Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Daha önce intihar ettim ve yine

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Daha önce intihar ettim ve yine

Yaş 22.Tek böbrekliyim hipertansiyon hastasıyım bu aralar tansiyonum çok yükseliyor büyük 16 küçük 11 ecelimle ölmektense intihar etmek istiyorum ne yapabilirim aşırı tuz yiyip komaya girermiyim yaşama ihtimali düşük şekilde nasıl ölebilirim daha önceden zehir içmiştim vücuduma baya zarar verdi. Doktorun verdiği ilaçlardan bıktım sürekli yaptığı testlerden. Zaten hiç arkadaşım çok 3yıldır sevdiğim biri var o beni sevmiyor offf lanet olsun bana bütün suç bende herşeyin suçlusu benim savailar benim yüzümden oluyor benim yaşamamam lazım şizofren değilim en azından ölürüm hem organ ihtiyacı olanlara yardım ederim lütfen ne yapabilirim nasıl ölebilirim hipertansiyon tek böbrekliyim bunu da unutmayın lütfen arkadaşlar yok sigaram ve alkolüm yok. kahretsin allah beni nolursunuz yardım edin

niye herşeyin suçlusu sen olasın ki ? sigara,alkol bile kullanmayan birisin ve herşeyin suçlusu sensin öyle mi ?
    ego sum qui sum ...

Yorum

Önüne bir hedef koymadan sakın intihar etme intihar programlanmış bir ölüm şeklidir.

Yorum

intihar bir saçmalıktır. Sadece şükret rahatsızlıkların olabilir ama 5 yaşındaki lösemi hastaları meme kanseri genç kızlar ve bir o kadar sakat insanlar ve bunlar yaşamayı seviyorken sen tutmuşsun tek böbreğim var tansiyonum var muhabbeti yapıyorsun. Güçlü ol şuanda var olan hastalıklardan ölen yok. İntihar edip öbür dünyanıda mahvedeceğine şükret ve birşeyler yapmak kendine ailene sevdiklerine topluma yararlı olabilmek için çabala nasıl olsa hepimiz vakit saat geldiğinde öleceğiz tadını çıkar arkadaşım. İbadet et şükret imanını güçlerdir kadere ve kazaya inan.

Yorum

Ne şüküründen bahsediyorsun sen yine... Insanın başına ne gelirse kendi hataları yüzünden gelir...

Yorum

İntahar etmek güçsüz, zayıf, korkak insanların kendince kurtuluş yolu olarak gördüğü bir yoldur. Ama ben burada bu kadar güçsüzüm korkağım ve zayıfım ama ahirette o acılara dayanicak kadar güçlüyüm, cesurum dersen buyur kardesim seçenek senin. Benim ahiret ile ilgili tereddütlerim var dersende mesaj atarsın kardesim ne şüphen ne sorunun varsa bilgim dahilinde cevaplarım.

Yorum

yanlış biliyorsun intihar bir çözümdür.

Yorum

Algea selam kardesim nasılsın? Daha önce intahar edip geri geldin sanırım

Yorum

doğru dedin intihar sonrası insanın çakraları açılıyor....

Yorum

Tek böbrekli ve tansiyon problemi yaşıyor olman yüzünden mi intihar etmek istiyorsun?? Ha, bir de sevdiğin kız seni sevmiyormuş bundan... Küçümsediğimden değil, ama biraz etrafına bakmanı tavsiye ederim.. Görme engellileri düşün mesela.. Sürekli kap karanlık bir yerde, ne renk var ne ışık... Ama hiçbiri ölmeyi düşünüyor mu? Aksine hayata tutunup, okuyorlar, hayatla mücadele ediyorlar.. yada kolu-bacağı olmayan insanları... Bir basamağı çıkmak bizim için ne kadar kolay, ama onlar zorluklarla bu sosyal çevrede yaşıyorlar ve üstüne üstlük kolları olmadığıı halde ressam olan, bacağı olmadığı halde yüzme şampiyonu olan nice engelliler var.... Senin tek böbreğin ve tansiyonun engelden sayılmıyor maalesef Ya da sevginize karşılık verilmemesi.. Dünyada başka kız mı yok
                    Ama sorunun psikolojik, hayata bağlanmada sorun yaşıyorsun... Yaşama hevesi, geleceğe dair umutla bakman lazım... Öncelikle senin yokluğunda acı çekecek insanları; aileni düşün mesela... Onlar senin iyi olmanı her zaman isterler... Sonra gelecekle ilgili planların, umutların, amaçların olmalı.... Seni hayata bağlayacak meşguliyetler mesela... Sosyal yardımlaşmalar hem topluma hem de kendimiz için çok faydalıı bir şey bence....
                    Umarım çabucak atlatırsınız.. Sağlıklar dilerim...
                    I've been alone all along

Yorum

peki hiç düşündünmü geçmişte yaptığım intiharın vücuduma verdiği zararların bedelini nasıl ödeyeceğini..

ALLAH istemedimi asla ölemessin ama yaralı kalabilirsin.. sen nasıl vücuduna zarar verme cürretinde bulunabiliyorsun.. hepimizin problemleri var.. yıllarca okb anksiyetele mücadeleler verdm.. kimsenin hayatı lüks değil..

ne yaparsan yapp asla bedenine zarar verme çünkü o senin en değerli varlıgındır..

Yorum

merhaba, geçmiş olsun.lütfen intiharı kafanızdan çıkarın.hepimiz bir gün öleceğiz.intihar ederek ölürsek bizi azap bekler ama hastalıktan ölürsek çektiğimiz acılar günahlarımız eksiltir.günahlarımız zaten affolmuşsa çektiğimiz acılar bize mükafat olarak geri döner.lütfen intiharı düşünmeyin.Allah şifa versin,geçmiş olsun tekrar.

Yorum

İşleniyor...
                        X