Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kız arkadaş ve yalnızlık

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• evet adam tv de din din dıyodu fuhuşcu çıktı adam ahıretlık diyo evıne baksanız ahıretlıkden eser yok adamı basından beri hiç sevmemiştim
    Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
    sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: dogu52 View Post
      Gereksiz postları okumam.

Ben uçkur derdindeyim öylemi dön ilk sayfada ki yazıma bak.

Kapasite meselesi bişeyleri anlamak.
      Konu cinsellik olucak dindarlarla dindar olmayan karşı karşıya gelmiyicek... Bundan yararlandığım için özürdilerim. Başka türlü soramam ben. Senin yerinde olsam yaşın geldiyse git geneleve ayda bir fişan. Tecrüben olur en azından birgün zorlanmazsın.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: serena View Post
        tek taraflı düşünme kadında olan erkekde de vardır
        ben de onu söyledim ya zaten. iyi okursan anlarsın. namus kavramı sadece kadın için değil erkek için de geçerlidir

Yorum

• arkadasın konusu nerden nereye geldı kafası ıyıce kadarısmıstır

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: bjksaid92 View Post
            ben de onu söyledim ya zaten. iyi okursan anlarsın. namus kavramı sadece kadın için değil erkek için de geçerlidir
            yazma biçimin biraz insanları kıskırtcak şekılde yazıyosun benım görüşüm yanlişsam üzgünüm

Yorum

yazma biçimin biraz insanları kıskırtcak şekılde yazıyosun benım görüşüm yanlişsam üzgünüm
              kusura bakma sinirim tepemde

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: tytoV View Post
                Yani Tanrı nın zihnindeki gelicek yansımasıyız mı diyorsun?
                Olabilir felsefi görüşler bu yönde konu bing bange kadar gider ilk patlama ile zaman oluşmuşsa belki ama materyalist açıdan bakarsak madde yoktan var olmayacağı için biğ bangden öncede zaman var dersek o zaman tanrıyı kim yarattıya kadar gideriz.

İslamda mutezile mezhebi var akli ve nakli konularda çelişki olursa akla uyan mesela kader ve kaza konusunda bunlar tamamen insanın elindedir Allah bunları bilmez derler.
                I'm fine. I'm just not happy.
                G.House

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: bjksaid92 View Post
                  kusura bakma sinirim tepemde
                  sakın ol biraz

Yorum

Konu cinsellik olucak dindarlarla dindar olmayan karşı karşıya gelmiyicek... Bundan yararlandığım için özürdilerim. Başka türlü soramam ben. Senin yerinde olsam yaşın geldiyse git geneleve ayda bir fişan. Tecrüben olur en azından birgün zorlanmazsın.
                    Ne alaka arkadaşım?
                    ‎"Benim yalnızlığım, insanlarla dolu."

Franz Kafka

Yorum

işte bu yuzden karsıyım dinimize göre yapılmıyo ama dinin emrı denıyo benım kısısel görüşüm dınle cinsel ilişki kariştirılmamalı şimdiki zamana göre gençlerde bu gerı kalıyo ama bu bende böyle digil dini gerı olarak görmuyorum bu konuda daha düşüncem net digil bunun için daha olgun olmam gerekır şimdi gençligimin verdigi duygulara göre düşünüyorum bunun için zaman gerekıyo ama şimdılık düşüncem bu
                      Aslında dinler ve kültürler iç içedir. Son buzul çağının yaklaşık olarak 12.000 yıl önce bitmesi ile bizim güneydoğu anadolu ırak suriye arabistan ve iran coğrafyasına kadar dayanan bölgede tarım yapılmaya yerleşik kültüre geçilmeye başladı ondan önce insanlar avcı toplayıcı idi. Tarım ile birlikte yerleşik bir feodal kültür oluşmaya başladı bugün ülkemizdede görülen töre namus cinayetleri berdel başlık parası çok kadınlar evlilik vb konular bırak islamı yahudiliği 5000 yıl öncesine sümerlere asurlulara yerleşik halklara dayanan kültürler. Malesef bu feodal geri kültür bir türlü kırılamıyor dünyanın her yeri gelişiyor ortadoğu gelişmiyor.
                      I'm fine. I'm just not happy.
                      G.House

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: joseraul View Post
                        Olabilir felsefi görüşler bu yönde konu bing bange kadar gider ilk patlama ile zaman oluşmuşsa belki ama materyalist açıdan bakarsak madde yoktan var olmayacağı için biğ bangden öncede zaman var dersek o zaman tanrıyı kim yarattıya kadar gideriz.

İslamda mutezile mezhebi var akli ve nakli konularda çelişki olursa akla uyan msela kader ve kaza konusunda bunlar tamamen insanın elindedir allh bunları bilmez derler.
                        Zaten Allah bildikten sonra bir manası kalmıyor. O zaman sınav için değil işkence görelim diye gönderilmişiz demek. Bunun üzerine gidcem.
                        Ama Tanrının zihnindeki bir yansıma düşüncesi bana yakın gelmiyor. Çünkü sınav olayı olmuyor bunda da. Gerçekleri yaşatmaz eğer bundakileri görürse. Ama bir kişi doğduğu kişiye göre farklılık göstericektir. Hiç kötülük yapmadan hayatını sonlandırabiliceği gibi hiç iyilik yapmadan da sonlandırabilir.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: dogu52 View Post
                          Ne alaka arkadaşım?
                          İnsanlar korktukları sulara girmezler.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: joseraul View Post
                            Aslında dinler ve kültürler iç içedir. Son buzul çağının yaklaşık olarak 12.000 yıl önce bitmesi ile bizim güneydoğu anadolu ırak suriye arabistan ve iran coğrafyasına kadar dayanan bölgede tarım yapılmaya yerleşik kültüre geçilmeye başladı ondan önce insanlar avcı toplayıcı idi. Tarım ile birlikte yerleşik bir feodal kültür oluşmaya başladı bugün ülkemizdede görülen töre namus cinayetleri berdel başlık parası çok kadınlar evlilik vb konular bırak islamı yahudiliği 5000 yıl öncesine sümerlere asurlulara yerleşik halklara dayanan kültürler. Malesef bu feodal geri kültür bir türlü kırılamıyor dünyanın her yeri gelişiyor ortadoğu gelişmiyor.
                            degişse iyi olur bu orta doguda kalmıyo diger bölgelerde tamammemn yok dıyemezsın

Yorum

degişse iyi olur bu orta doguda kalmıyo diger bölgelerde tamammemn yok dıyemezsın
                              Ortadoğuda intihar oranı daha düşük. Avrupalıların özgür düşünceleri yavaş yavaş yayılıcağına inanıyorum. Ama birgün gelicek insanlık çökücek. Çünkü avrupada intihar oranı daha yüksek.
                              Burda son günlerde kafama takılan bir soruya daha götürüyor beni. Uzaylı olabilir mi? Ben insanlığın çöküceğini düşünüyorum zekası yüzünden. Diğer kültürlerde de aynısı olmalı.

Yorum

İnsanlar korktukları sulara girmezler.
                                Hala ne alaka demek de ısrarcıyım.

Bir yerlerde bi yanlış algılaman var çözemedim ama.

Yazdığın şeyin benle ilgisini göremedim
                                ‎"Benim yalnızlığım, insanlarla dolu."

Franz Kafka

Yorum

İşleniyor...
                                X