Duyuru

Collapse
No announcement yet.

olmaz demeyin oluyor, her kapanan kapı daha güzelini açıyor

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• olmaz demeyin oluyor, her kapanan kapı daha güzelini açıyor

herkese merhaba,
    foruma 2014 yılında ağır bir depresyon sürecinin ardından katıldım. herkesi ve kendimi dahil iyi olduğuma inandırıp yeni bir sayfa açtım. abimin tacizlerini ardımda bırakıp olmamış sayıp kendimi daha güçlü zannettim. üniversiteye başladım her şey güzel başladı sonra tekrar depresyon batağına düştüm bu seferki daha zordu kendimi parçalamak, her zerremi kül olana dek yakmak istedim. ölmek en güzel ve en derin uykuydu o zaman benim için. psikologa ve psikiyatri ye gittim. çevremdeki her şey ve herkes yalan gözüktü bana kendimi 5 yaşında bir çocuk gibi savunmasız ve bu kötü dünyada yapayalnız korkmuş hissettim. öyle bir haldeydim ki metroda bir küçük çocuk gördüğümde dahi ağlamaya başlar o çocuk neler yaşayacak bu dünya ona neler yapacak diye kendimi bitirirdim. psikiyatri görüşmesinde ağlayarak tüm kalbimle artık güzel bir şey olmasını istiyorum dediğimi hatırlıyorum. zor bir zamandı ama atlattım. kabul hala diyemiyorum bir daha o duruma düşmem diye ama ben şanslı insanlardan olduğumu anladım. bir o kadar da yorgun. 21 yaşındayım bazen kırılgan bazen çocuk bazen de 70 yaşında kadar tecrübeli hissediyorum. bazen düşünüyorum gerek var mıydı bu kadar erken büyümeye ama eminim sizde bunu hissetmişsinizdir yani yaşından 30 yaş daha büyük ve yorgun hissetmeyi. ama çevreme bakıyorum da insanlığı öğrendim ben belki de ego dersiniz buna ama her acıya, oyuncağı kırılan çocuğun acısına dahi saygı duymayı öğrendim. her yanında olan da dostun değildir onu öğrendim. akıllandım. ben yaşanmaya değer, kolay kolay doğdu ve öldü denmeyecek bir hikayenin ortasındayım. bana göre buradaki herkes öyle. dil eğitimi için yurt dışına gittim 2017 yazında ve orda hayatımı değiştiren, hayatımın aşkıyla tanıştım. evet aşk, sanmayın her şeye aşk derim. Aşka saygım sonsuzdur ve bu yüzden bilirim her yaşanan aşk değildir. başka bir milletten kendisi. belki de olamayız ilerde malum zorluklardan. ondan sonra ölürüm yapamam onsuz diyemem ama biliyorum bu yaşadığımı yaşayamam, ben ilk defa zırhımı bir kenara bırakıp birinin sevgisine koşulsuzca inandım. ben şanslı bir insanım yaşadığım her acının üstesinden geldim öyle ya da böyle. ben bu hayatın hakkını verdim ve vereceğim. uzun lafın kısası beklenti içinde olmayın bence ne iyi ne kötü, acı çekiyorsanız da mutluysanız da dibine kadar yaşayın, ve en çok kendinizi dinleyin. ve kimsenin sizin duygularınızı küçümsemesine izin vermeyin. acınız da huzurunuzda kutsal. iyi günler, kendinizle konuşun herkesten önce..
    Kaybetmeye gerek yok, bulmak için.

Yazacak okadar çok şey var ki, neyi yazarsam yazayim vardığim nokta başlangıç noktası hissi sebebiyle sadece bu kadar yazıyorum. Senin adına çok sevindim. Daha iyi günler görmeniz dileklerimle.
    "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

senin adına çok sevindim hep mutlu olun inşallah.
      <div><strong>Bir g&uuml;n d&uuml;nyaya ait b&uuml;y&uuml;k bir derdin olursa</strong><br /><strong>rabbine d&ouml;n&uuml;p, &laquo; benim b&uuml;y&uuml;k derdim var ! &laquo; deme</s

Yorum

Orjinal yazı sahibi: .::yabancı::. View Post
        Yazacak okadar çok şey var ki, neyi yazarsam yazayim vardığim nokta başlangıç noktası hissi sebebiyle sadece bu kadar yazıyorum. Senin adına çok sevindim. Daha iyi günler görmeniz dileklerimle.
        teşekkür ederim senin için de aynı şeyleri diliyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: romantikserseri15 View Post
          senin adına çok sevindim hep mutlu olun inşallah.
          teşekkür ederim hep mutlu değil de hep huzurlu olsam yeterli sanırım

Yorum

bir zamanlar 12 'ydik..ters çevrildi 21 olduk ikiye çarptık 42 olduk iki üç sene daha geçti ...50 ye ne kaldı ki..

yinede şanslısın.ben baltaya sap olamadım.hayallerimi gerçekleştiremedim. insanlardanda çok çektim.dışlandım,defalarca aşağılandım.alay edildim,rezil edildim,insanlar suratıma bakarak utanmadan haykırarak hakaret ettiler ...

geçen ay yürüyüş yaparken biri aniden (yan yana geldiğimiz bir anda) GİDİYOOORRR MAAALLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! diye bağırdı..biraz ilerledim..sonra geri döndüm..şuna haddini bildireyim dedim..baktım adam bana bakmıyor.. suratına yumruk atasım geldi..derdimi içime gömdüm..geri döndüm yoluma devam ettim..1 hafta içimden çıkmadı çünkü kafaya takarım ,bunu bildikleri için bana böyle hakaret ediyorlar heralde...

..sonra yine aynı yerden geçerken o bağıran adamı tekrar gördüm,yanına gidip arkamdan GİDİYOR MAL diye sen mi bağırdın dedim..yok mok dedi ama bulunduğum yerde rezil edilip aşağılanmış biri olarak yeterince tanındığım için bana bağırdığından emindim..yüzüne ve ortaklarına lanet okudum..nede olsa bu zincirleme bir reaksiyon..it ite,it kuyruğuna söyler..yoluma devam ettim..giderkende VİCDANSIZLAR GADDARLAR !!!! diye avazım çıktığı kadar bağırdım..sesim iyidir kalın okkalı..kornaya basarak beni taciz edenlere senelerce alışmaya çalıştım ama beceremedim..şimdide bağırmaya başladılarsa epey popülerim demektir..

say say bitmez .neler yaşamadıkki..saç sakal ağardı adamlar hala benle uğraşıyorsa insanlığın geldiği noktayı veya her zamanki halini,potansiyelini düşünün..
            insanları pek sevmem..çevrem pek yok ..adamla iki konuşuyorsun anlıyorsun seni küçümsediğini..ya laf sokma derdinde yada sana kendini zavallı hissettirmeye çalışacaktır..bakışlardan bile adamın ruhunu okurum..bu ise acıyı arttırır..

4 sene önce işten ayrıldım yine benzer dışlanmalardan dolayı ve yanlızlık ,dağınıklılık,aşırı stres,sosyal fobi yüzünden..iş yerinde kalabalıkları yararak koridor boyunca yürümek zorunda kalıp wc ye gidemeyecek kadar sosyal fobisi olan birinin yüzlerce insanın bir arada tek salonda olduğu ortamda huzurlu olması mümkün değildi.. belki şimdi bunları biraz aştım..aştımmı onuda bilmiyorum.

not :mesajların arada boşluk bırakarak kısa paragraflar halinde yazıldığında okunması kolaylaşıyor.yazı uzun olduğu için satır başlarını takip etmekte güçlük çektim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: birzamanlarben View Post
              bir zamanlar 12 'ydik..ters çevrildi 21 olduk ikiye çarptık 42 olduk iki üç sene daha geçti ...50 ye ne kaldı ki..

yinede şanslısın.ben baltaya sap olamadım.hayallerimi gerçekleştiremedim. insanlardanda çok çektim.dışlandım,defalarca aşağılandım.alay edildim,rezil edildim,insanlar suratıma bakarak utanmadan haykırarak hakaret ettiler ...

geçen ay yürüyüş yaparken biri aniden (yan yana geldiğimiz bir anda) GİDİYOOORRR MAAALLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! diye bağırdı..biraz ilerledim..sonra geri döndüm..şuna haddini bildireyim dedim..baktım adam bana bakmıyor.. suratına yumruk atasım geldi..derdimi içime gömdüm..geri döndüm yoluma devam ettim..1 hafta içimden çıkmadı çünkü kafaya takarım ,bunu bildikleri için bana böyle hakaret ediyorlar heralde...

..sonra yine aynı yerden geçerken o bağıran adamı tekrar gördüm,yanına gidip arkamdan GİDİYOR MAL diye sen mi bağırdın dedim..yok mok dedi ama bulunduğum yerde rezil edilip aşağılanmış biri olarak yeterince tanındığım için bana bağırdığından emindim..yüzüne ve ortaklarına lanet okudum..nede olsa bu zincirleme bir reaksiyon..it ite,it kuyruğuna söyler..yoluma devam ettim..giderkende VİCDANSIZLAR GADDARLAR !!!! diye avazım çıktığı kadar bağırdım..sesim iyidir kalın okkalı..kornaya basarak beni taciz edenlere senelerce alışmaya çalıştım ama beceremedim..şimdide bağırmaya başladılarsa epey popülerim demektir..

say say bitmez .neler yaşamadıkki..saç sakal ağardı adamlar hala benle uğraşıyorsa insanlığın geldiği noktayı veya her zamanki halini,potansiyelini düşünün..
              insanları pek sevmem..çevrem pek yok ..adamla iki konuşuyorsun anlıyorsun seni küçümsediğini..ya laf sokma derdinde yada sana kendini zavallı hissettirmeye çalışacaktır..bakışlardan bile adamın ruhunu okurum..bu ise acıyı arttırır..

4 sene önce işten ayrıldım yine benzer dışlanmalardan dolayı ve yanlızlık ,dağınıklılık,aşırı stres,sosyal fobi yüzünden..iş yerinde kalabalıkları yararak koridor boyunca yürümek zorunda kalıp wc ye gidemeyecek kadar sosyal fobisi olan birinin yüzlerce insanın bir arada tek salonda olduğu ortamda huzurlu olması mümkün değildi.. belki şimdi bunları biraz aştım..aştımmı onuda bilmiyorum.

not :mesajların arada boşluk bırakarak kısa paragraflar halinde yazıldığında okunması kolaylaşıyor.yazı uzun olduğu için satır başlarını takip etmekte güçlük çektim.
              bi söz okumuştum gazetede, kaybetmekten o kadar korkuyordu ki herkesle iyi geçiniyor ama kimseyi sevmiyordu, yorgunsun ki rol yapmak daha yorucu ama bahsettiğin durumlar daha gerçek olsa da içinden çıkması çok zor. uyuşturucu gibi içine düşmesi çok kolay ama kurtulması çok zor. korkmuyor musun nereye gidecek böyle sonu ne, ben yoruldum artık ki hala bilemiyorum yeniden düşer miyim o hallere ama insan bi umut bi parıltı istiyor.

hani ya öleyim bitsin ya da bi ışık göreyim de ayağa kalkayım. şu saçma sapan kişisel gelişim şeylerinden nefret ediyorum ama tek doğru bi şey var bence o da sen değişmedikçe insanlar değişmiyor. haklısın insanlar korkunç düşünmeden her şeyi söylüyorlar onlar için ne yapılabilir hala öğrenemedim. belki de göz yummayı seçtim. diklerinde o kadar haklısın ki sana aş bunları tarzı şeyler söylemeyeceğim belki kaçmak diyebilirsin ama gidebiliyorsan git bi yerlere derim uzaklaş sana kendini böyle hissettirenlerden.

insanların saçma sapan davranışlarına, beni salak görmelerine izin vermiyorum artık. bak şuan ben de nefret ettim insanlardan. hepsi gözümün önünden geçti ve kendime daha çok kızıyorum neden izin verdim diye. bencilleştim sanırım. git ama vallahi git iki ay kilometrelerce uzaktaydım beni darmaduman eden insanlardan geri dönüşüm muhteşem oldu bana da güvenme ben polyannacılık oynuyorum bak bi düşeyim yazarım artık buraya ben kaçıyorum buralardan antidepresanlara dönüş yaptım diye yazdığımı okudum da saçmalamışım içimi acıttın. o boşluk geçmeyecek 70 yaşında da olsan orası zaman gelecek sızlayacak.

Yorum

Bu günlerde herkes gitmek istiyor.
                Küçük bir sahil kasabasına,
                Bir başka ülkeye, dağlara, uzaklara…
                Hayatından memnun olan yok.
                Kiminle konuşsam aynı şey…
                Herşeyi, herkesi bırakıp gitme isteği.
                Öyle “yanına almak istediği üç şey” falan yok.
                Bir kendisi…
                Bu yeter zaten.
                Herşeyi, herkesi götürdün demektir.
                Keşke kendini bırakıp gidebilse insan.

Şiirde söylendiği gibi herşey kendi içimizde yeşerip bitiyor. Başka hikâyeler le biraz kendi sesimizi kendimizi izliyoruz.biraz da öğüt veriyoruz kendimize 2 hafta sonra herşey unutulup gidiyor. Öyle tutunacak birşey bulmalı ki insan herkes gittiğinde o bir köşede yanında olmalı. Gideceğini bile düşünmemeliyiz.

O şey herkes için var. Bazıları çok çabuk buluyor,bazıları hayatının tükenmeye yakın zamanda bazıları ise var olduğu hâlde yanlış yöne baktığı için hiç bulamıyor.
                "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Orjinal yazı sahibi: .::yabancı::. View Post
                  Bu günlerde herkes gitmek istiyor.
                  Küçük bir sahil kasabasına,
                  Bir başka ülkeye, dağlara, uzaklara…
                  Hayatından memnun olan yok.
                  Kiminle konuşsam aynı şey…
                  Herşeyi, herkesi bırakıp gitme isteği.
                  Öyle “yanına almak istediği üç şey” falan yok.
                  Bir kendisi…
                  Bu yeter zaten.
                  Herşeyi, herkesi götürdün demektir.
                  Keşke kendini bırakıp gidebilse insan.

Şiirde söylendiği gibi herşey kendi içimizde yeşerip bitiyor. Başka hikâyeler le biraz kendi sesimizi kendimizi izliyoruz.biraz da öğüt veriyoruz kendimize 2 hafta sonra herşey unutulup gidiyor. Öyle tutunacak birşey bulmalı ki insan herkes gittiğinde o bir köşede yanında olmalı. Gideceğini bile düşünmemeliyiz.

O şey herkes için var. Bazıları çok çabuk buluyor,bazıları hayatının tükenmeye yakın zamanda bazıları ise var olduğu hâlde yanlış yöne baktığı için hiç bulamıyor.
                  doğru söze ne hacet.. ama gidince unutuyor insan güzelleşiyor farklılaşıyor. başka bir pencere gibi. belki de kaçmak. ne bulduğumu bilmiyorum ama bence büyüyorum ya da tamamen saçmalıyorum.

Yorum

Gözden ırak olunca gönülden de uzak lafı zaten bunun için söylenmiş. Uzak kalmak geçicide olsa ferahlık verir ama gercekten iyi olmak adına çaba sarfetmek gerek. Geçen başıma gelen bir olayı anlatmak isterdim de çok da yazı uzasin istemedim. İnsan sınıra gelmeden hayatın değerini anlayamıyor. Umarim herkes daha iyi daha mutlu olur. ( bu arada tavsiyem sınırlama kendini saçmalık olduğunu düşünsende bazen bazı şeyleri yapmaktan geri durma.)

Yorum

İşleniyor...
                    X