Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sorunum ne bilmiyorum biraz karışık açıkçası

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• sorunum ne bilmiyorum biraz karışık açıkçası

merabalar aşağıya şikayetlerimi yazmak istiyorum bi durum değerlendirmesi yaparsanız sevinirim şmdiden teşekkürler
    1-çekingenim, sınıfta parmak kaldırmaya çekinmem ama konuşurken kekelemekten korkarım bana gülerler diye düşünürüm genelde de gülüyorlar zaten en ufak şeye bir de yanlış anlaşılmakla ilgili sıkıntılarım var ben aslında eskiden çok konuşkan ve lider ruhlu biriydim fakat şmdi insanların eleştirilerine gelemyen alıngan ve kendini fazla savunamayan bi tip oldum okulumdaki insanlardan da kaynaklı olduğunu düşünüyorum bunun bu okula geldim geleli eleştiriye karşı çok hassas oldum ders başarım düştü ama çok değil yani şöyle diyeyim takdirken teşekkür oldu o da takdiri yarım puana yakın bir puanla kaçırma diyeyim.
    2-annemle babamın kavgaları. evet babam annemi fiziksel olarak değil ama sözsel şdidet olarak çok eziyor böyle zamanlarda ya ağlıyorum ya da içime atıyorum çünkü o benim annem dayanamıyorum babama da bir şey söyleyemiyorum çnkü bir şey olmasından korkuyorum
    3-geçmişte yani çocukluğumda tourette sendromu atlattım sağ beynin sol beyinden açık ara farkla hızlı çalışmasından kaynaklanan ve tiklere yol açan bir sendrom diye biliyorum allaha küfretme ve ahlama gibi belirtilerim vardı ve tiklerimi durduramıyordum ama okuldayken tiklerim kayboluyordu en sonunda ilaçlarla sağolsun eski doktorum sayesinde tiklerimi atlattım
    4-bu sefer ergenliğimde sorunlar çıkmaya başladı manik depresif atlattım annemi öldürmeye bile kalkıştım teyzemi hastanelik ettim nerdeyse felç geçiriyordu ve bir kez de intihar ettim hem de hatırlamadığım ufacık bi sebep yüzünden sanırım bu anne babamın ilgisizliği gibi bi sebepti
    5-geçmişimi affettim ama belki de içimde bir yerde affetmemişimdir o yüzden bu sorunları yaşıyor olabilirim kendimi hiçbir şeye layık görmüyorum hiç bi güzelliğe örneğin (bu arada 16 yaşındayım) bir sevgilimin olması, ya da iyi bir üniversite kazanma gibi.
    6-şimdiki teşhisim sosyal anksiyete bozukluğu ya da sadece anksiyete olabilir tam hatırlamıyorum doktorun söylediğini yani sosyal fobi olabilir sanırım ama ben bunu kabullenemiyorum çünkü durumum o kadar kötü değil sadece duygusal olarak acı çekiyorum fiziksel olarak çok fazla böyle gerim gerim gerildiğim söylenemez dıştan rahat gibi gözükebiliyorum en azından yani benim düşüncem bu.
    7-son olarak yazdığım bu uzun yazıyı okuduğunuz için size sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum güzel yorumlarınızı bekliyorum iyi akşamlar

Psikolojik rahatsızlıklarda bazen tanılar birbirine karışır, biri başlar biter sonra diğeri başlar. Sürekli doktor kontrolünde olman tedavini hiç aksatmaman gerekir.
    Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

İşleniyor...
    X