Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Alkol ve Leponex

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Alkol ve Leponex

Merhaba Arkadaşlar,

Daha önce alkol bağımlısı biriydim (her gün en az 5 tane bira içen birisiydim). Allah'a şükür kurtulmuştum bu bağımlılığımdan (hem de dinen hidayete erdim: 5 vakit namazını kılan birisi oldum.). Ama bir gün rüyamda kana kana bira içtiğimi gördükten sonra koştum bira aldım ve içtim. Ara ara bira içiyorken yurtdışında yaşamaya başlamamla her gün iki tane bira içer oldum.

(Haram olan birayı içiyor olmamın dışında) sorun şu ki şizofreni teşhisi konulduğu için her gün Leponex kullanıyorum, 200 mg. Elimde olmadan birayı alıp yine elimde olmadan içiyorum.

Sorum şu iki bira içmem Leponex alımımla alakalı olarak nasıl zarar verir? veya verir mi? Ve de ricam lütfen benim için ve de diğer harama bulanmış olanlar için dua edin: Allah (C.C.) bizleri haramdan uzak eylesin inşAllah!

En içten sevgi ve saygılarımla...

Alkol, her ilaçla alınması durumunda sıkıntı çıkarma ihtimali olan bir şeydir. İyi bir çözücü olduğu için ve kana hızlı karıştığı için içilen ilacın da kana hızlı karışmasına, yan etkilerini daha güçlü göstermesine neden olabilir. Ayrıca alkol de bir nevi depresant(GABA üzerinde etkili olduğu söylenir. Uzak durmaya çalışın...

Yorum

İçimdeki Düşman, ispirto kullanıp da kötülük etmeyen bir nice insan var bilirim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Recep Yılmaz View Post
        İçimdeki Düşman, ispirto kullanıp da kötülük etmeyen bir nice insan var bilirim.
        İnanın o iş öyle değil. Konu kötülük edip etmemek değil. Kötülük eden de cezasını çekecek alkol içen de (kötülük yapmasa da). Ölümden sonraki yaşam için çalışmak gerek (hem kötü olmayarak hem içmeyerek).

Yorum

İşleniyor...
        X