Duyuru

Collapse
No announcement yet.

23 yasındayım babam her işime karışıyor ne yapmalıyım?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• 23 yasındayım babam her işime karışıyor ne yapmalıyım?

Ben 23 yasındayım ama babam her işime karışıyor her şeye bağırıyor 23 yasında olmama rağmen yabancı insanların yanında bana bağırıyor

İnternetten japonca öğreniyordum babam gördü buna bile kızdı luzumsuz işlerle uğraşma diyor japonca ne işine yarayacak git ingilizce öğren bir işine yarasın diyor

İngilizceden oldum olası nefret ediyorum sevmediğim dili nasıl öğreneyim. Japoncayı seviyorum onu öğrenmek istiyorum hem gremeri daha kolay hemde öğrenmesi zevkli

Birde benim hiç bir işi başarabileceğime inanmıyor sen yapamazsIn sen edemezsin diyor sen mi yapacan diyor küçümsüyor babam yüzünden özgüvensiz biri oldum
    okul yıllarımda da bana hiç güvenmezdi derslerim kötü olduğu zaman çalışacam düzeltecem dediğim zaman sen mi çalışıp düzeltecen diye gülerdi

bana bir kere olsun sen başarırsın evladım demedi japonca öğrenmeme neden kızdı onuda anlamış değilim japonca için kitap alacaktım onada izin vermez artık

Yapacagin tek bir sey var. Babanla konus, bize anlattigin gibi... Kavga etmeden. Baba sence davranisin dogru mu diye sor? Ve asla ve asla sana neyi yapamayacagini kimselerin soylemesine izin verme. Japonca guzel bir dil ve uzerine gidersen kim bilir cevirmenlik bile yapabilirsin... Ailede genel olarak boyleyse baban belli ki kendi icinde sorunlari var. Yok bir tek sana boyleyse bireysel cozmeniz gereken bir durum... Konusmaktan cekinme...

Yorum

Baban haklı kardeşim japonca gereksiz.ha ingilizce Portekizce arapcayi çözdükten sonra diger dillrre gecerdin.hayat sartlari zor bende sanatla ugrasmak isterdim ama olmuyor. Sende biraz babana hak ver.erkeksen 23 une gelmis okul okumuyorsan sıkıntı büyük.
      "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

japonca öğrencek veya öğrenmek isteyecek kadar entellektüel birikimin varsa babanın seninle iftihar etmesi gerekir.kıskanıyor mu diyeceğim ama günahını almayayım..belki baban hayatında arzu ettiği yere gelememesinin acısını senden çıkarıyor.
        japoncayı bende severim.arada şaka olsun diye uyduruk japonca konuşurum. japonca nın bazen kulağa komik gelen bir yapısı var.baban mizah duygusunu kaybetmiş olabilir .
        Last edited by birzamanlarben; 29-08-2017, 06:22 PM.

Yorum

İşleniyor...
        X