Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Normal Olmak İstiyorum.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Normal Olmak İstiyorum.

Merhaba arkadaşlar,

Ben sosyal fobisi olan bir arkadaşınızım.Geçen haftayı intiharın eşiğinde atlatmış biri olarak şu an kendimi biraz rahat hissediyorum diyebilirim.Kendi kendime bir takım adımlar atmaya çalışıyorum.Çabalıyorum.Bu durum ailemi de etkiledi.Onlar da sorunumun ne olduğunu bilmiyorlar.

Okul ortamında arkadaşlarımla tek tük konuşabiliyorum. Onun dışında normalde hiç arkadaşım yok. Bütün günü evde ders-pc-kitap üçlüsü ile geçiriyorum. Bugün bir spor salonuna başvurdum ama gidip gitmeyeceğim konusunda daha bir kesinlik yok.

Neyse, benim asıl sorunum dershane. Okulda durumu biraz toparlamaya çalışıyorum. Ama dershanede durum daha vahim gibi. Artık insanlara nasıl görünüyorsam, (ya da görünmüyorsam) sanki yokmuşum gibi. Dershane ortamında birkaç arkadaş edinmek istiyorum.Bunların dışında bazı akrabalarım veya çevremdeki insanlar benim cinsel görüşümün erkekler yönünde olduğunu düşünüyor . Çünkü ne zaman sorsalar hiç kız arkadaşım yok diyorum. Bu konuda bir keresinde dayımdan dayak yiyecektim neredeyse.Dershane hoş bir kız var. Kendisinin dikkatini çekmek istiyorum ama yapamıyorum. Derslerim fena değil. Ama çok silik bir tipim. Bir keresinde bir kız bana gelip çok gizemlisin demişti . Özgüvenim yok diyebiliriz. Hani çok sık olur ya bu durumda olan insanlara, bildikleri soruyu söyleyemezler. Onun gibi birşey.

Yazmak iyi hissettiriyor bana.Ama çok uzatmamam gerektiğini düşünüyorum. Bu anlatıklarım hakkında sizlerin görüşlerini, önerilerini almayı uygun gördüm. Alaka gösteren herkese şimdiden teşekkür ediyorum.
    Last edited by ven0m; 09-01-2014, 03:40 PM.

Diyorum ya, çok silik bir tipim. Burada da kendini gösterebiliyormuş demek silik bir tip olmak. Ama sizlerde haklısınız. Cevap vermek zorunda değilsiniz ki.

Yorum

Merhaba..oncelikle silik oldugunu dusunme lutfen burada bazen cevaplar gec yazilabiliyor yada gec gorebiliyoruz o yuzdendir kendine de haksizlik etme seni begenmeyecekler diye dusunup kendini kucumseme..secilen degil secen olmayi unutma ve kendine her zaman guvenmeye calis bence hoslandigin kizla gidip konus hayirli haberlerini bekliyoruz
      :10:

Yorum

Öncelikle mavi mavi arkadaşım, değerli yorumun ve alakan için teşekkür ederim.

Autotheist dostumun dediği gibi kız arkadaş gerekli birşey değil. (Bu arada dayım şaka manasında üzerime yürüdü ). Ama bu öyle bir zamanda geldi ki çok derin bir iz bıraktı bende. Bunu hemen atlatmak istiyorum. Geçici bir heves olduğunu düşündüğüm için kendisi ile yakınlık kurup platonik bir şekilde devam ederek ilerlemesini engellemek istiyorum.

Kısacası asıl sorunum olan sosyal fobiyi bir kenara bırakıp bu bayana bağlanmış olma illetinden kurtalmak istiyorum. Çünkü sosyal fobi yüzünden çok kötü bir hafta geçirdim. Sonraki hafta sosyal fobi için kendi çapımda adımlar atıyordum ve bunu başarıyordum da. Ama bir anda bu çıktı ve beni engellemeye başladı. Bu yüzden sizden çeşitli öneriler beklemekteyim.

Bu arada bu konuyu kız arkadaşı bulmak için çabalayan biri gibi açtığım düşünülmezse sevinirim. Sadece bu konu sosyal fobi üzerine attığım adımları engellediği için yardım alma ihtiyacı duydum. Söz edilen bayana olan bağlılığımın geçici ama uzun sürecek bir durum olduğunu bildiğim için sorunu kökten halledip yoluma devam etmek istedim. Durum bu.
        Last edited by ven0m; 12-01-2014, 09:51 PM.

Yorum

Autotheist arkadaşım, alakan için teşekkür ederim. Fakat ben engelleyemiyorum. Çok kötü bir zamanda geldi bu durum başıma. Durumu kolaylaştırmak için hareketli müzikler dinliyorum, ders çalışıyorum. Fakat hareketli müzikler yarar sağlamıyor, derslerime konsantre olamıyorum. Dershaneye gidiyorum her zamanki gibi en arka sıraya tek başıma oturuyorum. Kendisini izliyorum. Zaten kimsenin umrunda olmadığım için bütün ders boyunca ona baksamda kimse görmüyor. O konuda rahatım. Arada bir o da bana bakıyor, kafamı çevirmiyorum o başka yere bakana kadar dik dik bakıyorum .

Yorum

Sana tavsiyem sınıfta hoca tahtaya kaldırdığında korkmadan kalk, hatta kalkmak için kendin parmak kaldır. Ara ara parmak kaldır ve hocaya soru sor. İstemeseler de seni kabullenecektir o sınıf. Spor salonuna yazıl elbette. Ya oradan arkadaş edinirsin, edinemezsen de tek başına bir ortamda bulunabildiğini, korkak olmadığını, eve hapsolmadığını göstermiş olursun..Şöyle düşün kardeşim, sorunlarını görmezden gelip idare etmeye çalıştıkça, birgün daha büyük bir çığ olarak üstüne düşecek. Bu sebepten korkularının sürekli üzerine git ve asla teslim olma.

Yorum

Psikoloğa gitmen gerekiyor, o gerekeni yapacaktır.

Yorum

Arkadaşlar değerli cevaplarınız için teşekkür ederim. Problemim günden güne hal değiştirdiği için kesin yargılara varılamıyorum. Bu değişim önceki cevaplarımda da görülüyor şu alıntıyı okursanız asıl problemi görebilirsiniz:

Orjinal yazı sahibi: ven0m View Post
                Öncelikle mavi mavi arkadaşım, değerli yorumun ve alakan için teşekkür ederim.

Autotheist dostumun dediği gibi kız arkadaş gerekli birşey değil. (Bu arada dayım şaka manasında üzerime yürüdü ). Ama bu öyle bir zamanda geldi ki çok derin bir iz bıraktı bende. Bunu hemen atlatmak istiyorum. Geçici bir heves olduğunu düşündüğüm için kendisi ile yakınlık kurup platonik bir şekilde devam ederek ilerlemesini engellemek istiyorum.

Kısacası asıl sorunum olan sosyal fobiyi bir kenara bırakıp bu bayana bağlanmış olma illetinden kurtalmak istiyorum. Çünkü sosyal fobi yüzünden çok kötü bir hafta geçirdim. Sonraki hafta sosyal fobi için kendi çapımda adımlar atıyordum ve bunu başarıyordum da. Ama bir anda bu çıktı ve beni engellemeye başladı. Bu yüzden sizden çeşitli öneriler beklemekteyim.

Bu arada bu konuyu kız arkadaşı bulmak için çabalayan biri gibi açtığım düşünülmezse sevinirim. Sadece bu konu sosyal fobi üzerine attığım adımları engellediği için yardım alma ihtiyacı duydum. Söz edilen bayana olan bağlılığımın geçici ama uzun sürecek bir durum olduğunu bildiğim için sorunu kökten halledip yoluma devam etmek istedim. Durum bu.
                Durum biraz daha vahim bir hal almaya başladı. Uzman yardımına ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. Çünkü; ben zaten sosyal fobi konusunda adımlar atmaya başlamıştım ki, karşıma böyle birşey çıktı. Herşey eskiye dönerse çok büyük ve kalıcı zararlarla sıyrılabilirim işin içinden.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ven0m View Post
                  Arkadaşlar değerli cevaplarınız için teşekkür ederim. Problemim günden güne hal değiştirdiği için kesin yargılara varılamıyorum. Bu değişim önceki cevaplarımda da görülüyor şu alıntıyı okursanız asıl problemi görebilirsiniz:

Durum biraz daha vahim bir hal almaya başladı. Uzman yardımına ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. Çünkü; ben zaten sosyal fobi konusunda adımlar atmaya başlamıştım ki, karşıma böyle birşey çıktı. Herşey eskiye dönerse çok büyük ve kalıcı zararlarla sıyrılabilirim işin içinden.
                  Adımlar atabilirsin ama bu sorunu uzman desteği almadan çözemezsin. Çok değil en fazla 2 saatini alır.

Yorum

İşleniyor...
                  X