Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bu Sorunum Sizce Nedir?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bu Sorunum Sizce Nedir?

Öncelikle Merhabalar Soruma cevap verirseniz beni çok memnun edersiniz. Benim Hastalığım Obsesif kompulsif bozukluk'mu Yoksa Obsesif kompulsif kişilik bozukluğu'mu Sorunum ise şudur: Nerede bir sayı görsem o yaşta öleceğim aklıma gelirdi.(Bu sayı hep farklı olurdu)(Ama 2 gün içinde geçerdi takıntım) Cuma günleri ve Akşam ezanı saatlerinde dua kabul olur derler ya aklıma bir olay gelse kesin olacak gibi geliyordu.(Bunu artık neredeyse hiç takmıyorum bu geçti gibi.) Hep ne yapsam içime bir şey mi doğdu olacak mı acaba diye düşünüyorum.(Buda azda olsa devam devam ediyor.) Acaba kendi cinsime ilgimi duyuyorum.(Bunu zaman zaman düşünmüyorum. Bir video izlerken erkek görürsem filan oluyor.) Ya da şehir dışına çıktım geri dönmek için arabaya binerken acaba bu son çıkışım mı diyip arabadan inip tekrar binmek.(Bu biraz fazla oluyor ama uzun zaman etki vermiyor.) Ama nedense genel olarak 2 gün sonra beynim unutuyor takmıyorum. Fazla bir rahatım Açıktan okuyorum. Tembelim ama gündelik hayatta komedi filmi ya da komik Caps, Fıkra filan izler bakar gülerim. Kendimi benliğimi kaybetmedim biliyorum. Açık liseye geçtim çünkü Son sene Ygs'ye hazırlanıyorum ondan Açık liseye geçtim bütün gün evdeyim yani. Uyku düzenim baya bir bozuk. Gece 5te yatar öğlen 3 gibi kalkardım. Açık liseye geçeli 1 ay oldu ondan biraz fazla rahata alıştım. Ondan önce okul varken Akşam 11de yatar sabah 8de kalkardım. Bu anlattığım sorunum yaklaşık 2 yıldır filan var. Şimdi benim bu sorunumun Adı acaba nedir cevaplar mısınız lütfen? İyi akşamlar Teşekkür ediyorum...

önemli bişi yok sen de. öyle düşünceler olabilir. unutup gittiğine göre okb değil. boşver, gelsin gitsin düşünceler. ders çalışmana mani olmuyorsa sorun yok. kafanda hastalık yaratma. ilaç almaya başlarsan, konsantrasyon güçlüğü başlar daha kötü olur.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sonsun View Post
      önemli bişi yok sen de. öyle düşünceler olabilir. unutup gittiğine göre okb değil. boşver, gelsin gitsin düşünceler. ders çalışmana mani olmuyorsa sorun yok. kafanda hastalık yaratma. ilaç almaya başlarsan, konsantrasyon güçlüğü başlar daha kötü olur.

Öncelikle çok teşekkür ediyorum ama bunlar ciddi bir şey olabilir mi?

Yorum

bu kadar ince ayırımlar psikiyatride anlamsız.
        yani OKB mi yoksa OK kişilik bozukluğu mu gibi.
        hiç bir psikiyatrik hasta bu intenette okuduğunuz hastalık belirtilerine tam uymaz.
        hiç tipik pisikiyatrik hasta yoktur. herkes atipiktir.
        örneğin hiç tipik şizofren yoktur. bütün şizofrenler atipiktir.
        psikiyatri biliminin en büyük yanlışı bu DSM saçmalığı.
        psikiayatri tıp bilimi olduğu için diğer tıp baranşları gibi teşhis koyma çabası ve tam bir saçmalık.
        psikiyatride teşhise gerek yok.
        belirtilere bakıp çözüm aramak gerekir.
        yani teşhis önemli değil. çözüm önemli.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: YARDIMSEVER View Post
          bu kadar ince ayırımlar psikiyatride anlamsız.
          yani OKB mi yoksa OK kişilik bozukluğu mu gibi.
          hiç bir psikiyatrik hasta bu intenette okuduğunuz hastalık belirtilerine tam uymaz.
          hiç tipik pisikiyatrik hasta yoktur. herkes atipiktir.
          örneğin hiç tipik şizofren yoktur. bütün şizofrenler atipiktir.
          psikiyatri biliminin en büyük yanlışı bu DSM saçmalığı.
          psikiayatri tıp bilimi olduğu için diğer tıp baranşları gibi teşhis koyma çabası ve tam bir saçmalık.
          psikiyatride teşhise gerek yok.
          belirtilere bakıp çözüm aramak gerekir.
          yani teşhis önemli değil. çözüm önemli.

Anlamadım tam olarak bu nedenlere göre benim sorunum ne acaba

Yorum

teşhisin pek bir önemi yok durumlar hep değişir doktora git seni sıkıntıya sokan rahatsız oldugun şikayetlerini söyle ona göre yardımcı olsun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hamilton10 View Post
              teşhisin pek bir önemi yok durumlar hep değişir doktora git seni sıkıntıya sokan rahatsız oldugun şikayetlerini söyle ona göre yardımcı olsun

İşte bunlar tam oalrak normal şeyler değilde ne işte

Yorum

İşleniyor...
              X