Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Dissosiasyon Depersonalizasyon Derealizasyon

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Dissosiasyon Depersonalizasyon Derealizasyon

Dissosiasyon geçirmiş atlatmış olan var. Dissosiasyon teşhisim var dünya bilgisayar oyunu gibi herşey halisulasyon gibi 3.5 ay oldu sabrediyorum dün kim olduğumu nerde olduğumu hatırlamak güç birileri bana yardımcı olsun lütfen

Kardeşim özelden yaz uyuşturucuya bağlımı seninkide ?

Yorum

kendinizi ve çevrenizi 3. şahıs olarak dışardan mı iziyosunuz?

Yorum

Evet. Herşey halisulasyon gibi. Tuttuğum çatal bile. Saatlerce baksam gerçek olduğunu hissedemem. Yolda yürürken insanlar bulanık.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: chochito90 View Post
          Evet. Herşey halisulasyon gibi. Tuttuğum çatal bile. Saatlerce baksam gerçek olduğunu hissedemem. Yolda yürürken insanlar bulanık.
          peki depresyonunuz var mı?

Yorum

Laroxyl diye bi ilaç kullanıyorum sanırım depresyon için doktor hayatı seviyormusun diye biraz sohbet etmişti ondan sonra bu ilacı ekledi

Yorum

Laroxyl diye bi ilaç kullanıyorum sanırım depresyon için doktor hayatı seviyormusun diye biraz sohbet etmişti ondan sonra bu ilacı ekledi
              hmm anladım tmm

Yorum

Benzer bi durum mu yaşıyorsunuZ

Yorum

Benzer bi durum mu yaşıyorsunuZ
                  derealizasyon bende de var, şu son 2 gündür acayibim, diğer zamanlarda pek sıkıştırmıyor, bende ilaç kullanıyorum + bitkisel kür

Yorum

Dissosiyasyon farklı bişey galiba . Yabancılaşma bende de var hem kendime hem çevreye. Vücudum benim değilmiş gibi elime baktığımda kopsa acı hissetmeyecek gibiyim sanki bana ait bi parça değilmiş gibi. Çevredeki insanlarda bulanık işte nerdeyse dokuncam gerçekler mi diye.

Yorum

Dissosiyasyon farklı bişey galiba . Yabancılaşma bende de var hem kendime hem çevreye. Vücudum benim değilmiş gibi elime baktığımda kopsa acı hissetmeyecek gibiyim sanki bana ait bi parça değilmiş gibi. Çevredeki insanlarda bulanık işte nerdeyse dokuncam gerçekler mi diye.
                      iyi bilirim bu duyguyu, eskiden bu hastalığımın adını bilmezken hatta daha doğrusu bunun hastalık olduğunu bilmezken (sadece bende olan bişey sanıyodum) derste kendimi cimciklerdim.Hissizlik var, sanki atlasam bişey olmıycakmış gibi...Ama bunlar bir süre sonra rahatsız etmiyor önemli olan çökkünlük olmasın

Yorum

siz çevrenize ve kendinize 3. şahıs gibisiniz ama..bende o da yok..dış dünyadan ve kendimden tamamen soyutlanmış gibiyim..şöyle düşünün..siz çevrenize ve kendinize yabancısınız ama yine de kendinizi 3. şahıs olarak hissediyosunuz..halbuki ben, benliğimi kişiliğimi tamamen yitirmiş gibiyim..dış dünyayı görüyorum ama sanki koca bir sis perdesinin arkasından görüyomuş gibiyim..gördüğüm dış dünyada bulunmuyo gibiyim..nasıl anlatsam bilemiyorum ki

Yorum

Ben bu durumu 11 yaşımdan beri yaşıyorum ve bir gün bile gerçeklikle alakam olmadı. Doktorlar yaşım küçük olduğu için, böyle bir şey olamayacağını düşündüler hep basit depresyon hapları ile tedavi etmeye çalıştılar. Bazen delirdiğimi düşünüyordum, boşluk o kadar büyüyordu ki, sabahları beynimin içinde buz gibi odada havada uyanıyordum. Durumumun özeti bu.
                          Dün son umut, tanınmış iyi bir psikiyatri uzmanını ziyaret ettim ve sonunda dissosiyasyon teşhisi konuldu. Aripa ve Zedprex verdi. Umarım geçer diyeceğim ama onca yıl o kadar iç içe yaşadım ki sanki hiç beni terk etmeyecek gibi :dry:

Yorum

İşleniyor...
                          X