Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bayram benim neyime

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bayram benim neyime

evet bu gün bayram ama benim için diğer günlerden farkı yoktur...
    hiç huzurum yok mutlu değilim. annemden ve babamdan nefret ediyorum. bu güne kadar hiç benim yanımda olmadılar. başıma bişey gelse benim yanımda değil hep karşımda oldular.
    devlet memuru olamadım düzgün bir iş bulamadım ! az öncede tartıştım yine ailemle çok üstüme geliyorlar çok bunaltıyorlar insanı bıktım artık dayanamıyorum ne yapim ben nereye gidiyim başımı alıp cinnet geçirecem artık. !
    bunalıma girdim bayram mışş düğünmüş başka bişeymiş artık hiçbişey umrumda değil. allah kahretsin ne yapim ben şimdi siz söyleyin ?

aynen bayramda üzgünüm
    bu ne tezattır böyle
    bende bi çıkış bulamıyorum aklıma bi çıkış geliyo ama... onu yapmak cesaret ister
    push push. you. can do it!

Yorum

intihar etsemde kurtulsam bu ne ya hergün mecburmuyum ben bunların dırdırını çekmeye kaynana gibi valla başımda öyle bir anne baba var ki varlığı yokluğundan beter..... nalet olsun...

Yorum

yukardaki arkadaşın dediği gibi yapma
        hep alttan alırsan hep üstüne çıkarlar iyice zehir ederler hayatı

Yorum

Güzel bir iş bul ayaklarının üstünde dur evden ayrılmayı dene.
          Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: haywire
            Son zamanlarda ben de ailemle sıkıntı içerisindeyim. Onlarla elimden geldiği kadar göz göze gelmemeye çalışıyorum. Onlar sebebin ne olduğu konusunu hala çözebilmiş değiller. Büyüdüğümüzün, kendi fikirlerimize saygı duyulmasını istediğimizin farkında olmaları gerekirken, hep bir muhalefet, hep hır gür! İntihar neyin çözümü olabilir ki? Sabır et, onları sevmeye çalış. Onların sana yaklaşımına karşılık sen hep alttan al, sus. Mutlaka seni anlayacaklardır.

valla doğru diyonda ben artık bunlardan nefret etmeye başladım ....
            olmaz olsun böyle anne baba bunlrın yaptığın insanın düşmanı yapmaz .

Yorum

ahhh ahhhh ben istemezmiyim adam gibi bir iş bulup bunların yanından ayrılmayı vallaha yemin ediyorum 24 yaşındayım saçlarım beyazladı bunların kahrını çekmekten ...
              memurluk sınavaına girdim atanamadım ben daha ne yapim siz söyleyin başımı alıp nereye gidim ? siz söyleyin cinnet geçirecem artık sinirden stresten başım ağrıyo hergün bir avuç ağrı kesici içiyorum. suçumuz efendi insan olmak mı ? içkimiz yok sigaramız yok kötü bir ahlakımız huyumuz yok yinede yaranamıyoz kimseye ....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: haywire
                Hayat böyle. Hiç birimiz birbirimizden üstün değiliz ki. Kainatta yaşayan her insanın belli başlı sorunları var. Kaçmak yerine, isyan etmek yerine bu sorunların çözümünü araştırmak en doğrusu. Sen bu güne kadar ne gibi fedakarlıklar gösterdin mesela? Ailen ile tartıştığında sende onlara karşı sert tavır alıyor musun?

isyanda ederim feryatta batsın bu dünya kardeşim .....
                artık hiçbişey hiç kimse umrumda değil. bundan sonra bende artık bende onları adam yerine koymayacam.allah topunun belasını versin. nerde mal salak dediğim adamlar atandı memur oldu biz atanamadım eşşek şansı işte..

Yorum

Bir evladın anne babasından nefret etmesi ne kadar zor ağır bir durumdur. Aile yaşantınızı bilemediğim için size kızamıyorum. ama ne olursa olsun anne baba el üstünde tutulmalıdır felsefesinede katılmıyorum kii herkes hayatta ne ekerse onu biçer. anne baba evlada sevgi saygı huzur vermiyorsa karşılığınıda o evlattır o küçüktür yapcak gibi beklenmemeli. Bende daha yakın bir zamanda ailemle bir atışma yaşadım bir gün sürdü çok kırgın ve kızgındım ama şuanda o stresimden eser kalmadı. umarım sizinkide anlık kızgınlıktır ve geçer. beyninizi fazla yormayın
                  Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Milaa View Post
                    Bir evladın anne babasından nefret etmesi ne kadar zor ağır bir durumdur. Aile yaşantınızı bilemediğim için size kızamıyorum. ama ne olursa olsun anne baba el üstünde tutulmalıdır felsefesinede katılmıyorum kii herkes hayatta ne ekerse onu biçer. anne baba evlada sevgi saygı huzur vermiyorsa karşılığınıda o evlattır o küçüktür yapcak gibi beklenmemeli. Bende daha yakın bir zamanda ailemle bir atışma yaşadım bir gün sürdü çok kırgın ve kızgındım ama şuanda o stresimden eser kalmadı. umarım sizinkide anlık kızgınlıktır ve geçer. beyninizi fazla yormayın

aynen çok haklısınız katılıyorum ....
                    anne baba el üstünde tutulmalıdır zihniyetide yanlış ! neye göre el üstünde tutuyon kime göre ? her anne baba bir değil ki ?
                    ben öyle anne babalar tanıyorum ki adam çocuğuyla arkadaş gibi babası gelip oğlundan sigara istiyor. karşılıklı oturup evladıyla rakı içen babalar var. anasını satım bizimkilerd eşurda ölsek getirip bir bardak su vermezler. olmaz olsun böyle anne baba.... dünyadan bir haber yaşıyorlar çoluğundan çocuğundan haberi yok....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KARASU View Post
                      isyanda ederim feryatta batsın bu dünya kardeşim .....
                      artık hiçbişey hiç kimse umrumda değil. bundan sonra bende artık bende onları adam yerine koymayacam.allah topunun belasını versin. nerde mal salak dediğim adamlar atandı memur oldu biz atanamadım eşşek şansı işte..
                      aynen öle biyerden sonra insan katlanamıyor
                      bazı yerlerde ilkokul mezunu diyeceğin adamlar memur olmuş çok haksızlık var

Yorum

Beklentileri azaltmak gerekiyor,bilimsel mutluluk formülleri veren Olric...Ahh dostlarım,inanın siz bayramı da hakediyorsunuz,mutlu olmayı da...Yaklaşık 1 haftadır gözlerimin önündeki karamsarlık perdesi kalktı ve ben kendimi keşfediyorum,meğer ben ne yetenekli,yakışıklı,zeki bir bireymişim Siz de diyin kendinize,insana huzur ve özgüven veriyor...

İş mi bulamıyorsun yahu? Etraf iş kaynıyor,biraz azimli ol,pes etme hemen...
                        Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Olric View Post
                          Beklentileri azaltmak gerekiyor,bilimsel mutluluk formülleri veren Olric...Ahh dostlarım,inanın siz bayramı da hakediyorsunuz,mutlu olmayı da...Yaklaşık 1 haftadır gözlerimin önündeki karamsarlık perdesi kalktı ve ben kendimi keşfediyorum,meğer ben ne yetenekli,yakışıklı,zeki bir bireymişim Siz de diyin kendinize,insana huzur ve özgüven veriyor...

İş mi bulamıyorsun yahu? Etraf iş kaynıyor,biraz azimli ol,pes etme hemen...

aslında benim öyle çok yüksek beklentilerim yoktur. ! her insan gibi bende nroaml şeyler istiyorum biraz mutlu olmak huzurlu olmak benimde hakkım değil mi ? güzel bir iş güç sahibi olmak kendi ayaklarımın üstünde durmak istemem suç mu ???

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KARASU View Post
                            aslında benim öyle çok yüksek beklentilerim yoktur. ! her insan gibi bende nroaml şeyler istiyorum biraz mutlu olmak huzurlu olmak benimde hakkım değil mi ? güzel bir iş güç sahibi olmak kendi ayaklarımın üstünde durmak istemem suç mu ???

Suç değil tabi ki,sana suç diyen oldu mu? Ben sadece olaya karamsar yaklaşmana kızıyorum...Niye karamsar oluyorsun ki? Bulanların senden fazlası mı var? Kendinizi çok küçük ve değersiz görüyorsunuz,tüm hata burda! Önce içindekini seveceksin,yoksa kimse sevmez seni...
                            Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Superficielle
                              Biraz anlatsana ailenle sorunlarini.ne diyorlar sana sen onlara nasil karsilik veriyorsun.biraz ayrintiya girersen belki yardimci olabiliriz.
                              başıma bir iş gelse benim yanımda değil karşımda olurlar. her zaman beni suçlayacak bişey bulurlar.
                              pireyi deve yaparlar. her zaman başkalarıyla beni kıyaslarlar. ahmet şöyle yapmış sen neden yapmıyorsun mehmet böyle yapmış sen neden öyle yapmıyorsun . v.s... gibi çok cins adamlar baban mı var derdin var ? destek olmazlar her zaman köstek olurlar. herkesin işini yaparlar ama kendi çocuklarına 1 gıdım yardımcı olmazlar. şurda ölsem getirip bir 1bardak su vermezler.
                              olmaz olsun böyle anne -baba.
                              evet olric doğru söylüorsun şu hayatta hiçbişey bizden önemli değil. çünkü insanız biz eşrefi mahlukatız yaradılmışların en güzeli en şereflisiyiz. mutlu olmayı istemekde güzel bir iş sahibi olmakta bizim en doğal hakkımız ama bunları zorlaştıran bu hale getiren hayat batsın böyle hayat olmaz olsun böyle htyat ....

Yorum

İşleniyor...
                              X