Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İş Konusu Beni Mahfediyor..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İş Konusu Beni Mahfediyor..

Merhaba Arkadaşlar.
    İş konusu içimi çok sıkıyor.Mesleğim sekreterlik.İnanılmaz düşük bir maaşa her depertmanın işini yapıyorum.Yani manevi yada maddi karşılığını alsam hiç sorun değil ama köle gibi kullanıyorlar çoğu zaman..Yaşım 33 yani belli bir yaştayken insana çok ağır geliyor bunlar..İş yerinde hiç huzurum yok..

Buarada Tabiki İşim olduğu için hep şükür ediyorum en azından çalışıyorum diyorum ama böylesi haksız şartlarda çalışmak da çok dokunuyor insana..Yeni iş arasam haklı olarak başka departmanlarda deneyim istiyorlar o da bende yok..2 yıllık büro yönetimi mezunuyum yaptığım işler hep çağrı merkezi,santral,resepsiyonist tarzında..

Keşke kendimi muhasebe yada örneğin grafik tarasım bölümlerinde geliştirseydim diyorum fakatyoğun ailevi sıkıntılarımdan ve hastalığımdan önümü göremeyecek haldeydim hep.Ve hayatım boyunca hep aileme destek olma para getirme uğraşımdan kendime hiç yatırım yapamadım ki.Bu konuda hatalıyım biliyorum ;(
    of offf iş konusu dahil herşey o kadar tatsız ki canım çok sıkılıyor Tabi bir yandan da Allah'ım bu günleri de aratmasın buna şükür tabiki de, ama yine de zor..
    Last edited by mavi mavi; 30-07-2014, 03:30 PM.
    :10:

Mavi mavi merhaba. İş konusu gerçekten çok sıkıntılı. Ben uzun süredir iznin kullanıyordum. Şimdi tekrar başlamaya karar verdim. İş konusu beni de çok endişelendiriyor. Kendimi çok yetersiz hissediyorum. Hafıza problemlerim var. Uyum problemlerim var hastalığım var ne yapacağım bilmiyorum. Eylül ayında iznim bitiyor tekrar başlayacağım şimdiden kaygılar beni mahvediyor. Kendi yaptığım hatalarım yüzünden hayatım içinden çıkılmaz hale geldi. Allah yardımcımız olsun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mavi mavi View Post
      Merhaba Arkadaşlar.
      İş konusu içimi çok sıkıyor.Mesleğim sekreterlik.İnanılmaz düşük bir maaşa her depertmanın işini yapıyorum.Yani manevi yada maddi karşılığını alsam hiç sorun değil ama köle gibi kullanıyorlar çoğu zaman..Yaşım 33 yani belli bir yaştayken insana çok ağır geliyor bunlar..İş yerinde hiç huzurum yok..

Buarada Tabiki İşim olduğu için hep şükür ediyorum en azından çalışıyorum diyorum ama böylesi haksız şartlarda çalışmak da çok dokunuyor insana..Yeni iş arasam haklı olarak başka departmanlarda deneyim istiyorlar o da bende yok..2 yıllık büro yönetimi mezunuyum yaptığım işler hep çağrı merkezi,santral,resepsiyonist tarzında..

Keşke kendimi muhasebe yada örneğin grafik tarasım bölümlerinde geliştirseydim diyorum fakatyoğun ailevi sıkıntılarımdan ve hastalığımdan önümü göremeyecek haldeydim hep.Ve hayatım boyunca hep aileme destek olma para getirme uğraşımdan kendime hiç yatırım yapamadım ki.Bu konuda hatalıyım biliyorum ;(
      of offf iş konusu dahil herşey o kadar tatsız ki canım çok sıkılıyor Tabi bir yandan da Allah'ım bu günleri de aratmasın buna şükür tabiki de, ama yine de zor..
      Merhaba mavi mavi bu iş konusunu hiçte öyle düşünme derim yazdıklarını okuduğuma göre muhasebede çalışsam belki daha iyi olur demişsin evet bir bakıma iyi olur ben şu an büyük bir şirketin muhasebe bölümünde çalışıyorum inan muhasebeden başka işlerde veriyorlar bu hangi iş olursa olsun sana başka alanlardaki işleride dayayacaklardır şu an hani biraz daha iyi bi iş yerindeyim çok şükür eski işimde muhasebecilik yapıyordum ama yanında başka işlerde vermişlerdi eski işimde ilk girdiğimde bana sadece muhasebe işi yapacaksın dediler bi hotelde başlamıştım sonra noldu biliyormusun satınalmayada ben bakmaya başladım en kötüsüde neydi biliyormusun gittikçe başka saçma sapan işlerde yapıyordum bi bakmışım ki bellboy olmuşum bi bakmışımki müşterinin arabasını hotelin önüne getirmiş ona anahtarını teslim ediyordum he sonra noldu olacak gibi değildi kafama yatmamaya başladı seninki gibi işim çok sıkıntılı ve stresli olmaya başladı ve dediğin gibi en önemlisi maddi anlamda asgari ücretle çalışıyordum mesai cart,curt dinleme hiçbirşey yoktu gün gelir telefon çalar pazar günü bile gider iş yapardım o halde kötüydü durum böyle olunca bende bir yandan çalışırken bir yandanda iş araştırmaya başladım şimdi çok şükür biraz daha iyi bir şirketteyim en azından şimdi öyle düşünüyorum ilerde ne olur allah bilir çok şükür allah bizi bugünlerimizden geri koymasında herşey hallolur sana tavsiyem eğer muhasebecilik felan düşünüyorsan kursa gitme imkanın varsa kursa gidip sertifika al derim çünkü dediğin gibi deneyim istiyorlar yada tanıdığının bir iş yerinde çalışıp bu işleri kapmaya çalışacaksın hayat mücadele işte gerçekten bu işin sağlığından olacağını düşünüyorsan başka işlerde araştırabilirsin bendede öyle olacaktı çünkü artık kafa ve vücut olarak hiç iyi durumda değildim allah büyük bi kapıyı kapatır bi kapıyı açar sen yeterki istekli ve azimli ol..
      Last edited by Negatif; 30-07-2014, 04:36 PM.
      Arsız Ayaklar Altında Alın Teri...

Yorum

Bu benim hayatımdaki en büyük sorun.bunu cozebilseydim hayatımdaki sorunların cogundan kurtulmuş olacaktım.ama olmadı bundan sonrada cozemem.hayatta başarısız oldum sonuna geldim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: algea View Post
          Mavi mavi merhaba. İş konusu gerçekten çok sıkıntılı. Ben uzun süredir iznin kullanıyordum. Şimdi tekrar başlamaya karar verdim. İş konusu beni de çok endişelendiriyor. Kendimi çok yetersiz hissediyorum. Hafıza problemlerim var. Uyum problemlerim var hastalığım var ne yapacağım bilmiyorum. Eylül ayında iznim bitiyor tekrar başlayacağım şimdiden kaygılar beni mahvediyor. Kendi yaptığım hatalarım yüzünden hayatım içinden
          çıkılmaz hale geldi. Allah yardımcımız olsun
          Algea cevabin icin cok sagol benim de nazen dikkat ve hafiza problemlerim oluyor seni cok iyi anliyorum..ve bu halimiz ne kadar da dikkat etsek patronun dikkatini cekiyor sikinti oluyor.BUarada eylul de ise baslicam diye simdiden sikinti duyuyorum demissin daha iki ay var tadini cikarmaya calis, kendine bu iki ayi zehir etme bosver tadini cikar )

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Negatif View Post
            Merhaba mavi mavi bu iş konusunu hiçte öyle düşünme derim yazdıklarını okuduğuma göre muhasebede çalışsam belki daha iyi olur demişsin evet bir bakıma iyi olur ben şu an büyük bir şirketin muhasebe bölümünde çalışıyorum inan muhasebeden başka işlerde veriyorlar bu hangi iş olursa olsun san başka alanlardaki işleride dayayacaklardır ani biraz daha iyi bi iş yerindeyim çok şükür eski işimde muhasebecilik yapıyordum ama yanında başka işlerde vermişlerdi eski işimde ilk girdiğimde bana sadece muhasebe işi yapacaksın dediler bi hotelde başlamıştım sonra noldu biliyormusun satınalmayada ben bakmaya başladım en kötüsüde neydi biliyormusun gittikçe başka saçma sapan işlerde yapıyordum bi bakmışım ki bellboy olmuşum bi bakmışımki müşterinin arabasını hotelin önüne getirmiş ona anahtarını teslim ediyordum he sonra noldu olacak gibi değildi kafama yatmamaya başladı seninki gibi işim çok sıkıntılı ve stresli olmaya başladı ve dediğin gibi en önemlisi maddi anlamda asgari ücretle çalışıyordum mesai cart,curt dinleme hiçbirşey yoktu gün gelir telefon çalar pazar günü bile gider iş yapardım o halde kötüydü durum böyle olunca bende bir yandan çalışırken bir yandanda iş araştırmaya başladım şimdi çok şükür biraz daha iyi bir şirketteyim en azından şimdi öyle düşünüyorum ilerde ne olur allah bilir ok şükür allah bizi bugünlerimizden geri koymasında herşey hallolur sana tavsiyem eğer muhasebecilik felan düşünüyorsan kursa gitme imkanın varsa kursa gidip sertifika al derim çünkü dediğin gibi deneyim istiyorlar yada tanıdığının bir iş yerinde çalışıp bu işleri kapmaya çalışacaksın hayat mücadele işte gerçekten bu işin sağlığından olacağını düşünüyorsan başka işlerde araştırabilirsin bendede öyle olacaktı çünkü artık kafa ve vücut olarak hiç iyi duruma değildim allah büyük bi kaıyı kapatır bi kapıyı açar sen yeterki istekli ve azimli ol..
            Negatif mesajin icin cok sagol umut dolu bir mesaj olmus eline saglik..benim de tek carem calisirken is aramak hayirlisi olsun..buarada muhasebe de cok zor is haklisin.herkes is yukler, en iyisi patron olmak

Yorum

Orjinal yazı sahibi: antonio_montana View Post
              Bu benim hayatımdaki en büyük sorun.bunu cozebilseydim hayatımdaki sorunların cogundan kurtulmuş olacaktım.ama olmadı bundan sonrada cozemem.hayatta başarısız oldum sonuna geldim
              Cevabin icin cok sagol ben de hayatta hep basarisiz oldum ben de sonuna geldigimi hissediyorum bazen cok izdirap cekiyorum

Yorum

ben 1991 den beri hemen hemen hiç çalışmadım denebilir.
                müzisyenim ama para karşılığı çalışmıyorum.
                ama hiç para sıkıntısı çekmedim. para durumum gayet iyi denebilir.
                tek çocuğum ve ailemin tüm birikimini tek başıma kullanıyorum.
                mirasyedi diyebilirsiniz!
                kapitalizm böyledir! köle gibi çalışanlar züğürt yaşar. rant geliri ile insan zengin olur!

Yorum

ailen baya zengin olsa gerek
                  ego sum qui sum ...

Yorum

Sevgili mavi, duymak istediğin şey nedir? Eğer bir teselli ise sana bunu sağlamak çok basit.Ama önemli olan daha çok realist fikirler...Ben seni uzun süredir yazılarınızı takip ediyorum.Yaşadıklarınız zor ve çetrefilli, ama sizde hep bir potansiyel gördüğümü söylemeden geçemiyorum.Siz şuan sekrseterseniz bu ömür boyu olacağınız anlamına gelmiyor.Sadece ince detaylara dikkat etmeniz gerek.NE gibi diyeceksiniz.Şuan nerde sekreterseniz .Bu konuda tam tecrübe sahibi olup, hukuk bürülarında çalışabilirsiniz.burada hem sosyal olarak gelişirsiniz hem maaşı daha iyidir...Ondan sonra isterseniz 2 yıllıklar okuyup birşeyler yapabilirsiniz.Bu halkla ilişkiler olabilir sosyolog olabilir.Ufak ufak büyüyebilirsiniz. Tabi bunların hepsini detaylı konuşup kapasıtenizi bilmek çözmek gerek.İsteğinizi imkanlarınızı detaylı çözmek gerek. Bu arada web işleriyle uğraşan biriyim. Bunu iş yerinden de boş vakitlerde bir hayli geliştirebilirsiniz.photoshop ,dreamweaver flash programlarını bilmeniz halinde statik siteler yaparak ufak başlangıçlar yaparsınız.Ve bu konuda ileri ki zamanlarda hem okulunu da okuyup daha resmiyet katabilirsiniz.Bu arada yakın çevremde benden logo tasarımı isteyen, tabelacı akraba iş yetştiremeyince benden yardım ister.Ve ek bir iş gibi de bunu yaparım mesela...Sizde hem sekterlik hemde böle yapabilirsiniz.
                    Last edited by .::yabancı::.; 30-07-2014, 07:19 PM.
                    "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ALGAN
                      Kökü yalan dünyada başarızlığın ne anlamı var ki ?
                      Bende eski Muhasebeciyim . Hem tavsiye ederim hem etmem kişiye göre değişir.

@negatif arkadaş son derece doğru tespitte bulunmuş. Bu devirde artık 2-3 işi kakalayabileceği eleman istiyorlar. Suyunun suyunu çıkartmak istiyorlar.

Ben , sana sadece şunu söylemek istiyorum.
                      Sakın ama sakın iş bulmadan çıkma.
                      Çalışarak iş aramak ve işsiz vaziyette iş aramak arasında dağlar kadar fark var. Psikolojik olarak en şiddetli olarak yıpranırsın. Şu anki durumundan kat kat fazla.

Uzun süre de iş bulamama durumunda da ( stres seviyesi zaten tavanda ) bir iş görüşmesine gittiğinde saçmalama olasılığı artar . İşe alınma şansını indirir tabii bu durum. Pek tavsiye etmem
                      Başarılar.
                      Algan, Cevabın için çok sağol Yok zaten iş bulmadan kesinlikle çıkmam..İşsiz kalmak tabiki çok zordur, en azından çalışıyoruz bir işimiz var

Yorum

Orjinal yazı sahibi: buhurizade View Post
                        ben 1991 den beri hemen hemen hiç çalışmadım denebilir.
                        müzisyenim ama para karşılığı çalışmıyorum.
                        ama hiç para sıkıntısı çekmedim. para durumum gayet iyi denebilir.
                        tek çocuğum ve ailemin tüm birikimini tek başıma kullanıyorum.
                        mirasyedi diyebilirsiniz!
                        kapitalizm böyledir! köle gibi çalışanlar züğürt yaşar. rant geliri ile insan zengin olur!
                        Valar.morghulis'in de dediği gibi Gerçekten ailen baya zengin olmalı bir de müzisyenmişsin ne güzel işte emeğine,sanatına karşılık hakkettiğin parayı alsan daha iyi olmaz mı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: .::yabancı::. View Post
                          Sevgili mavi, duymak istediğin şey nedir? Eğer bir teselli ise sana bunu sağlamak çok basit.Ama önemli olan daha çok realist fikirler...Ben seni uzun süredir yazılarınızı takip ediyorum.Yaşadıklarınız zor ve çetrefilli, ama sizde hep bir potansiyel gördüğümü söylemeden geçemiyorum.Siz şuan sekrseterseniz bu ömür boyu olacağınız anlamına gelmiyor.Sadece ince detaylara dikkat etmeniz gerek.NE gibi diyeceksiniz.Şuan nerde sekreterseniz .Bu konuda tam tecrübe sahibi olup, hukuk bürülarında çalışabilirsiniz.burada hem sosyal olarak gelişirsiniz hem maaşı daha iyidir...Ondan sonra isterseniz 2 yıllıklar okuyup birşeyler yapabilirsiniz.Bu halkla ilişkiler olabilir sosyolog olabilir.Ufak ufak büyüyebilirsiniz. Tabi bunların hepsini detaylı konuşup kapasıtenizi bilmek çözmek gerek.İsteğinizi imkanlarınızı detaylı çözmek gerek. Bu arada web işleriyle uğraşan biriyim. Bunu iş yerinden de boş vakitlerde bir hayli geliştirebilirsiniz.photoshop ,dreamweaver flash programlarını bilmeniz halinde statik siteler yaparak ufak başlangıçlar yaparsınız.Ve bu konuda ileri ki zamanlarda hem okulunu da okuyup daha resmiyet katabilirsiniz.Bu arada yakın çevremde benden logo tasarımı isteyen, tabelacı akraba iş yetştiremeyince benden yardım ister.Ve ek bir iş gibi de bunu yaparım mesela...Sizde hem sekterlik hemde böle yapabilirsiniz.
                          Merhaba mesaın ve ''potansiyel gördüğümü söylemeden geçemiyorum sözün için'' çok sağol yabancı ve haklısın daha gerçekçi düşünmek ve çözüm bulmak gerek..Ben de hep yönelebileceğim ve daha çok mutlu olacağım iş sektörlerini düşünüyor ve çözüm bulmaya çalışıyorum..İnsan kaynakları,Grafik tasarım gibi işler benim severek yapabileceğim işler.Fakat benim mezun olduğum bölüm büro yönetimi ve sekreterlik..Bu bahsettiğim bölümlerdeki iş verenlerde çok haklı olarak sertifika ve deneyim istiyor.Yaşım da genç değil 33 yaşındayım yani pek çok şeye geç kaldım malesef..
                          Hatayı gençlikte yaptım malesef o zamanlar bunların eğitimini alacaktım Buarada küçük emraha bağlayıp, biraz karamsar bir tablo mı çizdim ne?

Yorum

İşyerinde huzurun yoksa zorlasan da tat vermez. Daha insancıl şartlarda, biraz daha iyi ücret veren başka sekreterlik ilanlarına bakabilirsin. İşe girmeden önce ücret konuş. Saçma sapan insanlar olmamasına da özen göster. Kolaylıklar dilerim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
                              İşyerinde huzurun yoksa zorlasan da tat vermez. Daha insancıl şartlarda, biraz daha iyi ücret veren başka sekreterlik ilanlarına bakabilirsin. İşe girmeden önce ücret konuş. Saçma sapan insanlar olmamasına da özen göster. Kolaylıklar dilerim.
                              Yorumun icin cok sagol dreamer hayirlisi olsun insallah

Yorum

İşleniyor...
                              X