Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bu okulda yapamiyorum..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bu okulda yapamiyorum..

İstediğim bölümün bi başka versiyonu olan bölümdeyim ama memnun değilim şuan hergün hem bu yerden hemde okuldan nefret ediyorum. Ağlıyorum daralıyorum yani burada olmak istemiyorum hemde umudumun olmadığı bölüm oldugu kanaatindeyim artık Ailem de üzülüyor haliyle onları düşündüğüm için burdayım şuan 2.sınıfım ve ilk senemde pat diye 1200 km uzaktaki yerde okuyorum mutsuzum. Ne yapmalıyım bilmiyorum bu sene sınava giremicem 2014 e kalıyor zaman kaybım olacak ama istemedğim yerdeyim suanda bilmiyorum.

istediğin meslek neyse onun peşinden git daha gençsin zaman geçse ne olur hadi geçti sevmediğin bölümü bitirdin ve o sektörde çalışcan hayatının gerii kalanında sence bir kaç senemi zaman kaybı daha iyi bütün hayatın boyunca sevmediğin bir bölümle çalışarakmı zaman kaybı hayatda istemediğin şeyleri yaşama zaman geçsede hatalar telafi edilir giden zamanda geri gelmez ama en azından arkadana bakıp keşke demez devam edersin eğer yürüdüğün yolda hep geri dönüyosan o yol sana göre diğildir insan sevmediği bir şeyle mutlu olamaz sana öneririm nasıl mutlu olmak istiyosan onu yap ve zamandan kaybederim falan diye düşünme kimsenin zamanı belli diğil belki yarın belki 10 yıl sonra o yüzden sevmediğin istemediğin şeyleri yaşamaya meçvur etme kendini
    Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
    sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

Bende bu tarz sorunlar yaşamıştım ilk üniversite yıllarımda... Yeniden öss ye girecektim sözde... İstemediğin bölüm... Ama istediğin bölüme yakın di mi? o yüzden söyle düşün. O istediğin bölümü yapabilmen için zaten derslerinin durumu çok da farklı olmayacak...

Yaşadığın şehri kendi yeni şehrin olarak kabullenmeye çalışmalısın... Mesela arkadaş bul, sinemaya git, tiyatro, okul etkinliklerine katıl, spora başla... Kendinle baş başa olmamak için elinden gelenini yapmanı tavsiye ederim... Biraz gez dolaş aileden uzakta olmanın tadını çıkartmaya çalış... Tabiki kötü yanları da var... Özlem... tek başına olmak maddi ve manevi olarak kimsenin olmaması... Ama şunu ifade etmek isterim sana bu şekilde büyüyorsun işte... Orası okuduğun okul değil aslında büyümen için gittiğin bir yer... şahzadeler nasıl sancağa çıkarlarmış? onun gibi düşünmelisin...

ilk zamanlar okula nefret ede ede gideceksin ağlamaların biraz azalacak...Her fırsatta ailene koşmaya çalışacaksın... ama zamanla o kadar iple çekmeyeceksin ordan gitmeyi... Şehirden nefret ede ede gideceksin sinemaya tiyatroya...

hepsi geçiyor sadece alışmaya çalışmalısın bir çok kişi bu durumları yaşıyor. Kendi bölümünü yadırgıyor... şehri yadırgıyor... normal bende hepsini yaşadım. Ama sonra alışmayı tercih ettim zaman kaybetmek istemedim hayatım için... ama sonrasında mutlu oldum... 4 senede de bitirdim geldim....
      hayat, sen planlar yaparken başına gelenlerdir...

Yorum

okulda sorun yaşadığım insanlar var konuşmadığım yaşadığım sorun içime öyle işlemişki kişiyi gördükçe titriyorum düşünmeden edemiyorum yaşadığım sorunu aileme yansıtmak ıstemesemde artık onlarda yoruldu ve cık gel dıyorlar 20 yasındayım daha evet belkı yasadığım sey bazı kısılere gore cok hafıf sıkıntı ama ben daha kotusunu yasamadıgım ıcın bılmıyorum bu bana agır gelıyor gecen hafta evıme gıttım cok mutluydum devamsızlıgım arttı sımdı yıne aynı durumdayım cıkıp gıdebılırım her an bılet bakıyorum. Sureklı hava almak ıstıyorum yuruyorum hep ama odaya gırdıgım an yıne dusunup yıne kotu oluyorum gıtmıyor aklımdan kafamda daha da senaryolar yazıyorum. İstedğim bölüm iç mimarlıktı suan peyzaj mimarlığı okuyorum alakası yok gıbı hanı bı değişik dedim ama biri iç biri dış içmimarlıkla ilgili hiçbişey görmüyorum bölümümde.Gecen dönem ortalamam da çok iyidi yatay geçiş düşünmüştüm ama sabredemıyorum 3 ay.

Yorum

bu iç mimarlığı kazanınza bu hayatındaki sorunlar değişicem olucakmı
          Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
          sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

Hedefim bu ama bu şehirde yapamıyorum aileme yakın yerde olcam hiç olmazsa diye düşünüyorum. Erken karar vermeliyim daha zaman geçmeden.
            Bu okulda mutsuzlugum devam edecek hem bölüm hem o kişilerden dolayı

Yorum

Merhaba,ben de istediğim bölümde değilim. Ama alıştım artık. 2 yıl hazırlandım olmadı ama şu anda memnunum hayatımdan bölümümden. Ama sen hala kendini toparlayamadıysan dene şansını kaybet sene ne olacak. Ben hatta seneye erasmus yapacağım o kadar alıştım yani Ne istiyordun ne okuyorsun.
              Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

Yukarıda yazmışsınız pardon İç mimarlık demek. Çok sevimli bir bölümdür. Deneyin bu sene şansınızı,ortak dersleriniz varsa saydırabilme imkanınız da olabilir.
                Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

İşleniyor...
                X