Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bugün Babalar Günü...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bugün Babalar Günü...

Bugün babalar günü...Ve ben arkadaşlarımın babalarına yazdığı sevgi dolu sözleri görüp göz yaşlarımı siliyorum...

Nasıl koşup oynamışlar babalarıyla küçükken, nasıl şakalaşmışlar, nasıl fedakarlıklar etmiş babaları onlar için...

Ve ben babamın hayırsız kızı... Sokakta yürürken hep babasının iki adım gerisinde yürümek zorunda kalan masum... Babam öyle isterdi...
    Babamla hiç yan yana yürümedim büyüyene kadar, hiç yemek yedirmedi bana, oynamadı benimle. Çok azarladı, hep bağırdı. Ne bir gösterime ne de veli toplantısına gitmedi. Pardon gitti, lisedeydim, gittikten 15 dakika sonra geri geldi. Sıkılmış...

Okumamı istemedi, direndim. Ne kadar başarılı olduysam hep fazlasını istedi. Bitmek bilmeyen o komşu çocuklarını, arkadaşlarımı örnek gösterdi, kulaklarımı tıkadım.

Ve hiç beni sevdiğini söylemedi...

Yanlış bir şey yapmadım hiç, keşke yapsaydım. Daha çabuk tecrübe kazanırdım hayata karşı. Daha sağlam dururdum...

Babalık yapmadın bana, belki erken yaşta baba olduğun içindi. Hiç alamadın o sorumluluğu.
    Üzüldüm, ağladım, çok korktum ama hiç haberin olmadı.

Ama ben seni hep çok sevdim çok babam...

Dün annemle konuştum. Allah herkese senin gibi hayırlı evlat versin dedi bana... İçim burkuldu. Keşke babam da öyle düşünseydi dedim. Gerçi, ''sen benim istediğim gibi bir evlat değilsin'' dedikten sonra inanır mıyım söylese de? Şimdi senelerdir kilometrelerce uzaktayım.

Sahi sende beni özlüyor musun baba?

Tüm babaların babalar günü kutlu olsun. Lütfen çocuklarınıza sarılın ve onları ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin...

Bende merkezden bişeyler alıcam bugün..
    3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

(google alıntıdır..)

Babalar gününüz kutlu olsun..
      Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun..

Yorum

Zincirleme reaksiyon...... Ön tekerlek nereye giderse arka tekerlek de oraya gider demişti babam.....

Coook seneler gecti, cesaretim yok gorusmeye. Bazı seyleri buyuyunce anliyorsun, ufak aklini kullaniyorlar... Olan da sana oluyor işte..

Ama bir gun gorusecegiz, bir gun...

Babalar gunu kutlu olsun....

Yorum

''Ve hiç beni sevdiğini söylemedi...
          Yanlış bir şey yapmadım hiç, keşke yapsaydım. Daha çabuk tecrübe kazanırdım hayata karşı. Daha sağlam dururdum...
          Tüm babaların babalar günü kutlu olsun. Lütfen çocuklarınıza sarılın ve onları ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin...''
          Şu cümlelerinde içimdekileri okuyup yazmışsın resmen başka bi şey dememe gerek kalmamış.. Herkesin babalar günü kutlu olsun keşke böyle bi gün olmasaydı ama maalesef..
          Last edited by Lacrymosa.; 17-06-2012, 01:44 PM.
          ''People who don't know me think I'm quiet, people who do wish I was.''

Yorum

Bir kere kucağına alıp sevseydi , bugun hayatta olmasa bile kalbim onunlaydı, kutlardım uzaktan, uzaktan sarılırdım hayaline..

Ama yaşarken bile umarsız, sevgisiz; kimileri babam hayatta değil derken bile gözlerinde bir ışıltı, kimilerinde ise yanındaki babasının sevgisini, güvenini uzaklarda arayış..

Baba adaylarına ve geleceğin babalarına sesleniyorum: her insanın görevi gerçek kendisi olmaksa, her baba da gerçek baba olmalı..
            Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun..

Yorum

Bende babamla hiç anlaşamam , karakter olarak çok uzağız, ama çok bişeyde beklemiyorum, babam olduğu gerçeğini değiştirmiyo..
              3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

benim 9 çocugum var, hepsi de babalar gunumu kutladı kerataları çok iyi yetistirmisim

Yorum

babam yok..3 yıl olucak gideli bu dünyadan..onu çook severdim o da beni çook severdi ,değer verirdi..özlüyorum..yokluğu en büyük yaram..

bir kötü oluyorum babalar gununde..ama kader işte..onsuzluğu yazmış bana..

Yorum

İşleniyor...
                  X