Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Nereye kadar böyle gidecek?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• neredeoeskıgunler
    adlı üyemiz Nereye kadar böyle gidecek? konusunu başlattı

Nereye kadar böyle gidecek?

20 yaşına yeni girdim 5 yıla yakındır Paxil 20mg kullanıyorum son 2 yıldır da sabahları 3 tane içiyorum liseyi 2. sınıfta bıraktım hep mezun olup kep töreni yapmak içimde kaldı ama olmadı açık liseden bitirdim ama sade bir diploma verildi ne tören ne arkadaşlar hiç bir şey yoktu.. Şuan ise ne mesleğim var ne de işim içimden hiç bir şey yapmak gelmiyor benden 1 yaş küçük yeğenim bu sene üniversiteye başlayacak diğer yeğenlerim yetişecek bana ama ben hep yerimde sayıyorum iki kere YGS sınavına girdim ilkte geçtim ama bir yere giremedim ertesi sene ise geçemedim yine bu sene boşta kaldım ailem ile de anlaşamıyorum bu yaşımdayım kayda değer hiç bir şeyim yok ne telefonum ne özel giysi dolaplarım aynı ayakkabıyı yıllardır giyiyorum salaş bir giyim tarzım var kendime bakmıyorum ne dostum oldu ne de sevgilim oldu çok bunaldım sigortam ise 2-3 ay önce bitti doktor da görmüyorum hapları annemin üzerine yazdırıyorum gelecek planlarım hiç yok sürekli uyumak istiyorum OKB eskisi gibi saldırmasa bile ara sıra yine geliyor Sosyal Fobi deseniz otobüse,çarşıya bile çıkmakta zorluk çekiyorum aile yanında bile bazen yüzüm kızarır akraba yanlarında ise terlerim. Sanki boşa yaşıyorum kimse takmıyor,umursamıyor gibi geliyor hep evdeyim hap içip yemek yeyip uyurum. Gençlik yıllarım böyle geçiyor yaşlanıyoruz bidaha bu zamanlar gelmeyecek geçip giden yıllarımın vebali ne olacak? 100 yıl yaşa için yanarken ne fayda? Paxil hariç her hapı denedim yan etki yaptı ve alışamadım bıraktım tek daim hapım o işte ama bu da nereye kadar? yani 5 yıla yakın kullanıyorum ömür boyu mu içeceğim bıraksam eskisi gibi mi olurum? Paxil'in yanında ne önerirsiniz? Bursa'da doktor, tedavi yöntemi yardım edecek biri var mı aranızda? Buraya kadar okuyup yorum yazan elleriniz dert görmesin. İyi geceler

• Predestination
    replied
    Gecmis olsun... Tani olarak ne konuldu? Depresyon ve okb mi? Bu arada hikayenden benzerlikler bende de var. Lise gecmisi acisindan. Acik liseye gecmek insani zaten soyutluyor basta rahatlamis oluyorsun insanlardan uzak oh mis diyorsun, fakat uzun vadede zararlarini goruyoruz maalesef ki... Bende 20 yasindayim acik liseden mezunum dedigin gibi kep toreni hayalimdi olmadi ama olsun. İki denememde basarisiz oldu uni sinavi icin ama vazgecmedim ucuncuye de denedim simdi istedigim bir bolumdeyim. Evet insanlarin arasina karisicam endiseliyim fakat hayattan bir yere kadar kacabiliriz. Her zaman da aile destegi olmayacak onlarin da gidecegi gun gelecek elbet o yuzden sende vazgecme ve su akraba meselesinden de mumkunse uzak dur. Kim nerde ne okuyorsa okusun senden kucuk buyuk farketmez. Sen kendi hayatindan mesulun ve kimseye de yorum yapma hakki dusmuyor. Sen onune bak hedef belirle ve o yonde ilerlemeye bak. Evet kolay degil ama imkansiz da degil... Dilerim uygun bir tedavi ile cok daha iyi sonuc elde edersin. Tekrardan gecmis olsun.

Leave a comment:

İşleniyor...
X