Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Onsuz Yapamıyorum.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Onsuz Yapamıyorum.

........................
    Last edited by BarBess; 20-04-2014, 01:25 PM.

I don't suffer from insanity i enjoy every minute of it

Platonik aşk kötü bir durum gerçekten de. Bu dert yalnızca size mahsus da değil üstelik.
    Size tavsiyem, içinize hapsetmeyin bu konuyu. Bir arkadaşınıza hatta mümkünse o kişinin kendisine söyleyin.
    Çünkü bu aşk gözünüzde büyüdükçe, yalnızlaştıkça, kendinize olan güveniniz azaldıkça, aşk da şiddetlenir.
    Kafanızı dağıtmaya, uzun soluklu sosyal aktivitelere girmeye, yeni ortamlarda bulunmaya çalışın.
    Ne olursa olsun yalnız kalmayın, melankoliye kapılmayın.
    Hayat yaşayanlarındır !!!

Yorum

Ah işte tam benim uzmanı olduğum bir konu.Yaşınızı bilemiyorum ama ben de üniversite yıllarında aynı durumda bir kıza aşık olmuştum.Hemde öyle böyle değil aynı sizin gibi.Olmadı bir türlü ona açılamadım.Sadece son sene bir aracı ile haber gönderdim,zaten ciddi düşündüğü biri varmış ama en azından haberi oldu.Yıllar geçti evliyim kızım var,eşimi çok seviyorum.Ancak gençlikteki heyecan bir başkaydı.Galiba gençliğin verdiği ekstra bir heyecan olsa gerek.Size tek tavsiyem sabretmeniz.Zamanla inanın unutacaksınız.Hele karşınıza doğru biri çıksın bu ruh halinden eser kalmaz.Bana inanın.Ama kolay geçmeyecek,hem de çok zor çok metin olmalısınız.Hayata pozitif bakın.Başka da yapacak birşey yok.Çok gözyaşı dökülecek ama bir gün bitecek bu acınız.

Yorum

:Allah der ki: "Kimi benden çok Seversen, onu senden alırım." ve ekler:

"Onsuz yaşayamam deme, seni onsuz da yaşatırım."

ve mevsim geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur, sabır taşar, canından saydığın yar bile bir gün el olur...

Aklın şaşar, dostun düşmana dönüşür, düşman kalkar dost olur, öyle garip bir dünya...

Olmaz dediğin ne varsa hepsi olur...

Düşmem dersin düşersin, şaşmam dersin şaşarsın.

En garibi de budur ya... Öldüm der durur, yine de yaşarsın...

Mevlana

Yorum

üsad yunus emre nedemiş ?
          Kime gönül verdimse benimle yar olmadı halimi bilip derdimi sorup bana vefakar olmad ..!!!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: scout View Post
            Platonik aşk kötü bir durum gerçekten de. Bu dert yalnızca size mahsus da değil üstelik.
            Size tavsiyem, içinize hapsetmeyin bu konuyu. Bir arkadaşınıza hatta mümkünse o kişinin kendisine söyleyin.
            Çünkü bu aşk gözünüzde büyüdükçe, yalnızlaştıkça, kendinize olan güveniniz azaldıkça, aşk da şiddetlenir.
            Kafanızı dağıtmaya, uzun soluklu sosyal aktivitelere girmeye, yeni ortamlarda bulunmaya çalışın.
            Ne olursa olsun yalnız kalmayın, melankoliye kapılmayın.
            Sevgili scout dostum, öncelikle yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.
            Evet biliyorum platonik aşk mağduru olan bir sürü kişi var. Ben bu mevzuyu pek öncesinden arkadaşlarıma açmış bulunuyordum zaten.
            Fakat aynı şeylerden çok mu bahsettim bilmiyorum ama artık bu durumdan sıkıldıklarını belli eden davranışlarda bulundular. Ben de vazgeçtim artık onlara anlatmaktan.
            Çünkü sevgimin büyüklüğünü anlamıyorlardı.
            İçime kapanık bir insanımdır evet, ama yine de bir sürü uğraşım vardır. Sürekli gittiğim gitar kursu, tezhip dersleri vs. gibi aktivitelerde bulunuyorum.
            Elimden geldiğince arkadaşlarımla da takılmaya çalışıyorum. Fakat bu böyle bir şey ki başka bir işle uğraşırken de onu aklımda çıkaramıyorum.
            O sürekli benimle. Benim yanımda sanki. Her baktığım şey de o var. Bu tür aktiviteler de kar etmiyor anlayacağınız.
            O kişiye bu konuda açılmam mümkün değil. Hem zaten sanıyorum ki aşk itirafı duyduğu kızlar az değildir. Onlardan biri olmak istemiyorum.
            Yine de değerli önerilerinin hepsi için teşekkür ederim. Bir eksiğim varsa uygulamaya çalışacağım.
            Last edited by BarBess; 14-03-2014, 09:33 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: peneus View Post
              Ah işte tam benim uzmanı olduğum bir konu.Yaşınızı bilemiyorum ama ben de üniversite yıllarında aynı durumda bir kıza aşık olmuştum.Hemde öyle böyle değil aynı sizin gibi.Olmadı bir türlü ona açılamadım.Sadece son sene bir aracı ile haber gönderdim,zaten ciddi düşündüğü biri varmış ama en azından haberi oldu.Yıllar geçti evliyim kızım var,eşimi çok seviyorum.Ancak gençlikteki heyecan bir başkaydı.Galiba gençliğin verdiği ekstra bir heyecan olsa gerek.Size tek tavsiyem sabretmeniz.Zamanla inanın unutacaksınız.Hele karşınıza doğru biri çıksın bu ruh halinden eser kalmaz.Bana inanın.Ama kolay geçmeyecek,hem de çok zor çok metin olmalısınız.Hayata pozitif bakın.Başka da yapacak birşey yok.Çok gözyaşı dökülecek ama bir gün bitecek bu acınız.
              İnan şuan mutlu olduğunuz için sizin adınıza çok sevindim.
              Ne mutlu ki size bu kara sevdayı yüreğinizden söküp atabilmişsiniz. Rabbim dilerim size eşinizle çocuklarınızla daha çok güzel günler gösterir.
              Ama benim için onsuz mutluluk diye bir şeyin mümkünü yok. Sadece kof bir sözcükten ibaret.
              Sabretmekten başka hiçbir çarem yok zaten. Dediklerinizi uygulamaya çalışıp daha pozitif olmaya çalışacağım, teşekkür ederim.

Yorum

İnsanligin baslangicindan itibaren baslayan ask konusu guncelligini asla yitirmeyecektir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ELizz View Post
                  :Allah der ki: "Kimi benden çok Seversen, onu senden alırım." ve ekler:

"Onsuz yaşayamam deme, seni onsuz da yaşatırım."

ve mevsim geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur, sabır taşar, canından saydığın yar bile bir gün el olur...

Aklın şaşar, dostun düşmana dönüşür, düşman kalkar dost olur, öyle garip bir dünya...

Olmaz dediğin ne varsa hepsi olur...

Düşmem dersin düşersin, şaşmam dersin şaşarsın.

En garibi de budur ya... Öldüm der durur, yine de yaşarsın...

Mevlana
                  Sevgili ELizz, okuduğun için sana da çok teşekkür ederim.
                  Mevlana'nın bu sözünü ben de çok iyi biliyorum ve tasdik de ediyorum. Ben bu aşkımı bazı bazı dostlarıma açtığımda "İnan biz beşeri bir varlığa bu kadar aşk duyulacağını bilmezdik, sen bambaşka bir şeysin. Ömür beşer bir varlığa adanmak için çok kısa" gibisinden sözler duydum. Ama bu benim elimde olan bir şey değil. Her şeyin sevgisi ayrı, onun sevgisi apayrı bir şey benim için. O olmazsa hayatımda mutlaka bir eksiklik hissediyorum. Aslında böyle büyük aşkların insanı İlahi Aşk'a daha fazla yaklaştırdığını duymuştum. Hayırlısı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: poyraz_ View Post
                    üsad yunus emre nedemiş ?
                    Kime gönül verdimse benimle yar olmadı halimi bilip derdimi sorup bana vefakar olmad ..!!!
                    Üstad pek doğru söylemiş evet, ama gönül ferman dinlemiyor ne yazık ki

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Aftermath View Post
                      İnsanligin baslangicindan itibaren baslayan ask konusu guncelligini asla yitirmeyecektir.
                      Güncelliğini yitirmemeli de zaten. Aşk güzel bir duygu. Tabii karşılıklıysa.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BarBess View Post
                        Güncelliğini yitirmemeli de zaten. Aşk güzel bir duygu. Tabii karşılıklıysa.
                        Tek tarafliysa sahte para gibi oluyor.

Tipki anladiginiz gibi Sn. Barbie

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Aftermath View Post
                          Tek tarafliysa sahte para gibi oluyor.

Tipki anladiginiz gibi Sn. Barbie

Sn. Barbie yle ne kast ettiğinizi anlayamadım sanırım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BarBess View Post
                            Sevgili scout dostum, öncelikle yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.
                            Evet biliyorum platonik aşk mağduru olan bir sürü kişi var. Ben bu mevzuyu pek öncesinden arkadaşlarıma açmış bulunuyordum zaten.
                            Fakat aynı şeylerden çok mu bahsettim bilmiyorum ama artık bu durumdan sıkıldıklarını belli eden davranışlarda bulundular. Ben de vazgeçtim artık onlara anlatmaktan.
                            Çünkü sevgimin büyüklüğünü anlamıyorlardı.
                            İçime kapanık bir insanımdır evet, ama yine de bir sürü uğraşım vardır. Sürekli gittiğim gitar kursu, tezhip dersleri vs. gibi aktivitelerde bulunuyorum.
                            Elimden geldiğince arkadaşlarımla da takılmaya çalışıyorum. Fakat bu böyle bir şey ki başka bir işle uğraşırken de onu aklımda çıkaramıyorum.
                            O sürekli benimle. Benim yanımda sanki. Her baktığım şey de o var. Bu tür aktiviteler de kar etmiyor anlayacağınız.
                            O kişiye bu konuda açılmam mümkün değil. Hem zaten sanıyorum ki aşk itirafı duyduğu kızlar az değildir. Onlardan biri olmak istemiyorum.
                            Yine de değerli önerilerinin hepsi için teşekkür ederim. Bir eksiğim varsa uygulamaya çalışacağım.
                            bak seninle olayı analiz edelim. arkadaşların aynı şeyleri duymaktan sıkılmış, hoşlandığın çocuk senden sıkılmış, sen halinden sıkılmışsın yanlış anlamadıysan.
                            şu anda almış olduğun kararlar, platonik aşka neden olan sıkıcı kararlar sanırım. aldığın kararları değiştirmeden durumun değişmemesi doğal bir durum.
                            farklı bir çözüm yolu bulmalısın. ve yapmadığın şeyde gidip onunla konuşmak. olumsuz bir cevap alsan da içinde taşımadığın için mutlu olacaksın.

aşk utanılacak bir duygu değil. değerli ve özel bir his. bana bir kız bunu söylediğinde teşekkür ediyorum, hoşlanmasam da.
                            utanırım sıkılırım gibi düşüncelerden kurtul. yenilikçi olmalısın bence.
                            Hayat yaşayanlarındır !!!

Yorum

Yaziyi bitirdikten sonra yuzumde aci bir tebessum belirdi. Benimde boylesi bir durum basimdan gecti ve bunun ask oldugunu bir kac ay once ogrendim. Aradan gecen 10 sene icinde ancak anladim. Sevgili olamiyacaksam arkadas kalayim'i 8 sene boyunca yasamis biri olarak sana onerim su; uzak dur onunla yasayacagin herhangi bir deneyim seni dahada zayiflaticak hayatinda yapman gerekenlerden alikoyar, hedeflerinden uzaklastirir, ozguvenin gelismez ve buna bagli olarak pek cok sorunla karsilasirsin.
                              Bu insanla aslinda bir iliskim oldu yani benimle cinsel fantezilerini giderirken, baskasiylada duygusal bir iliskisi vardi ve nasil diyorlar askimizdan sanirim bunu bile gormemeyi seciyordum. Bir insan sevdigini paylasirmi, eger ozguven sorunu varsa paylasir. Kimsenin almadigi bir kokuyu alirdim basimi dondurur ve kokuyu anlatmaya calisirdim lakin benim yarattigim bir kokuydu tipki yarattigim diger duygular gibi. Hadi iliski bitti ondan sonra 13 senelik en iyi arkadasimla benim evimde iliskileri basladi ve gozlerimin onunde olan bitenlerin hissettirdikleriyle baskalasim gecirdim, hayatin sifreleri onume serildi ama bedeli cok buyuktu. Tum bu olanlardan oturu iki kere degil ulke kita degistirdim. Hicbirseyi unutmuyorsun ama bunca zaman icinde gormek istemedigin herseyide hatirlamaya basliyorsun. Iste o zaman girdigin deligin nasil bir yer oldugunu hatirlamaya basliyorsun ve yaptigin her hatanin yasini tutuyorsun ama geciyor.
                              Sozun ozu su bir iliski yasiyorsun ya da yasamiyorsun one li degil asil gormemiz gereken ilikiyle olan iliskinin ne durumda oldugu. Suan bir iliskin yok ama bir iliski icinde olabilecek duygularin pek cogunu yasiyorsun o halde bunlari sen mi yasiyorsun yoksa o mu yasatiyor. Bu sorularin cevaplarini kendine verebilmen gerekli.

Yorum

İşleniyor...
                              X