Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kız arkadaş ve yalnızlık

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bjksaid92
    replied
    Orjinal yazı sahibi: dogu52 View Post
    Adamın konusunu dağıtmayın bunu izlesin yeter.

http://swfcabin.com/swf-files/1285011377.swf

sen ne diyorsun allah aşkına biz burda ne anlatıyoruz sen hala uçkur derdindesin

Leave a comment:

• joseraul
    replied
    Orjinal yazı sahibi: tytoV View Post
    İlkokulda öğretmişlerdi. Ama sorun şu Tanrı nın herşeyi bildiğini söylüyorsunuz. Bu durumda sonuçlar zaten elinde. İyi boşu boşuna işkence çekmiş demek. Kötü kişide kendisi için iyi olanı yapıyor. Kendi varlığı için. (Mesela patrondur. Az maaş verir. Kendi çocuklarının iyi olmasını ister. Aynı konumda biz olsak o şekilde olmayacağı ne malüm.) Kişinin kendi varlığını unutması lazım diyorsanızda bunlar benim gibi sorunlu ve nadir hatta hiç rastlamadığım belki bir tane. Bu da kişinin kendine eziyet yapması açık söyliyim.
    Olay bence zamanda bitiyor zaman nasıl oluştu başka zamanlar varmı bunları çözmemiz lazım mesela evrenin yaşı 13.5 milyar yıl diyoruz bunu bu kadar süre öncesinden kalan radyasyon ve ışık kalıntılarından anlıyoruz ama aslında bize ışıkları gelen yıldızların bir çoğu yok. Bununla ilgili bir örnek daha verecek olursak şimdi dediğimiz andaki zaman evrende 10 milyar yıl ileriye veya geriye gidersek bizim şimdimiz olmuyor farklı bir dilime den geliyor.

Dolayısıyla aslında bu yaşadıklarımız aslında daha önce yaşanmış bitmiş şeyler olabilir. Felsefeciler falan zaten tanrı zamandan münehzehtir falan demleri bundan yoksa tanrıyı yaşadığımız zaman içerisine alır ve kurana göre sıfatlarını eklersek insanların sınavı bağlamında tanrı oksimoron yani zıt özellikler barındırır.

Not: Biraz karışık yazdım ve konu dışına çıktım ama ilginç geldiği için yazdım idare edin birde kimseyi kırmayın herkesin fikri kendine arkadaşlar.

Leave a comment:

• bjksaid92
    replied
    Kızlar adamı dinden çıkarır.
    nefsine hakim olana birşey olmaz. Aciz adamların işidir kızların tuzağına düşmek

Leave a comment:

• dogu52
    replied
    Adamın konusunu dağıtmayın bunu izlesin yeter.

Leave a comment:

• mavi deniz
    replied
    bence bu söz erkeklere daha çok uyuyo

Leave a comment:

• tytoV
    replied
    Orjinal yazı sahibi: bilinmeyenx View Post
    konu nereden nereye gelmiş böyle kız arkadaştan girilmiş dinden çıkılmış...

Leave a comment:

• mavi deniz
    replied
    Orjinal yazı sahibi: bilinmeyenx View Post
    bilimeyen benı güldürdün allahda senı güldürsün

Leave a comment:

• bjksaid92
    replied
    Orjinal yazı sahibi: sosyalfobik24
    sana dini bilgilerimi anlatmak istemem, ukala durumuna düşmek istemem, ben ne dersem diyeyim, senin yıllardır kafana sokulan islama ters düşeceği için, ya cahil dersin, ya dinden çıkarırsın
    zekeriya beyaz ve yaşar nuriyi çok izliyorsun galiba.

Leave a comment:

• tytoV
    replied
    Orjinal yazı sahibi: bjksaid92 View Post
    Müslümanlarla alay etmeyi, onlarla eğlenmeyi seviyorum diyen sen değilmiydin arkadaşım, şimdi gelmiş ciddi ciddi soru sordum cevap alamadım diyorsun. kusura bakma da hakediyorsun
    Sözlerimi doğru okumalsın. Müslümanları seviyorum. Özelikle böylelerini. Bunlarla alay etmeye bayılıyorum. Dinin gerekliliklerini öğrenip yerine getiren hoşgörülü müslümanlarla alay ediyorum demedim. Eğer öyle birşey olsaydı soru sormamın hiçbir mantığı olmaz zaten.

Leave a comment:

• bilinmeyenx
    replied

Leave a comment:

• mavi deniz
    replied
    Orjinal yazı sahibi: joseraul View Post
    Niyeki insanlar inaçları ile yaşarlar bir hindu bir budist bir müslüman inancına göre yaşıyorsa bu tür değişik inançların olması olasıdır. Demokrasiyi begenmiyorsun ama gerçek demokrasi ve hukuk asexsuelinde pansexsuelinde heterosexsuelinde hakkını korur ülkemizde ne oluyor töre diye 15 yaşında kız 70 yaşında aşiret ağsına veriliyor bunu devlet bile engelleyemiyor.
    işte bu yuzden karsıyım dinimize göre yapılmıyo ama dinin emrı denıyo benım kısısel görüşüm dınle cinsel ilişki kariştirılmamalı şimdiki zamana göre gençlerde bu gerı kalıyo ama bu bende böyle digil dini gerı olarak görmuyorum bu konuda daha düşüncem net digil bunun için daha olgun olmam gerekır şimdi gençligimin verdigi duygulara göre düşünüyorum bunun için zaman gerekıyo ama şimdılık düşüncem bu

Leave a comment:

• tytoV
    replied
    Orjinal yazı sahibi: joseraul View Post
    Niyeki insanlar inaçları ile yaşarlar bir hindu bir budist bir müslüman inancına göre yaşıyorsa bu tür değişik inançların olması olasıdır. Demokrasiyi begenmiyorsun ama gerçek demokrasi ve hukuk asexsuelinde pansexsuelinde heterosexsuelinde hakkını korur ülkemizde ne oluyor töre diye 15 yaşında kız 70 yaşında aşiret ağsına veriliyor bunu devlet bile engelleyemiyor.
    15 yaşında olsa iyi. Ergenliğe girmiş. 9 yaşında duydum ben.
    Avrupada söyle bir durum var. Bir kadın sadece azdırıcı bir obzedir diye görülmüyor. İnsanlar biliyor bir kadın vucuduyla erkek vucudunun nerelerinin farklı olduğunu. Ülkemizde saçı uzun kadın. Uzun şaç azdırır.

Leave a comment:

• dogu52
    replied
    Senin tüm Cevapların burada:

Leave a comment:

• bjksaid92
    replied
    Konuyu biraz daha geriden okumanı tavsiye ederim. Benim bir takım dinle ilgili sorularım vardı. Hiçbir yere batan sorular değil. Açıklanması gereken sorular. bjk li sorularımla alay etmiş. Cinselikle yada inanç la ilgili değil. Benim meselem. Tanrının davranışlarıyla ilgili bir açıklama ihtiyacı. Ama açılın ben müslümanım bu kendini bilmeze ders vericem laf sokmaya çalışıcam kaba kuvvet kullanıam diyen bir tek bjk üyesi değil. Sokaktaki insanların çoğu öyle. Öyle ki sorularımı sadece burda sormama rağmen hiç cevap bulamadım.

Müslümanlarla alay etmeyi, onlarla eğlenmeyi seviyorum diyen sen değilmiydin arkadaşım, şimdi gelmiş ciddi ciddi soru sordum cevap alamadım diyorsun. kusura bakma da hakediyorsun

Leave a comment:

• bjksaid92
    replied
    Orjinal yazı sahibi: sosyalfobik24
    korkularla yaşayamazsın, neki din hemen girip çıkıveriyorsun, beni ve bu kainatı sonsuz kudret sahibi yarattıysa, ki o yaratıcı, herşeyin en mükemmelidir. bizim gibi hata yapmaya meyiili insanları, aha hata etin dinden çıktın sen demez
    heheyy, din dediğimiz şey bu kadar basit değil işte. hele islamiyet. Az önce söylediklerinin arkasında sıkı sıkıya duruyorsan başına dert açabilirsin ama bilmeden cahillikle söylediysen yaratan tabi ki affeder.

Leave a comment:

İşleniyor...
X