Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kız arkadaş ve yalnızlık

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• joseraul
    replied
    Orjinal yazı sahibi: tytoV View Post
    Yani Tanrı nın zihnindeki gelicek yansımasıyız mı diyorsun?
    Olabilir felsefi görüşler bu yönde konu bing bange kadar gider ilk patlama ile zaman oluşmuşsa belki ama materyalist açıdan bakarsak madde yoktan var olmayacağı için biğ bangden öncede zaman var dersek o zaman tanrıyı kim yarattıya kadar gideriz.

İslamda mutezile mezhebi var akli ve nakli konularda çelişki olursa akla uyan mesela kader ve kaza konusunda bunlar tamamen insanın elindedir Allah bunları bilmez derler.

Leave a comment:

• bjksaid92
    replied
    Orjinal yazı sahibi: serena View Post
    yazma biçimin biraz insanları kıskırtcak şekılde yazıyosun benım görüşüm yanlişsam üzgünüm
    kusura bakma sinirim tepemde

Leave a comment:

• mavi deniz
    replied
    Orjinal yazı sahibi: bjksaid92 View Post
    ben de onu söyledim ya zaten. iyi okursan anlarsın. namus kavramı sadece kadın için değil erkek için de geçerlidir
    yazma biçimin biraz insanları kıskırtcak şekılde yazıyosun benım görüşüm yanlişsam üzgünüm

Leave a comment:

• mavi deniz
    replied
    arkadasın konusu nerden nereye geldı kafası ıyıce kadarısmıstır

Leave a comment:

• bjksaid92
    replied
    tek taraflı düşünme kadında olan erkekde de vardır
    ben de onu söyledim ya zaten. iyi okursan anlarsın. namus kavramı sadece kadın için değil erkek için de geçerlidir

Leave a comment:

• tytoV
    replied
    Orjinal yazı sahibi: dogu52 View Post
    Gereksiz postları okumam.

Ben uçkur derdindeyim öylemi dön ilk sayfada ki yazıma bak.

Kapasite meselesi bişeyleri anlamak.
    Konu cinsellik olucak dindarlarla dindar olmayan karşı karşıya gelmiyicek... Bundan yararlandığım için özürdilerim. Başka türlü soramam ben. Senin yerinde olsam yaşın geldiyse git geneleve ayda bir fişan. Tecrüben olur en azından birgün zorlanmazsın.

Leave a comment:

• mavi deniz
    replied
    evet adam tv de din din dıyodu fuhuşcu çıktı adam ahıretlık diyo evıne baksanız ahıretlıkden eser yok adamı basından beri hiç sevmemiştim

Leave a comment:

• mavi deniz
    replied
    o tür erkeklerde nefret ederim, ''kaşar'' diye tabir ettiğimiz kızlardan da hiçbir farkı yoktur onların.
    tek taraflı düşünme kadında olan erkekde de vardır

Leave a comment:

• bjksaid92
    replied
    Orjinal yazı sahibi: sosyalfobik24
    sende cübbeliyi izliyon heralde, dinden çıkarıveriyorsun insanları

sağolsun benim ailem beni yeteri kadar bilgilendirdi bu konuda, cübbeli ve diğerlerine ihtiyaç dumuyorum

Leave a comment:

• dogu52
    replied
    sen ne diyorsun allah aşkına biz burda ne anlatıyoruz sen hala uçkur derdindesin
    Gereksiz postları okumam.

Ben uçkur derdindeyim öylemi dön ilk sayfada ki yazıma bak.

Kapasite meselesi bişeyleri anlamak.

Leave a comment:

• tytoV
    replied
    Orjinal yazı sahibi: joseraul View Post
    Olay bence zamanda bitiyor zaman nasıl oluştu başka zamanlar varmı bunları çözmemiz lazım mesela evrenin yaşı 13.5 milyar yıl diyoruz bunu bu kadar süre öncesinden kalan radyasyon ve ışık kalıntılarından anlıyoruz ama aslında bize ışıkları gelen yıldızların bir çoğu yok. Bununla ilgili bir örnek daha verecek olursak şimdi dediğimiz andaki zaman evrende 10 milyar yıl ileriye veya geriye gidersek bizim şimdimiz olmuyor farklı bir dilime den geliyor.

Dolayısıyla aslında bu yaşadıklarımız aslında daha önce yaşanmış bitmiş şeyler olabilir. Felsefeciler falan zaten tanrı zamandan münehzehtir falan demleri bundan yoksa tanrıyı yaşadığımız zaman içerisine alır ve kurana göre sıfatlarını eklersek insanların sınavı bağlamında tanrı oksimoron yani zıt özellikler barındırır.

Not: Biraz karışık yazdım ve konu dışına çıktım ama ilginç geldiği için yazdım idare edin birde kimseyi kırmayın herkesin fikri kendine arkadaşlar.
    Yani Tanrı nın zihnindeki gelicek yansımasıyız mı diyorsun?

Leave a comment:

• bjksaid92
    replied
    erkekler hiç tuzak kurmuyo yanı öylemi
    o tür erkeklerde nefret ederim, ''kaşar'' diye tabir ettiğimiz kızlardan da hiçbir farkı yoktur onların.

Leave a comment:

• bjksaid92
    replied
    Orjinal yazı sahibi: sosyalfobik24
    zaten bende bu tutucu zihniyete karşıyım, inanç insanın içindedir, sen ne kadar katı kural koyarsan koy, ben o koyduğun kuralı kabul etmiyorsam , içimden sana küfür ederim,

islamıda, islamın sahibi insanlar değiştire değiştire, ne hoşgörü bırakmış ne anlayış, aman dinden çıkarsın, kafir, cahil,

İslamı okuma, araştırma sonra dinine bağlı insanlara tutucu de ohh ne ala memleket. okuyun biraz açın okuyun ya cahiliye devrindemiyiz anlamadım ki

Leave a comment:

• tytoV
    replied
    bence bu söz erkeklere daha çok uyuyo
    E yani. Cennet zaten annelerin ayakları altında. Giren çıkan bize giriyo çıkıyo.

Leave a comment:

• mavi deniz
    replied
    nefsine hakim olana birşey olmaz. Aciz adamların işidir kızların tuzağına düşmek
    erkekler hiç tuzak kurmuyo yanı öylemi

Leave a comment:

İşleniyor...
X