Duyuru

Collapse
No announcement yet.

iyi niyet hep mi suistimal edilir

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• iyi niyet hep mi suistimal edilir

insanlara bir türlü HAYIR demeyi beceremiyorum, hep tamam yaparız hallederiz deyip, çoğu zaman kendi işimi bırakıp onlara yardımcı oluyorum. ama sorun benim işlerimin yarım kalması değil. yaptığım onca fedakarlığa rağmen tek hatamı gördüklerinde(onlara göre hata) demedikleri kalmıyor, yine bir şey demiyorum. biliyorum çünkü konuşsam tamamen biter her şey, bir daha yüzlerine bakamam, neyse diyorum kırıcı olmaya gerek yok diyorum. ama 1 değil, 2 değil. bu sürekli böyle.. resmen birilerinin çıkarları için kullanılır oldum.moralim acayip bozuk ya, artık kimseyle konuşmak, arkadaş olmak da istemiyorum, hep üzülen ben oluyorum sonra.. hani burda birçok arkadaşımız varya sfli olan ya da , insanlarla iletişim kurmakta zorlanan, arkadaşım yok diyen vs., boşverin bence. al işte böyle arkadaşlar(!) olsa ne olur olmasa ne olur. az insan çok huzur. bundan sonra böyle..
    Üzülme der Mevlana ..! İstediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur. . .

bu şekilde iyi niyetli davrandığın zaman o iyi niyet artık sana görev biçiliyor ve insanlar en ufak bir caydığında yada yapmadığında yada hayır dediğinde sana ters tepki veriyorlar. neden çünkü sen iyi olmak zorundaydın herşeyi yapmak zorundaydın bu senin görevindi... nasıl alıştırırsan öyle gider maalesef bu saatten sonra değişsende anlamayıp yargılarlar. bir kere herşeye evet dedin mi arkasından hayırı bırak belki demeye bile hakkın olmuyor...
    deli ruh hali bazen iyi gelir ama biz çok abarttık ....

Yorum

...............................
      Last edited by berra2; 23-05-2013, 07:53 AM.
      "Dün sabaha karşı kendimle konuştum
      Ben hep kendime çıkan bir yokuştum.
      Yokuşun başında bir düşman vardı,
      Onu vurmaya gittim, kendimle vuruştum" O.A.

Yorum

Defne madem hayır diyemeyince üzülüyorsun, hayır de o zaman.Hayır deyince de mi üzülüyorsun.Üzül o zaman.Evet-hayırdan başka var mı bi şansın.Yada arkadaşlarını taklit et.
        Orjinal yazı sahibi: defne View Post
        insanlara bir türlü HAYIR demeyi beceremiyorum, hep tamam yaparız hallederiz deyip, çoğu zaman kendi işimi bırakıp onlara yardımcı oluyorum. ama sorun benim işlerimin yarım kalması değil. yaptığım onca fedakarlığa rağmen tek hatamı gördüklerinde(onlara göre hata) demedikleri kalmıyor, yine bir şey demiyorum. biliyorum çünkü konuşsam tamamen biter her şey, bir daha yüzlerine bakamam, neyse diyorum kırıcı olmaya gerek yok diyorum. ama 1 değil, 2 değil. bu sürekli böyle.. resmen birilerinin çıkarları için kullanılır oldum.moralim acayip bozuk ya, artık kimseyle konuşmak, arkadaş olmak da istemiyorum, hep üzülen ben oluyorum sonra.. hani burda birçok arkadaşımız varya sfli olan ya da , insanlarla iletişim kurmakta zorlanan, arkadaşım yok diyen vs., boşverin bence. al işte böyle arkadaşlar(!) olsa ne olur olmasa ne olur. az insan çok huzur. bundan sonra böyle..

Yorum

@melinya durumu o kadar iyi açıklamışsın ki, aynen dediğin gibi oluyor

@berra2 , bende çözümü insanlardan uzak durmakta görüyorum artık, kimseyle fazla samimi olmamaya çalışacağım, bu durumu kullanıyorlar çünkü

@dreamer8 ,bana zor gelen ya da üzen şey evet-hayır demek değil. artık çevremdekilerin sürekli benden faydalanmak için, çıkarları için konuşur olduklarını düşünüyorum. biraz daha olaylara anında tepki veren, insanlara karşı kırıcı olabilen, ağzına geleni söyleyebilen biri olsaydım bu kadar yüklenemeyeceklerd ama kahretsin ki, kimseyi tersleyemiyorum.
          Üzülme der Mevlana ..! İstediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur. . .

Yorum

olur zamanla olur depresyon hafifledikçe perde açılır sen daha net anlık düşünüp tepki vereceksindir...

KuzuZade
            Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
            BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
            Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Kim onlar bana isim ver isim,Davutpaşaya geleceğim şu sıralar zaten,alıyım hesaplarını
              Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

evet ediliyor,çoğu kurt olma peşinde av kovalıyor işte bizim gibilerde kendi avını onlara yediriyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BeyZade View Post
                  olur zamanla olur depresyon hafifledikçe perde açılır sen daha net anlık düşünüp tepki vereceksindir...
                  umarım, zamanla düzelir. bu aralar yazmaya vericem kendimi, farklı bi dünya kurgulayıp, orda yaşamayı düşünüyorum.. en azından o dünyadaki karakterleri ben belirlemiş olucam

Kim onlar bana isim ver isim,Davutpaşaya geleceğim şu sıralar zaten,alıyım hesaplarını
                  gelince haberim olsun

evet ediliyor,çoğu kurt olma peşinde av kovalıyor işte bizim gibilerde kendi avını onlara yediriyor
                  ee peki önerin ne?

Yorum

Haber edeceğim...
                    Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

İlk başta evet dedin bu üzerine yapıştı ama hep böyle kalacak değil yavaş yavaş evet oranını azaltıp hayırı yükselteceksin sonra onlar farketmeden sen her istediğine hayır diyeceksin. Başta 180derece dönüp hayır dersen ters teper hemen muhalefet olurlar yavaş yavaş alıştıra alıştıra yapacaksın. bahsettiğin sorunlardan bende de var ben böyle bilinçli bir şekilde deniyorum bazen oluyor bazen olmuyor benim yerimde kararlı azimli biri olsaydı bu konuda başarılı olurdu diye düşünüyorum. İnsan sosyaldir duygusaldır esnektir yeterki değişebilsin hani bir söz var ya kimse senin iznin olmadan sana kötü davranamaz diye, aynen öyle. vs.vs.
                      Her şey güzel olacak...

Yorum

saçma olan ne ... yapılacak şey var birde karşıdakinin seni her zaman her işinde h iç e sayıp sana onu yaptırması ve senin duygularını hiçe sayması var...
                        deli ruh hali bazen iyi gelir ama biz çok abarttık ....

Yorum

İşleniyor...
                        X