Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Güzel geçen 8 ayın ardından

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Güzel geçen 8 ayın ardından

yaklaşık 8 aydır iyiydim,öncesinde ağır depresyon vardı. 5 ayım spor ve çeşitli etkinliklerle geçti depresyondan çıkmıştım.

ardından kısa vadede ameliyatla sonuçlanabilecek bir hastalık çıktı bende. sporu falan bıraktım.bu kez hipomani oldum.birçoğunuz bilir ama bilmeyeniniz için söyliyim,hipomani kişiye kendini adeta cennetteymiş gibi hissettirir, kişi olduğundan çok farklı davranır,bir sürü kişilik bölünmesine uğrar. Ben genel olarak bahsettim,geri kalan maddeleri burdan okuyabilirsiniz http://www.psikoloji.gen.tr/showthre...Hipomani/page3

Her neyse daha sonra doktorum en yüksek evre olan manikliğe çevirmesin diye depakin isminde bi ilaç yazdı. Önce şurup olanını azar azar kullandım çünkü diğer ameliyatlık rahatsızlığım içinde ilaç kullanıyodum karaciğerim mahvolabilirdi. sonrasında mecburen tablete geçtim. kontrollü şekilde depakin chronoyu sabah 1 akşam 1 olmak üzere kullandım.

özellikle son 1 aydır öfke kontrolü konusunda müthiş sıkıntılar yaşamaya başladım. en olmayacak şeye bile sinirlenir oldum ve her defasında kendime zor hakim oldum.bunun üzerine doktorum doz artırımına gitti. öfkem azalır gibi oldu fakat bu seferde hipomaniden depresyona çöküş belirtileri başladı.4 gün sonra doktorla tekrar görüşüp yine eski doza döndüm ama hafta başından bu yana çok kötüyüm.eski , uyuşuk , ağır depresyonlu hallerime geri döndümDaha öncede hipomani olmuştum ve o dönemde 1 - 2 ayın ardından böyle sonuçlanmıştı. Ne zaman 1 adım ileri atsam 2 adım geri gidiyorum.

Yalandanda olsa 26 yıllık hayatımın belkide en güzel 3 aylık dönemiydi.Veya hadi 9 yıl diyelim.Çünkü lise hayatım bittiğinde bende bittim!!!Çünkü olumlu manada hiçbirşey olmadı hayatımda o dönemden sonra.Hadi 4 yıllık üniversiteyi geçtim,2 yıllık örgün bir üniversite bölümü dahi kazanamadım,sosyal fobi ve özgüvensizlik temelli rahatsızlıklarımdan dolayı bir işe dahi girip çalışamadım.kendi paramı kendim kazanamadım! Daha söyleyecek o kadar çok şey var ki dostlar. Allah kimseye ruhsal ve bedensel hastalık vermesin......
    Bu Dünyaya Lanetli Olarak Geldim, Lanetli Olarak Geberip Gideceğim...

ulan arkdaş bu depresyon ne illet bir hastalık anasını satım valla kanserden beter ya eğer birine beddua ederseiz Allah seni depresyona soksun hemi diyin kaç senedir bu hastalık yüzünden eridim bittim allah kismenin başına vermesin...

Yorum

geçmiş olsun.

Yorum

Geçmiş olsun kardeşim.
        ........

Yorum

Gecmis olsun.. malessef bu hastaliktan kurtulmak cok zor tam duzeldim sanarken herseyi yeniden basa sariyor..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iamintheair View Post
            geçmiş olsun.
            Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
            Geçmiş olsun kardeşim.
            Orjinal yazı sahibi: bir umut View Post
            Gecmis olsun.. malessef bu hastaliktan kurtulmak cok zor tam duzeldim sanarken herseyi yeniden basa sariyor..

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar ama poyraz arkadaşında dediği gibi ağır geçirilen depresyon öyle bir hastalıkki kanser gibi birşey. Eriyip bitiyorum yavaş yavaş

Yorum

aradan geçen 1 ayın ardından 1 adım ileriye gidiş yok

battikça batıyorum. yüzüm gözüm çöktü, saçlar beyazlamaya başladı

kurtuluşum işe başlamak, ablam vasıtasıyla bi çağrı merkezine iş başvurusu yaptım.

ama hiç ümidim yok. ne mülakatı geçebilirim. hadi geçtim diyelim bu halde ne işe konsantre olabilirim.hayatımda çoğu kez olduğu gibi rezil olduğumla kalırım

kendimede acıyorum ama ençok aileme üzülüyorum vede 25 senelik çocukluk arkadaşıma.onlar benim gibi birini hayatlarında haketmiyorlar!

Yorum

Bence bu bir geçiş dönemi. Yükselmişsin, sonra dibe inmişsin. Kısa süre sonra eski enerjine kavuşacaksın.

Yorum

İşleniyor...
                X