Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ramazan geliyor neyapcaz ??*

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ramazan geliyor neyapcaz ??*

ever ramazan yaklaşıyor her sene aynı sıkıntı aynı dert her sene ramazan ayları benim için çok zor geçiyor çok zorlanıyorum kendim epilepsi hastasıyım bir avuç ilca içiyorum hergün ailem bana zorla oruç tuıtturuyor. ortalık yerde nöbet geçirip millete rezil oluyorum babamın yüzünden açlık sıcak sıkıntı stres hepsi hastalığımı tetikliyor geçen sene ve ondan ncesinde oruç tutmadım ama ailem durmdan söyleniyor bende iş arıyorum inşallah bir iş bulursum gidip çalışacam birbirimizi ne kadar az görürsekl o kadar iyidir...

bencede is bulmalisin hem kendin rahat edersin maddi acidan hemde biraz bunalimin gider manevi acidan sana yarari olur..Ramazani cok seviyorum,,sahuru,hep birlikte yapilan kahvaltilari,,iftar icin hazirlanilan masada hep birlikte acilan oruclari,,bir de Türkiye de olsak ezan sesiyle acsak orucumuzu ahh ahh diyorum cani gönülden,,migrenim tutmasa oruclarimda sorun yasamam da migren beni zorluyor..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Havle View Post
      bencede is bulmalisin hem kendin rahat edersin maddi acidan hemde biraz bunalimin gider manevi acidan sana yarari olur..Ramazani cok seviyorum,,sahuru,hep birlikte yapilan kahvaltilari,,iftar icin hazirlanilan masada hep birlikte acilan oruclari,,bir de Türkiye de olsak ezan sesiyle acsak orucumuzu ahh ahh diyorum cani gönülden,,migrenim tutmasa oruclarimda sorun yasamam da migren beni zorluyor..
      iş bulmak çalışmak bende istiyorum ama ramazanı ben pek sein kadar sevmiyorum ramazan beni çok zorluyor ...

Yorum

Kimse kusura bakmasın kimsede üzerine lütfen alınmasın genel olarak söylüyorum kend adımada söylüyorum 11 ay hristiyan gibi yaşayıp 1 ay müslüman gibi yaşamak çok zoruma gidiyor...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Northstar View Post
          Kimse kusura bakmasın kimsede üzerine lütfen alınmasın genel olarak söylüyorum kend adımada söylüyorum 11 ay hristiyan gibi yaşayıp 1 ay müslüman gibi yaşamak çok zoruma gidiyor...

evet bak bunda haklısın işte adam 11 ay her türlü pisliği yapar ramazanda herkes Müslüman olur ....

Yorum

sadece ramazan gelince birden değişim yaşanması garip gerçekten. poyraz abi rahatsızsan tutmak zorunda değilsin aileni ikna edemez misin ?
            ego sum qui sum ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: valar.morghulis View Post
              sadece ramazan gelince birden değişim yaşanması garip gerçekten. poyraz abi rahatsızsan tutmak zorunda değilsin aileni ikna edemez misin ?
              ahh be kardeşim başımda öyle bir anne baba var ki ne halden anlar nede sorarlar bir derdin var mı diye ? saçlarım önce beyazladı şimdide dökülüyor ..

Yorum

dışarda ye poyraz tutuyorum hesabı . bakkal falan vardır atıştır birseyler eve gelince hacı hoca ol sonra .
                "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Orjinal yazı sahibi: .::yabancı::. View Post
                  dışarda ye poyraz tutuyorum hesabı . bakkal falan vardır atıştır birseyler eve gelince hacı hoca ol sonra .
                  mecbur öyle yapıyrum zaten geçen sene ramazandan bir kaç mekan öğrendim oraya gidiyorum en güzeli devlet hastanesine gidiyorum hastanelerin kantini ful çalışıyor oraya gidiyorum hasta gibi tost yiyiom su içiyorum ne yapim kardeşim benim durumum da belli yani ne yapim bizimkiler akşama kadar hacı hoca takılıyorlar ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: poyraz_ View Post
                    mecbur öyle yapıyrum zaten geçen sene ramazandan bir kaç mekan öğrendim oraya gidiyorum en güzeli devlet hastanesine gidiyorum hastanelerin kantini ful çalışıyor oraya gidiyorum hasta gibi tost yiyiom su içiyorum ne yapim kardeşim benim durumum da belli yani ne yapim bizimkiler akşama kadar hacı hoca takılıyorlar ...
                    onlar sevap değil günah kazanıyorlar. ye arkadaşım hiç acıma . küçük bir yerdesin galiba.
                    "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

onlar sevap değil günah kazanıyorlar. ye arkadaşım hiç acıma . küçük bir yerdesin galiba.

EVET YA sorma küçük yerdeyim normalde lokantaya git diyen arkadaşlarım var ama küçük yer birisi görür laf söz olur diye gidemiyorum o yüzden benim başka memlekete gitmem şart ....

Yorum

bir kaç ilaç kabı ve su masaya koy.görenler ilaç kullanıyor imajı sağlıyor. bir kaç kişiye de tavsiye ettim bunu. . istanbul güzel ya eskiden oruç tutanlara baskı vardı şimdi tutmayanlara

Yorum

bir kaç ilaç kabı ve su masaya koy.görenler ilaç kullanıyor imajı sağlıyor. bir kaç kişiye de tavsiye ettim bunu. . istanbul güzel ya eskiden oruç tutanlara baskı vardı şimdi tutmayanlara

: evet bu akıllıca güzelmiş bu bunu deneyecem ama onda önce düzgün bir iş bulmam lazm ....

Yorum

iş olayı yani istanbul da olsan rahat bulunur da başka şehirde pek etkim yok. yardımcı olamam. ama özgüven ve çalışmayı hedefledin alanda kendini geliştir. özgüven in sağlam kalsın. aksi durumda özgüveni yerinde olmayan biriyle insanlarlâ kimse çalışmak istemez.

Yorum

islamın hoşgörü dini olmasına rağmen böyle görüntülerle karşılaşmak üzüyor...

Yorum

İşleniyor...
                              X