Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Takıntılar ve okb rahatsızlığı Olanlar

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Takıntılar ve okb rahatsızlığı Olanlar

Merhaba arkadaşlar..Bu okb rahatsızlığı gerçekten çok zor..Benim temizlik takıntım var ve günlük yaşantımı gerçekten epey zorluyor bu durum..

Sizlerin de bu tür takıntıları var mı yada ne tür takıntılarınız var ve nasıl başa çıkıyorsunuz acaba?.
    :10:

takıntım ellerimi yıkama veya abdestimi tazelemem için beni zorluyor.
    burada söylenecek kalıp cümle :
    ellerim temiz veya kirli kaldı,ilgilenmiyorum./ bu beni ilgilendirmiyor
    abdestim eksik veya tam oldu ilgilenmiyorum.

ikinci aşama :

takıntı ellerimi yıkama veya abdestimi tazeleme konusunda beni tekrar zorluyor.bu durumda söylenecek cümle :

ellerimi yeterince yıkadım ,öyleyse artık yıkamayacağım.

yaklaşık bir aydır bu kalıp cümlelerden yola çıkarak kendi takıntılarıma söz ile karşılık veriyorum,işe yaramaya başladı diyebilirim.

Yorum

El yıkama takıntısı dahil birçok takıntı 18 senedir bende de var.Ne ilaç kullanıyarsan maksimum dozda kullanmalısın.Gerçi ben kullanmadım hata ettim ama sen etme.Yoksa benim gibi 20 sene sonra bakmışsın normalde olman gerektiğin durumun binde birine bile ulaşamamış bulursun kendini.Çünkü potansiyelini kullanamazsın.Birde bilişsel davranışcı terapi faydalıdır.Biliyorum yanlış olduğunu bildiğin halde temizlik yapmadan duramıyorsun.Aslında sana hayatının her anında yanında bulunup bu takıntıları yapmanı engelleyecek biri faydalı olurdu.

Yorum

İşleniyor...
      X