Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Acımasız,merhametsiz,duygusuz bir pislik olmalısın bu hayatta!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Acımasız,merhametsiz,duygusuz bir pislik olmalısın bu hayatta!

Sıkıldım ya! O kadar sıkıldım ki hem de,her acizin,her zavallının,her yardıma muhtacın maşası ben oluyorum sanki..Yahu insanlar kör müdür nedir? O kadar doluyum ki şu anda bir dokunsalar ya ağlarım var ya bana bir dokunsalar patlarım durumundayım...O kadar hassas,duyarlı bir insanım ki evet bu konuda kendimi öveceğim,çok yardımsever merhametli bir insanım ama bazı körler yüzünden ben de bu duygumu köreltmek istiyorum...Nasıl yaparım bunu? Nasıl duygusuz,merhametsiz bir pislik olabilirim?

Niye istiyorum bunları biliyor musunuz? Hakikaten insanların üzerine titrediğinde artık seni kaybetmeyeceklerinden emin oldukları için midir nedir,zor durumda yardımcı olduğun insan seni tepiyor ya,var mı böyle bir şey? İnsanlık nerede diye haykırmak istiyorum...Hazır yeri gelmişken bu insanlıkla ilgili Oğuzcuğum Ataycığımın alıntısını paylaşayım sizlerle de ben de bir nebze rahatlayayım...
    Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Nihayet insanlık da öldü. Haber aldığımıza göre, uzun zamandır amansız bir hastalıkla pençeleşen insanlık, dün hayata gözlerini yummuştur. Bazı arkadaşlarımız önce bu habere inanmak istememişler ve uzun süre, 'Yahu insanlık öldü mü?' diye mırıldanmaktan kendilerini alamamışlardır.

Bu nedenle gazetelerinde, 'İnsanlık öldü mü?' ya da 'İ...nsanlık ölür mü?' biçiminde büyük başlıklar yayımlamakla yetinmişlerdir. Fakat acı haber kısa zamanda yayılmış ve gazetelere telefonlar, telgraflar yağmıştır; herkes insanlığın son durumunu öğrenmek istemiştir. Bazıları bu haberi bir kelime oyunu sanmışlarsa da, yapılan araştırmalar bu acı gerçeğin doğru olduğunu göstermiştir. Evet, insanlık artık aramızda yok."

Oğuz Atay-Tehlikeli Oyunlar
    Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

senın sorunun ınsanlardan yardım edıyosun ve onlardan aynısını beklıyosun ama hepsınden bekleme ama yapmaya devam et ama şunu çıkar aklından bunu ınsan için digil allah için yap ben kendımde böyle durumlarla karşilştim ama allaha ınancım oldugundan ınsanın ne düşündügü o kadar önemlı dıgıl benım için böyle
      Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
      sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tutunamayan_90 View Post
        Nihayet insanlık da öldü. Haber aldığımıza göre, uzun zamandır amansız bir hastalıkla pençeleşen insanlık, dün hayata gözlerini yummuştur. Bazı arkadaşlarımız önce bu habere inanmak istememişler ve uzun süre, 'Yahu insanlık öldü mü?' diye mırıldanmaktan kendilerini alamamışlardır.

Bu nedenle gazetelerinde, 'İnsanlık öldü mü?' ya da 'İ...nsanlık ölür mü?' biçiminde büyük başlıklar yayımlamakla yetinmişlerdir. Fakat acı haber kısa zamanda yayılmış ve gazetelere telefonlar, telgraflar yağmıştır; herkes insanlığın son durumunu öğrenmek istemiştir. Bazıları bu haberi bir kelime oyunu sanmışlarsa da, yapılan araştırmalar bu acı gerçeğin doğru olduğunu göstermiştir. Evet, insanlık artık aramızda yok."

Oğuz Atay-Tehlikeli Oyunlar
        Güzelmiş ama milyarlarca insanın yaşadığı bu dünyada insanlık hiç bir zaman ölmeyecek, bir sürü insan var birinde olmasa diğerinde yaşayacak, kıyamet kopana kadar yaşayacak.
        Her şey güzel olacak...

Yorum

aynn kardesim iyilik yap denize at bu zamanda para etmio ama yine büyüklük insanlık bizde kalacak varsın yok olsunlar biz kendimizi bozmayalımm keske tek sorun bu olsaydı suan bak simdi gözlerim doldu okadar özlemisimki demek normal insan gibi yasamayıı neyse öle işte ...

Yorum

Çoğu kez benimde düşünüp içten içe beynimi kemiren bir yorumdur aslında insanlık... Hayatta halen güzel kaliteli insanların var olduğunu bilmek bile güzel. Bin tane kötülüğü hatırlayıp üzülmektense bir iyi dostunuzu hatırlayın mutlu olun. Kötüler bizim sınanma yanımız böyle düşünelim bizler bu hayatta onlarla sınanıyoruz onlarda ölümden sonra bizle sınanacaklar.
            Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

İyisi yok ki Milacım hangi iyi? Nerde iyi? Göster bana bir tane aklı başında biri...

Yorum

her insan bir savunma mekanizması geliştirir nasıl ki her bilgisayarın bir antivirüse ihtiyacı vardır , bilgisayarın iyisi kötüsü markası aşırı işlevlisi vs. varsa insanıda öyle varsayalım bir kötü adam var ve bir savunma mekanizması var bir iyi adam var ve bir savunma mekanizması olmalı sende bu yok antivirüsün yok alıyorsun alıyorsun içine sistemini çökertiyorsun kötü gibi dışardan gelene mukavemetli olmalısın kendini geliştirmen lazım senin bu halde olman kötü olanın suçu değil seninde değil antivirüsünü güncelle...

adil ol ama aciz olma... sorun bu.

KuzuZade
                Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
                BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
                Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BeyZade View Post
                  her insan bir savunma mekanizması geliştirir nasıl ki her bilgisayarın bir antivirüse ihtiyacı vardır , bilgisayarın iyisi kötüsü markası aşırı işlevlisi vs. varsa insanıda öyle varsayalım bir kötü adam var ve bir savunma mekanizması var bir iyi adam var ve bir savunma mekanizması olmalı sende bu yok antivirüsün yok alıyorsun alıyorsun içine sistemini çökertiyorsun kötü gibi dışardan gelene mukavemetli olmalısın kendini geliştirmen lazım senin bu halde olman kötü olanın suçu değil seninde değil antivirüsünü güncelle...

adil ol ama aciz olma... sorun bu.

=) güzel teşbih dostum...Çok haklısın gerçekten,antivirüs güncelleniyor,tüm tutunanlara duyurulur,artık bu adamı ezemezsiniz,korumam var =)

Yorum

=) güzel teşbih dostum...Çok haklısın gerçekten,antivirüs güncelleniyor,tüm tutunanlara duyurulur,artık bu adamı ezemezsiniz,korumam var =)
                    heheh işte bu adamım sağ gösterip sol sallama vakti , şaşırt onları

KuzuZade
                    Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade

Yorum

heheh işte bu adamım sağ gösterip sol sallama vakti , şaşırt onları

Aynen öyle Fatih terim gibi adamım yahu,şimdi sıra bende

Yorum

Aynen öyle Fatih terim gibi adamım yahu,şimdi sıra bende
                        meydanı boş bırakmaya gelmez bak sen o meydanı doldurursan bazıları köşesine siner göster kendini

KuzuZade

Yorum

meydanı boş bırakmaya gelmez bak sen o meydanı doldurursan bazıları köşesine siner göster kendini

Açılın uleynn=) Ben bugüne bugün sf yi yenmek adına tv 5 e bile çıktım yahu,tutunanlar çok tehlikeli bir rakibiniz var farkında mısınız?

Yorum

Açılın uleynn=) Ben bugüne bugün sf yi yenmek adına tv 5 e bile çıktım yahu,tutunanlar çok tehlikeli bir rakibiniz var farkında mısınız?
                            Programın adı ne izleyelim?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Bedbin View Post
                              Programın adı ne izleyelim?

Canlı değildi dostum,yayınlanacağı zaman ben size haber vereceğim zaten,yaklaşık 2 haftası var sanırım...Burda konu açmama izin vermediler,sildiler,özelden izlemek isteyenlere ulaşacağım inşallah yayınlanacağı zaman =)

Yorum

İşleniyor...
                              X