Duyuru

Collapse
No announcement yet.

aşa tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• aşa tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık

mrb öncelikle kimseye zorla yorum yaptırmıycam,imla hatalarım olabilir.önemli olan konuyu iyi okuyup anlayınız öyle yardımcı olunuz...
    bir işim var bin lira maaşım var.
    işin iyi tarafları
    1.işimiz bitince aksama kadar boş oturuoz,yanında calıstım kişi geziyor gercide ben gezemiom
    2.bin lira maaşım + ssk
    3.cok denetim altında sayılmam rahat bir iş gibi gözükebilir.ama olayın şu kısmı var.bana ofis devredilseydi o kadar rahat olmazdım cünkü muasebeden anlamıom şuan sadece evrak işini hallediyom telefonlara bakıom.
    bundan başka iyi yanını bilmem ü
    işimin kötü tarafları
    1.kışın soguk olması,
    2,gaz kokusu cekmem ( tüpcüde calısıyom sonucta )
    3,yemegimi evden götürüo olmam veya kendi cebimden gidiyo olması
    4.günlük gidiş geliş 8 tl aylık 240 yapar.bin liradan 240 çıkar = 760 tl kalıo yemegimi ordan yersem daha az kalıo.
    5.çalışma arkadasımın saçma sapan buldufgum cogu zaman afralarını taflarını çekmem,
    6.olayın bir başka yönü ise ben bana showroom devretmelerini kabul etmemiştim.ne zamana kadar aynı kişiyle calısacam elinde sonunda bana biyer devretmeye kalkacaklar muasebeden anlamıom,veya kaç sene daha o arkadasın yanında kalacamda işinin yüzde 70 ini ben yapıo olcam.muasebe kısmı hariç
    VE BİR İŞ TEKLİFİ ALDIM
    citibanktan
    asgari ücret 840 + yemek fişi + ssk + özel saglık sigortası
    belki oraya işe girersem şuan ki işim kadar denetimsiz olmuyacam ama,ne biliyim,bankaya girmekte en büyük hayalimdi.sıcak calısma ortamı yaz kış,temizlik sorunu yok,gaz sorunu yok,sabah 8 bucuk aksam 5 bucuk,cumartesi pazar tatil
    gelecegimi düşünerek bi karar almalıyım sizce hangisini seçmeliyim.

citybank'a geç. en azından muhabbetin değişir biraz. bıktık 2 senedir milangaz'dan. )

Yorum

sırf onun için geç diyon yani siz olsanız hanigisini yaprdınız diye soruyum.geleceginizi düşünmeniz gerekio.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: suskun_styla View Post
        sırf onun için geç diyon yani siz olsanız hanigisini yaprdınız diye soruyum.geleceginizi düşünmeniz gerekio.
        ya sen 2 senedir oradan şikayet ediyorsun sonuçta, değiştir işte fırsatın varken. gelecek açısından çok farklı değiller ki benzer pozisyonlar, özel sektör vs.

Yorum

Bak,

Yaptığın işin prestiji, aldığın maaştan daha mühimdir. Eğer bankada işe başlarsan, bir tüpçüye göre prestijin çok daha fazla olur ve ilerleme imkanın doğar. Unutma ki çalıştığın her işyeri, CV'ne eklenen bir etkileyici unsurdur.

Rahatlığı aramak yerine kendini göstermeyi ve etkili olmayı aramalısın. Bence olaya böyle bak ve kendini ispatlamak, kabullendirmek ve etkili bir insan olmak için uğraş.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Buğra View Post
            Bak,

Yaptığın işin prestiji, aldığın maaştan daha mühimdir. Eğer bankada işe başlarsan, bir tüpçüye göre prestijin çok daha fazla olur ve ilerleme imkanın doğar. Unutma ki çalıştığın her işyeri, CV'ne eklenen bir etkileyici unsurdur.

Rahatlığı aramak yerine kendini göstermeyi ve etkili olmayı aramalısın. Bence olaya böyle bak ve kendini ispatlamak, kabullendirmek ve etkili bir insan olmak için uğraş.
            haklısında bu devirde maaşta önemli geçim derdi için,bankaya basvuracam bakalım ama piliçe giderken evdeki tavuktanda olmak istemiyorum açıkcası kartlarımı iyi oynamalıyım.

Yorum

haklısında bu devirde maaşta önemli geçim derdi için,bankaya basvuracam bakalım ama piliçe giderken evdeki tavuktanda olmak istemiyorum açıkcası kartlarımı iyi oynamalıyım.
              Kartları iyi oynamalısın evet ve zekice davranmalısın...

Sıkı bir gözden geçirmeyle bunu halledebilirsin. Olasılıkları iyi hesaplaman lazım. Ancak evdeki tavuktan olmayayım diye hiç bir şey yapmazsan, elde edebileceğin bir şey de olmaz...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fincan View Post
                citybank'a geç. en azından muhabbetin değişir biraz. bıktık 2 senedir milangaz'dan. )

Şimd biri çıksa burdan geç veya geçme dese onu mu dinleyeceksin?
                Kendi kararlarını kendin vermelisin.
                Akıllı olan kimse şuraya git buraya git demez. Kimse kimsenin mesuliyetini almaz.
                Üstüne koşullarını en iyi sen biliyorsun. Senin değerlendirme kriterlerin daha fazla.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tytoV View Post

Akıllı olan kimse şuraya git buraya git demez. Kimse kimsenin mesuliyetini almaz.
                  Üstüne koşullarını en iyi sen biliyorsun. Senin değerlendirme kriterlerin daha fazla.
                  zorlamı yorum yaptırıom arkadas istemeyen yapmaz nedemek vakit kaybı,fikir topluom tabiki kendi kafamdakini yapacam

Yorum

ben tüm mesuliyeti alıyorum citybank'a geç )

Yorum

zorlamı yorum yaptırıom arkadas istemeyen yapmaz nedemek vakit kaybı,fikir topluom tabiki kendi kafamdakini yapacam
                      Sen ordaki mesajın genel içeriğini bile anlayamıyorsan istediğin yorumu duyabilirsin. Sana yararı olur.
                      Bu arada arkadaşın değilim.

Yorum

ben tüm mesuliyeti alıyorum citybank'a geç )
                        Farz edelimki iddia oynayacağım. Oynayıp oynamama kararını sana bıraksam benim mesuliyetimide alır mısın?

Yorum

Farz edelimki iddia oynayacağım. Oynayıp oynamama kararını sana bıraksam benim mesuliyetimide alır mısın?
                          birincisi iddia konusunda yeterince bilgili değilim, ikincisi iddia oynayıp oynamamanın bana bi artı veya eksisi yok o yüzden almam ) murat'ın milangaz macerasının bitmesi ise önemsiz de olsa bi artı olacak. :d

Yorum

birincisi iddia konusunda yeterince bilgili değilim, ikincisi iddia oynayıp oynamamanın bana bi artı veya eksisi yok o yüzden almam ) murat'ın milangaz macerasının bitmesi ise önemsiz de olsa bi artı olacak. :d
                            Ya tutarsa demiştim. İddia konusunda bende bilgili değilim. Sadece riski 0 a indirebilirim sandım. Sadece murata özel bir durummuş.

Biterse sonra bir dikiş tutturamazsa bu sefer senin için o artı eksiye dönüşür.

Yorum

Ya tutarsa demiştim. İddia konusunda bende bilgili değilim. Sadece riski 0 a indirebilirim sandım. Sadece murata özel bir durummuş.

Biterse sonra bir dikiş tutturamazsa bu sefer senin için o artı eksiye dönüşür.
                              murat bu haliyle şu anki yerinde de kalsa başka yere de geçse sorun yaşayacak. hem de birbirine benzer sorunlar. en azından sorunun kendisinde olabileceğini düşünür de değişmeye çalışır.

Yorum

İşleniyor...
                              X