Duyuru

Collapse
No announcement yet.

galiba intihardan başka çarem kalmadı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• defiance
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Burak Berke Torun
    Ben de çok yalan söyleyen biriyim. Ama hep altından kalktım bugüne kadar. Bazen insan yalan makinesine dönüşüyor. Tüm suçu kendine yüklememelisin. Geldiğin noktada ailenin, o lise arkadaşlarının da hatası var. İntihar anlık bir karardır. Birden aklınıza gelir. Önceden planlanmaz. O yüzden sinirlerin çok gergin belli. İlla okuman da şart değil. Ali Ağaoğlu ilkokul mezunu. Hayal edebildiğin kadar yaşarsın derler. Başka şeyler hayal et. Kaç evden başka şeylere atıl. Ancak şu an yapman gereken güzel bir uyku bence. İntihar kolaya kaçmak gibi geliyor bana.
    Evden kacmak disinda, gerisine katiliyorum.

Leave a comment:

• defiance
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Blaszczykowski View Post
    ama bazılarına her zaman iyi. bana biraz iyi, biraz kötü olsa onada razıyım. 5 6 senedir o iyi bana uğramadı.
    Sonraki yillarda ugrar o zaman, mesela bir bilgisayar oyunu oynuyor gibi dusun, tum canlarin duruyor ama uzun suredir oyunu oynuyorsun, oyunu tamamlamak icin daha cok sansin var demektir
    Last edited by defiance; 29-10-2012, 02:18 AM.

Leave a comment:

• defiance
    replied
    söylediklerinin hiçbirine itiraz edemem. aslında bu konuya benim dışımda cevap yazanlar daha haklı, onu da kabul ediyorum. ama içimde büyük bir intihar isteği var. kendimi düşüncelerimle çok yıprattım galiba, bu yüzden olabilir bu istek. bu moddan kurtulmam için doktora gitmem gerekiyor ama artık çok geç. her şeyi birbirini karıştırdıktan sonra bunu yapmam komik olur. bunu şimdi değilde 2 3 sene önce yapmam gerekiyordu.

"Bana gore en onemlisi, belirsizligi (hayat) bir baska belirsizlikle kapatmayi istemen (olum), burada sence mantik var mi ? Dogru mu ?"

doğru öbür tarafta beni neyin beklediğini bilmiyorum. mantıklı değil ama insan psikolojisi böyle bir şey. beynimiz kusurlarla dolu her zaman doğru olanı seçemiyoruz. ben yaptığımın yanlış olduğunu bildiğim halde
    onu gerçekleştirmek istiyorum. nasıl bir psikolojiye girmişsem artık.
    Beyin dedigin sey kalple baglantili gitmezse, zamanla boyle dusunebilirsin, artik cok gec falan laflari da bos laflar, nefes alirken hicbirsey icin gec degil. Dogru olmadigini bildigin seyi neden secesin ki ? Doktorlardan ote kendi kendine yardim etmen lazim, hayat secimlerden ibarettir derler ya, sen hicbir sekilde geri donusu olmayani secmeyi dusunuyorsun, bunun bir esprisi yok ki, oldu bitti gitti, sonrasi nedir bilen yok...

Eger hayata kendi kendini getirmis olsaydin, istedigini yapardin ama iste durum oyle degil, yasayacak seyler var ki hala nefes aliyorsun, karisma bu ise. Adapte olmaya calis, gerisi gelir. Insanlari da fazla takma, okul meselesine gelince, okul vizyonu gelistirir ama basari icin olmazsa olmaz sart degildir. Basari cok seyin birlesimi ile geliyor cunku, tecrube en onemlisi buda hayati yasamayi kabul etmekle basliyor

Leave a comment:

• Blaszczykowski
    replied
    Orjinal yazı sahibi: unver View Post
    Sevgili Blaszczykowski,

Bence durumu hemen annene yarın söyle, size yalan söyledim, kazanamadım de. İntihar etmeyi düşünüyorum, siyanür alacaktım. İyi değilim, benim bir psikiyatriste ihtiyacım var de.
    Kesinlikle bir psikiyatriste gitmelisin ve anti-depresan tedavisine başlamalısın! Sanıyorum daha önce kullanmadın. Belki doktor senin için - eğer gerçekten çok kötü durumdaysan - EKT önerebilir. Bir klinikte kalabilirsin birkaç gün.
    Siyanür alayım deme sakın. Ölmezsin, sakat kalırsın. Sonra istesen de intihar edemez ve ömür boyu bakıma muhtaç biri olarak yaşamını sürdürürsün. Pişmanlık da fayda etmez o zaman.
    onu yapamam işte. ben böyle şeyleri çok kafaya takan birisiyim. söyledikten sonra halimin daha kötü olacağını biliyorum. doktora gitmek için geç kaldım malesef. daha önce demişlerdi git diye ama dinlemedim. keşke 2 3 sene önce gitseymişim.

siyanürle sakat kalacağımı zannetmiyorum. baya etkili bir zehir diye biliyorum. olmadı garanti olsun diye atar damarı da keserim.

Leave a comment:

• Blaszczykowski
    replied
    Orjinal yazı sahibi: defiance View Post

Hayat yukaridaki gibi birsey. Canli, hareketli, degisken, sen istemesen de degisen, 30 yasimdayim bugune kadar degisimin salt olarak kotuye yada iyiye oldugunu gormedim, yani birazcik ondan, birazcik bundan, gayet de guzel.
    ama bazılarına her zaman iyi. bana biraz iyi, biraz kötü olsa onada razıyım. 5 6 senedir o iyi bana uğramadı.

Leave a comment:

• Blaszczykowski
    replied
    Benimde hic arkadasim kalmadi sayilir, insanlardan hoslandigimi hic soyleyemem, hayvanlari ayirt etmeden severim de, intihar niye ? Hayat kendi icerisinde belirsizliklerle doludur, zaten guzelligi de budur, eger sana yarin hayatinin geri kalanini anlatsalar anlami kalirmiydi ?

Hic kimseyi sevmek zorunda degilsin, sevilmek zorunda da degilsin, bu hayat, salt olarak yasayacagin seyin adi bu. Bugune kadar hayal kirikliklari olmus olabilir, hep boyle gidecegi anlamina gelmez.

Bana gore en onemlisi, belirsizligi (hayat) bir baska belirsizlikle kapatmayi istemen (olum), burada sence mantik var mi ? Dogru mu ?

Degil, zaten gelecek olan birseyi one ceksen ne olur ki ? Birsey mi yetistireceksin obur tarafa ?

Ben iyi bir insan degilim, salt olarak iyi olma niyetim de yok cunku hayat siyah-beyaz degil, arada gri tonlar da var, ben o gri tonlarin arasinda yer almayi dusunuyorum, sanada tavsiye ederim, onlar kotu ben iyiyim deyince, sen "gri" rengini disliyorsun.
    söylediklerinin hiçbirine itiraz edemem. aslında bu konuya benim dışımda cevap yazanlar daha haklı, onu da kabul ediyorum. ama içimde büyük bir intihar isteği var. kendimi düşüncelerimle çok yıprattım galiba, bu yüzden olabilir bu istek. bu moddan kurtulmam için doktora gitmem gerekiyor ama artık çok geç. her şeyi birbirini karıştırdıktan sonra bunu yapmam komik olur. bunu şimdi değilde 2 3 sene önce yapmam gerekiyordu.

"Bana gore en onemlisi, belirsizligi (hayat) bir baska belirsizlikle kapatmayi istemen (olum), burada sence mantik var mi ? Dogru mu ?"

doğru öbür tarafta beni neyin beklediğini bilmiyorum. mantıklı değil ama insan psikolojisi böyle bir şey. beynimiz kusurlarla dolu her zaman doğru olanı seçemiyoruz. ben yaptığımın yanlış olduğunu bildiğim halde
    onu gerçekleştirmek istiyorum. nasıl bir psikolojiye girmişsem artık.

Leave a comment:

• defiance
    replied

Hayat yukaridaki gibi birsey. Canli, hareketli, degisken, sen istemesen de degisen, 30 yasimdayim bugune kadar degisimin salt olarak kotuye yada iyiye oldugunu gormedim, yani birazcik ondan, birazcik bundan, gayet de guzel.

Leave a comment:

• unver
    replied
    Sevgili Blaszczykowski,

Bence durumu hemen annene yarın söyle, size yalan söyledim, kazanamadım de. İntihar etmeyi düşünüyorum, siyanür alacaktım. İyi değilim, benim bir psikiyatriste ihtiyacım var de.
    Kesinlikle bir psikiyatriste gitmelisin ve anti-depresan tedavisine başlamalısın! Sanıyorum daha önce kullanmadın. Belki doktor senin için - eğer gerçekten çok kötü durumdaysan - EKT önerebilir. Bir klinikte kalabilirsin birkaç gün.
    Siyanür alayım deme sakın. Ölmezsin, sakat kalırsın. Sonra istesen de intihar edemez ve ömür boyu bakıma muhtaç biri olarak yaşamını sürdürürsün. Pişmanlık da fayda etmez o zaman.

Leave a comment:

• defiance
    replied
    arkadaşlar anlamıyorsunuz sadece üniversite olayından dolayı değil intihar etmek istememin sebebi. insanlardan soğudum. nefret ediyorum. bir tane bile insan yüzü görmek istemiyorum, yakınlarım dışında. üniversite olayı sadece intihar sürecimi hızlandırdı. şimdi etmessem bile ilerde kesin edeceğime inanıyorum. sevmiyorum bu pis dünya düzenini. boşuna yaşıyormuşuz gibi geliyor.
    Benimde hic arkadasim kalmadi sayilir, insanlardan hoslandigimi soyleyemem, hayvanlari ayirt etmeden severim de, intihar niye ? Hayat kendi icerisinde belirsizliklerle doludur, zaten guzelligi de budur, eger sana yarin hayatinin geri kalanini anlatsalar anlami kalirmiydi ?

Hic kimseyi sevmek zorunda degilsin, sevilmek zorunda da degilsin, bu hayat, salt olarak yasayacagin seyin adi bu. Bugune kadar hayal kirikliklari olmus olabilir, hep boyle gidecegi anlamina gelmez.

Bana gore en onemlisi, belirsizligi (hayat) bir baska belirsizlikle kapatmayi istemen (olum), burada sence mantik var mi ? Dogru mu ?

Degil, zaten gelecek olan birseyi one ceksen ne olur ki ? Birsey mi yetistireceksin obur tarafa ?

Ben iyi bir insan degilim, salt olarak iyi olma niyetim de yok cunku hayat siyah-beyaz degil, arada gri tonlar da var, ben o gri tonlarin arasinda yer almayi dusunuyorum, sanada tavsiye ederim, onlar kotu ben iyiyim deyince, sen "gri" rengini disliyorsun.
    Last edited by defiance; 29-10-2012, 01:52 AM.

Leave a comment:

• Blaszczykowski
    replied
    Sen kendinin iyi oldugunu nereden cikariyorsun ki ? Kime ne iyiligin oldu 22 yasina gelene kadar ?
    haklı olabilirsin. ama şu ana kadar benden yardım isteyenleri hiçbir zaman geri çevirmedim. hayvanlara merhametli davrandım, besledim. iyi niyetli birisi olduğumu düşünüyorum ama başkasına göre öyle olmayabilir doğru söylüyorsun.

Leave a comment:

• Blaszczykowski
    replied
    arkadaşlar anlamıyorsunuz sadece üniversite olayından dolayı değil intihar etmek istememin sebebi. insanlardan soğudum. nefret ediyorum. bir tane bile insan yüzü görmek istemiyorum, yakınlarım dışında. üniversite olayı sadece intihar sürecimi hızlandırdı. şimdi etmessem bile ilerde kesin edeceğime inanıyorum. sevmiyorum bu pis dünya düzenini. boşuna yaşıyormuşuz gibi geliyor.

Leave a comment:

• defiance
    replied
    cehennemden bahsediyorsan evet, var. ama ben bu dünya için fazlasıyla iyi olduğumu düşünüyorum. eğer ortalık cani kaynıyorken ben bu halimle cehenneme gideceksem, keşke en başta atsaymış da en azından dünya gibi ikinci bir cehennemi görmemiş olurdum.
    Sen kendinin iyi oldugunu nereden cikariyorsun ki ? Kime ne iyiligin oldu 22 yasina gelene kadar ?

Leave a comment:

• Blaszczykowski
    replied
    Intihar meselesini konusmadan once, kacmayi dusundugun yer hakkinda bir bilgin var mi ? Bunu ciddi anlamda merak ediyorum, cevapladiktan sonra devam ederiz, istersen.
    cehennemden bahsediyorsan evet, var. ama ben bu dünya için fazlasıyla iyi olduğumu düşünüyorum. eğer ortalık cani kaynıyorken ben bu halimle cehenneme gideceksem, keşke en başta atsaymış da en azından dünya gibi ikinci bir cehennemi görmemiş olurdum.

Leave a comment:

• defiance
    replied
    Intihar meselesini konusmadan once, kacmayi dusundugun yer hakkinda bir bilgin var mi ? Bunu ciddi anlamda merak ediyorum, cevapladiktan sonra devam ederiz, istersen.

Diger bir deyisle, gidecegin yerin buradan daha iyi olabilecegini nereden biliyorsun ?

Belki burada yasadigin zorluklar orada yasayacaklarinin 10`da 1`i ? Hmm, evet, bu konuda ne dusunuyorsun ?
    Last edited by defiance; 29-10-2012, 01:35 AM.

Leave a comment:

• Palyaco
    replied
    meydan okur hayat,pabuç bırakmaz ölüme demiş sezen aksu..bende istedim ölmeyi,çok istedim..ama hala yaşıyorum..yani istemekle olmuyor..gittim deniz kenarına,atmak istedim kendimi dalgaların arasına...ama insanın içindeki o yaşama umudu ne olursa olsun kaybolmuyor..en kötü durumda bile hayatla olan bagını kopartamıyorsun...yapanlar nasıl yapıyor bilmiyorum,sanırım sonunu düşünmeden hareket ediyorlar...bir çözüm olacagını bilseydim bende yapardım belki..üniv. sınavına giremedin diye üzülüyorsun ama bak ben girdim ve bende üzülüyorum..yani insan bir şekilde üzülecek şeyler buluyor...senin ailene karşı sorumlulugun altında ezildigini görüyorum...bunu taşımak kolay değil,çünkü bende öyleyim şu anda..sana iyi şeyler söylemek isterdim ama iyi olan bir şey yok..hayat ne olursa olsun yaşanmaya DEĞMEZ...iyilik,güzellik,insanlık,sadakat,aşk,sevg i.. bedeli çirkinlik,kötülük olmuş...sırt çevirmek olmuş...vicdansızlık olmuş..sadece dillerde dolanıyor hak,hukuk,adalet...sözde herks insan..sözde herkes iyi,güzel,vicdan sahibi...ama sözle insan olunmuyor...bu kadar pislige ragmen,insanların bu kadar iki yüzlü olmasına,yalanlarına ragmen...içim de ne kadar oldugunu bilmedigim inancım var..inandıgım tek şey bu..

Leave a comment:

İşleniyor...
X