Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Major depresyon yaşayanlar

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Major depresyon yaşayanlar

Merhaba arkadaşlar ben çok kötüyüm bana doktorum major depresyon teşhisi koydu ve ilaçlarımı kullanalı 30 günü aştı sormak istediğim :

1.ilaçlarımın etki etmemesi yan etkide etmiyor vicudumun metobolizmasıyla ilgili olabilir mi çünkü zamanında uyuşturucu kullandım ben
    2.serotoin hormonumu nasıl çalıştıra bilirim tekrar uyuşturucu olmadan
    3.Bu hastalık lanet birşey hiç bir hissiyatım ve hayata karşı hiç zevkim yok sizlerdede böylemi
    4.Neler yapmamı önerirsiniz bir filim öneririrmisiniz bu konuyu açmıştım (şimdiden teşekkürler yorumlarınız için dertleşelim)

Major falan bilmem ama depresyon çok kötü bişey ALLAH acil şifalar versin...
    bunda en önemli olan iyi şey senin depresyonda olduğunu kabul etmen bazı insanlar kabul etmez ve tedavi süreçlerini uzatırlar. antidepresanlatın etkisi 1 -2 ayda anlayamassın kolay kolay çünkü dirençli hastalıklarda faydalar uzun süre sonra etkisini göstermeye başlar 5-6 ay gibi iyi bir psikiyatriye gidiyosan zaten sana bilmen gerekenleri anlatmıştır... bu tür psikolojik hastalıkların en iyi tarafı insanın elinde olması tedaviyi kendine insan uygular geçmeye başladığı zaman sakın sakın doktorundan habersiz bırakma ilaçlarını tekrar etmesin...
    sana benim şahsi bi kaç önerim olucak bu süreci kolay atlatman için
    1- yanlız kalma çünkü insan yanlız kaldıkça düşünceler çıkmazına girer
    2-yeni eşyalar yeni arkadaşlıklar edinmen iyileşme sürecini hızlandırır
    3-içinde hiç bir şeyi tutma ağzına geleni söyle
    4-sıkıntıya iyi gelen dualar var çok faydalı oluyor(bilimsel olarak kanıtlı)
    5-uğraş bul kendine iş spor dil okulu vs

Yorum

umut kardeşim mesajın için çok teşekkürler dua konusuna gelirsek ben zatten hep dua ediyorum inşsllsh düzelirim çekmeyen bilemez

Yorum

sen dediklerimi yap iyi bir psikiyatriye git kesinlikle düzelir inan bana inşallah

Yorum

İşleniyor...
        X