Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tedaviye gideceğim ama.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Tedaviye gideceğim ama.

Tedaviye gideceğim ama bunu aileme nasıl söyleyeceğim?

Ailemle aram saçmalıklarım yüzünden çok kötü. Ama onlar yinede bana iyi davranmaya çalışıyorlar. Tedaviye gitmek istediğimi söylersem kesin panik olacaklardır. Gizli gitmek istiyorum ama öğrenciyim ve para bulabileceğimi zannetmiyorum.

sosyal güvence ile resmi hastanelere başvurabilirsin.
    öğrenci olduğuna göre sosyal güvencen vardır.
    tedavi sadece ilaç yazmaktan ibarettir.
    doktor ile bir kaç kısa görüşme yeterli olacaktır.

Yorum

Resmi hastanelerde yapılan tedavi etkili olur mu?
      Ailemin haberi olur mu?
      Herhangi bir ücret ödemem gerekecek mi? Gerekiyorsa ne kadar?

Yorum

hastalığınız nedir o konuda biraz ayrıntı verseniz ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ven0m View Post
          Resmi hastanelerde yapılan tedavi etkili olur mu?
          Ailemin haberi olur mu?
          Herhangi bir ücret ödemem gerekecek mi? Gerekiyorsa ne kadar?
          sosyal güvence kullanabiliyorsan ücret ödemezsin.
          resmi hastanede doktorlar kısa bir görüşme ile ilaç yazarlar ve zaten ilaç dışı tedaviler pek etkili değildir.
          benim bildiğim kadarı ile bütün öğrenciler için bu konuda sosyal güvence var.
          18 yaşını doldurmamışsan tam emin değilim ama ailenin haberi olabilir ama 18 yaşını doldurduysan ailenin hiç haberi olmadan tamamen bağımsız olarak resmi hastaneye başvurabilirsin.

Yorum

17 yaşımdayım, ailemin haberi olmadan gitmenin yolu yok mu ya da benim gibi olup ailesinden habersiz gidebilen var mı?

Yorum

dsvsdvsdvsdvsdvsdvsdvsd
              Last edited by uglycrow; 14-02-2014, 04:57 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: uglycrow View Post
                ben gittim ama ilaçları gördüler doktor abime gösterdiler her şey ortaya çıktı hiç de bir şey demediler .
                İlaçları görmeselerdi sorun yok diyorsun yani.

Peki senin şikayetin neydi?

Yorum

dvdvsdvsdv
                  Last edited by uglycrow; 14-02-2014, 04:56 PM.

Yorum

hastneye yatmak için sadece sigorta ve reşit olmak yetmez ailenin onayını alıyorlar. bir ara bende senin gibi düşünüp ailem söylemeden hastaneye yatimd edim ama olmadı . doktor ailemin onayını istedi bende onlara söyleyemndim tabi...

Yorum

Bir bahane bul; böylelikle ailenin eline hastahaneye gitmen için sözde bir neden vermiş olacaksın.
                      Örneğin; okuldaki arkadaşlarıma göre her konuda daha kaygılıyım; bu durum başarımı olumsuz yönde etkiliyor ve kaygımın normal olmadığını düşünüyorum. Sınıftaki bazı arkadaşlarıma ben ders anlatıyorum fakat buna rağmen sınav anındaki kaygılarımdan dolayı benden yüksek alıyorlar. Bir arkadaşım da geçmişte böyle bir sorun yaşamış ve psikoloğa gidince kaygı sorununun üstesinden gelebilmiş de. Böylelikle her defasında gizlenmek zorunda kalmazsın. Beyaz yalanlar bunlar; kimsenin kötülüğü için söylenmiyor, gereksiz ailevi prosedürleri ortadan kaldırmak için söyleniyor.
                      Hayat yaşayanlarındır !!!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: poyraz_ View Post
                        hastneye yatmak için sadece sigorta ve reşit olmak yetmez ailenin onayını alıyorlar. bir ara bende senin gibi düşünüp ailem söylemeden hastaneye yatimd edim ama olmadı . doktor ailemin onayını istedi bende onlara söyleyemndim tabi...
                        ama bu arkadaş hastaneye yatmayacak ki sadece poliklinikte muayene olacak.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: buhurizade View Post
                          ama bu arkadaş hastaneye yatmayacak ki sadece poliklinikte muayene olacak.

ona bişey yok o zaman istediği gibi gidip muayene oalbilir....

Yorum

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.Fakat kafam karıştı . Biriniz olur diyor diğeriniz aile onayı gerekli diyor. 17 yaşımdayım ve durumun biraz aciliyeti var gibi.

Yorum

http://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/

buradan randevu alacağım. Doktor nasıl tedavi edecek. Şikayetlerimi anlatacağım ve reçetemi yazıp gönderecek mi?

Yorum

İşleniyor...
                              X