğun biride akşama doğru bana kaba tabirlerle çıkıştı. Sana çıkışan arkadaş ona çıkıştı. Bana çıkışanda sana çıkışana çıkıştı. 2 3 kişi daha eklenip iyice renklenince ortalık sende konun özüne bağlı kalarak eski bir rengi aramıza kattın. Ama biz o sırada galyana gelmiş olduğumuz için sana çıkısan arkadaşı mazur gör. Bende konumu kirletiyosunuz diye bana kızıyosun sandım. BU konuyu dini bilgi doldurunca adam gitti zaten. Bende ondan sonra yazdım.
    Tahmin ettim dostum zaten problem yok.

Leave a comment:

• tytoV
    replied
    Orjinal yazı sahibi: dogu52 View Post
    Yanlışın şurada konu sahibi ben değilim.

Ben ilk sayfada ciddi yorumumu attım.

Bakdım işin seyri farklı o videoyu yolladım.Sen değil başka arkadaşımda ahkam kesti bana biz ne diyoruz sen nediyorsun diye.

Hem konu dışına çık sapıt sonra verdiğim mesajı anlama gel bide ahkam kes (@tytoV şu son iki satırım sana değil)
    Benim amacım öğrendin en azından.
    Konu sabah açılmıştı eskidi biraz. Ben geldiğimde 2 sayfa dini bilgi içeriyordu. Sonra 3-4 sayfa oldu. Çocuğun biride akşama doğru bana kaba tabirlerle çıkıştı. Sana çıkışan arkadaş ona çıkıştı. Bana çıkışanda sana çıkışana çıkıştı. 2 3 kişi daha eklenip iyice renklenince ortalık sende konun özüne bağlı kalarak eski bir rengi aramıza kattın. Ama biz o sırada galyana gelmiş olduğumuz için sana çıkısan arkadaşı mazur gör. Bende konumu kirletiyosunuz diye bana kızıyosun sandım. BU konuyu dini bilgi doldurunca adam gitti zaten. Bende ondan sonra yazdım.

Leave a comment:

• tytoV
    replied
    Orjinal yazı sahibi: joseraul View Post
    İnsanlığın önündeki en büyük ama en büyük tehlike aşırı nüfüs artışıdır. belki bir kaç yüzyıl sonra 100 milyarları bulacak. Peki yeterli kaynağın varmı yok bir yeni gezegen vs buldunmu yok durum bir kaç yüzyıl sonrası için içler acısıdır.

Diğer yandan insan evrimleştikçe daha zeki daha karmaşık hale geliyor.

Bu başlık bunun en büyük örneği bu başlık zaten dünyada yüzmilyonlarca erkek ve dişi birey olmasına ve bunlar birbiri ile beraber olmak istemesine ragmen bunlar bir araya gelemiyor ne evleniyor nede cinsellik bile yaşayamıyor çünkü insan zekası ve bilinçi keskinleşiyor.
    Ben toplu intihar olabiliceğini düşünüyorum.
    Nüfüsü doğal hayat bir şekilde dengeler. Büyüyen sürüler ya bölünüp göç ederler yada komşu sürüleri yok ederler.

Leave a comment:

• dogu52
    replied
    Yanlışın şurada konu sahibi ben değilim.

Ben ilk sayfada ciddi yorumumu attım.

Bakdım işin seyri farklı o videoyu yolladım.Sen değil başka arkadaşımda ahkam kesti bana biz ne diyoruz sen nediyorsun diye.

Hem konu dışına çık sapıt sonra verdiğim mesajı anlama gel bide ahkam kes (@tytoV şu son iki satırım sana değil)

Leave a comment:

• joseraul
    replied
    Ortadoğuda intihar oranı daha düşük. Avrupalıların özgür düşünceleri yavaş yavaş yayılıcağına inanıyorum. Ama birgün gelicek insanlık çökücek. Çünkü avrupada intihar oranı daha yüksek.
    Burda son günlerde kafama takılan bir soruya daha götürüyor beni. Uzaylı olabilir mi? Ben insanlığın çöküceğini düşünüyorum zekası yüzünden. Diğer kültürlerde de aynısı olmalı.
    İnsanlığın önündeki en büyük ama en büyük tehlike aşırı nüfüs artışıdır. belki bir kaç yüzyıl sonra 100 milyarları bulacak. Peki yeterli kaynağın varmı yok bir yeni gezegen vs buldunmu yok durum bir kaç yüzyıl sonrası için içler acısıdır.

Diğer yandan insan evrimleştikçe daha zeki daha karmaşık hale geliyor.

Bu başlık bunun en büyük örneği bu başlık zaten dünyada yüzmilyonlarca erkek ve dişi birey olmasına ve bunlar birbiri ile beraber olmak istemesine ragmen bunlar bir araya gelemiyor ne evleniyor nede cinsellik bile yaşayamıyor çünkü insan zekası ve bilinçi keskinleşiyor.

Leave a comment:

• tytoV
    replied
    Hala ne alaka demek de ısrarcıyım.

Bir yerlerde bi yanlış algılaman var çözemedim ama.

Yazdığın şeyin benle ilgisini göremedim
    Senle ilgisi şu : Müslüman arkadaşlarım dinsiz arkadaşlarım toplanın benim sorunlarım var desem bu hiç kimsenin hoşlanmıyıcağı birşey olurdu. Senin konuyuda kendine göre 2 sayfa şekillendirenler olunca bende böyle yaptım.

Leave a comment:

• dogu52
    replied
    İnsanlar korktukları sulara girmezler.
    Hala ne alaka demek de ısrarcıyım.

Bir yerlerde bi yanlış algılaman var çözemedim ama.

Yazdığın şeyin benle ilgisini göremedim

Leave a comment:

• tytoV
    replied
    Orjinal yazı sahibi: serena View Post
    degişse iyi olur bu orta doguda kalmıyo diger bölgelerde tamammemn yok dıyemezsın
    Ortadoğuda intihar oranı daha düşük. Avrupalıların özgür düşünceleri yavaş yavaş yayılıcağına inanıyorum. Ama birgün gelicek insanlık çökücek. Çünkü avrupada intihar oranı daha yüksek.
    Burda son günlerde kafama takılan bir soruya daha götürüyor beni. Uzaylı olabilir mi? Ben insanlığın çöküceğini düşünüyorum zekası yüzünden. Diğer kültürlerde de aynısı olmalı.

Leave a comment:

• mavi deniz
    replied
    Aslında dinler ve kültürler iç içedir. Son buzul çağının yaklaşık olarak 12.000 yıl önce bitmesi ile bizim güneydoğu anadolu ırak suriye arabistan ve iran coğrafyasına kadar dayanan bölgede tarım yapılmaya yerleşik kültüre geçilmeye başladı ondan önce insanlar avcı toplayıcı idi. Tarım ile birlikte yerleşik bir feodal kültür oluşmaya başladı bugün ülkemizdede görülen töre namus cinayetleri berdel başlık parası çok kadınlar evlilik vb konular bırak islamı yahudiliği 5000 yıl öncesine sümerlere asurlulara yerleşik halklara dayanan kültürler. Malesef bu feodal geri kültür bir türlü kırılamıyor dünyanın her yeri gelişiyor ortadoğu gelişmiyor.
    degişse iyi olur bu orta doguda kalmıyo diger bölgelerde tamammemn yok dıyemezsın

Leave a comment:

• tytoV
    replied
    Ne alaka arkadaşım?
    İnsanlar korktukları sulara girmezler.

Leave a comment:

• tytoV
    replied
    Olabilir felsefi görüşler bu yönde konu bing bange kadar gider ilk patlama ile zaman oluşmuşsa belki ama materyalist açıdan bakarsak madde yoktan var olmayacağı için biğ bangden öncede zaman var dersek o zaman tanrıyı kim yarattıya kadar gideriz.

İslamda mutezile mezhebi var akli ve nakli konularda çelişki olursa akla uyan msela kader ve kaza konusunda bunlar tamamen insanın elindedir allh bunları bilmez derler.
    Zaten Allah bildikten sonra bir manası kalmıyor. O zaman sınav için değil işkence görelim diye gönderilmişiz demek. Bunun üzerine gidcem.
    Ama Tanrının zihnindeki bir yansıma düşüncesi bana yakın gelmiyor. Çünkü sınav olayı olmuyor bunda da. Gerçekleri yaşatmaz eğer bundakileri görürse. Ama bir kişi doğduğu kişiye göre farklılık göstericektir. Hiç kötülük yapmadan hayatını sonlandırabiliceği gibi hiç iyilik yapmadan da sonlandırabilir.

Leave a comment:

• joseraul
    replied
    Orjinal yazı sahibi: serena View Post
    işte bu yuzden karsıyım dinimize göre yapılmıyo ama dinin emrı denıyo benım kısısel görüşüm dınle cinsel ilişki kariştirılmamalı şimdiki zamana göre gençlerde bu gerı kalıyo ama bu bende böyle digil dini gerı olarak görmuyorum bu konuda daha düşüncem net digil bunun için daha olgun olmam gerekır şimdi gençligimin verdigi duygulara göre düşünüyorum bunun için zaman gerekıyo ama şimdılık düşüncem bu
    Aslında dinler ve kültürler iç içedir. Son buzul çağının yaklaşık olarak 12.000 yıl önce bitmesi ile bizim güneydoğu anadolu ırak suriye arabistan ve iran coğrafyasına kadar dayanan bölgede tarım yapılmaya yerleşik kültüre geçilmeye başladı ondan önce insanlar avcı toplayıcı idi. Tarım ile birlikte yerleşik bir feodal kültür oluşmaya başladı bugün ülkemizdede görülen töre namus cinayetleri berdel başlık parası çok kadınlar evlilik vb konular bırak islamı yahudiliği 5000 yıl öncesine sümerlere asurlulara yerleşik halklara dayanan kültürler. Malesef bu feodal geri kültür bir türlü kırılamıyor dünyanın her yeri gelişiyor ortadoğu gelişmiyor.

Leave a comment:

• dogu52
    replied
    Konu cinsellik olucak dindarlarla dindar olmayan karşı karşıya gelmiyicek... Bundan yararlandığım için özürdilerim. Başka türlü soramam ben. Senin yerinde olsam yaşın geldiyse git geneleve ayda bir fişan. Tecrüben olur en azından birgün zorlanmazsın.
    Ne alaka arkadaşım?

Leave a comment:

• mavi deniz
    replied
    Orjinal yazı sahibi: bjksaid92 View Post
    kusura bakma sinirim tepemde
    sakın ol biraz

Leave a comment:

İşleniyor...
X