Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Oluye uzulmek

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Oluye uzulmek

Anneannem oleli 1yil oldu oldugunde uzuldum ama cok uzulmedim.cunku daha onceden 3kere oldugunu sanmistim oldu dirildi yani anneannemi cok severdim ziyaretinde arabada bile yattim onun icin yani fazla birsey degil ama... simdilerde arada hatirlayip hatirlayip agliyorum ne oldu boyle bilmiyom bir anda onu hatirlayip agliyom
    Aciz insanlar yok olmasindan büyük bir haz aliyorum.
    GökTürk imp. Tong Yabgu

cünkü önceden üc kere öldügünü sanmissin,,yine"sanmis" olabilirmisin acaba?
    baktin ki gitti gelmiyor acisi yeni yeni yüregine islemis olabilir..(bu arada nasil öldügünü sanmistini orayi anlayamadim ama)

Yorum

Ölüye ağıt yakmak töresel bir davranış biçimi. Eğer anneannenin hayatında bir katkısı olmadıysa. Unut gitsin. Ölen ile ölünmez...

Yorum

Ölümümün acısı sonradan çıkar. İlk şok devresinde birşey anlayamaz insan ama birkaç gün, bir iki haftada maksimum seviyeye ulaşması lazım. Sende biraz geç olmuş bu dönem. Hepimiz için hak olan, çok az hatırladığımız, lezzetlerin sonu ölüm. Şükür ki, ölümü hergün mutlaka hatırlarım. Allah rahmet eylesin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Havle View Post
          cünkü önceden üc kere öldügünü sanmissin,,yine"sanmis" olabilirmisin acaba?
          baktin ki gitti gelmiyor acisi yeni yeni yüregine islemis olabilir..(bu arada nasil öldügünü sanmistini orayi anlayamadim ama)
          Bir kac kere kalbi durmustu doktarlar sabaha cikmaz demislerdi birde bizi telle aradiklarinda yalan soylediklerini oldugunu sanmistik.
          GökTürk imp. Tong Yabgu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
            Ölümümün acısı sonradan çıkar. İlk şok devresinde birşey anlayamaz insan ama birkaç gün, bir iki haftada maksimum seviyeye ulaşması lazım. Sende biraz geç olmuş bu dönem. Hepimiz için hak olan, çok az hatırladığımız, lezzetlerin sonu ölüm. Şükür ki, ölümü hergün mutlaka hatırlarım. Allah rahmet eylesin.
            Ben asiri nostaljik bir insanim hemen hemen hicbir olayi unutmam insallah omur boyu surmez.
            GökTürk imp. Tong Yabgu

Yorum

Allah anneannene ve bütün ölmüşlerimize rahmet eylesin.

Onu hatırladığın her an, aklına onun söylediği hoş bir cümleyi ya da güzel bir hareketini getirebilirsin, onun bir hareketini taklit edebilirsin. İnsan böyle yapınca gerçekten o sevdiği kişiyi içinde yaşattığını hissedebiliyor. Sevdiklerimizi yarına götürmek bizim elimizde...

Yorum

Unutacaksın. Unuttuğun gün, unuttuğunu bile hatırlamayacaksın. Yeryüzünde nöbetleşe bekleyen kalabalık sürüleriz biz. Sürekli yer değiştiririz. Bu dünyadaki bekayı da istemem zaten. Çıkış biletimi verseler hemen çeker giderdim. Ben de merhume anneannemin defnini hatırlarım. Acıyla değil, huzurla hatırlarım. Saftı, tertemizdi, aklı fesada çalışmazdı. Son yıllarda çocuk kadar masum olmuştu. Mekanı cennet olsun. Ölüm en güzel kavuşma, toprak en güzel döşektir.
                Orjinal yazı sahibi: Bishido View Post
                Ben asiri nostaljik bir insanim hemen hemen hicbir olayi unutmam insallah omur boyu surmez.

Yorum

2 sene içinde ölen yakınlarım

Dedem öldü öldüğü gün kantindeydim kötü bişey oldu dedim kendi kendime odaya çıktım telefon çaldı ablammış abla dedem öldü dimi dedim ağlamaya başladı.
                  Aradan zaman geçti anneme babaannemin beyninde tümör olduğunu yoksa kimsenin bu kadar kötü olamayacağını söylüyordum ama annemin sabrı tükenmişti aradan zaman geçti kadının beyninde tümör varmış öldü.Sonra rüya gördüm ben büyük amcam babam mezarlıktayız mezarlarından dedem ve babaannem çıktı 2 kişi daha gelecek dediler.Babaannem ısrarla beni çağırdı yok dedim ben gencim daha bi süre öyle bekledik sonra büyük amcam gitti babamla ben kaldık babaannem uzun süre beni çağırdı yok dedi uzun süre bekledikten sonra babam sen daha gençsin deyip gitti.Bu rüyadan sonra sağlık olarak ortada hiç bir belirgin problemi olmayan büyük amcam öldü.Hemen olmadı ama gerçekten rüyam da beklediğimiz gibi bir kaç ay sonra öldü.Aradan yine zaman geçti aradılar gene evden onlar aramadan önce rüya görmüştüm rüyamda annaannem karşımda anne anneannem ölmedi mi diyorum annem ağlıyor neyse aradılar dedim anne anneannem mi öldü evet dedi öleli olmuş biraz üzülmiyim diye söylememiş aynen rüyamdaki gibi.Bakalım şimdi ya peder ya ben.Ama arada daha küçük yengem dayımın kayınpederi falan var.Nası bi aileysek kuzenim iki sene önce anneannemle dedemin öleceğini görmüş arka arkaya annemden zaten hiç bahsetmiyorum bile

Ölenle ölünmüyor hayat devam ediyor.Babaanem öldükten sonra otogara gidiyorduk babamla senin canın mı sıkıldı bu ölüm olaylarına demişti.He demiştim.Üzülecek bi şey yok ben sevdiğim herkesi kendi elimle gömdüm gün gelecek sende beni gömeceksin demişti tabi ben onunla ilgili rüyayı ona hiç anlatmadım yeni gördüğümden de haberi yok.
                  Bu hayat ne kadar tuhaf bi şeydir arkadaş

Babamın dediği gibi ölenle ölünmüyor hayat devam ediyor.Ölenle ölmeyin ölmekte acele etmeyin bi gün zaten öleceksiniz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sınırsız View Post
                    2 sene içinde ölen yakınlarım

Dedem öldü öldüğü gün kantindeydim kötü bişey oldu dedim kendi kendime odaya çıktım telefon çaldı ablammış abla dedem öldü dimi dedim ağlamaya başladı.
                    Aradan zaman geçti anneme babaannemin beyninde tümör olduğunu yoksa kimsenin bu kadar kötü olamayacağını söylüyordum ama annemin sabrı tükenmişti aradan zaman geçti kadının beyninde tümör varmış öldü.Sonra rüya gördüm ben büyük amcam babam mezarlıktayız mezarlarından dedem ve babaannem çıktı 2 kişi daha gelecek dediler.Babaannem ısrarla beni çağırdı yok dedim ben gencim daha bi süre öyle bekledik sonra büyük amcam gitti babamla ben kaldık babaannem uzun süre beni çağırdı yok dedi uzun süre bekledikten sonra babam sen daha gençsin deyip gitti.Bu rüyadan sonra sağlık olarak ortada hiç bir belirgin problemi olmayan büyük amcam öldü.Hemen olmadı ama gerçekten rüyam da beklediğimiz gibi bir kaç ay sonra öldü.Aradan yine zaman geçti aradılar gene evden onlar aramadan önce rüya görmüştüm rüyamda annaannem karşımda anne anneannem ölmedi mi diyorum annem ağlıyor neyse aradılar dedim anne anneannem mi öldü evet dedi öleli olmuş biraz üzülmiyim diye söylememiş aynen rüyamdaki gibi.Bakalım şimdi ya peder ya ben.Ama arada daha küçük yengem dayımın kayınpederi falan var.Nası bi aileysek kuzenim iki sene önce anneannemle dedemin öleceğini görmüş arka arkaya annemden zaten hiç bahsetmiyorum bile

Ölenle ölünmüyor hayat devam ediyor.Babaanem öldükten sonra otogara gidiyorduk babamla senin canın mı sıkıldı bu ölüm olaylarına demişti.He demiştim.Üzülecek bi şey yok ben sevdiğim herkesi kendi elimle gömdüm gün gelecek sende beni gömeceksin demişti tabi ben onunla ilgili rüyayı ona hiç anlatmadım yeni gördüğümden de haberi yok.
                    Bu hayat ne kadar tuhaf bi şeydir arkadaş

Babamın dediği gibi ölenle ölünmüyor hayat devam ediyor.Ölenle ölmeyin ölmekte acele etmeyin bi gün zaten öleceksiniz.
                    Seninde cidden ne sacma bir ailen varmis mubarek cinlenmis filan olmayin bana oyle geldi.
                    GökTürk imp. Tong Yabgu

Yorum

İşleniyor...
                    X