Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bebeğim öldü bende öldüm

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bebeğim öldü bende öldüm

Öncelikle şuan bu yaşananları çoktan atlattigimi ailemin yaninda universiteye basladigimi. Sevgilimden ayrildigimi ve 9 aydir tedavi gördüğümü belirtmek isterim. Herşey düzeldi ve muhteşem hissediyorum kendimi.. bu geçen yıl yazdığım bir yazı.

20 yaşındayım. üniversite 1. sınıftayım. şu 3-4 ayda başıma gelenlere inanamıyorum. haziran ayında son devamsızlıklar açıklandığında 138 saat devamsızlığım olduğunu öğrendim. meğerse sınıfta kalmışım. ama ortalamam 70di yani çok iyiydi. hocalar muafiyete gireceksin dediler. 10günlüğüne ailemin yanına kafa dinlemeye gittim sonra ailemle anlaşıp okulumun olduğu şehirde kursa gitmeye karar verdim.( bu arada arkadaşlarımın tanıştırdığı bir çocukla sevgili oldum) 10 gün dinlendim döndüm. başta arkadaşımın evinde kalıyordum. annemler buna çok kızıyordu. bir yurt bul falan elalemin evinde kalınmaz dediler. bir süre oyaladım idare ettim sonra eve çıktım bizim bölümden 2 kızla dedim. yalandı tabii. hala arkadaşlarımın evindeydim. neyse bu arada 5 haftalık kursa gidiyorum ve arkadaşlarımla beraber işe girdim. işe girdikten 5 gün sonra sevgilimide işe soktum. işler orda kızıştı. çünkü biz sevgilimle sürekli dışarda kalmak istiyorduk evinde kaldığım arkadaş kendini benden sorumlu hissedip eve gelmemi istiyordu. neyse birgün bu sebeple büyük bir kavga ettim kızla. eve gelmedim. sokakta kaldım. iyice küstük. küstükten sonra her akşam iş yerinde yada aştide yada başka arkadaşlarda kaldık sevgilimle. sevgilim bu arada evede gitmiyor. ha bide ev tutalım dedik. 200 lira kapora verdim( babamın yolladığı harçlık) sevgilimde bende babamdan para alırım babamı kefil yaparım dedi( sonradan hepsinin palavra olduğu anlaşıldı). bir gün üstümde başımda kıyafetler kokunca bavulumu alayım arkadaşın evinden dedim. kalktım kızın evine yollandım. bu arada kızla hala aynı yerde çalışıyoruz. kız o sırada iş yerinde sevgilime dedim ben esinlere gidiyorum( kızın adı esin) aylin ve esine haber ver( aylin ortak arkadaş biz 7 senedir ayrılmaz 3lüydük biriyle küsünce diğeriylede küsmüş oldum ben) neyse eve gittim. kıyafetlerimi topladım. o sırada esin aradı küfür kıyamet gelcem seni ...cem. lafları falan tamam lan gel dedim. kavga gürültü heryer kan oldu( bu arada kavgayı anneside gördü ) neyse çektim terminale gittim. esin aylin sevgilim esinin kardeşi terminale geldi. bunlar 3ü bana saldırmaya çalışıyor. sevgilim ayırmaya. çektim ailemin yanına gittim. (bu arada iş yalan oldu tabii kovuldum.) aileme herşeyi değiştirip anlattım. idare ettim yani. neyse 5gün sonra geri döndüm. sokakta kalmaya devam. bu arada iş yerinde (eski iş yerim) sokakta kalan biri daha var. nihat. oda bizim gibi eve çıkmak istiyordu.sonunda evsizliğe ve bu rezilliğe dayanamadım. elimde son model bir telefon vardı 880tl ye sattım. ve gidip kredi kartı çıkarttırdım. 750 tlde öyle aldım. 200 önceden kapora vardı evi tuttum. o evde 3 kişi 1 ay kaldık. sonra bu bizle kalan arkadaş şerefsiz çıktı. bana sarkıntılık etti onu evden çıkardık. evden çıkarken evi kırdı döktü direk polise şikayet ettim. sabaha karşı 05.30da otobüse binip ailemin yanına gittim. 5 gün kaldım.( bana birşey yapmasından korktum nihatın) ha polisiyesi bol bir yaşam bizimkisi bu arada esinde beni polise şikayet etmiş darp raporuyla. polis sürekli beni arıyordu. neyse geri döndüm evime. polise gittik sevgilimle esin olayı için ifade verdik çıktım.( sonrasında esin şikayetini geri çekti) neyse evimiz bu arada savaş alanı. nihat kolunu öyle bir kesmiş ki amelyat olmuş. neyse birdaha bize bulaşmadı manyak. bu arada benim kursum çoktan bitti. ders desen hak getire sınav zamanı yaklaştı derken bommmmmm hamileyim. nasıl mı? bir gün sevgilimle sabah kahvaltısını kim hazırlıcak kavgasına bir tuttuştuk sevgilim sinirden laptopun kablosunu kopardı. kavga gürültü fena( biz birbirimize şiddet uygulayan bir çiftiz) neyse azımızı burnumuzu kırıp geri barıştık( evden taa sevgilimin çalıştığı iş yerine (benimde eski iş yerim)e kadar kavga ettik ) derken 27 ağustos 2013 günüydü iyi hatırlıyorum benim rengim attı.midem kalktı. kendimi berbat hissede hissede eve gittim.(15 dakika yürüme mesafesi) uyumuşum. öğüre öğüre uyumuşum. sevgilim eve geldi. kalk hastaneye gidiyoruz dedi. hastaneye giderken yanımda sigara yaktı kusuyordum nerdeyse(8 senelik tiryakiyimdir). gittik ekg vırt zırt derken kan testinde 5 haftalık gebelik dendi.( kontrolde geç döllenmeolduğu anlaşıldı aslında tam 5 haftalık değilmiş) dünya başıma mı yıkıldı noldu bilemedim. kalmışım mal gibi tek keskin hissettiğim şey hastaneden kaçmak istediğimdi. bu kısmı ayrıntılı anlatmak istemiyorum ama uğraşa uğraşa. para bulduk. bebek 6 hafta 2 günlükken aldırdık. sevgilimin ablasıda biliyor durumu. hala yaklaşma ona bida aynı hata olmasın der. neyse muafiyete hamile girdim 9 eylül 2013. 180 kişi girdik sınava. 6 kişi geçtik. kazandım yani. sevinçten kuduruyorum. 13 eylül 2013 günü bebeğimi aldırdım. tüm herşey iyiye gidiyor. 15 eylül 2013 günü işe geri çağrıldım. 16 eylül 2013de merkez kampüste kendi bölümümde okulum başladı. 17 eylül 2013de işe tekrar başladım. ama şuan bu hayatımdan nefret ediyorum. herşey düzelmiş gibi görünsede hayır. hiçbişey düzgün değil. ailem 2 kızla öğrenci evindeyim sanarken ben sevgilimle yaşıyorum. okuluma düzenli gidemiyorum çünkü hem iş hem okul yorgunluktan ölüyorum. hemde bencil bir sevgilim var sabah beni uyandır işe giderken bende okula gideyim diyorum uyandırmadan gidiyor. ben yorgunluk sebebiyle kendim uyanamıyorum. ailemle görüşmek istiyorum telefonumu sattığımdan beri 2 kere görüştüm birisinde telefonum bozuk tamirde dedim. diğerinde şarjım yoktu arkadaşım telini verdi dedim. bu sefer ne derim yeni telefon alamam param yok kredi kartının borcunu hiç ödeyemedim. aha bu yazıyı yazarken bankadan aradı kadın öde artık diyo. sevgilime karşı acayip soğudum tutunacak dalım yok onu bu evde istemiyorum ama onsuz nasıl yaşarım ki =( bilmiyorummmm.. yardım edin bi akıl verin nolur

Not: sevgilimden ayrildim. Suan ailemin evinde psikolojik ve fizyolojik tedavi görüyorum
    Last edited by anduril; 29-10-2014, 08:53 PM.

bunlar gerçekten oldu mu

Yorum

20 yaşında bir genç kız nasıl bu hale gelir ?
      yaşadıklarınız hiç hoş şeyler değil aileniz sizi okuyor biliyor ama siz okumaktan başka herşey yapmışsınız sizin yaşınızda kız kardeşim var bu zamanda kız çocuğu okutma gerçekten zor Allah akıl fikir versin.....

Yorum

Öncelikle anlatımınızı hiç sevmedim çok argo terimleriniz var bunlaramı takıldınız diyebilirsiniz ama normal arkadaşınızla konuşur gibi buraya yazmanız avam.
        herneyse konuya gelirsek size değil ailenize üzüldüm desem daha doğru olur. hiç bir aileye siz gibi bir evlatla sınanmayı hak etmiyor hayatı yalanlar ve yanlışlar üzerine kurulu biriyken bunu düzeltmek yerine üstüne hep hata ekleyerek gitmeniz ailenize karşı yaptığınız en büyük haksızlık. sevgilimsiz olamam diye düşünmeden önce ben bunca yalanı söyledim ilerim ne olur ailem beni bir evlat olarak affedermi diye kafa yorsaydınız anlardım. size tavsiyem yalanlarınızdan sıyrılın ailenizin yanına dönün aksi halde hatalarınız katlanarak devam edecek gibi... şahsen hayat üzerinde böylelerinin varlığı beni hep ürkütmüştür dilerim ıslah olursunuz.
        Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

Anlatıklarınızı üzüntüyle okudum ve aileniz adına sizin gibi bir evladı olduğu için çok üzüldüm , kendinizi gözden geçirmenizi , yalan üzerine kurulu bir hayatın sizi mutlu etmeyeceğini bilmenizi ve bir an önce toparlanmanızı dilerim , allah ıslah etsin sizi ...
          GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

Hayattaki önceliklerini belirle. Sen mi önce gelirsin ailen mi sevgilin mi? Eğer sensen ona göre davran. Ailense dürüst davran onlara git herşeyi anlat. Sevgilinse bağlan ona. Ama ne yaparsan yap sonradan pişman olma.

Yorum

Oncelikle ailenize allahtan sabir diliyorum. Ama diger arkadaslar gibi sizi de yerden yere vurmak istemiyorum zira sizin bu hale gelmenizde mutlaka ailenizin de payi vardir. Benim kizim yok ama olsaydi baska sehre gonderip kontrolsuz birakmazdim, beraber gider arkadas gibi ev ya da yurt arardim, sizinkiler salmis gibi biraz sizi. Yaptiklarinizin yanlis oldugunu siz de biliyorsunuz, en kisa zamanda keninize ceki duzen verip ailenize yakisir hatta daha iyi bir insan olmaya gayret edin. Sevgiliniz size bir kez yalan soylediyse devami gelir, ondan uzak durmanizda fayda var. aldirdiginiz cocugun hesabini mahserde hafif verirsiniz umarim. Allah hepimizi affetsin

Yorum

bebeğim öldü bende öldüm"
                bu başlık sizi anlatmıyor bence
                yazık bebeğe
                bebek için öldüğünü sanmıyorum

Yorum

bebeği hiç umursamamışsın bile "bebeğim öldü bende öldüm" bide "im" eki kullanma. bence herkes çocuk yapmamalı ruhsal zeka ya bakılmalı herkes anne olamaz düşünemiyorum ilerde senin anne olabileceğini yazık ...
                  SAATLERCE BENİMLE YÜRÜ, YALVARIRIM SANA...

Yorum

beni okurken yordu bunlar!! sen ne yapmışsın kendine be ....
                    ........

Yorum

herkese tek tek cevap veremedim alıntı yapsam tek tek laf yetiştirmiş gibi olacaktım.. neyse ben yargılanmak için yada tepki toplamak için yazmadım. fikir almak için yazdım. bunlar sizce yalan olabilir mi durduk yere 1 senedir girmediğim foruma girip hadi kafadan 1 sayfa uzunluğunda karman çorman bir hikaye yazıp cevapları okuyup güleyim dedim mi sanıyorsunuz. hadi bunları geçtim ailene üzüldük klasik yorumu cidden saçma çünkü ailem konusunda yıkılan benim ama bir yandan da onlara gidip bu durumu anlatmak sizce doğru mu.. ailenin yanına dön diyen arkadaş okulum burada ailem başka bir şehirde.. sevgilimle ayrılmayı düşünmüyorum.. tamam soğudum ama adama çık git evden diyemem.. her şeyi geçtim ahiret yorumu da nedir arkadaşlar bu bir psikoloji forumu dini forum değil.. yargılanmak için yazmadım buraya lütfen içinizden yardım etmek gelmiyorsa yazmayın cevap falan okuyun geçin psikolojim zaten bozuk sizin aşağılayıcı yorumlarınız tuz biber olmasın

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kalpana View Post
                        bebeği hiç umursamamışsın bile "bebeğim öldü bende öldüm" bide "im" eki kullanma. bence herkes çocuk yapmamalı ruhsal zeka ya bakılmalı herkes anne olamaz düşünemiyorum ilerde senin anne olabileceğini yazık ...
                        yazdıklarımdan çıkan sonuç sence buysa bilemem ama O kısmı Detaylı anlatmak İstemiyorumdan dedim zaten.. yani duygularımı vs. hiç birşeyin üstünde durmadım o konuyla ilgili çünkü Anlatmak İstemedim sadece buda oldu iyice bunalıma girdim dememde sıraya koyduğum olayların en büyüğü bu.

Yorum

ailene çok fazla yalan söylemişsin. öncelikle hamile kalıp çocuk aldırma dışındaki şeyleri ailene tek tek anlatmalısın. yalan yalanı doğurur. sen akıllı bi kıza benziyorsun zamanla herşeyin üstesinden gelirsin. ama önce şu ailene yalan söylemeyi bırak derim. okulunuda ihmal etme.
                          HAYAT HARCARIM LAN SENİ...

Yorum

anduril seni kimsenin yargıladığını sanmıyorum, buna hakları yok çünkü!!! Kendini bu anlamda doldurma, yaşadıkların sıradan şeyler değil ama senin doğruların.. Bunları yazarken eleştirilmeyi de göze alacaksın , umursamak sana kalmış ama şahsi algılama !!! şansın bol olsun
                            ........

Yorum

Aileme yalan söylemeyi bıraktım diyemem.Ama en azından yeni palavralar uydurmuyorum. tamam beni hala 2 kızla kalıyorum sanıyorlar.. evin kontratı bende aslında benim üstüme olmasa bir gece adam evde değilken pılımı pırtımı toplar arkadaşıma kaçardım.. adama git desem 800tl kira + fatura + ihtiyaçlar yetmez maaşım.. maaşım zaten 800tl.. ev arkadaşı zınk diye bulunmuyor.. bunun sonu nereye varcak. hamilelik olayını söyleyemem zaten.. telefonumu sattığımı söylicem. işte çalıştığımı biliyorlar. ama bu sevgiliyle kalma mevzusu artık beni yoruyor

Yorum

İşleniyor...
                              X