Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Babamla konusmam lazim ama . . .

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Babamla konusmam lazim ama . . .

Babamla aram pek iyi
    degil.Yani pek iyi iletisim
    kuramiyoruz.Iyi bi se yapsam
    sucluyum kotu bise yapsam
    dilinden dusurmez.Simdi benim
    babama dershaneye gitmek
    istemedigimi soylemem
    gerekiyor.3 haftadir filan dershaneye
    gidiyorum.12nci siniftayim.Cik hemen soyle
    demeyin denedim ama daha konusmaya
    baslamadan 10 laf yedim.Bana bi akil verin.
    Güncelleme: Ben hacettepe tip
    istiyorum.Ama bu sene kazanmam cok zor
    gozukuyo.Eger dershanenin agirligi olmadan
    evde calisabilirsem biraz sansim olabilir.Bi de
    ne hikmetse babamin karsisina gecince korku
    heyecan karisimi bise yuzunden
    konusamiyorum.Babam yuksekokul
    mezunu

Sınavlara neredeyse bir yıl var neden kazanamayacağını düşünüyorsun düzenli ve istikrarlı çalışırsan kazanırsın, düzenli çalışmak çok önemli. Ben de babamla önemli bir mesele konuşacağımda çekinirim, heyecanlanırım. Dideral isimli bir kalp ilacı var ondan bir adet alıp 2 saat sonra babanla konuşabilirsin bu ilaç heyecan gideriyor, herhangi bir rahatsızlığın varsa almamanı öneririm.
    Her şey güzel olacak...

Yorum

dostum söylediğin konu önemli bişey eğer evde yapabilceğine inanıyorsan bir an önce babanla konuş yoksa kafanı iyice karıştırcak hiç bişey yapamıycaksın kızsada kızmasada bi şekilde söylemeyi dene.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
        Sınavlara neredeyse bir yıl var neden kazanamayacağını düşünüyorsun düzenli ve istikrarlı çalışırsan kazanırsın, düzenli çalışmak çok önemli. Ben de babamla önemli bir mesele konuşacağımda çekinirim, heyecanlanırım. Dideral isimli bir kalp ilacı var ondan bir adet alıp 2 saat sonra babanla konuşabilirsin bu ilaç heyecan gideriyor, herhangi bir rahatsızlığın varsa almamanı öneririm.
        sinavi kazanma gibi bi sorunum yok.Zaten en az 400 puan aliyom.Sorunum istedigim bolumu kazanmak.Bunun icin de evde kendi programimla calismak daha mantikli geliyo.Ayrica evde cok daha iyi calisabiliyorum.Benim bi konu bulup ordan baglamam filan yavas yavas anlatmam gerekiyo ama nasi yapcam bilmiyom ya da baska bi yol.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alilisan32 View Post
          sinavi kazanma gibi bi sorunum yok.Zaten en az 400 puan aliyom.Sorunum istedigim bolumu kazanmak.Bunun icin de evde kendi programimla calismak daha mantikli geliyo.Ayrica evde cok daha iyi calisabiliyorum.Benim bi konu bulup ordan baglamam filan yavas yavas anlatmam gerekiyo ama nasi yapcam bilmiyom ya da baska bi yol.
          İçedönük insanlar bireysel çalışmalarda daha başarılı olurlar, evde kendi kendine daha iyi çalışıyorsan dershaneye gitmene gerek yok. Daha dershaneye yazılayı 3 hafta olmuş çok geç değil senetleri alıp vazgeçme ihtimalin var, tabi dershane yönetimi anlayışla karşılarsa. Dediğim gibi didirel isimli ilaç babana açılma konusunda sana yardımcı olacaktır.
          Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmet26 View Post
            dostum söylediğin konu önemli bişey eğer evde yapabilceğine inanıyorsan bir an önce babanla konuş yoksa kafanı iyice karıştırcak hiç bişey yapamıycaksın kızsada kızmasada bi şekilde söylemeyi dene.
            1 haftadir ruh oldum bu konuyu dusunuyom.Forumlara soruyom arastiriyom ama daha bi yol bulamadim.

Yorum

mantıksız gelebilir ama yaşıtız,eğer baban bunu kabul etmezse dershanedeki rehberlikçinle konuş,daha bireysel olabileceğin bir şekil ayarlasınlar..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
                İçedönük insanlar bireysel çalışmalarda daha başarılı olurlar, evde kendi kendine daha iyi çalışıyorsan dershaneye gitmene gerek yok. Daha dershaneye yazılayı 3 hafta olmuş çok geç değil senetleri alıp vazgeçme ihtimalin var, tabi dershane yönetimi anlayışla karşılarsa. Dediğim gibi didirel isimli ilaç babana açılma konusunda sana yardımcı olacaktır.
                didarel insallah ise yarar.Bi de bu ilac nasi yapiyo yani cesaret filan veriyomu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kriminalist95 View Post
                  mantıksız gelebilir ama yaşıtız,eğer baban bunu kabul etmezse dershanedeki rehberlikçinle konuş,daha bireysel olabileceğin bir şekil ayarlasınlar..
                  Bende anksiyete gibi bi sey oldugu icin pek de mantikli dusunemiyorum aslinda.normal bi baba cocuguna zorla istemedigi seyi niye yaptirsin diye dusunuyorum sonra sinirlenirse yapabilecekleri aklima geliyo ortalik kan revan.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alilisan32 View Post
                    Bende anksiyete gibi bi sey oldugu icin pek de mantikli dusunemiyorum aslinda.normal bi baba cocuguna zorla istemedigi seyi niye yaptirsin diye dusunuyorum sonra sinirlenirse yapabilecekleri aklima geliyo ortalik kan revan.
                    Ortalık kan revan??
                    Nasıl yani ya??

Yorum

bu durum bir çok kişide olyo bende annemlerle tartışıyorm bzn kuşak çatışmasından kaynaklı bence.. doktorluk gece nöbetleri vs. bir meslek , bana uygun değil pek mesala iyi düşün o yüzden...
                      3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

Hacettepe tıp diyorsun. Bunu herkes yapamaz. Dersaneye yazıldığına şimdi pişman olabilirsin ama eminim buna memnun da olacaksın zamanla. Bende 11. sınıfım. Dersaneye yazılmak yerine evde çalışmak daha cazip geliyordu ama birisi aklıma soktu ders için değil de arkadaşlar için falan gidecektim. Sonradan gerçekten çok mantıklı olduğunu fark ettim. Bence babanla konuşmadan önce evde ders çalışarak tıp kazanıp kazanamayacağını bi düşün. Ben şimdiden çok stresliyim. Sende öyle olacaksın. Bu süreç hakkında seni bilgilendirecek ve daha kolay geçirmeni sağlayacak birilerinin olması eminim daha iyi gelir sana.
                        Baban kızarsa da kızmakta haklı olur. Ama sen bilirsin. İlaç kullanmak yerine kendini o laflara hazırlayabilirsin. Umarım senin için en iyisi olur...

Yaşam ard arda gelen mevsimlerden oluşur.
                        Her insan mükemmel yazların ihtişamına ulaşmak için
                        birkaç şiddetli kışa katlanmak zorundadır.
                        Ve unutmamak gerekir ki, kışlar asla kalıcı değildir

Yorum

bnce dersane işini bi daha düşün bnm arkadaslarıma babaları böle bi imkan vermedi diye ağlıo .. bak bi de kendi abimden bi örnek veren abimde aynen senin gibi düşündü gitmedi dersaneye o sene yapamadı ....

Yorum

İşleniyor...
                          X