Duyuru

Collapse
No announcement yet.

OKB resmen ömrümü yedi!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• OKB resmen ömrümü yedi!

Mesela bazı sayılar uğursuz gelir. Mesela 3 sayısı. Bir şeyi üç kere yaparsam, ya da üç kere düşünürsem o şey olur gibi. Bu yüzde 95 kötü düşünce olur. Bu sadece 3 değil, 10 sayısı ve yaşım olan 21 sayısı gibi, sürekli değişiyor. Ya da 3 ile 5-6 arası bir şey düşünürsem, ara sayı olduğu için aklıma ölüm, tabut düşüncesi gelir. Mesela kötü bir şey yaptım, onu düşünürken tam o anda aklıma kötü bir şey gelse o şey olur düşüncesi. Ya da kutsal yerlerde isem, o anda aklıma kötü bir düşünce gelse olur düşüncesi. Ya da "Kesin içime doğdu" düşüncesi. Bu şeyler maddi de olabiliyor. Mesela yatmadan iki kere yatağa girip çıkmazsam ehliyeti kaybederim. Ya da cümleleri sol elle başlayıp, sol elle bitirirsem kötü şeyler olacak düşüncesi. Ya da "Acaba bu yaptığım son mu?" düşüncesi. Mesela kötü düşünce geldi, kapı eşiğinden zıplamaz isen, ehliyeti haftaya o gün kaybedersin gibi. Ve ben kapı eşiğinden zıplamaz isem, o şey kesin olacak, ya da kaderimde yazılı galiba düşüncesi var. Mesela şehir dışına çıktık, arabaya bindim, tam gideceğiz, aşağıya indim, yere dokundum. Çünkü bu son gelişim mi acaba düşüncesi aklıma geldi. Dua ederken aklıma kötü bir şey gelse, ışığı kapatırken, odaya girerken aklıma kötü bir şey gelse o şey olacak düşüncesi. Mesela Youtube'de şu videoyu beğenirsen, ya da yorum atarsan seninde öyle ifşan, videon çıkar gibi düşünce. Her şeyi düzenli yapmak, düzenli yapınca rahat hissetmek var. Mesela vücut kıllarımı, saçlarımı, sakallarımı aynı gün kesip, öyle uyumak. Dolapta tek hap var diyelim, ağrı kesici. Hemen içeyim de, plastiği, kutusunu çöpe atayım. Gibi gibi düzenli şeyler. Ya da sandalyeyi halı dışında bırakıp uyursam, ailem beni dışlar düşüncesi var. Cünup iken ne yapsam, ne düşünsem kesin tersi olur düşüncesi. Bu saydıklarım genelde kaygı ve kötü düşünce. Nesneler değişir, zaman, gün değişir fakat kaygı, korku hep aynıdır. Adımlarımı düzgün, iyi şeyler düşünerek atarım. Kötü şey aklıma gelse, yaptığım işi tekrar ederim. Resmen beynim alev gibi, dolu, düşünmekten, endişeden rahat edemiyorum. Uykularımı bile tam alamıyorum.
İşleniyor...
X