Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bu konu gerçekten önemli....

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bu konu gerçekten önemli....

ya işyerinde birlikte calıstım arkadas benden para istiyo 3 milyar kadar,ya nakit dio,ya kredi cekelim dio,hani inandırıcıda konusuo öderim diyo,kocasıylada konusuyo,benimde agzımdan veririm diye laf cıktı,kredi cekmeye calıstık,banka kefili kabul etmedi,olmadı yani nakit ver diyo,borclarımı ödeyip tek bi yere borclanıyım diyo,3 milyar benim için havada bulut diyo aşa tükürsem sakal,yukarı tükürsem bıyık,aileme danısıom sakın cekme diyo,ödemez diyolar,para üstüne kalır diyolar,kagıtta imzalatsan fayda etmez diyolar.

bu devirde babana güvenmiceksn arkadaşım ....alır ödemez kalır başına iyi düşünülmesi gerken bi konu bu ya ödemezse 3 mlyar havada bulut diysan sizden nie istiyrmuş havadn blttan alsın

Yorum

Sakın güvenme!
      Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

sahıza 3-4 kişi güvenebilirsin biz hep yaptık bunu maaş yattı gün trink ödedi diyolar,sana kagıt imzalayım senet imzalayım diyo fln işte nebiliyim,sıkıldım ya,aşa tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık,nasıl güvenecem ben insanlara,kabul etmessem trip yapacak bu seferde.

Yorum

bak dostum 3 millar az para diğil ve senin bu kişiden şüpen var gibi geldi şimdi düşün bu parayı vermesen ne olur trip falan yapar diyosun bırak yapsın ne olurki ama bu parayı sana kesin ödermi yani ödicek insanmı hiç bana ödicem falan diyo deme bunu herkes diyo zaten ödemezse neler kaybediceğini düşün ve ona göre karar ver bence verme bu parayı ona başına dert alırsın sonra ne olursa olsun ödeme eğer çok güvenmiyosan üzülür falan diyosan alırsın bir şekilde gönlünü ma borca girme bu zamanda
          Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
          sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

gıcık kapacaklar derdim o,kapsınlar tamam işten attırsınlar tmm,ama kimseye güvenemiyecekmiyim ben gercekten öderse,

Yorum

Ne kadar süredir tanıyorsun, arkadaşlık ilişkin nasıl, onun diğer insanlara davranışı nasıl, bunları düşün ona göre karar ver.
              Her şey güzel olacak...

Yorum

borc para Konusunda kimseye güvenmiyeceksin. ödemezse zor durumda kalacaksın hem o öderdiyenlerden niye tekrar istemiyor onlardan istesin Madem onlara ödüyormus..
                Last edited by asi_melek; 20-09-2012, 09:21 PM.

Yorum

Odemez o Git o 3000 TL ile parise, eyfel kulesine cik, fransaya bak sonra geri gel daha iyi Bir ise yaramis olur
                  so you're saying there's a chance ?

Yorum

hepsinin kredisi varmıs ondn benden istiyo para,hatta yanımızdaki şoforu kefil göstercektik kabul etmedi banka,şimdide nakit olarak istio 2 ayda ödeyim dio,senet yapsak,ödemesse mahkeme kaç ay sürer bilmiyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sosyalfobik24
                      kişiyi tanımadan vermez demeniz, önyargılarınızdan,, nice borç isteyen insan var, ve borçlarını ödeyen...
                      Ailem disinda kimse icin ne kredi cekerim nede borc veririm, benim prensibim bu sekilde, daha evvel verdim geri istedigimde, ben kotu oldum Tecrubeyle sabit.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: suskun_styla View Post
                        hepsinin kredisi varmıs ondn benden istiyo para,hatta yanımızdaki şoforu kefil göstercektik kabul etmedi banka,şimdide nakit olarak istio 2 ayda ödeyim dio,senet yapsak,ödemesse mahkeme kaç ay sürer bilmiyorum.
                        Arkadasım para vermeyi kabul etme birde 2 ay da kim öle kim kala dünya hali bu ..

Yorum

ben öder demedim, ama ödeyen insanlar var,,, sen ailen dışında kimseye güvenmezsin, bir başkası ailesine bile güvenmez..

para konusunda fazla pimpirik olmamakta gerektiğini düşünürüm..

örnek : benim dayım; almanyadan emekli, çok zengin.. dükkanlar daireler.. para konusunda çok titizlenir, evham yapar. kiracısını araştırır nedense hep mahkemelik olur kiracıları ile
                          Tabi haklisin evham yapmamak lazim ama devir kotu, 3000 lira az para degil.

Yorum

of kafam karısık versemmi vermesemmi?

Yorum

vala hacım halem 65.000 tl alacağım var ,, alamıyorum.. 3000 gözümde çok küçük kalıyor..
                              65bini kime verdin haci, naptin sen

Yorum

İşleniyor...
                              X