Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hadi Bana Umut Etmek İçin Bir Neden Söyleyin!!!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: melinya View Post
    Sürekli gelecek kaygısızla boş boş okuyup duruyorum

seni o kadar iyi anlıyorum ki 2010 dan 2012 ye kadar 2 sene o duyguyu bendeçok yaşadım hatta 86 küsürle öğretmen olarak atanamadım düşün bindelik küsüratla kaçırdım... en sonunda atandım ama gerçekten istedim çok istedim gerçi 2 sene gözyaşı döktüm ve emek verdim ama oldu çok şükür ... o nedenle umudunu kaybetde daha yaşın küçük bu yaşlarda kaybedeceğin bir kaç sene belli yaştan sonra kaybedeceğin koca bir hayattan iyidir... umarım başarırsın kazanırsın gönülden diliyorum bunu
    Çok teşekkür ederim melinya.

Orjinal yazı sahibi: enerji528
    Yüksek lisans yap ünide akademisyen ol.
    Benim asıl hedefim önlisansını okuduğum bölümün lisansını okumak, ona yoğunlaşıyorum ama dediğim gibi kpss ve dgs sınavları imkansız gibi. Eğitim dışında da çalışmak, somut bir şeyler üretmek, hizmet verebilmek istiyorum artık. Yüksek lisans yapmak demek, hayat boyu öğrencilik yapmak demek.
    Last edited by birderdimvar; 09-12-2012, 10:32 PM.

Yorum

arkadaşım yaşın çok genç. Meselaiyi kötü bir iş bulsan şimdilik kimseye yükolmadan yaşayacağın bir gelir kaynağı. Sonrada açık öğretimden iibf oku onun iş alanı çok geniş. bişeyler yap. ama önce karar ver.vazgeçme...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: birderdimvar View Post
        Çok iyi bir diploma notuyla liseden mevzun olup, üniversitede 4 yıllık lisansa başlıyorsunuz. Başladığınız bölüm, Kpss'de koca Türkiye geneli 10 kişi falan atıyor ve özelde çalışma şansınız da yok.

Hadi diyorsunuz geleceğimi garanti altına alayım, sınavsız ikinci üniversite okuyayım.
        Diyorlar ki "Lisans diploman varken, önlisansı kullanamazsın. Ayrıca okuduğun önlisans bölümüne Kpss'de atama kodu vermiyoruz." Ama bir yolu var, devlet üniversitesinde dönemlik 1.250 TL verip Hacettepe üniversitesi mevzunu ile aynı diplomayla, aynı konumda anında işe başlayabilirsin.

Ailenin dönemlik 1.250 TL'yi karşılayacak durumu yok, zaten 3 yıldır ayrı bir şehirde kira, yiyecek, ulaşım vb. pek çok masrafın olmuş.

En son çare 4 yıllık okulumu boşa okumuş olmayı bile göze alarak DGS'ye gireyim, lisansa tamamlamaya çalışayım diyorsunuz. Yine diyorlar ki: "Koca ülkeden en fazla 5 kişiyi alırız."

2 üniversite mevzunu olarak işsiz kalacaksınız. Ama bitmeyecek!
        Yine diyecekler ki: "Okurken sana verdiğimiz eğitim bursunu hemen geri öde!"
        -Ben daha güzel bir yol biliyorum; doğrudan intihar edeceğim!-

21 yaşıma geldim... Ailemin bende bunca hakkı vardı, benim kendime karşı bunca sorumluluğum vardı. Tüm hayallerimi geleceğe ertelemiştim, okumaktan başka derdim olmamıştı, bu yaşıma kadar tüm babadan paralı adamlar barlarda, orda burda gezip sosyal sorumluluk mesajları verirlerken, ben tek bir kızın elini bile tutamamıştım. Asla mükemmel olduğumu iddaa etmemiştim ama en azından "insan" gibi, "hakettiğim" gibi, "mutlu" bir hayat yaşamak istemiştim.

Ömrüm bakıp imrenmekle geçti. 21 yaşımda hayattan, insanlardan, her şeyden ölesiye nefret eder, her gün ölümü düşünür oldum. Okuyup dilenci olacağıma; okumayıp tinerci olsaydım daha mı iyiydi? "Sen gelecekmiş, ülke sorunlarıymış hiç kafana takma, düşünme ; böyle çok daha mutlu olacaksın" dediler bana. Derdim vardı; okudum, yazdım.

Hayatın neresinden tutayım, yaşama nasıl umutla bakayım artık bu sistem içinde söyler misiniz?
        Ben yaşamadan öldüm. Ülkemin ölü ve borçlu doğan çocuğuydum.

Tüm arkadaşlarım dışarı çıkıp, gezip eğleniyorlar. Benimse tek başıma gezmeye bile param yok. Yaşayamıyorum... Başkalarının benim yerime, parayla gerçeğe dönüştüreceği hayaller kurmak istemiyorum.

Öyle bir neden söyleyin ki ben de yeniden hayal kurabileyim.
        Olaya iyi tarafından bak başına geleceklerin farkındasın bir çok arkadaşın üniversite bittikten sonra başlarına nasıl bir belanın geleceğini bilmiyorlar. Kafana takma alt tarafı yanlış bir bölüm seçtin ve bundan sonraki hayatını büyük ihtimalle yeteneksiz yöneticilerin ağız kokusunu çeken basit bir işçi olarak geçireceksin. Bu hatayı zaten gençlerin %99'u yapıyor.

Yorum

hartemes dangalakça yorumlar yapıp insanların ümidini kırmaktan bıkmadın mı, tamam her insanın egosunu tatmin etmeye ihtiyacı var ama bunu insanlara zarar vererek yapmamalısın. Ben senin hiç olumlu yorumunu görmedim sürekli insanları kötüleyen onların ümidini yok eden güçsüzleştiren yorumlar yapıyorsun. Dobralıktan, gerçeklikten falan bahsetme bana. Sorunların olabilir ama bunların üstesinden gelmeye çalış, sen uzun süredir böylesin belki de hep böyleydin bunu sorun olarak algılayıp tedavi olman lazım.
          Her şey güzel olacak...

Yorum

Saçmalıyorsun ve beni sinirlendiriyorsun.İşte ben buna kızarım.Herkes aynı dertte.Yumurtayı kıran tuz arıyor, tuzu atan çay arıyor.Birebir eğitim, atanamama, sınavlarda başarısızlık yada diğer pürüzler bunalım nedeni olamaz.Sağlığın yerinde.Aklını başına devşir.Yakında bulaşıkçılar bile üniv. mezunu olacak.İstersen 10 tane bitir.Eskinin ortaokulu artık üniv.Sana yaşamak için umut mumut yok.Kızdırdın beni.İşe alınmayacakmışsın da hayattan insanlardan ölesiye nefret ediyormuşsun.Belki ömrün boyunca akşama kadar gördüğün çöp karıştırarak geçimini sğlayanlardan biri olmayacaksın.Şükret ve beni daha fazla kızdırma.
            Orjinal yazı sahibi: birderdimvar View Post
            Çok iyi bir diploma notuyla liseden mevzun olup, üniversitede 4 yıllık lisansa başlıyorsunuz. Başladığınız bölüm, Kpss'de koca Türkiye geneli 10 kişi falan atıyor ve özelde çalışma şansınız da yok.

Hadi diyorsunuz geleceğimi garanti altına alayım, sınavsız ikinci üniversite okuyayım.
            Diyorlar ki "Lisans diploman varken, önlisansı kullanamazsın. Ayrıca okuduğun önlisans bölümüne Kpss'de atama kodu vermiyoruz." Ama bir yolu var, devlet üniversitesinde dönemlik 1.250 TL verip Hacettepe üniversitesi mevzunu ile aynı diplomayla, aynı konumda anında işe başlayabilirsin.

Ailenin dönemlik 1.250 TL'yi karşılayacak durumu yok, zaten 3 yıldır ayrı bir şehirde kira, yiyecek, ulaşım vb. pek çok masrafın olmuş.

En son çare 4 yıllık okulumu boşa okumuş olmayı bile göze alarak DGS'ye gireyim, lisansa tamamlamaya çalışayım diyorsunuz. Yine diyorlar ki: "Koca ülkeden en fazla 5 kişiyi alırız."

2 üniversite mevzunu olarak işsiz kalacaksınız. Ama bitmeyecek!
            Yine diyecekler ki: "Okurken sana verdiğimiz eğitim bursunu hemen geri öde!"
            -Ben daha güzel bir yol biliyorum; doğrudan intihar edeceğim!-

21 yaşıma geldim... Ailemin bende bunca hakkı vardı, benim kendime karşı bunca sorumluluğum vardı. Tüm hayallerimi geleceğe ertelemiştim, okumaktan başka derdim olmamıştı, bu yaşıma kadar tüm babadan paralı adamlar barlarda, orda burda gezip sosyal sorumluluk mesajları verirlerken, ben tek bir kızın elini bile tutamamıştım. Asla mükemmel olduğumu iddaa etmemiştim ama en azından "insan" gibi, "hakettiğim" gibi, "mutlu" bir hayat yaşamak istemiştim.

Ömrüm bakıp imrenmekle geçti. 21 yaşımda hayattan, insanlardan, her şeyden ölesiye nefret eder, her gün ölümü düşünür oldum. Okuyup dilenci olacağıma; okumayıp tinerci olsaydım daha mı iyiydi? "Sen gelecekmiş, ülke sorunlarıymış hiç kafana takma, düşünme ; böyle çok daha mutlu olacaksın" dediler bana. Derdim vardı; okudum, yazdım.

Hayatın neresinden tutayım, yaşama nasıl umutla bakayım artık bu sistem içinde söyler misiniz?
            Ben yaşamadan öldüm. Ülkemin ölü ve borçlu doğan çocuğuydum.

Tüm arkadaşlarım dışarı çıkıp, gezip eğleniyorlar. Benimse tek başıma gezmeye bile param yok. Yaşayamıyorum... Başkalarının benim yerime, parayla gerçeğe dönüştüreceği hayaller kurmak istemiyorum.

Öyle bir neden söyleyin ki ben de yeniden hayal kurabileyim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
              Saçmalıyorsun ve beni sinirlendiriyorsun.İşte ben buna kızarım.Herkes aynı dertte.Yumurtayı kıran tuz arıyor, tuzu atan çay arıyor.Birebir eğitim, atanamama, sınavlarda başarısızlık yada diğer pürüzler bunalım nedeni olamaz.Sağlığın yerinde.Aklını başına devşir.Yakında bulaşıkçılar bile üniv. mezunu olacak.İstersen 10 tane bitir.Eskinin ortaokulu artık üniv.Sana yaşamak için umut mumut yok.Kızdırdın beni.İşe alınmayacakmışsın da hayattan insanlardan ölesiye nefret ediyormuşsun.Belki ömrün boyunca akşama kadar gördüğün çöp karıştırarak geçimini sğlayanlardan biri olmayacaksın.Şükret ve beni daha fazla kızdırma.
              Ne yaptın ya bastın fırçayı...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: idiopatik View Post
                Arkadaşım kendimden bahsetmek istediğimden değil ama umdunu kaybetme diye yazıyorum. 21 yaşımda lise mezunu iken orda burda çaışıp gençliğimi yaşıyodum ve baktım olmuyo ders çalıştım ama öyle böyle değil. sabah 9 dan gece 11 e kadar. 10 ayböyle geçti. sonuç 4 yıllık üniversite. 26 yaşımda mezun oldum. 3 yıl ortalrda sağda solda çalıştım baktım olmuyo oturdum dizimi kırıp ders çalıştım sonunda bir yere girdim. ben okurken bile anneme babama para gönderebildim. Okadar geniş imkanlar varki hem okuyup hemde paranı kazanabileceğin. Okuldan sonrada ve hala maddi olarak ailemden elimi çekmiyorum. Demem o ki 30 yaşımızda ancak hayatımız garanti altına alabildik. Benim okumaya karar verdiğimle aynı yaştasın.Umdunu kaybetme. Şunuda asla unutma hiçkimse gelipte sana güzel bir hayat vermez. Sen gidip alcaksın onu.Zorlayacaksın.Elinden gelen herşeyi yapacaksın sonra şikayet edeceksin. Sen bütün imkanları zorla gerekirse hayatından bir yılı sil.ders çalış. Zahmetsiz rahmet olmuyo
                öykünden etkilendim..ve "zahmetsiz rahmet olmuyor" sözüne de çok katılıyorum..

Yorum

kardeş bide beni dinle çok iyi bir üni. kazaındım mühendislik hm özelde hem devlette gayet iyi bir meslekti üni. başladığım yıl babamı işten attılar babam gene meslek sahibi insandı yevmiye işlerde felan ailenin nafakasını temin ediyordu ikinci senenin başında babam kalp krizi geçirdi Allaha şükür atlattı ama yaklasık 60 gün felan çalısamadı vsvs icralar avukatlar derken kendimi fabrikada çalısırken buldum şimdi babam sağlığına kavustu düzgün de bi iş buldu ben de açık öğretim bitirmeye çalışıyorum ayrıyeten devlete 12 binlira burs ve kredi borcum var bide onu ödüyorum Allah sağlık sıhhat versin gerisi hallolur ha birde yasım 28 oldu üni. diplomam olmadığı için 15 ay askerlik yapıcam bide so sözüm HAYAT HER ŞEYE RAĞMEN YAŞAMAYA DEĞER not: bunların yanında ufak tefek psikolojik rahatsızlıklarımda var

Yorum

birde kardeşim kpss de illa bitirdiğin bölümde yerleşeceksin diye bişey yok zaten acılan kadroların büyük çoğunluğu 4 yıllık üni.telerin herhangi bir bölümünden mezun olmak diye önkoşul koyuyor senin yapacağın belli kpssye hazırlanıp 85 üstü puan almak o zaman istediğin yere yerleşirsin

Yorum

İşleniyor...
                    X