Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Psikiyatriye olan inancımı kaybettim. Kendi kendimin doktoru olacağım.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: birzamanlarben View Post
    iyleşmek için yemediğim nane kalmadı.idrarımı bile içtim...hemde 8 ay.... .şifalı taşları denedim...halada deniyorum.aynı mantıkla gidip eczaneden cibram aldım içtim.başdönmesi yaptı bıraktım...geçmişte dindende uzaklaştım , sırf farklı birşeyler yapabilmek ve sonucu görmek adına...sonuç koca bir sıfır....bana en iy gelen şey kafama manyetik alan tedavisi yaptırmak olmuştu.bir kaç ay kendimi süper hissetmiştim.sonra hastalık nüksetti.tekrar yaptırmak istedim ,psikolog kapıyı araladık ,tedavi için harcayacağın parayla düğünün yap dedi.düğünde yapamadık....yıllar öce tv de izlemiştim.kadının biri ortaçağdan kalma bir inançla kafasına ufak bir delik açtırmış.iyileşmiş...hani cesaret etsem gider onuda yaptırırım.
    Kafa deldirme dediğiniz lobotomi mi acaba?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: delidumrul View Post

Kafa deldirme dediğiniz lobotomi mi acaba?
      izledigim belgeselde ortacagda delilik gibi psikiyatrik hastaliklara sebeb olduguna inanilan seytanin veya cinin bedenden cikmasi icin kafatasina delik acildigi,ayni mantikla direncli depresyon hastasi bir kadinin son care olarak bu yola basvurdugu anlatiliyordu.neticede hasta kafasina kucuk bir delik actirir,bu ameliyat kadinin kendi talebiyle gerceklesir ve ameliyattan sonra iyilesir ve artik hic hastalanmaz,normal hayatina devam eder.belgeselde bunun istisnai yapilan bir operasyon oldugu soyleniyordu.hatirladiklarim bu kadar.bahsettiginiz farkli bir ameliyat.burada sadece kafatasina kucuk bir delik aciliyor,beyine mudehale edilmiyor.olay amerikada veya ingilterede gerceklesiyordu .

Yorum

Bu doktorlarin hepsinin köküne kibirt suyu...
        İnsan hiçbir şey yapmadan da yorulabilir,
        Düşündükleri ağır gelir mesela ....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: delidumrul View Post
          Uzun zaman sonra depresyonum yine nüksetti. Hem de kullandığım antidepresanın dozunu arttırmışken. Antipsikotik de kullanıyordum ama gün içinde yoğun can sıkıntısı, huzursuzluk yapıyordu. Sayısız psikiyatristle görüştüm. İnternette danışmadığım doktor kalmadı. Birinin dediği ötekini tutmuyor. Dikkat eksikliği zaten bir muamma. Biri diyor var, öteki diyor yok. Doktorlar paragöz olmuş, bir şey soruyorsun; gel, bakalım diyorlar. Mutsuzum, eşimi de mutsuz ediyorum. Boşanacak benden bu gidişle. Sabahtan beri kahve, sigara, uyku... Kilo almış başını gitmiş. Yüksek tansiyon, mide, karaciğer, insülin direnci... Doktorlardan ümidi kestim artık. İlk işim daha önce kullandığım bir antidepresana geri dönmek olacak. Belki o sayede depresyonu olsun biraz yenerim.

Öncelikle çok geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda daha iyi olursunuz..Psikiyatri konusunda size katılıyorum..İstisnalar kaideyi bozmaz aralarında illa iyileri de vardır ama çok az sayıda..Çoğu sadece maddiyat amacı güdüyor..
          Buarada evliliğinizde sorun olduğunu belirtmişssiniz..Aman çok dükkat edin..Benim evliliğim bu psikolojik sıkıntılar sebebiyle bitti ve boşanmak gerçekten çok zordur,Hele benim gibi toplam 12 seneniz geçtiyse...Bunları deneyimlemiş biri olarak size tavsiyem eşinizle sık sık sohbet etmeye çalışın, sıkıntılarınızı tek tek anlatın ve gerekirse de evlilik terapistine gidin..
          :10:

Yorum

iyleşmek için yemediğim nane kalmadı.idrarımı bile içtim...hemde 8 ay..http://www.urinetherapy.in/Index.aspx .şifalı taşları denedim...halada deniyorum.aynı mantıkla gidip eczaneden cibram aldım içtim.başdönmesi yaptı bıraktım...geçmişte dindende uzaklaştım , sırf farklı birşeyler yapabilmek ve sonucu görmek adına...sonuç koca bir sıfır....bana en iy gelen şey kafama manyetik alan tedavisi yaptırmak olmuştu.bir kaç ay kendimi süper hissetmiştim.sonra hastalık nüksetti.tekrar yaptırmak istedim ,psikolog kapıyı araladık ,tedavi için harcayacağın parayla düğünün yap dedi.düğünde yapamadık....yıllar öce tv de izlemiştim.kadının biri ortaçağdan kalma bir inançla kafasına ufak bir delik açtırmış.iyileşmiş...hani cesaret etsem gider onuda yaptırırım.

Çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda daha iyi hissedersiniz..

Buarada idrar içme olayını ilk defa duyuyorum, çok şaşırdım..İdrarın iyileştirici nasıl bir etkisi olabilir ki?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mavi mavi View Post

Çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda daha iyi hissedersiniz..

Buarada idrar içme olayını ilk defa duyuyorum, çok şaşırdım..İdrarın iyileştirici nasıl bir etkisi olabilir ki?
              Tesekkur ederim temennileriniz icin...idrar meselesi hakkinda zit gorusler var.faydali oldugunu soyleyenler oldugu gibi zararli oldugunu iddia edenlerde var.bir kere idrar icmek icin bazi hayati onem tasiyan sartlari yerine getirmeniz gerekiyor.mesela vejetaryen olmak,ilac kullanmiyor olmak gibi.idrarda kalsiyum,potasyum,vitaminler,biotin,magnezyum,fosf or gibi faydali maddeler mevcut.vucut alinan gidalardaki ihtiyac fazlasi bu maddeleri idrarla disari atiyor.idrari icerek bunlari tekrar vucuda kazandirmis oluyoruz.amonyakda buna dahil.tedavi sirasindada bol bol kaynatilmis sut icmek gerekiyor.idrarin faydali oldugunu iddia edenlerin gorusleri bunlar.hipokrat da bunlardan biri.zararli oldugunu soyleyenlerde idrarda kursun gibi zararli agir metallerin bulundugunu soyluyorlar....cesaret meselesi.
              Last edited by birzamanlarben; 09-02-2016, 02:35 AM.

Yorum

Tesekkur ederim temennileriniz icin...idrar meselesi hakkinda zit gorusler var.faydali oldugunu soyleyenler oldugu gibi zararli oldugunu iddia edenlerde var.bir kere idrar icmek icin bazi hayati onem tasiyan sartlari yerine getirmeniz gerekiyor.mesela vejetaryen olmak,ilac kullanmiyor olmak gibi.idrarda kalsiyum,potasyum,vitaminler,biotin,magnezyum,fosf or gibi faydali maddeler mevcut.vucut alinan gidalardaki ihtiyac fazlasi bu maddeleri idrarla disari atiyor.idrari icerek bunlari tekrar vucuda kazandirmis oluyoruz.amonyakda buna dahil.tedavi sirasindada bol bol kaynatilmis sut icmek gerekiyor.idrarin faydali oldugunu iddia edenlerin gorusleri bunlar.hipokrat da bunlardan biri.zararli oldugunu soyleyenlerde idrarda kursun gibi zararli agir metallerin bulundugunu soyluyorlar....cesaret meselesi.

Rica ederim...İnanın idrarın iyileştirici özelliğini, özellikle psikolojik vakalardaki iyileştirici özelliğini ilk defa duydum o sebeple öğrenmek açısından size sordum..

Bilgiler ve beni aydınlattığınız için teşekkürler

Yorum

Rica ederim.faydalı olmuşsam ne mutlu bana.

Yorum

İşleniyor...
                  X