Duyuru

Collapse
No announcement yet.

galiba intihardan başka çarem kalmadı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: Blaszczykowski View Post
    arkadaşlar anlamıyorsunuz sadece üniversite olayından dolayı değil intihar etmek istememin sebebi. insanlardan soğudum. nefret ediyorum. bir tane bile insan yüzü görmek istemiyorum, yakınlarım dışında. üniversite olayı sadece intihar sürecimi hızlandırdı. şimdi etmessem bile ilerde kesin edeceğime inanıyorum. sevmiyorum bu pis dünya düzenini. boşuna yaşıyormuşuz gibi geliyor.
    Benimde hic arkadasim kalmadi sayilir, insanlardan hoslandigimi soyleyemem, hayvanlari ayirt etmeden severim de, intihar niye ? Hayat kendi icerisinde belirsizliklerle doludur, zaten guzelligi de budur, eger sana yarin hayatinin geri kalanini anlatsalar anlami kalirmiydi ?

Hic kimseyi sevmek zorunda degilsin, sevilmek zorunda da degilsin, bu hayat, salt olarak yasayacagin seyin adi bu. Bugune kadar hayal kirikliklari olmus olabilir, hep boyle gidecegi anlamina gelmez.

Bana gore en onemlisi, belirsizligi (hayat) bir baska belirsizlikle kapatmayi istemen (olum), burada sence mantik var mi ? Dogru mu ?

Degil, zaten gelecek olan birseyi one ceksen ne olur ki ? Birsey mi yetistireceksin obur tarafa ?

Ben iyi bir insan degilim, salt olarak iyi olma niyetim de yok cunku hayat siyah-beyaz degil, arada gri tonlar da var, ben o gri tonlarin arasinda yer almayi dusunuyorum, sanada tavsiye ederim, onlar kotu ben iyiyim deyince, sen "gri" rengini disliyorsun.
    Last edited by defiance; 29-10-2012, 01:52 AM.
    so you're saying there's a chance ?

Yorum

Sevgili Blaszczykowski,

Bence durumu hemen annene yarın söyle, size yalan söyledim, kazanamadım de. İntihar etmeyi düşünüyorum, siyanür alacaktım. İyi değilim, benim bir psikiyatriste ihtiyacım var de.
      Kesinlikle bir psikiyatriste gitmelisin ve anti-depresan tedavisine başlamalısın! Sanıyorum daha önce kullanmadın. Belki doktor senin için - eğer gerçekten çok kötü durumdaysan - EKT önerebilir. Bir klinikte kalabilirsin birkaç gün.
      Siyanür alayım deme sakın. Ölmezsin, sakat kalırsın. Sonra istesen de intihar edemez ve ömür boyu bakıma muhtaç biri olarak yaşamını sürdürürsün. Pişmanlık da fayda etmez o zaman.

Yorum

Hayat yukaridaki gibi birsey. Canli, hareketli, degisken, sen istemesen de degisen, 30 yasimdayim bugune kadar degisimin salt olarak kotuye yada iyiye oldugunu gormedim, yani birazcik ondan, birazcik bundan, gayet de guzel.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: defiance View Post
          Benimde hic arkadasim kalmadi sayilir, insanlardan hoslandigimi hic soyleyemem, hayvanlari ayirt etmeden severim de, intihar niye ? Hayat kendi icerisinde belirsizliklerle doludur, zaten guzelligi de budur, eger sana yarin hayatinin geri kalanini anlatsalar anlami kalirmiydi ?

Hic kimseyi sevmek zorunda degilsin, sevilmek zorunda da degilsin, bu hayat, salt olarak yasayacagin seyin adi bu. Bugune kadar hayal kirikliklari olmus olabilir, hep boyle gidecegi anlamina gelmez.

Bana gore en onemlisi, belirsizligi (hayat) bir baska belirsizlikle kapatmayi istemen (olum), burada sence mantik var mi ? Dogru mu ?

Degil, zaten gelecek olan birseyi one ceksen ne olur ki ? Birsey mi yetistireceksin obur tarafa ?

Ben iyi bir insan degilim, salt olarak iyi olma niyetim de yok cunku hayat siyah-beyaz degil, arada gri tonlar da var, ben o gri tonlarin arasinda yer almayi dusunuyorum, sanada tavsiye ederim, onlar kotu ben iyiyim deyince, sen "gri" rengini disliyorsun.
          söylediklerinin hiçbirine itiraz edemem. aslında bu konuya benim dışımda cevap yazanlar daha haklı, onu da kabul ediyorum. ama içimde büyük bir intihar isteği var. kendimi düşüncelerimle çok yıprattım galiba, bu yüzden olabilir bu istek. bu moddan kurtulmam için doktora gitmem gerekiyor ama artık çok geç. her şeyi birbirini karıştırdıktan sonra bunu yapmam komik olur. bunu şimdi değilde 2 3 sene önce yapmam gerekiyordu.

"Bana gore en onemlisi, belirsizligi (hayat) bir baska belirsizlikle kapatmayi istemen (olum), burada sence mantik var mi ? Dogru mu ?"

doğru öbür tarafta beni neyin beklediğini bilmiyorum. mantıklı değil ama insan psikolojisi böyle bir şey. beynimiz kusurlarla dolu her zaman doğru olanı seçemiyoruz. ben yaptığımın yanlış olduğunu bildiğim halde
          onu gerçekleştirmek istiyorum. nasıl bir psikolojiye girmişsem artık.

Yorum

Hayat yukaridaki gibi birsey. Canli, hareketli, degisken, sen istemesen de degisen, 30 yasimdayim bugune kadar degisimin salt olarak kotuye yada iyiye oldugunu gormedim, yani birazcik ondan, birazcik bundan, gayet de guzel.
            ama bazılarına her zaman iyi. bana biraz iyi, biraz kötü olsa onada razıyım. 5 6 senedir o iyi bana uğramadı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: unver View Post
              Sevgili Blaszczykowski,

Bence durumu hemen annene yarın söyle, size yalan söyledim, kazanamadım de. İntihar etmeyi düşünüyorum, siyanür alacaktım. İyi değilim, benim bir psikiyatriste ihtiyacım var de.
              Kesinlikle bir psikiyatriste gitmelisin ve anti-depresan tedavisine başlamalısın! Sanıyorum daha önce kullanmadın. Belki doktor senin için - eğer gerçekten çok kötü durumdaysan - EKT önerebilir. Bir klinikte kalabilirsin birkaç gün.
              Siyanür alayım deme sakın. Ölmezsin, sakat kalırsın. Sonra istesen de intihar edemez ve ömür boyu bakıma muhtaç biri olarak yaşamını sürdürürsün. Pişmanlık da fayda etmez o zaman.
              onu yapamam işte. ben böyle şeyleri çok kafaya takan birisiyim. söyledikten sonra halimin daha kötü olacağını biliyorum. doktora gitmek için geç kaldım malesef. daha önce demişlerdi git diye ama dinlemedim. keşke 2 3 sene önce gitseymişim.

siyanürle sakat kalacağımı zannetmiyorum. baya etkili bir zehir diye biliyorum. olmadı garanti olsun diye atar damarı da keserim.

Yorum

söylediklerinin hiçbirine itiraz edemem. aslında bu konuya benim dışımda cevap yazanlar daha haklı, onu da kabul ediyorum. ama içimde büyük bir intihar isteği var. kendimi düşüncelerimle çok yıprattım galiba, bu yüzden olabilir bu istek. bu moddan kurtulmam için doktora gitmem gerekiyor ama artık çok geç. her şeyi birbirini karıştırdıktan sonra bunu yapmam komik olur. bunu şimdi değilde 2 3 sene önce yapmam gerekiyordu.

"Bana gore en onemlisi, belirsizligi (hayat) bir baska belirsizlikle kapatmayi istemen (olum), burada sence mantik var mi ? Dogru mu ?"

doğru öbür tarafta beni neyin beklediğini bilmiyorum. mantıklı değil ama insan psikolojisi böyle bir şey. beynimiz kusurlarla dolu her zaman doğru olanı seçemiyoruz. ben yaptığımın yanlış olduğunu bildiğim halde
                onu gerçekleştirmek istiyorum. nasıl bir psikolojiye girmişsem artık.
                Beyin dedigin sey kalple baglantili gitmezse, zamanla boyle dusunebilirsin, artik cok gec falan laflari da bos laflar, nefes alirken hicbirsey icin gec degil. Dogru olmadigini bildigin seyi neden secesin ki ? Doktorlardan ote kendi kendine yardim etmen lazim, hayat secimlerden ibarettir derler ya, sen hicbir sekilde geri donusu olmayani secmeyi dusunuyorsun, bunun bir esprisi yok ki, oldu bitti gitti, sonrasi nedir bilen yok...

Eger hayata kendi kendini getirmis olsaydin, istedigini yapardin ama iste durum oyle degil, yasayacak seyler var ki hala nefes aliyorsun, karisma bu ise. Adapte olmaya calis, gerisi gelir. Insanlari da fazla takma, okul meselesine gelince, okul vizyonu gelistirir ama basari icin olmazsa olmaz sart degildir. Basari cok seyin birlesimi ile geliyor cunku, tecrube en onemlisi buda hayati yasamayi kabul etmekle basliyor

Yorum

ama bazılarına her zaman iyi. bana biraz iyi, biraz kötü olsa onada razıyım. 5 6 senedir o iyi bana uğramadı.
                  Sonraki yillarda ugrar o zaman, mesela bir bilgisayar oyunu oynuyor gibi dusun, tum canlarin duruyor ama uzun suredir oyunu oynuyorsun, oyunu tamamlamak icin daha cok sansin var demektir
                  Last edited by defiance; 29-10-2012, 02:18 AM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Burak Berke Torun
                    Ben de çok yalan söyleyen biriyim. Ama hep altından kalktım bugüne kadar. Bazen insan yalan makinesine dönüşüyor. Tüm suçu kendine yüklememelisin. Geldiğin noktada ailenin, o lise arkadaşlarının da hatası var. İntihar anlık bir karardır. Birden aklınıza gelir. Önceden planlanmaz. O yüzden sinirlerin çok gergin belli. İlla okuman da şart değil. Ali Ağaoğlu ilkokul mezunu. Hayal edebildiğin kadar yaşarsın derler. Başka şeyler hayal et. Kaç evden başka şeylere atıl. Ancak şu an yapman gereken güzel bir uyku bence. İntihar kolaya kaçmak gibi geliyor bana.
                    Evden kacmak disinda, gerisine katiliyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mihrimah
                      sana tek bir sey eğer gerçekten aileni düşünüyorsan kendini öldürmezsin.dünyadaki en zor seylerden birisi evlat acısıdır ki bu senin ünw.yalanından kat ve kat ağır olacaktır,hiç geçmicek bu acı cnkü.sen gerçekten anne ve babnı sevip üzülmeleriini istemiyorsan intihar etmezsin açık ve net
                      intihardan başka seçeneğim olsa etmezdim. gerçeği söyleyecek bir psikolojiye sahip değilim şu an. geriye diğer seçenek kalıyor. o da okuyorum diye gittiğim şehirde yaşamak 1 sene. onuda bu psikolojiyle yapamam. hem de ailemi kandırarak geçirdiğim her gün bana daha çok zarar verir. bu yükün altında ezilirim. aslında düşünüyorum o şehirde iş bulup çalışmayı ama gerçeği elinde sonunda öğrenirler. bu utançla yaşayamam o zaman. komik ve acınacak bir hale düşerim. ölmekten daha beter yapar bu adamı.

Yorum

arkadaşlar anlamıyorsunuz sadece üniversite olayından dolayı değil intihar etmek istememin sebebi. insanlardan soğudum. nefret ediyorum. bir tane bile insan yüzü görmek istemiyorum, yakınlarım dışında. üniversite olayı sadece intihar sürecimi hızlandırdı. şimdi etmessem bile ilerde kesin edeceğime inanıyorum. sevmiyorum bu pis dünya düzenini. boşuna yaşıyormuşuz gibi geliyor.
                        Bana da hayat bos geliyor.Dünyadaki düzene ben de karsıyım, ilerde adam akıllı bir meslek sahibi olamayacagımı düşündüğümden üniversiteyi bıraktım.Çevremde hep iki yüzlü insanlar var.Sevdiklerim dahi sırtımdan vurdu beni.Zamanında ben de intiharı düşündüm ama yapamadım.Simdi ise ortamımı tamamen degistirdim kimseye hesap vermeden kafama göre yasıyorum.Kimse için yasamıyorum, kimseye baglanmıyorum.Zaten 2 günlük dünya eglenmene bak.Diğer tarafa gidip napıcaksın ? Kıyametin kopmasını bekleyeceksın dimi ? Ben beklemekten de hoslanmam.Dünyada vakit öldürüyorum.Bir de benim gözümle bak bakalım dünyaya.
                        ALL COPS ARE BASTARDS !

Yorum

Ben de çok yalan söyleyen biriyim. Ama hep altından kalktım bugüne kadar. Bazen insan yalan makinesine dönüşüyor. Tüm suçu kendine yüklememelisin. Geldiğin noktada ailenin, o lise arkadaşlarının da hatası var. İntihar anlık bir karardır. Birden aklınıza gelir. Önceden planlanmaz. O yüzden sinirlerin çok gergin belli. İlla okuman da şart değil. Ali Ağaoğlu ilkokul mezunu. Hayal edebildiğin kadar yaşarsın derler. Başka şeyler hayal et. Kaç evden başka şeylere atıl. Ancak şu an yapman gereken güzel bir uyku bence. İntihar kolaya kaçmak gibi geliyor bana.
                          bende bu yalanın altında kalkmayı isterdim. ama işte şu an ki psikolojim buna engel. geçmişte yaptığım hatalar geliyor gözümün önüne. kötü geçen günlerim geliyor aklıma. o yalanın üstesinden gelmeye çalışırken bunlar aklıma gelicek hep. o zaman ben ne yapıyorum diyeceğim. sürekli stres içinde yaşıcam. mantıklı bir eylem değil.

plan yapmamın sebebi şu an yanımda siyanür olmamasından. yarın açık olacak aktarlar. gidip alıcam. bakalım cesaret edebilecek miyim. zor olacak ama bunu yapmak için gayret göstericem.
                          evet kolaya kaçıyorum doğrudur. her şeye rağmen hala olan büyük hedeflerimi bir kenara bırakıp ölmeyi istiyorum.

Yorum

Sonraki yillarda ugrar o zaman, mesela bir bilgisayar oyunu oynuyor gibi dusun, tum canlarin duruyor ama uzun suredir oyunu oynuyorsun, oyunu tamamlamak icin daha cok sansin var demektir
                            verdiğin örnekler güzel ama ben canlarımın çoğunu harcadım. geriye çok az canım kaldı. bu canlarla sonunu getiremeyeceğimi biliyorum. ama bu oyun olmadığı için restart yapamıyoruz.

Yorum

Sevgili Blaszczykowski,

Siyanür sakat bırakır. Atar damarı kesmek öyle kolay değil. Hayal ettiğin gibi olmaz bu işler. Yanlış bir yer kesersin. O anda panik yaparsın, çığlık atarsın, kalp atışlarının hızı öyle artar ki seni korkutur. Ölmekte olduğunu ve geriye dönüşün imkansızlığını anladığın an dehşet anıdır. İnan bana, bu anı yaşamaktansa her şeyi anlat ve kendini ne kadar kötü hissedersen hisset. Çünkü hiçbir şey ölmekte olduğun zaman sürecinin vereceği korku kadar korku vermez. İntihar olayı düşündüğün gibi işlemez. Biraz şansa bakar. Ama deidğmi gibi sonrasındaki sakatlık - eğer olursa - pişmanlık yaratabilir. Yarın o stresi çekme lütfen. Kalbin heyecandan durur, sana söyleyeyim.
                              Psikiyatriste git ve EKT yaptırt. Sanıyorum sana şu anda o lazım. EKT en etkili tedavi yöntemleriden birisidir intiharı düşünen depresif bireylerde.
                              Yazdığın yazıyı nasıl isteksizce yazdıysan doktora aynı şekilde isteksizce başvur. Ama sonrasını göreceksin zaten. Bunu görmene izin ver kendin için. ;-)

Yorum

Yaptıkların doğru olduğu için demiyorum fakat insanlar ne yalanlar söyleyip neler yapıyorlar? O kadar da büyütmemek lazım. Tamam ortada bir sorun var. Ama hayati bir şey değil. Ailen yaşıyor. En azından onlar var. İnsanlar akrabalarını kaybediyorlar. Kimsesiz kalıyorlar. Böyle mi olsun istersin? Kimse istemez. Şu anki psikolojinin kötü olduğu belli. O zaman acele giden ecele gidermiş derler. Acele etmemelisin. Hayatta zevk alacak çok şey var. Dene bir tanesini. Spora felan yazıl stres at.
                                bu yazılanlardan sonra aslında biraz daha iyimserim intihar konusunda ama şu an ki durumumu düşününce mecbur gibi hissediyorum. intihar etmeyipte ne yapabilirim ki? gerçeği söyleyemem onlara, utanırım. başka şehire gidip iş bulayım diyorum onu da bu halimle yapabilir miyim bilmiyorum. keşke 1 hafta daha olsaydı önümde ne yapacağıma dair bir plan yapsaydım. ama 2 gün sonraya bilet aldım gitmem gerekiyor o şehire. ya gidicem, ya da intihar edicem. gitmekte mantıklı gelmiyor, intihar etmekte. ne yapacağımı bilmiyorum. garip bir durumdayım.

Yorum

İşleniyor...
                                X