Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Pisikiyatri olarak hastanede yatmak nasıldır

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Pisikiyatri olarak hastanede yatmak nasıldır

Merhaba arkadaşlar ben pisikoz hastasıyım her nekadar kimseye zararım olmasa da karışık düşüncelerim var herşeyden korkuyorum bir işe girip çalışamıyorum hastaneye yatmalimiyim biraz hastane anilarinizi anlatirmsnz orda neler oluyor ne yapıyorlar nasıl bir yerdir telefon yasakmidir kaç gün yattinz nasıl bir ortamdır kaç çeşit ilaç veriyorlar

hastanede görevlilerden bol azar işitiyorsun

Yorum

bence hastaneye yatman gerekmiyor. doktorunla düzenli görüşüyorsan ve ilaçlarını uygun şekilde alıyorsan sorun yok.
      hastanede de sadece ilaç verilir. ilaç tedavisine cevap vermeyene elektroşok uygulanır.
      hastaneye yatırma kontrol edilemeyen hastalar içindir.
      mesela hasta saldırgandır, ilaçlarını almıyordur, ya da ilaç tedavisine yeterli cevap vermiyordur.
      hastane hapishane gibi yani zorunlu olmayınca yatmak gerekmez.

Yorum

Bence düşüncelerini doktoruna anlat o karar versin hastaneye yatman gerekip gerekmediğini.

Ben atipik psikoz hastasıyım ama hastaneye hiç yatmadım. Doktorum hiç böyle bir şey istemedi benden. Yaklaşık 3.5 yıldır ilaç kullanıyorum ve şuan çalışıyorum.

Yaklaşık son 1.5 senedir ilaç kullandığım halde bana da geliyor kötü düşünceler. Ama kontrolümden çıkmadı çok şükür. Eğer dayanamayacağım duruma gelirse ilacı arttıracağım.

İlacının sana iyi gelmesi ve düzenli kullanman çok önemli. Kötü düşüncelerin seni ele geçirmesine izin verme.

Bana mesela arada geliyor bu düşünceler ama kısa bir süre sonra geçiyor. Bu düşüncelerimin saçma olduğunu anlayabiliyorum. Kendime hep şu yönde telkinde bulunuyorum; "Aklımdaki düşünceler ne olursa olsun, ne kadar haklı görünürsem görüneyim, birilerinin beni takip edip bana zarar vermeye çalıştıklarını düşünsem de kimseye zarar vermeyeceğim ve hasta olduğum ihtimalini hep aklımın bir köşesinde tutup buna göre hareket edeceğim."

Hastalığını kabul etmen çok önemli. Hastalığını tanımanda öyle. Bu tip insanlar nasıldır. Nasıl davranır. Böylelikle hastalığın her ne kadar sana kötü düşünceler aşılasa da hasta olduğunu düşünmeni sağlayan bir sebep oluyor.

Yorum

İşleniyor...
        X