Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Herkes tarafından dışlanıyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Herkes tarafından dışlanıyorum

Düşününki varlıklı bir aileden geliyorsunuz yediğiniz önünüzde yemediğiniz arkanızda...

Zekisiniz de kafanız basıyor her şeye...

Ama her yerde herkes tarafından dışlanıyorsunuz

Okulda mesela piknik var kimse arasına istemiyor ya da herkes gruplaşmış bi bakmışsınız yanlızsınız

Şimdi okul bitti ama iş ortamında aynı..Herkes arkadan kuyu kazar yüzüne canım cicim ama bi baktınız ki

herkes size düşman.Ortada bişey de yok..İşi düşmeden konuşmuyor kimse...

Faceye girdiniz herkes geziyor tozuyor resim atıyor sizin yok çünkü tek başına nereye gidilir?

He tabi nerdeyse 20 yıllık çocukluk arkadaşımı da sildim.YETTİ ARTIK

Menfaati olmadan aramaz,İşi düşünce bile msj atar ve benim onu aramamı beklerçYeni arkadaşlar ediniz yüzüne bakmaz

Biri onu telefondan işletir salak malak vs yazar derki SEN Mİ YAPTIN??

Of off yazacak çok şey var da..Telefonum çalmaz asla ben d ebıktım artık arıyorum dönen yok!

Peki neden?Sftirik bi insan değilim.Sınıf birincisi bile oldum.Zekiyim ben yaa

Öyle zır zır zırlayan bi kız da değilim.Delikanlı takılırım

Peki ama neden?

Çekemiyorlar mı?

Tek artık zengin oluşumuz ve benim zeki olmam

Ama inanın her şeye değecek bi doat için vaz geçebilirdim.Yanlızlık çok zor.İşe gitmek istemiyorum bile..Herkes düşman

Artık sesimi çıkardım en azından kimse bişi diyemiyor artık

Soruyorum nedne ben

Sosyal fobik değilim insanlar konuşursa gayet de konuşuurum

ya ben zaten yeni insanlar tanımak değil derdim tanıdıklarımla neden olmuyo? Bi dünya tanıdığım var

Bu bi sıfat mıdır?Yanlızlık..bir de bugüne kadar her ortamda dışlanınca demek ki bende sorun var diyorum

Akşama kadar ya evde ya işte tek başımayım.Kitap okuyorum falan arada ama olmuyo

Sosyal bir varlığız biz...Ya haftada bir kere dışarı çıksam o bile yeter

Bi tanecik arkadaşım vardı görüştüğüm ama onunla da ipleri kopardım

İşi düşünce kankası olmaktan bıktım işini görmekten bıktım

yanına giderim konuşmaz bile yüzüme bile bakmaz

benim gibi olan var mı yoksa bu dünyadaki tek canlı ben miyim????:109:

sana bişey diyimmi her zaman adımı atan sen olmayacaksın elbette ama insanlar çoğu davranış için ilk önce o adımı kendilerinden beklerler ,insanları d
    şman olarak görmemelisin ,sevmek sevilmek saygı ,belki sana dostça yaklasan bile oluyodur ,ve sen onları geri çeviriyosundur ,bence sen toplumdan kendi kendini dışlamışsın .Sana diyim her zaman adımı sen at bunu dene başkasından bekleme ,inanki böyle olduğu zaman çoğu fırsat karşına cıkıyo ve onlarda sana adım atmaya başlayacaklardır.Zeki olabilirsin hayatta bir sürü zeki insan var ,alınma ama zekiyim diye kendini üstün görmemelisin ,bende zeki bir insanım ama çoğu zaman bu zekam insanları benden ayırıyor yani insan ilişkilerimde ,şakalar ,dalga geçilmeler ,bazı insanların salaklıkları bunların hepsi insanı cevreden soyutlayabilir ,çünkü kendisini cevresinde büyük görmeye başlar ,zekiliğin verdiği bi gösterge buda .Bence zeki yanını işinde uğraşlarında kullanmalısın ,diğer yanlarınıda toplum ilişkilerinde ,insanlar kendilerinden zeki olduğunu hissettiren biriyle konuşmak istemezler,bu yüzden güleryüzlü ol ,hoşgörülü ol bide onlara öyle yaklaş tabir biraz sert olabilir ,kusura bakma.

Yorum

sorun kendin başkaları değil inan...kişileri tanıdıkça ilişkilerin bayağılaşıyor sanırım... beklentilerini değiştir yada ne bileyim farklı pencerelerden bakmayı dene...

KuzuZade
      Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
      BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
      Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

ya ben cidden gururlu kibirli değilim o zeka meselesini de zamanında sırf derslerde ou geçtim diye sene başında benle samimi olup sonra yüzüme bakmayanlardan dolayı dedim....

şöyle anlatıyım mesela en son yaşadığım olayda biri vardı çook sorunlu çok büyük yıkımlar atlatmış hep yanında oldum derdini dinledim hep beraber vakit geçirdim çünkü ben de yanlızdım oh be bi arkadaşım oldu diye sevinirken araya bi başka arkadaş girdi sonra yüzüme bakmaz oldu inanın ortada problem yokken..yüzüme bakmamalar yanıma gelmemeler

sorunum bu zaten..ben yeterki ufak bi ışık göriyim hemen konuşurum vs...

ama eskiden beri bu hep böyle hiç değişmedi

yoksa artı yönlerimi insanlara hissettirmem yapımda yok

Yorum

Sf olabilir belki uzmana gittinmi yada ilaç kullandınmı..İnsanların seni tercih etmesi veya etmemesi veya dışlaması , senin yapıcaklarına engel değil bence.. Ayrıca arkadaşlarının başarılı olduğun için kıskanma ihtimlide yüksek..
          Last edited by shondes; 14-08-2012, 01:46 PM.
          3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

bence senin desteğe ihtiyacın var ,sosyal fobin yok cünkü konusabiliyosun arkadaslık kurabiliyosun ,başarılısın kıskanılıyosun ,ufak bi ışık görmene gerek yok ,millet gruplaştığı zaman sende aralarına katıl ,tek kalma hiçbir zaman adım at insanlara ,eğer senle gercekten konusmuyolarsa sebebini sor illaki vardır bi sebebi ,sebep neyse düzeltmeye çalış ama herşeyden önce kendin ol .

Yorum

Bakış açını değiştirirsen mutlu olursun...Bu söylediklerinin tıpa tıp aynısını yaşıyorum...Ama umursamadıkça onlar köpek gibi nasıl ayağına gelecekler...Umursama ve kimseden bir şey bekleme...
              Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

.........................
                Last edited by stolz; 22-08-2013, 08:59 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yürüyenmartı View Post

sorunum bu zaten..ben yeterki ufak bi ışık göriyim hemen konuşurum vs...

ama eskiden beri bu hep böyle hiç değişmedi

Evet ! Sorunun bu zaten... Sen ufak bir ışık bile vermiyorsun, hep karşındakinden bekliyorsun... Bunu farket ve kendini geliştir. Zenginliğini kendini geliştirmek için harcamayacaksan başka ne için kullanacaksın...?
                  Aynasıdır insan insanın. . !

Yorum

atraksiyonlar yap seni hissettir değrrli olduğunu göster ... bir ikisini patakla mesela adın duyulsun gerisi gelir zaten )

KuzuZade
                    Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
                    BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
                    Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

arkadaşlar aranızda risperdal kullanan varmı yan etkileri nasıl ne zaman kayboluyor.ben kullanmaya başladımda çok sarstı beni ne zaman düzelir acaba

Yorum

yüzsüz olcan da konuşunca herkes terslese sen gelince sussalar ve lafına hiç cevap vermeseler senden resmen kaçssalar da mı yüzsüz olacaksın
                        neden benn

Yorum

evt yürüyenmartıya katılıyorum , biraz yüzsüz olmak lzımdas
                          3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

yürüyen martı, eğer sözlerimi saldırgan, tartışmacı olarak algılamaz yapıcı olarak algılarsanız kendi düşüncelerimi söyliyeyim. Yazdıklarınızı okuduğum vakit boğulduğumu hissettim, bir baskı hissettim, insanı kaçırtan, üstüne üstüne gelen bir tarz sezdim. İstediğiniz kadar ben öyle değilim diyin fakat karşı tarafa yansıttıklarınız karşı tarafın gördükleridir sizin değil, muhtemelen siz de sizin gibi insanlardan kaçıyor olmalısınız ya da ilginizi çekmiyor olmalı ya da anne ve ya babanızdan, ailenizden birisi de böyle boğucu olmuş olabilir ya da tam tersi çocukluktan gelen bir ilgi alaka açlığınız olabilir, lüks bir hayat fakat samimi, içten ilgiden eksik bir çocuklukta geçirmiş olabilirsiniz. Kişi istediği kadar sevgi ile büyüdüm desin, ancak gerçek sevgi ile tanıştığı zaman bunun sahte ve sağlıksız olduğunu algılar.

Kendinizle, korkularınızla yüzleşmelisiniz yoksa insanlar sizden daha çok kaçar. Bazı insanlar vardır insanlardan kaçar çünkü kendisini başkalarında görmekten korkar fark etmese de, bazılarından da insanlar kaçar ve yine aynı sebepten dolayı. Siz kaçılan birisi olmuşsunuz. Eğer siz haklı iseniz o zaman tüm dünya aptal, sizin gibi zeki, akıllı birisinden kaçıyor, ya da daha realist olursak aslında tüm insanlarda problem yok sizde bir problem var. Zaten biraz mantıklı düşünmeye başlamışsınız ve doğru soruyu sormuşsunuz bende mi problem var diye.

Sizin ilgi, alaka açlığınız insanı boğuyor, kaçırtıyor kanaatimce. Bu sizin kör noktanız. Göremiyorsunuz. Ve daha konuşursak eğer daha çok göremedikleriniz ortaya çıkabilir. Kör noktaları fark edilmeden kendinizi tanıyamaz, yüzleşemezsiniz ve suçlamaya devam eder ve hayatı bu sıkıntılarla tamamlarsınız. Ne ararsan kendinde ara. Dış dünyanın tek yaptığı seni sana anlatmak, seni sana tanıtmak, tek yapman gereken dışarısının ayna olduğu ve sadece seni yansıttığı gerçeğini kabul etmen. Hep aynı kusuru olan insanları çekiyorsan o sende var, tüm insanların sana karşı ortak bir tavrı varsa o zaman daha ne kadar bu gerçekle yüzleşmeyi erteleyebilirsin ki? Fakat şöyle de bir şey var insan alıştığı için kabul etmese de, ki yüzleşmeyenler kabul etmez, bu sıkıntılar kişiye zevk verir, acıdan zevk aldığından dolayı değil, yıllarca kanıksadığı, alıştığı hallerinden, bakış açısından dolayı.

Sağlıcakla.
                            Last edited by Kaaan; 15-08-2012, 04:45 PM.

Yorum

neden herkes birden birini sebep yokken dışlasınki dostum?

Yorum

İşleniyor...
                              X