Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yalnızım ve bunalımdayım.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yalnızım ve bunalımdayım.

30 larında erkeğim, maddi sorunum yok, çalışıyorum, hayatım boyunca hep yalnız bir insandım, çok az arkadaşla da buluştuğumuzda çok az konuşurum, çok sessizim, ama bu sessizliğim kişiliğim artık yeni olan birşey değil, aslında konuşmak istiyorum, bilgili bir insanım ama silik olduğum için insanlar dinlemiyor, bir kere sevgilim oldu o da paramı çarptı terketti beni, kimse beni sevmiyor, aşklarım hiç bir zaman karşılık görmüyor, sadece hayatımı paylaşacağım bir insan arıyorum, kimse gelmiyor, artık hayat çok boş geliyor, ölümü sürekli düşünüyorum ama onu bile yapacak cesaretim yok, 2 yıl önce psikiyatr kontrolünde antidepresan kullanmıştım 1 yıl kadar, o dönem başka problemlerim vardı, psikiyatr'a gitmiştim, losiram yazmıştı o zaman, işe yaramıştı ama sadece o dönemki huzursuz ve uykusuzluğuma iyi gelmişti, yine sessiz, duygusuz bir insandım, yine hayat boş geliyordu, şimdi artık iyice dayanılmaz hale geldi, akşamları sırf çabuk geçsin uyuyayım diye alkol alıyorum, alkolik olmaktan da korkuyorum. Bu siteyi dertlerini paylaşan arkadaşları görünce ben de paylaşmak istedim, ne yapmamı tavsiye edersiniz?

İçinde bulunduğun durumun iyi yanlarını görmeye çalış
    Bir işin var, paran var. Bunlar hayatta en önemli şeyler. Para her kapıyı açar.
    Bir spor kulübüne yazıl spor yap, bol kitap oku. Seyahat et yeni yerler gör.
    Tur şirketlerinin hafta sonu turları var onlara katıl. İyi bir fotoğraf makinesi al bol resim çek.
    Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

bende sizin gibiyim hayat tek başına aşksız sevgisiz çekilmiyor maalesef helede sizin gibi belli bir yaşa gelipta yalnız olmak zor geliyor insana bende sizinle aynı durumdayım ama çaresi nedir derseniz valla bende bilmiyorum kelin ilacı olsa misali bu zamanda düzgün temiz bir kız bulmak kolay değil .....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iyimser View Post
        İçinde bulunduğun durumun iyi yanlarını görmeye çalış
        Bir işin var, paran var. Bunlar hayatta en önemli şeyler. Para her kapıyı açar.
        Bir spor kulübüne yazıl spor yap, bol kitap oku. Seyahat et yeni yerler gör.
        Tur şirketlerinin hafta sonu turları var onlara katıl. İyi bir fotoğraf makinesi al bol resim çek.
        Bunları da fazlasıyla yaptım, ülkeyi ve ülkeleri gezdim, her nereye gidersem gideyim, aktiviteye katılırsam katılayım, hep silik bir kişilik olarak tanındım, kimse tanımak istemedi daha fazla.. Kendimi ifade edemiyorum, ne yaptıysam olmadı, ilaç çözüm olsa onu da denerim ama biliyorum ki olmuyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Arabesk View Post
          bende sizin gibiyim hayat tek başına aşksız sevgisiz çekilmiyor maalesef helede sizin gibi belli bir yaşa gelipta yalnız olmak zor geliyor insana bende sizinle aynı durumdayım ama çaresi nedir derseniz valla bende bilmiyorum kelin ilacı olsa misali bu zamanda düzgün temiz bir kız bulmak kolay değil .....
          Allah yardımcımız olsun, ince düşünceli, iyi bir insan olmaya çalışmak kar etmiyor bu dünyada..

Yorum

Bunun için bir psikologa gitmeyi düşündünüz mü? neden siliksiniz?
            "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Ben de 30 larında bekar bir erkeğim. 30 larında bir erkeğin ya bir eşi yada sevgilisi olması lazım. yoksa hayat gerçekten çekilmez bir hal alıyor. Erkek arkadaş ortamı falan da istemiyor insan, yetmiyor da zaten, tatmin etmiyor. Çok silik değilim ama ortamsızım. Genel itibariyle iş, ev yaşıyorum. Bir de ailemle kalıyorum. Yeni insanlarla tanışmanın yolunu bulmalısın, dışarı açılmalısın, sevgili yapmalısın. Başka türlü bu yalnızlığa dayanılmaz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: .::yabancı::. View Post
                Bunun için bir psikologa gitmeyi düşündünüz mü? neden siliksiniz?
                Gitmedim, ama düşünüyorum, neden silik olduğumu bir türlü çözemiyorum, genel olarak asosyalim belki ondandır, küçüklüğümden beri aynıydım, son zamanlarda bu eğilimimi terk etmek için yukarda bahsedilen herşeyi denedim, spor yaptım, klüplere katıldım, ama ağaç yaşken eğiliyor sanırım, tutmuyor sonradan, hiçbir zaman insanlarla alay eden, onlarla samimi olan bir insan olmadım, son senelerde iyice suratım düştü, şu hayatta ufacık bir şefkat bile görmedim, gördüm sandığım insan da beni kandırdı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: throwawayacc View Post
                  Gitmedim, ama düşünüyorum, neden silik olduğumu bir türlü çözemiyorum, genel olarak asosyalim belki ondandır, küçüklüğümden beri aynıydım, son zamanlarda bu eğilimimi terk etmek için yukarda bahsedilen herşeyi denedim, spor yaptım, klüplere katıldım, ama ağaç yaşken eğiliyor sanırım, tutmuyor sonradan, hiçbir zaman insanlarla alay eden, onlarla samimi olan bir insan olmadım, son senelerde iyice suratım düştü, şu hayatta ufacık bir şefkat bile görmedim, gördüm sandığım insan da beni kandırdı.
                  Kalın kalın duvarlar örmüşsün kendine! İlk başta şunu düşün spor yaptın klüplere gittin hangi düşünce ile gittin? bir söz var nereye gidersen git kendini yanına götürmüşsen gittiğinin bir anlamı yok...kendini bırak bir başkası gelsin yerleşsin...Tek başına git kafelere otur çay iç boğaza karşı, hiç yapmadığın şeyleri dene ilki zordur sonraları kolay olur. tek başına cinemaya git, bowling oyna. sen eve kapatır iş ev yaparsan ne birini tanırsın nede başka bişey...sonra belirli kitaplar var onları okuyup insan psikolojisi üste araştırmalar yapıp insanları anlamak adına ozaman çok daha eğlenceli olur..çevredeki insanları incelemek benim en büyük hobim...oturup saatlerce etrafı izleyip kitap dahi yazabilrim o derece...hem onları izleyince karınca kolonisi gibi gelir...insanları ufak görürsün çekinmezsin....kız arkadaş olayına falan kaptırma kendini, olunca da okadar ahım şahım bişey olmicak inan bana..tabi daha iyi ama sen seni değiştirmediğin sürece bir sihirli değnek bekleme...
                  "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Orjinal yazı sahibi: .::yabancı::. View Post
                    Kalın kalın duvarlar örmüşsün kendine! İlk başta şunu düşün spor yaptın klüplere gittin hangi düşünce ile gittin? bir söz var nereye gidersen git kendini yanına götürmüşsen gittiğinin bir anlamı yok...kendini bırak bir başkası gelsin yerleşsin...Tek başına git kafelere otur çay iç boğaza karşı, hiç yapmadığın şeyleri dene ilki zordur sonraları kolay olur. tek başına cinemaya git, bowling oyna. sen eve kapatır iş ev yaparsan ne birini tanırsın nede başka bişey...sonra belirli kitaplar var onları okuyup insan psikolojisi üste araştırmalar yapıp insanları anlamak adına ozaman çok daha eğlenceli olur..çevredeki insanları incelemek benim en büyük hobim...oturup saatlerce etrafı izleyip kitap dahi yazabilrim o derece...hem onları izleyince karınca kolonisi gibi gelir...insanları ufak görürsün çekinmezsin....kız arkadaş olayına falan kaptırma kendini, olunca da okadar ahım şahım bişey olmicak inan bana..tabi daha iyi ama sen seni değiştirmediğin sürece bir sihirli değnek bekleme...
                    İşte onu bırakalı yıllar oldu, şu an dediklerini yapan bir insanım emin ol, tek başıma yaptım hem de, farkındalığım da yüksek inan ki, insanları inceledim, modern felsefecileri ve insan psikolojisi üzerine çok okudum, kadın - erkek yapısını, davranışlarını, bu davranışların kökenlerini, dediğin gibi karınca kolonisi hatta, iki ayaklı hayvanlar olduğumuzu gördüm, yalnızca kız arkadaş arayışı üzerinden tanımlanabilen bir sıkıntı değil benimki aslında sadece adapte olamıyorum bu hayatlara, bu adaptasyon sorunu da beraberinde yalnızlığı, uyumsuzluğu, sağlıklı ilişkiler kuramamayı getiriyor.
                    Last edited by throwawayacc; 02-12-2014, 04:19 PM.

Yorum

İşte onu bırakalı yıllar oldu, şu an dediklerini yapan bir insanım emin ol, tek başıma yaptım hem de, farkındalığım da yüksek inan ki, insanları inceledim, modern felsefecileri ve insan psikolojisi üzerine çok okudum, kadın - erkek yapısını, davranışlarını, bu davranışların kökenlerini, dediğin gibi karınca kolonisi hatta, iki ayaklı hayvanlar olduğumuzu gördüm, kız arkadaş arayışı da değil benimki aslında sadece adapte olamıyorum bu hayatlara, bu adaptasyon sorunu da beraberinde yalnızlığı, uyumsuzluğu, sağlıklı ilişkiler kuramamayı getiriyor.
                      fazla kurgu kuruyorsun.Biriyle konuşunca saçma konuşurmuyum iyi konuşurmuyum şu olurmu bu olur mu düşünceleri silinmeli...teorik bilgi var ama pratikte biraz kalmış gibisin..son bir hafta neler yaptın? ev iş başka neler oldu...

Yorum

Felsefe okuyan kisi yalbiz kaliyor galiba.bi iletisim bag olusmasi icin karsindakinle ortak ilgi alanlarinin olmasi gerekir.yoksa durmadan dizilerden bahseden bi insanla dizilerle ilgilenmeyen birini yan yana dúsinebiliyor musunuz?ne konusabilirler ki.zorla da bi insana ilgi duyamazsin.sen ilgi góstermeyince karsindaki de sana gostermez tabi ki.belki de yanlis ortamlarda dolasmaktan olabilir bu.

bana sorsan cok arkadasim var.yani hemen muhabbet kurarim ama cok yakinlasmam.yakin oldugum kisiler beraber uzun vakit gecirdigim kisiler sayilidir.muhabbet iletisim bi yerde kesiliyor sonucta.beni ilgilendirmeyen konulardan konusunca dinlemek paylasmak istemiyorum.

bu bu kadar basit.bir cok ortama girevegine. 1 kac tane kafa dengi arkadas edin.o silik dedigin durum beyninin o ortama ayak uydurmak istememesi.demek ki zorla orada duruyor.baskalari o ortamsa mutlu oluyor diye senin de mutlu ortamin orasi olacak degil.
                        Ve bence cok fazla yanliz dolasma.o zaman yalnizligini daha cok hissedersin.ilgini ceken sosyal aktivitelere katil.

cogu insan suru halinde dolasir.bana bu durum hic cekici gelmiyor.3ten fazlasi sarmaz.

Hayat kúcúk seylerden olusur.
                        Sen seversen búyúk olurlar..

Yorum

Allah yardımcımız olsun, ince düşünceli, iyi bir insan olmaya çalışmak kar etmiyor bu dünyada..

aynen öyle buna katılyorum...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: YerGökHayat View Post
                            Felsefe okuyan kisi yalbiz kaliyor galiba.bi iletisim bag olusmasi icin karsindakinle ortak ilgi alanlarinin olmasi gerekir.yoksa durmadan dizilerden bahseden bi insanla dizilerle ilgilenmeyen birini yan yana dúsinebiliyor musunuz?ne konusabilirler ki.zorla da bi insana ilgi duyamazsin.sen ilgi góstermeyince karsindaki de sana gostermez tabi ki.belki de yanlis ortamlarda dolasmaktan olabilir bu.

bana sorsan cok arkadasim var.yani hemen muhabbet kurarim ama cok yakinlasmam.yakin oldugum kisiler beraber uzun vakit gecirdigim kisiler sayilidir.muhabbet iletisim bi yerde kesiliyor sonucta.beni ilgilendirmeyen konulardan konusunca dinlemek paylasmak istemiyorum.

bu bu kadar basit.bir cok ortama girevegine. 1 kac tane kafa dengi arkadas edin.o silik dedigin durum beyninin o ortama ayak uydurmak istememesi.demek ki zorla orada duruyor.baskalari o ortamsa mutlu oluyor diye senin de mutlu ortamin orasi olacak degil.
                            Ve bence cok fazla yanliz dolasma.o zaman yalnizligini daha cok hissedersin.ilgini ceken sosyal aktivitelere katil.

cogu insan suru halinde dolasir.bana bu durum hic cekici gelmiyor.3ten fazlasi sarmaz.
                            Şöyle söyleyim, katıldığım aktivitelerin birinde, lise mezunu, kendini pek geliştirmemiş (özür dilerim bunları o kişiyi alçaltmak için söylemiyorum ama gözlemlerimden yola çıkıyorum) ama sürekli insanlara takılan, zayıf yönleriyle dalga geçen, onlarla samimiyeti bu yollarla ilerleten bir erkek, benimle aynı dizileri izlemiş (sırf bu örneği verdiğiniz için söyledim, bunun gibi çok ortak nokta var), benzer yollardan geçmiş bir kızla çok daha samimi olup ilişkisini ilerletebiliyor, ben bunu yapamıyorum sorun bence yanlış zamanda yanlış yerde bulunma değil gibime geliyor, o kızla gayet ilişkimi ilerletebilirdim, ama toplumdaki davranışlar ve orada oluşan topluluğun beni konumlandırdığı nokta buna izin vermiyor.

Yorum

Umarım yazımı sonuna kadar okursun çünkü biraz acı konuşacağım.
                              Öncelikle felsefe okumayı bırak. Muhtemelen okuduklarından bişey anlamadın. Eğer aksini iddia ediyorsan hangi filozofun hangi düşüncesine katıldığın yada eleştırdiğin kısımları ile ilgili uzunca bir yazı bekliyorum.
                              Çok fazla duvar örmüşsün etrafına ve aşırı kontrollüsün. Karizmatik ve espirili biri olamazsın belki ama komik biri olabilirsin. Statü endişesini bir kenara bırakmalısın çünkü yanlış bir şey yapmamak için hiç bir şey yapmıyorsun.
                              Alkol acizlerin içeceğidir. Hayatı olduğu şekliyle kaldıramayanlar alkol limanına sığınırlar fakat bu iki yüzlülüktür. Madem hayatı olduğu şekliyle kabul etmiyorsun o zaman delikanlı gibi kendini öldüreceksin. Ama bu o kadar kolay bir şey değil. Çok kişi kimi zaman ölmek istemiştir, bir çokları hada ileri gidip intihar planları yapmıştır ama çok çok azı kendini öldürmüştür. İstatistiklere göre geçen yıl ikibin beşyüz kişi kendini öldürmüş. Bu çok düşük bir rakam. Bu da olmayacağına göre bu hayatı bir şekilde yasayacaksın.
                              Şimdi soruyorum bu hayatı nasıl yaşayacaksın? Başkalarının senin olman gerektiğini düşündüğünü düşündüğün kişi olarak mı yoksa kendin olarak mı? İlkini seçersen hayatı kendine o cümleyi anlamak gibi zorlaştırırsın ikincisini seçersen yaşayıp gidersin.
                              Uyku çok önemli ...... işini görür ama buna doktor karar verebilir.

Yorum

İşleniyor...
                              X